Poslední příspěvky: Nonkomunikátor:)

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
22. Červenec 2024, 09:33:29

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
  Zobrazit příspěvky
Stran: [1] 2 3 4
1  Pokecání / O čemkoliv / Re: Havel kdy: 28. Prosinec 2011, 19:37:58
Podle nejnovějších poznatků historiků ...
Zdroj?
Vim že si timhle vysloužim nálepku "neseriózní diskutující" a že bych měl při odkazování se na historiky uvést zdroje, ale na tohle téma jsem toho přečetl hodně a mám zrovna na práci jiný věci, než je sestavování seznamu zdrojů na toto téma. Takže sorry, reagoval jsem unáhleně, měl jsem rači nechat diskuzi plynout v duchu OT a mainstreemových názorů.
2  Pokecání / O čemkoliv / Re: Havel kdy: 27. Prosinec 2011, 16:32:17
Podle nejnovějších poznatků historiků byl plyšák důsledek ekonomickýho rozkladu sovětskýho svazu (ČSR na tom byla oproti tomu ekonomicky docela dobře) a vnitrostranickýho puče, kterej se vymkl z rukou (pokus o urychlení generační obměny ve straně).
3  Prosby o radu a dotazy / Jak na chlapy / Re: Věta: Miluji Tě. kdy: 18. Červen 2011, 17:24:28
Emoce jsou pro velikou část populace na nejvyšších patrech žebříčku hodnot. Ano, je to důležitá složka motivace. Nicméně patřím k té části populace, která víc ocení konstruktivní diskuzi, vlastní názor na věc, nadhled. Zkrátka považuju za atraktivnější zdravý rozum než emocionální divadlo. Kromě toho je důležitý rozumět si na tělesný úrovni. Vyznání lásky může být snaha o naplnění emocionálních potřeb protějšku, nebo také unáhlený odkrytí karet, kterýho může kdejaká potvůrka náležitě využít. (manipulovat s chlapcem, který s vidinou sexu příliš ustupuje od svých hodnot)
4  Prosby o radu a dotazy / Jak na chlapy / Re: Věta: Miluji Tě. kdy: 15. Červen 2011, 01:34:54
Myslim že jsou důležitý činy, né slova. Jsem ochoten tuto otřepanou povrchní frázi, užít čistě ze zdvořilosti, né z přesvědčení. Faktický význam těchto slov je vlastně sdělení, že nade mnou má protějšek moc.
5  Pokecání / O čemkoliv / Re: Kam po gymplu - Studium psychologie kdy: 14. Červen 2011, 00:28:31
Podle osobnostních charakteristik, který máš uvedený v podpisu pod čarou na to předpoklady vcelku máš, ale podmínky typu "(žádný analýzy nebo podniková psychologie)" mi přijdou s prominutím dost naivní. Budeš potřebovat mimo jiné a) slušnou paměť, protože řada zkoušek bude o slovíčkaření a memorování b) analytický schopnosti potřebný pro praxi. Ber to jako názor technika, pro kterýho je praktická psychologie, sociologie a filosofie spíš hobby.
6  Pokecání / O komunikaci a komunikačních tricích / Re: Knížky o komunikaci s lidmi kdy: 09. Květen 2011, 10:14:55
Zlatá kniha komunikace od Davida Grubera.
Encyklopedicky pojatá kniha která údajně zastřešuje do jedněch desek většinu knih které autor vydal. Nemam rád PR žvásty, ale tuhle knihu hodnotim jako nejlepší z knih o komunikaci, které mi prošly rukama.

Řeč těla jako účinný nástroj prodeje, Jan L. Wage
Sice je to tak trochu nalejvárna pro obchodní zástupce prodávající podřadné produkty, ale užitá hodnota knihy je na slušné úrovni.
7  Pokecání / O čemkoliv / Re: vzdělání,tituly,práce kdy: 18. Duben 2011, 19:53:55
O potřebách různých lidí pojednává Maslowova pyramida. Tzn. někomu stačí k pocitu naplnění uspokojení fyziologickejch potřeb (potrava, sex, atp. ), zatimco někdo se chce realizovat duševně.

Peníze jsou cíl hloupých a prostředek moudrých.
8  Pokecání / O ženských / Re: Co žena chce? kdy: 11. Duben 2011, 11:57:32
Hodně toho tady bylo popsáno v příspěvcích výše. Myslím že by se mělo zdůraznit ještě finančně materiální zázemí a především umění hrát na city. Ano, určitě jsou takový který do tohoto klišé nezapadaj, ale těch je menšina.

Pobavila mě jedna ( věk < 20 ), která vyzdvihovala jak je upřímná, když na rovinu řekne že neví co chce Úsměv
9  Pokecání / O čemkoliv / Re: vzdělání,tituly,práce kdy: 09. Duben 2011, 19:28:07
Ono "Finanční zprostředkovatelství" se tady už řešilo. Zkušenost mam (tímto děkuji OVB za bezplatnou ukázku brainwashigu a kurz sociální komunikace Úsměv). Podle mě to příliš seriózní práce neni, hodnoty se tvořej jinak a jinde. tečka.

K těm titulům. Titul má jen malou váhu. Poctivý vysokoškolský studium vhodně vybranýho oboru na vhodný škole je k nezaplacení. Získáš rozhled, kontakty, schopnost řešit problémy, kritický myšlení, naučíš se řídit vlastní čas a trochu tý latiny z oboru. Dobrá je technika a jazyky, ale nemá smysl dřít se s něčim co tě nebaví...

V čem by ses měl rozvíjet ti trochu napoví třeba test "multiple inteligences" na mypersonality.info
10  Pokecání / O čemkoliv / Re: Práce ve "wellness" - poraďte kdy: 24. Listopad 2010, 20:23:51
Nezahazuju jejich praktiky, ale filosofii. Jasně že některý firmy jsou etičtější víc, jiný míň. Jedno maj ale společný - úspory na distribučním řetězci jsou jejich jedinou šancí, páč se zabejvaj spotřebním zbožím.
Dodnes nezapomenu na zděšenej výraz školitele když jsem vytáhl učebnici finanční matematiky. Následně blekotal cosi že pro "nás finanční analytiky" je mnohem důležitější praxe a hlavně hodně tlustej sešit potenciálních zákazníků.

Poctivýho a kvalitního řemeslníka si vážim. Ale ještě vejš v řebříčku jsou lidi který něco vyvíjej, vymejšlej, prostě produkujou vysokou přidanou hodnotu. V těchto oborech maj schopný a poctivý manageři, či obchodníci cenu zlata.
11  Pokecání / O čemkoliv / Re: Práce ve "wellness" - poraďte kdy: 23. Listopad 2010, 19:52:45
Nepopírám, že se sem tam najde někdo koho to slušně uživí. To nic nemění na faktu že drtivá většina firem založených na MLM pouze parazitujou na lidské hlouposti.
Srovnávat výdělky je bezpředmětný, nemáme dostatek věrohodnejch čísel. Nicméně i živnostník - řemeslník má u mě mnohem větší respekt než kdoholiv ze stáda okravatovanejch a přehnaně ukecanejch obchodníků. (nic ve zlým, ale oni nic jinýho než kecat neuměj)

Moje zkušenost s MLM je několik hodin školení na finančního poradce. Byl to bezplatnej a docela dobrej trénik komunikace a praktický sociologie. Především však šlo o brainwashing, neboli vymejvání mozků. Na tohle téma bych mohl napsat celou esej...
12  Prosby o radu a dotazy / Jak na ženský / Re: Známe se jen přes net - vyjádření citů kdy: 29. Srpen 2010, 23:26:14
Můžu se zeptat při jaký příležitosti jste si vyměnily kontkaty? Osobně bych tohle bral jako NEZÁVAZNEJ flirt. To znamená, na seznamováku jí věnovat chvíly zezačátku, nenápadně zistit nějaký informace který se ti můžou hodit pozdějc (imho hlavně konverzační témata). Potom se začít věnovat všem ostatním bez rozdílu. Povrchně se pobavit s co nejvíc lidma(bez rozdílu pohlaví). Následně si vybereš lidi se kterýma ses nenudil a taky cejtil přirozeně. Prostě najít svojí krevní skupinou.

Chci tim říct, že je dobrý znát se s někim od začátku, ale neni dobrý se na něj fixovat...
13  Pokecání / O čemkoliv / Re: vzdělání,tituly,práce kdy: 18. Květen 2010, 22:38:28
Neber to nějak zle, ale na to že ti je tak 24-25 tak na mě působíš dojmem nezkušenýho ucha...
14  Pokecání / O čemkoliv / Re: Československo? kdy: 18. Květen 2010, 20:56:46
Tohle je téma na dlouhou hospodskou debatu, takže ve stručnosti.

ČSR byl uměle vytvořenej státní útvar, podobně jako třeba jugoslávie. Všichni víme jak to dopadlo v jugoslávii. Stát utváří etnikum, né území (viz. např bývalé sovětské republiky). Rozpad byl nevyhnutelnej, ale výrazně ho urychlil Havel s tim jeho útlumem těžkýho průmyslu. Slováci na soustátí mnohonásobně vydělali (viz. industrializace, po technický stránce velmi úspěšnej projekt). Jsem 50:50 čechoslovák od malička žijící v CZ. Současnou situaci mladé generace vidim tak že Češi nemaj o Slovákách moc povědomí, zatimco naopak tam ještě nějaká vazba zůstává (viz. televize, někdy software...)
15  Pokecání / O čemkoliv / Re: vzdělání,tituly,práce kdy: 18. Květen 2010, 20:38:51
IT to je příliš širokej pojem... někdo dělá grafiku, stříhá video, (nejen) webový aplikace, sítě, procesory a vestavěný systémy... Někdo zase umí kecat tak dělá obchoďáka, někdo umí psát, takže o tom píše... Jsou to perspektivní obory, ale musíš něco umět. Samozřejmě že né každej má předpoklady bejt technik, ale v IT se uživí i celá řada netechnickejch profesí. To co máš v hlavě a jak umíš vystupovat je důležitější než diplom.

Varg: Co když je poměr cena/výnos ve finančnictví menší než u alternativních příležitostí?
16  Prosby o radu a dotazy / Jak na ženský / Re: Stydlivá... nebo v čem je problém? kdy: 24. Duben 2010, 23:38:41
Je na tobě, stanovit si jestli tě tato platonická láska naplňuje... jestli ti to vyhovuje do té míry, že ti nevadí pravidelné leštění bambusu po schůzkách tak prosím... Nicméně pro mě je pravidelný sex základní předpoklad pro dlouhodobej vztah.
17  Pokecání / O čemkoliv / Re: Problém ve vztahu - vědomosti, vzdělání? kdy: 10. Duben 2010, 22:53:43
Jedinci u kterých převažuje v myšlení emocionální složka na "všeobecnej přehled" protějšku moc nekoukaj. Řešej s partnerem hlavně banality všedního dne a říkaj že je pěkný bejt spolu...
U menší části osob však v myšlenkovejch pochodech převažuje logická složka. Tito lidé se zajímají převážně o sobě rovné, přibližně stejně vzdělané a podobně ambiciózní.
---------------------------------------------------------------

