Poslední příspěvky: Gonzi

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Říjen 2020, 15:57:38

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
  Zobrazit příspěvky
Stran: [1]
1  Připomínky, náměty a další / QARK.net / Re: Nový web kdy: 04. Červen 2017, 12:14:07
 Neutrální Úsměv Šťastný Šťastný Šťastný Šťastný Šťastný
2  Připomínky, náměty a další / QARK.net / Re: Nový web kdy: 05. Leden 2013, 22:48:15
A už? :-D Přemýšlím, kolikrát se sem za život ještě vrátím (chodím sem "pravidelně" asi co půl roku, zasmát se tomu, že je to furt mrtvé tak, jak to vypadalo už tehdá, dávno, když jsi ještě tvrdil opak  Šťastný)  a kdy narazím na nefunkční web.
3  Připomínky, náměty a další / QARK.net / Re: Nový web kdy: 23. Únor 2012, 23:34:35
v kolika procentech jsi?  Šťastný Šťastný Šťastný Šťastný Šťastný
4  Připomínky, náměty a další / QARK.net / Re: Nový web kdy: 12. Květen 2010, 17:36:38
To nebyl design, ze kterého jsem na větvi a byl dělán podle požadavků, né podle mé chuti. Jen jsem ho přihodil, protože je to plně grafický design, vymýšlelo se logo, bastlily fotky zdí ze solné jeskyně, v menu musel být text se stínem (znovu, bylo to vedeno celkem pevnou rukou) atd. Ty stránky jsou dělané hodně na míru zákazníkovi, nejsou jenom o nastavení barvy divu a fontu a s těma obrázkama jsem pracoval v editoru, který jsem předtím neviděl - stejně jsem to měl za dva dny kompletně i s obsahem, galerií výrobků s roztahovacíma obrázkama atd. Neříkám že je to krásné (zákazník byl ale velice spokojený), ale že to jsou kompletní prezentační stránky za dva dny. Kdyby to bylo bez obrázkového menu, kdyby tam nebyly celkově takové obrázky, ale bylo by to laděné do 'profesionálního' vzhledu, tak to netrvá ani 2 dny, ale třeba den, nebo půl dne - mělo to prezentovat přemrštěnost cen.
PS: ComicSans se mi víceméně hnusí
5  Připomínky, náměty a další / QARK.net / Re: Nový web kdy: 12. Květen 2010, 12:24:03
Zdá se ti to moc, protože je ti 16 Mrkající

Pořádně navrhnout šablonu a nakódovat to do HTML trvá IMO minimálně (a to beru bez dodatečných úprav a jen jedna stránka) takovejch 20h. Což by při ceně těch tvejch 1500 bylo slabejch 75 s daní, což je bída.

V 16ti je strávit 3 dny prací a mít z toho 1500 celkem slušná brigádka. Ale někteří se tím i živí ! Úsměv

Tohle mě rozsekalo, fakt dost. 20h děláš možná svou druhou html šablonu v životě, s každou další se ti čas prudce zkracuje a není od věci podívat se na portfolia dost firmiček, kde je krásně vidět, jak jedou vlastní šablonu a design změní ze zelené na modrou = 5000,- za práci. Pak si ještě svůj výtvor počítají na stránky, protože zákazník opět nevidí, že když už maj šablonu, tak každá další stránka je čisté práce 15-20min. Jako jasně, člověk, který to sám neumí a nikoho nezná to hold zaplatit musí, ale jinak je to hodně rutinní práce a časově náročnější je možná až když tam skutečně vystupuje pořádný grafik, který dělá sofistikovaný design v photoshopu a ten se pak do html/css převádí. Píšu to jen proto, že mě tahle obecná přemrštěnost webových prezentací celkem rozčiluje - zvláště v době hromad free šablon, free ikon a free tutoriálků jak udělat to či ono.

Tohle jsem dělal svou dobou dva pracovní dny = 16h i s výběrem fotek soli, jejich editací, tvorbou loga, řezání obrázkového menu atd. a pracoval jsem v corel draw, který jsem viděl prvně. (a ani jsem tam nepoužil nějaký free design, nebo jakoukoli šablonu atd)
http://www.solnajeskyneostrava.cz/masaze.php
Není to nic ultimátního, ale rozhodně to ukazuje přemrštěnost cen webprezentací. Přijde mi, že za několikastránkovou prezentaci s kvalitnějším designem je prostě 2000-3000 opravdu vrchol reálné ceny a všechno dál je už tahání peněz.
6  Připomínky, náměty a další / QARK.net / Re: Nový web kdy: 02. Leden 2010, 11:32:40
Pořád nic... to už vyrábíš web jak dlouho? Rok a půl? Chápu, že si na to musíš vyhrazovat čas/přemýšlet nad tím, co a jak uděláš... ale tohle? To je vážně jako by jsi to zabalil. I kdyby to teď vyšlo s nabušeným javascriptem a AJAXem na "všechno" a bylo by to úžasně dynamické, s promakanou diskuzí, vazmama mezi články atd atp... tak už to tu dobu nezachrání... Přijde mi to líto, protože na qarka jsem semtam ve volném čase přišel a něco si přečetl, byly to čtivé a zábavné články (narozdíl od většiny jiných blogů) a nějaké další podobné bych si přečetl rád (jakékoli od tebe o lidském chování...)
7  Připomínky, náměty a další / QARK.net / Re: Nový web kdy: 22. Květen 2009, 19:05:01
Proč se vůbec nemluví o novém webu? to se nic neděje? nebo chce Qark trhnout staré čtenáře od nového webu?
8  Připomínky, náměty a další / QARK.net / Re: Nový web kdy: 20. Únor 2009, 08:37:36
Napadlo mě něco jako dlouhý stůl(z leva do prava napříč celým logem) v restauraci apod. kde na levém konci sedí někdo sám u piva, a vypadal by nějak typicky asociálně, ať už si pod tím představíš cokoli, o kousek dál by u toho stolu seděli dva lidi kteří by se bavili, dál třeba skupinka 4 lidí bavících se mno a na konci člověk úspěšný... ať už si pod tím představíš cokoli... byl by to něco jako náznak vývoje člověka od "začátku" do "konce" a stačilo by pár vhodných fotek lidí a trocha fotoshopu, nebo tu ideu předat někomu typu profimedia ať to realizujou... jinak nevím přesně o čem ty stránky mají být, takže nevím přesně co by tam měli být za lidi, ale myslím, že by něco podobného šlo udělat docela dobře a bylo by to i výstižné... takový "gradující" stůl  Úsměv
Stran: [1]
Copyright © 2005–2020 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS