Poslední příspěvky: norek

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Září 2023, 07:39:15

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
  Zobrazit příspěvky
Stran: [1] 2 3
1  Pokecání / O čemkoliv / Re: stoudy kdy: 21. Srpen 2011, 11:16:54
2  Zážitky z terénu / Jak a kde jste někoho sbalili / Re: lolek a jeho deník kdy: 27. Červenec 2011, 19:51:16
Když vycítíš, že se chce líbat tak to není potřeba nijak verbálně komplikovat, prostě k ni přibliž hlavu a ona ti tam ten jazyk strčí sama. Pokud si o to holka říká tak neřešít a líbat  Šťastný
3  Pokecání / O čemkoliv / Re: Bez peněz.? kdy: 09. Červenec 2011, 13:48:37
Nevím kde bydlíš, ale nechce se mi věřit té větě o známostech a brigádách....Sem přesvědčený, že práci můžeš v pohodě dostat i tak. Samozřejmě to nebude zábava a nebude to extra dobře placené, ale ty možnosti tu sou. Stačilo by zajít do místního Tesca a myslím, že tě přivítají s otevřenou náručí  Šťastný. A nikdo neříká, že musíš skládat yogurty do regálů, spousta lidí si najde i zajímavou a zábavnou brigád. Akorát to chce pro to něco udělat. Jestli bydlíš na vesnici nebo v Ústí nad Labem, hold budeš muset odlepit prdel.

4  Pokecání / O čemkoliv / Re: Co vy na to? Dating conference - lepší šance už asi nebude :) kdy: 05. Červenec 2011, 23:46:48
Já to tady teď moc nesleduju a nevěděl sem že Msank je v USA.Tak sem nechápal, proč to sem dává a píše že je tak levná a že tam asi zajde  Šťastný. Tož to nejedu, letos beze mě chlapy. Ale zajímalo by mě to, kdyžtak by to kolega Msankh mohl nahrát na diktafon, audio by stačilo
5  Pokecání / O čemkoliv / Re: Co vy na to? Dating conference - lepší šance už asi nebude :) kdy: 05. Červenec 2011, 22:22:22
A kde se to koná? Ty prachy se daj, ale jestli je to v New Yorku tak by mi asi nevyšlo na trajekt nebo na letadlo  Stydlivý
6  Pokecání / O čemkoliv / Re: Filmy, které byste doporučili ostatním kdy: 28. Červen 2011, 19:31:28
Čau Puzzle,

já sem ten tvůj příspěvek úplně nepochopil, v jakém směru jsou lidé neinformovaní ? Respektive sem nepochopil na co vlastně reaguješ Úsměv. Jinak je jasný, že informace o válce sou zkreslené a zideologizované, historii píšou vítězové. Krásně je to vidět na českém postoji k  sudetským němců. Jen protože určitá skupina obyvatelstva páchá zločiny, běžný člověk to vztáhne na celou populaci. Ale tak je to se vším.
7  Pokecání / O Vás / Re: Arty the Barbarian kdy: 18. Květen 2011, 15:54:19
uplně ti tam chybí zelenina a ovoce tam máš taky pěkně málo... bral jsi k tomu ještě nějaký potravinový doplňky? multivitamíny? Po tomhle musí být to tělo pěkně unavený a obranyschopnost asi dostává na prdel.

Zelenina nějaká byla, ovoce jen banány , vitamíny ne....Měl sem sice nějaké výsledky, ale nebylo to nic moc. A je fakt že sem býval strašně unavený. Asi vím na co myslíš, moc jednostranná a nevyvážená strava.

Marhshal : Čím častěji jíš, tím je rychlejší tvůj metabolismus. Takže pokud bys jedl velké množství jídla ale často, může se stát že tvůj metabolismus to prostě všechno spálí protože ho neustále aktivuješ. Asi ideální pro přibrání bude míň jídel o větších porcích. Třeba jíst jen 5x denně , to bohatě stačí. A pokud nemůžes přibrat i přes to, jednodušše jíš málo , máš větší výdej energie než příjem.

Jouda: maltodextrin + protein po tréninku
8  Pokecání / O Vás / Re: Arty the Barbarian kdy: 18. Květen 2011, 11:22:15
Jak říká joei, malé váhy = malé svaly , velké váhy = velké svaly  Šťastný

Já můžu přidat svou osobní zkušenost a ta je, že nejdůležitější je strava. Pokud si něco přečteš o posilování, myslím že tréninkový plán si dokážeš sestavit. Například nějaký fullbody trénink ja si popisoval Marshale, to u mě docela funguje. Každý trénink procvičit celé tělo, bench, dřepy, mrtvé tahy to sou základní vícekloubové cviky na objem. Celé to funguje na principu, že dáš v posilovně podnět svému tělu k růstu a ono potéom roste. Svaly se nebudujou v posilovně, jak říká joei, tam si jen roztrháš svalové vlákna. Nejdůležitější je podle mě právě to co děláš když s posilovny vylezeš. Dobrej jídelníček, kvalitní regenerace. O tom jídelníčku by se toho dalo zase napsat tuny, já žral například takhle :

100g vlocek + banan + 100g jogurt + 30g matrix
 4 ryzove racio + 200g cottage
 120g ryze + kure
 6 ryzove racio + 100g sunky
 120g ryze + kure
 200g spaget panzani
 250g tvaroh

Když to děláš dobře, za měsíc se dá nabrat klidně 3-4 kila , většina svalové hmoty, aspoň ze začátku. Ale chce to dodržovat určité zásady jak v tréninku tak v jídle. Hlavně to musí být zábava, člověk může skončit jako já, když nedělá nic jiného než že řeší jídelníček a cvičí a pak zjistí že stejně hovno přibral Šťastný
9  Pokecání / O Vás / Re: Arty the Barbarian kdy: 16. Květen 2011, 15:54:17
Artist a jeho legpress

http://www.youtube.com/watch?v=KyF2NNk5whc

To si primo ty Artiste nebo nejaky kolega ? Šťastný
10  Zážitky z terénu / Vaše Velké testy / Re: Lepsi strana 0254 kdy: 24. Duben 2011, 07:47:31
Hezky prokop 20 - Úplný Cruis  Šťastný Šťastný
11  Zážitky z terénu / Jak a kde jste někoho sbalili / Re: Sarge Brno kdy: 23. Duben 2011, 19:36:41
Středa 16:00 na české Street Game

Ps. : Sám nejdu  Šťastný
12  Zážitky z terénu / Vaše Velké testy / Re: Lepsi strana 0254 kdy: 23. Duben 2011, 19:29:50
Podle mě vypadáš líp než s dlouhýma vlasama. Rozhodně lepší než ten účes co si nosil předtím. Máš celkem dobrou lebku na krátké vlasy, sice nevím co by vymyslel kadeřník s tvou hřivou, ale myslím si že dobře, že je pryč. Navíc, časem ti vlasy stejně vypadají a jednou budeš mít holou hlavu ať chceš nebo ne. Fakt máš pěknou lebku takže tohle bych vůbec neřešil. Kdyby ses začal ještě nějak dobře oblékat, tak se možná vyseru na to pseudobalení co provozuju a jedu za tebou do Prahy balit tebe. Otázkou co na to děvčate. Tohle je spíš taková přiteplená názor  Šťastný.

Hlavně ho v tom ještě podporujte, když je jasné, že jeho problém není ve vzhledu, souhlasím na 100 percent s Artistem. Třeba nechápu jak si psal, že ses bál jít na hajzl s tou oholenou hlavou, abys nepotkal lidi. Tvůj analytický mozek. Nevím jestli by to pomohlo tobě, ale tyhle věci řeší některé self-help knihy. Konkrétně mám na mysli
Psycho-Cybernetics, Power of Now a ještě MindOS. Já po přečtení pochopil, že ty bullshity co ty často musíš řešit, jsou jen v tvé hlavě a problém není v prostředí ve kterém žiješ. Stejně tak tvůj mozek není špatný, ty ho pouze z nějakého důvodu používáš špatně.
13  Pokecání / O rozchodech / Re: Jak z nicici samoty? aneb neni tezke byt sam, ale byt sam znovu... kdy: 23. Duben 2011, 18:58:35
Ta fena chtěla napsat na zpovědnice.cz a spletla si forum...Ale když už ste tu nakousli inteligenci a fyzický vzhled, tohle je podle mě tvrdý limiting belief. Zajímalo by mě co si o tom myslíte, jestli je nějaký vztah mezi inteligencí (mám na mysli tu vrozenou) a fyzickým vzhledem? Třeba že někdy dávno se mezi sebou začali brát hloupí a zároveň krásní lidé => Hezčí lidé jsou "hloupější" . Nebo příklad ze života, šprti - lidé kteří ostatní považují za inteligentní - jsou v popkultuře vyobrazování jako škaredí. Já myslím že tohle je prostě jeden velký LB. Má někdo jiný názor, postřeh, komentář  ?

Ptám se na to protože sám přisuzuju lidem hodnotu podle vzhledu a hrozně mě to sere, dokonce i sobě. Na druhou stranu je to i pozitivní, protože jak se stávám čím dál tím krásnějším tak mi roste subjektivně hodnota  Šťastný .
14  Pokecání / O čemkoliv / Re: vzdělání,tituly,práce kdy: 03. Duben 2011, 22:23:00
Same, já ti samozřejmě nebudu říkat co máš dělat to víš jenom ty, ale ten příspěvek na mě trochu působi jakože "už je pozdě". Pokud to tak cítíš tak mám jeden super příklad ze života....Albert Schweitzer. Ve svých 30ti letech se rozhodl, že se stane lékařem a začal studovat medicínu. Asi za 7 let dostudoval, odjel do Afriky a tam založil nemocnici. Tolik k vracení času. Jen to chce vědět co chceš.
15  Pokecání / O Vás / Re: Norkovy anály kdy: 27. Březen 2011, 18:02:57
Díkec Paule. Nedivil bych se kdybys tu ostravačku vzal "na Špilberk"  Šťastný Šťastný

Update:

Holce jsem volal, bylo to asi nějak takhle : " Ahoj, to je L? (JO) Pamatuješ na včerejší tramvaj č. 8.? (JO) Volám ti aby sis uložila moje číslo a taky sem chtěl slyšet tvůj hlas. (....) Tak řekni něco, třeba že se těšíš až zajdem na zmrku. ( smích).

Abych to zkrátil, chvilku sme pokecali, ptal jsem se jí na věk a ona mi odpověděla : "Málo". Nechtěla mi to říct, že mám první říct já. Chvilku sem odolával, ale nevydržel sem to a řekl sem svůj letopočet. Pak jsem zjistil že : "Bude mi patnáct". Příšla mi milá a je docela hezká, uzavřel sem to tak že se ozvu, a zajdem na tu zmrzlinu.

Je jí čtrnáct, s tak mladou holkou už sem dlouho nemluvil, myslím že koverzace probíhá nějak takhle

"Jíš maso?"
"Taky ses o víkendu tak nudil?"

A taky je po zákonem  a navíc určitě na základce  Šťastný// Btw: V tramvaji sem ji tipoval 16-18, není šance to dneska poznat  Překvapený
16  Pokecání / O Vás / Re: Norkovy anály kdy: 27. Březen 2011, 10:39:17
Puzzle: Ruku sme si podali, jsem nezmínil. Ta tvoje citace, to je prostě ta část nice guye ve mě, která řekne radši : "Nechtěla by jsi třeba někdy někam zajít. Ale jestli nechceš tak nemusíš". Řekl bych že to dělám protože mám zafixované, že takhle je to slušné a jinak by to holka vzala negativně. Nice guy prostě  Šťastný. Naštěstí je v mých silách tohle eliminovat, takže příště už to řeknu jinak.

Lucaso: Děkuji, ale musím to uvěst na pravou míru....Já se bojím oslovovat  Šťastný. Někdy to překonám, ale strach tam je. Když to tak shrnu, tak na ulici sem neoslovil zas tak moc holek, to číslo může být tak 30-50. A to možná kecám  Šťastný. A řekl bych že to platí i pro tebe. Chce to trochu více zkušeností a praxe.
17  Pokecání / O Vás / Re: Norkovy anály kdy: 26. Březen 2011, 20:04:08
Díky Aleší, četl, četl  Šťastný
Původně jsem neměl v plánu psát žádný report, ale vzhledem k tomu, že sem closnul před patnácti minutama v tramvaji blonďatou modrookou HB8, sypu ho tam. Před chvíli jsem jel z osmihodinové šíchty, které přecházelo ranní dvouhodinnové chození po Brně s Lucasem, 5 hodin spánku a dementní klub caribik. Stojím na zastavce, hledám nějaké lidi, které bych mohl aspoň chvíli nesnašet a zkrátit čas, mám jenom dvě minuty něž přijedeč tramvaj, tak se ani neobtěžuji vyndat svůj nový Amazon kindle a číst si ( kdo to nechápe teď machruju, že vlastním tuhle super věc).  

Tak si tak stojím a v tom si všímám zmíněného HBčka. Dívá se na mě? Dívám se na ni. Jo dívá se na mě. Vlezu do tramvaje a sednu si na dvojsedačku, když v tom ke mě přijde, usměje se a sedne si vedle. Říkám si : " Hmm , mám 3 zastávky než vystupuju, budu se dívat z okna nebo na svoje nemytý pazoury". Nevydžím to a podivám se na ni. Usměju se a ona taky. Shiiiiiiiiiiiiiiiiit , to je 3 IZ. Napíšu sem přesný přepis konverzace, páč si to pamatuju a chci abyste mi řekli co je na prd. Pokud si HBčko náhodou budeš číst tohle fórum, pošli mi PM.

Norek: Na jaké zastávce vystupuješ.
L: Běloruská
Norek: To neznám, to je někde daleko, asi v bělorusku že.
L: A ty vystupuješ kde?
N: Na Norkově. Mimochodem já jsem Norek. ( za Norka si staci dosadit me jmeno, ktere je stejne jako nazev zastavky, kde bydlim)
L: Já jsem L.
N: Hele já vím, že je to nezvyklé, za chvilku vystupuju, ale nechceš někdy někam zajít?
L: Mno jóoo, klidně . (Něco takového, jako nebyla to reakce jak když děcko otevře Happy meal)
N: A počítáš s tím, že až někam zajdem, tak tě tam budu svádět a dost možná tě svedu L ?
L: Hmm
N: Tak mi dej číslo, ať se ti můžu ozvat.

* Tady sem si uvědomil, že to nedělám úplně dobře, vytáhnout z holky číslo je úplně k hovnu, když nemám attraction, nejsem CAF a nedělám nic neobyčejného"

N: Můžem zajít na zmrzku. Máš ráda zmrzku?
L: Jo mám.
N: Fakt. To je neuvěřitelné, já taky. Vidíš, máme první společnou věc.
L: No, ale tak každý má rád zmrzlinu.
N: To je fakt. Jakou máš nejradší?
L: bla bla bla
N: Já mám nejradší čokoládovou.

*mluvím o zmrzlině, ona moc nemluvila ale docela se smála*

N: Ty máš brýle, sleduj, já taky, to není možný, další společná věc ( nasazuju si slunečný letecké brýle )
N: Ta bunda je kožená?
L:  Jo.
N: Ta moje taky, my dva toho máme strašně moc společnýho. Kdybych měl sestru o které nevím, tak to musíš být ty.

N: Tak jo já, už vystupuju, já se ti teda ozvu a když budeš chtít , zajdem na tu zmrzku.
L: Tak jo.

Ahoj,ahoj.


Jako dobrý no, mám číslo, řekla mi že klidně zajde ven, ale......Můj dojem je, že se snažím být zbytečně vtipný a občas melu sračky. Je to mů způsob jak si získat attraction, snažím se být vtipný a myslím si že tohle je balení. Ale mám dojem že to takhle vůbec není  Šťastný. Měl sem místo těch keců na začátku říct že se mi prostě líbí, za chvilku musím vystupovat, ale rád bych ji ještě viděl. Pak pokecat a vystoupit. Poraďtě mi prosím.

Jinak dneska ráno street s Lucasem sme celý prokecali a nic neudělali. Včera v Caribicu se mi to hrubě nelíbilo a už tam nikdy nevlezu. A btw, s Chanderem je prdel  Šťastný .