Druhá věc je duševní vyspělost. V pubertě a adolescenci je dost častý sraní na školu i u schopnejch lidí. Né-úplně dospělý jedinci se nechávaj nadměrně ovlivnit kolektivem. Proto bývá dost vidět rozdíl v přístupu Gympláků, Průmyslováků, OA, slečen ze zdrávky, SOŠ a učňáků...
18  Prosby o radu a dotazy / Jak na ženský / Re: potřebuju radu kdy: 22. Březen 2010, 00:52:21
Působí to na mě dojmem, že se jedná o submisivní, nesebevědomou, nemastnou, neslanou holku.
19  Prosby o radu a dotazy / Jak na ženský / Re: Jak řešit úlet? kdy: 28. Únor 2010, 22:23:07
S možností že toho bude litovat počítala, sama to napsala, tak jí ten pocit dopřej  Úsměv
20  Pokecání / O Vás / Re: Z introverta > extrovert... jak jsem toho docílil kdy: 28. Únor 2010, 22:05:16
Mě se líbí definice, že introverdi pohrdaj bezduchým tlacháním.
O komunikačním skillu to IMHO neni. Když něco potřebuju zařídit ústama tak neváhám a domluvim se. Líná huba holý neštěstí... Jenomže (pro labilnější jedince)"problém" nastává ve chvíly když s někim nemam společný konverzační témata. Každopádně dám přednost čtení wikipedie, nebo diskuzních fór na internetu, před komunikací s někim o "nouzovejch, záchytnejch" tématech...
21  Pokecání / O Vás / Re: příběh jedné slečny kdy: 03. Únor 2010, 17:12:10
To jakej je musíš hodnotit se všim všudy, teda včetně práce, celejch 24hodin ze dne. To že na tebe má čas 2hodiny denně je součást jeho osobnosti.
Mě se zdá že ho chceš předělat k obrazu svýmu. Pamatuj, že nikoho nezměníš, jedině sebe. A on, jak to vypadá se měnit nechce.
22  Pokecání / O čemkoliv / Re: Kam po střední? kdy: 01. Únor 2010, 17:57:01
Ava:
Osobně nikoho z Unicorn College neznám, ale asi patří k tomu lepšímu mezi soukromejma VŠ. (pak je asi docela na úrovni i VŠ Škoda Auto)
Ale, myslíš že školy jako ČVUT, VŠE, ZČU, TUL, VUT, MUNI... na takový pozice nepřipraví? Pochybuju.

Soukromý maj hlavně kvalitní sebeprezentaci (marketing, přehledný www stránky dělaný profi firmou, fotky "šťastnejch" studentů a studentek na titulní straně). Asi maj i vstřícnější úředníky na studijním oddělení, ale to z nich kvalitní školy nedělá.
23  Pokecání / O čemkoliv / Re: Kam po střední? kdy: 01. Únor 2010, 16:15:44
Soukromý školy v ČR je kapitola sama pro sebe. Asi se najde nějaká kvalitní, ale to je spíš výjimka. Osobně bych se za titul z většiny českejch soukromejch VŠ spíš styděl. To už rači si udělat státní VOŠ a jít se protlačit do praxe (začátek na nižších pozicích, schopný lidi se vypracujou vejš).
24  Pokecání / O čemkoliv / Re: Kam po střední? kdy: 01. Únor 2010, 02:24:30
Nezapomeň u výběru zohlednit kromě toho nej. oboru taky město ve kterým budeš. Budeš v tom městě trávit dost času...
Jako technik mam na humanitní(a ekonomický) obory svůj názor, nicméně tvoje zaměření beru na vědomí. Neni dobrý se od začátku příliš specializovat. Spíš si vybrat školu kde tě naučej myslet. Cíl je vystudovat obor kterej tě baví a má dobrý uplatnění.

Čistou psychologii rozhodně nedoporučuju, nepovažuju to za perspektivní. Na práva musíš bejt schopnej se nadrtit obrovský množství textu a trvá dost dlouho než si můžeš otevřít advokátní praxi. Za zvážení by stály mezinárodní vztahy - jestli ti nevadí ekonomika, máš tam trochu tý psychologie, jazyky, atd.
Zajímavej obor je i politologie, ale nemyslim si že by to byla dobrá příprava na život. Na to imho stačí když je člověk samouk.
Vyhejbal bych se oborům s cestovním ruchem (managment cestovního ruchu atp.) vypadá to zajímavě, ale neni to perspektivní.

Dobrej ukazatel kvality školy je procento absolventů který pracujou v oboru. A taky procento nezaměstnanejch absolventů.
25  Prosby o radu a dotazy / Jak na ženský / Re: Problém mezinárodních rozměrů kdy: 25. Leden 2010, 13:17:33
Myslíte si, že ženská nikdy, v žádným případě, nikdy nemůže říkat a myslet to samý?
Stran: [1] 2 3 4
Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS