Uživatelská nápověda SMF: Soukromé zprávy

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
16. Červenec 2024, 10:13:38

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat

SMF je vytvořen pro komunitu a komunikaci. Umožňuje proto mnoho způsobů komunikace, od vkládání příspěvků přes zasílání soukromých zpráv a e-mailu až po ICQ, AIM a YIM. Zatímco jsou tyto možnosti dostupné pouze registrovaným uživatelům, správci fóra mohou povolit vkládání příspěvků také hostům. V tom případě jedinou věcí, kterou neregistrovaní uživatelé nemohou dělat je prohlížet si seznam členů a zasílat členům fóra soukromé zprávy.

 1. Zasílání soukromých zpráv
  1. Popis
  2. Čtení zpráv
 2. Rozhraní soukromých zpráv
  1. Psaní nové zprávy, odpovídání na existující zprávu

Zasílání soukromých zpráv

Popis

E-mail je sice dobrým způsobem přímé korespondence mezi jednotlivými členy, pro použití ve fóru má ale několik nedostatků: k napsání zprávy musíte otevřít svou e-mailovou aplikaci, adresát musí udělat totéž, chce-li si zprávu přečíst, vaše zpráva bude smíchána s ostatní poštou a často trvá několik minut nebo dokonce hodin, než je e-mail doručen.

Jako alternativu k e-mailu nabízí SMF rychlejší a pohodlnější metodu. Systém soukromých zpráv v rámci jednotlivých diskusí poskytuje okamžité doručení zprávy do schránky příjemce. Odeslání i příjem zprávy je zcela v režii SMF, takže ani odesílatel, ani adresát nemusí spouštět jiný program nebo opouštět fórum. Systém soukromých zpráv také lépe chrání soukromí příjemce i odesílatele, protože neodhaluje ničí e-mailovou adresu. Soukromé zprávy zobrazují pouze handler a jméno obou zúčastněných stran.

Není-li adresát online, zpráva je uložena v jeho schránce příchozích zpráv, dokud se nepřihlásí a nepřečte si ji nebo nevymaže. SMF systém soukromých zpráv je samostatný e-mailový systém chránící důvěrná data.

Čtení zpráv

Pro čtení soukromých zpráv musíte být přihlášeni. Potom následujte odkaz oznamující něco jako 'Čau, [uživatelské jméno], máš x zpráv, x je nových'.

Rozhraní soukromých zpráv

S rozhraním pro psaní soukromých zpráv se pracuje podobně jako se seznamem zpráv. Zde můžete vidět okno příchozích zpráv, okno odchozích zpráv vypadá téměř shodně.

+  Název fóra
|- +  Soukromé zprávy
| |- +  Inbox
Zprávy
Nová zpráva

Inbox
Outbox

  Datum  Předmět Od
datum a čas zaslání zprávy předmět zprávy jiný uživatel fóra
Stran:: [1]
  • Některá fóra zobrazují navigační strom na vrcholu stránky v úsporném horizontálním režimu.
 • Hlavní tlačítko Smazat smaže všechny zprávy ze složky příchozí pošty (Inbox) (nebo odchozí pošty, je-li otevřena). Povšimněte si i zaškrtávacích políček a menšího tlačítka Smazat vybrané umožňujícího smazat zvolené zprávy. Zaškrtávací políčko v hlavičce sloupce vybere všechny zprávy.
 • Tlačítko Outbox přepne do složky odchozích zpráv, kde se místo něj zobrazí tlačítko Inbox.
 • Tlačítko Nová zpráva slouží k psaní nové zprávy. Psaní zpráv se velmi podobá vkládání příspěvků, ale přidá pole 'Komu:' a 'Bcc:' (blind carbon copy - neviditelná kopie) a možnost uschovat si zprávu do Outboxu - složky s odchozími zprávami.
 • Tlačítko Obnovit obnovením stránky zjišťuje, zda byly přijaty nové zprávy.
 • Nadpisy Datum, Od a Předmět umožňují setřídit sloupce podle těchto kritérií (Datum navíc přepíná mezi sestupným a vzestupným řazením, což je naznačeno malou šipkou).
 • Titulek s předmětem zprávy odkazuje na začátek zprávy, který se nachází níže na stránce.
 • Jednotlivá čísla stánek jako obvykle odkazují na další stránky se zprávami.

Psaní nové zprávy, odpovídání na existující zprávu

Novou zprávu lze začít několika různými způsoby, ale všechny vyžadují, abyste byl přihlášen.

 • Můžete následovat odkaz oznamující něco jako 'Čau, [uživatelské jméno], máš x zpráv, x je nových', potom klepněte na tlačítko Nová zpráva ve složce s doručenou poštou.
 • Můžete klepnout na jméno jiného uživatele fóra, a pak použít odkaz Poslat soukromou zprávu z okna s informacemi o jeho profilu.
 • Můžete začít psát novou zprávu přímo klepnutím na ikonu soukromá zpráva on/offline z okna s informacemi o uživateli, které se zobrazuje spolu s každým jeho příspěvkem.
 • Novou zprávu také začnete klepnutím na ikonu PM on/offline v okně s aktuálním stavem v profilu uživatele. (Tato ikona/odkaz je často i v informacích o autorovi příspěvku, jak je popsáno výše.)
 • Novou zprávu také začnete klepnutím na ikonu PM online/offline v okně s aktuálním stavem v odpovědi na téma. (Tato ikona/odkaz je často i v informacích o autorovi příspěvku, jak je popsáno výše.)
Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS