forum.QARK.net

Prosby o radu a dotazy => Jak na ženský => Téma založeno: Harekrshna 30. Červen 2015, 07:39:26Název: Jak byt mily, ale ne slizky a snizovat svoji hodnotu
Přispěvatel: Harekrshna 30. Červen 2015, 07:39:26
Ahoj, netusim, zda-li se neco podobneho jiz neresilo, nicmene mi vrta hlavou jedna vec. Soustavne mi bylo vtloukano do hlavy, ze holce nikdy nelichotit, vypadat, ze tu holku az tak nezeru, jakoze ta holka ma stesti, ze se mnou muze byt na veceri atd. Spoustu holek mi tvrdilo, ze takovy ty lichotky (jsi hezka, mas pekny voci azd) jsou slizky a snizujou uroven chlapa. Nicmene jeden 50 co podle cseho na tom s holkama nani tak zle, i mladyma mi tvrdil, ze musis lichotit.
Tak me napada, jak byt mily, ale nesnizovat svoji hodnotu? Diky za konkretni typy.


Název: Re: Jak byt mily, ale ne slizky a snizovat svoji hodnotu
Přispěvatel: Av4 26. Červenec 2015, 11:12:01
Musíš to mít vykalibrovaný :)

Nesmí to být ta věc, na kterou tu holku balíš. Ten primární zájem musíš vyvolat jinak. Buď tím, že jsi na první pohled hezký/zajímavý, nebo tím, že dokážeš pobavit společnost (tam je jen problém jak ji izolovat a udržet si hodnotu). Případně můžeš být zajímavý tím, že jsi tajemný :)

Lichotky jsou IMO OK, ale musí být od srdce. Neměl by to být jen prostředek k tomu, jak ji dostat. To je slizký. Pokud dokážeš nějak ocenit nějakou věc na ni, která je pro ni důležitá, tak to zafunguje, protože to pro ni bude příjemné tím že je to validace nějaké její snahy. Holky mají typicky nízké sebevědomí a když ji řekneš, že má hezké oči, tak tomu nevěří a proto to nezafunguje...


Název: Re: Jak byt mily, ale ne slizky a snizovat svoji hodnotu
Přispěvatel: D9 26. Červenec 2015, 14:44:36
Ono taky záleží, jaký lichotky. Zrovna chválit holce vzhled mi moc efektivní nepřijde. Většina holek víc ocení, když jim pochválíš jejich osobnost (inteligenci, talent, smysl pro humor, atd.), protože tam mají o sobě silný pochyby i ty hezký holky.


Název: Re: Jak byt mily, ale ne slizky a snizovat svoji hodnotu
Přispěvatel: Harekrshna 01. Srpen 2015, 18:06:15
Já vím, je to slizký, ale ono to normálně u ostatních kluků platí. Já to nechápu. To je pořád "Musíš jim lichotit" a mě to zaprvé nejde přes pusu, někomu lézt do zadku. Neumím to prostě. A za druhé mi to přijde slizký a naprosto souhlasím s tím, že to s čím se ta holka narodila, by se chválit nemělo, protože jí to dala příroda (prsa, oči, vlasy). Paradoxně na tohle je ostatní kluci balí a vychází jim to :D


Název: Re: Jak byt mily, ale ne slizky a snizovat svoji hodnotu
Přispěvatel: petanx 01. Srpen 2015, 18:31:33
Já bych to formuloval tak, že lichotka "jen tak" je divná a nepřirozená. Pokud někdo lichotí správně, nejspíš je to v souvislosti s ostatní konverzací, prostředím nebo se lichotka stane součástí nějaké záminky apod. A navíc se to musí umět podat. Jinak to může být cokoliv, ať už vzhled nebo jiné vlastnosti holky.
Abych to přeložil do srozumitelnějšího jazyka, dám příklady:
Špatně: "Máš hezké oči" (holka: no to už jsem slyšela tisíckrát)
Trošku lepší: "Víš že máš strašně hezký oči? Kde jsi k nim přišla?"
Lépe: "Já se normálně nemůžu přestat dívat do tvých očí, něco se mi na nich líbí" ... a konverzace pokračuje.

A podobně. Prostě všechno musí mít nějakou souvislost, vycházet spontáně a tak. Říct, že je něco hezký je prostě špatně, musíš to třeba okecat, že se ti líbí na ní něco, a odkud to má (třeba hodinky). Nebo že má hezkej účes, jestli se chystá za chvíli do divadla a tak.