18  Pokecání / O čemkoliv / Re: Kam po gymplu - Studium psychologie kdy: 04. Březen 2011, 17:01:46
1 .Studoval sem průmyslovku, ve třídě sem měl jeden z nejhorších prospěchů a přesto jsem dal nsz 174 OSP+ZSV, takže v žádném případě to není o našprtanosti. Dá se to cvičit tak že si projedeš všechny testy z minulých let. Věř mi, že většina lidí je dementních a vůbec se na to nepřipravuje takže šanci máš velkou pokud nebudeš jak oni.

3. Byl jsem na kurzu pořádaným sciem a nestálo to za ty prachy. Lektor byl výborný, ale jediné co potřebuješ je : Mít strategii jak vyplňovat test a dostatečně procvičovat. Na kurzu ti pouze ukazují vychytávky jak řešit některé úlohy, trochu to pomohlo, ale nic na co bych nepřišel sám.

4. Určitě ZSV seminář

Ta nezaměstanost na FSS MU to je vtip. Nevěř tomu, oni to nějak falšují  Šťastný . Nebo sou to pravé cifry, ale už neuvádějí že lidé nepracují ve svém oboru, ale třeba dělají úředníky. Studuju na FSS MU, sice ne psychologii, ale můžu ti poslat předměty co se tam vyučují v bakaláři ať si uděláš představu. Ono totiž, co si lidé představují pod pojmem psychologie a co se tam učí jsou dvě různé věci.
19  Pokecání / O čemkoliv / Re: Pickup místo jeslí kdy: 26. Únor 2011, 22:52:41
Když si odmyslím tu část že pickup by mohl uškodit 15 tiletým tak souhlasím. Líbí se mi myšlenka že "Jenom pickup z vás muže neudělá". Pokud byl někdo nesamostatné děcko, kterému do osmnácti let rodiče utírají prdel tak samotný PU ho z těch sraček nevyvede. Je nutno jít po dalších věcech jako je ta práce atd, ale nevidím důvod proč se s tím paralelně nezabývat i balením holek. Pickup je přirozený pro dnešní dobu - Není to nic jiného než to, že zkušnější lidé předávají své znalosti nezkušenějším pomocí moderních technologií, viz. tohle fórum. Do prdele vždyť, balení nevymysleli v Americe......Neříkejte mi že před sto lety nechodili kluci za holkama a nebalili je. Jasně žě chodili, akorát jim neříkali cizí rutiny.20  Pokecání / O Vás / Re: Norkovy anály kdy: 26. Únor 2011, 21:57:56
Díky pánům za reakce, i když trošku se zpožděním  Mrkající.

Zjistil jsem, že nedokážu žit v téhle zemi, patřím někam do rovníkový oblastí, kde je přes celý rok teplo. Moje tělo jednoduše v těchto podmínkách nefunguje. Říkám to proto, že venku sem od minulého reportu nedal single-one approuch. Podařily se mi 2 AP ve vlaku a něco ve škole, ale bez výsledků tak to nebudu víc rozepisovat.
Po delší době  se mi opět zalíbila jedna slečna (předchozí výherkyně o které jsem se zmiňoval akorát Paulovi je sice stále ve hře, hra však pomalu končí s mojím opadajícím zájmem).
Potkal jsem ji v práci a musím říct, že mě uchávtil její kouzelný úsměv. Nejdříve byly pouze úsměvy a pár prohozených slov, ale potom se mi poštěstilo a skončila nám směna ve stejnou dobu. Řekl sem jí ať na mě tedy počká a že půjdem spolu. Po cestě sme hodili řeč. Řekl sem jí že sem rád, že si s ní konečně můžu promluvit a že mám spoustu otázek a začnu teda výslech. Výslech to nebyl, ale dozvěděl jsem se dvě věci. Má přítele, který bydlí ve stejném městě jako já...Proto sem se taky dozvěděl že nějakého přitele má. Když jsem se zeptat jak se jmenuje, že ho možná znám řekla : " No o tomhle sem zrovna mluvit nechtěla" . Měl jsem z toho pocit jako kdyby to téma pro ní bylo nepřijemné, já se taky nechtěl bavit o jejím přiteli, ten mě vůběc nezajímá, akorát sem chtěl zjisit jestli to nění někdo známý. O tomhle nevím co si myslet, jestli má s přitelem problémy, nebo nechtěla abych se to dozvěděl z nějakého důvodu. Další věc je, že mi řekla že dělá nástavbu na maturitu. Nad nikoho se nepovyšuju, ale když to řeknu ošklivě - asi bych nemohl bát s někým hloupějším. Nejsem žádný aspirant do menza klubu, a střední vzdělání neznamená že je někdo hloupější....Nicméně s takový člověkem si nejspíš nebudu mít co říct. Závěr je ten, že se mi fyzicky líbí, má přítele a zatím nevím jaká je uvnitř, páč sem se s ní nebavil dostatečně dlouho. Až budu mít další přiležitost zkusím s ní zas promluvit  Šťastný .

Baličskou OUTDOOR sezónu plánuji záhájit až bude aspoň 15 stupňů celsia  Úsměv. Budu mít brusle, tílko, velké svaly a všechno mi bude dovoleno.


// Hlavně to kontrastuje s tím že v předešlých dvou seznamovacích aktech se dotyčné dámy sami zmínily o svém přiteli asi za půl minuty. ( Jedu právě k přiteli / Stěhuju se k přiteli). Jako zrovna o ty holky sem zájem neměl, ale koho to kurva zajímá, že se stěhuje k přiteli, ptal se jí snad někdo  Šťastný Šťastný Šťastný . Kámoš mi dycky říká že ho strasně deptá jak furt všichni mluví o svých boyfriendech a mě to bylo zas vždycky u prdele...Ale poslední dobou narážím na spoustu zadaných holek a nemůžu řict že mě to dělá úplně dobře. A to se prosím nejedná o holky, o které mám zájem.
21  Zážitky z terénu / Jak a kde jste někoho sbalili / Re: Sarge Brno kdy: 22. Únor 2011, 20:30:31
Já jdu taky, páteční večer doma trávit nehodlám.

Matko: Já teď přes den nemám moc čas tak se asi budu učástnit večerních akcí a přes den jak to vyjde.
22  Pokecání / O Vás / Re: Zbavení se "břemene" kdy: 14. Únor 2011, 14:53:25
A jó, ja sem si nevšiml žes už to psal....Nevím co máš za problém  Šťastný, mě to přijde v poho že s tebou pokecala hezká holka. Mě z toho cos napsal vyplývá pouze to, že nejsi vůbec marný a holky neodpuzuješ, jinak by tě sama skoro neaproučla.
23  Pokecání / O Vás / Re: Zbavení se "břemene" kdy: 14. Únor 2011, 07:55:46
Innergame a seběvědomí jsou dva různé pojmy. Já věřím že sebevědomí je prostá víra v sebe a své schopnosti, že prostě zvládneě jakoukolil situaci která přijde. A to se postupně buduje. To že sis pokecal s hezkou holkou v lucerně mlže bát chvilkový ego boost, ale ve výsledku ti to sebevědomí dlohodobě nezvedne. Zvedneš si ho neustálým dosahování cílů, které jsou mimo tvé hranice. Asi jako když si poprvé na Streetu a poprvé oslovíš holku s tím kolik je hodin. DING!!! +100b. Seběvědomí eď UP.
Ale potom je potřeba jít dál, nezůstaneš u ptaní se na hodiny to už je ve tvé moci, zase začneš dělat něco co je mimo tvé hranice.

Proč sis na tu holku nevzal kontakt ?
24  Zážitky z terénu / Jak a kde jste někoho sbalili / Re: Sarge Brno kdy: 02. Únor 2011, 13:58:28
To je jízda pánové   Slintající Provokatér
25  Zážitky z terénu / Jak a kde jste někoho sbalili / Re: Sarge Brno kdy: 24. Leden 2011, 23:30:30
Norek ji volal jestě ten den, HB nebrala. Pak sem ji poslal sms, čistě informativně aby si uložila číslo, kdo jsem a že zavolám další den. Podruhé to taky nebrala, tak sem na to prděl. Tohle už je podruhé, ale poprvé mi to ta holka vzala a normálně sme se bavili, poté už nereagovala. Ale je to velmi malý vzorek  Šťastný. Každopádně ten výstup šála šlo zahrát daleko líp, neřeším, jdu dál.

Už pomalu mizím z Brna takže se nezůčastním, ale těším se na semestr  Šťastný
Stran: [1] 2 3
Copyright © 2005–2023 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS