Je ve vztahu důležité aby měli oba stejné přesvědčení, víru a původ?

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Září 2024, 16:26:11

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Prosby o radu a dotazy
| |-+  Jak na ženský (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Je ve vztahu důležité aby měli oba stejné přesvědčení, víru a původ?
0 uživatelů a 4 Hostů prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Je ve vztahu důležité aby měli oba stejné přesvědčení, víru a původ?  (Přečteno 7325 krát)
FrantišekDobrota

Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Hradec Králové
Příspěvků: 1


Zobrazit profil
« kdy: 10. Květen 2009, 14:43:54 »

Pokračování z http://forum.qark.net/jak-na-zensky/zlozita-situacia/msg63856/#msg63856

No já mam spolužačku taky Svědkyni Jehovovu. Je to úplně super holčina a musim říct že si s ní rozumim nejlíp ze všech holek(i když jsem ateista). Jednou sem to na ní zkusil a ona mi normálně kamarádsky vysvětlila že sem moc fajn kluk ale že by si ráda našla někoho od nich.

Myslim že na kamarádství nebo jako kolegové v práci jsou moc super jelikož maj skvělé vlastnosti ale vztahu bych se nehrnul....později byste měli jiné názory nebylo by to dobré.

Ale to záleží na tobě a na ní.....každej je jinej.
« Poslední změna: 10. Květen 2009, 21:13:23 od Avarang3r » Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 10. Květen 2009, 16:21:56 »

že sem moc fajn kluk ale že by si ráda našla někoho od nich.
Smutné... někoho chce jen proto, že sdílí její omyl...

Jinak epilepsii si neléčí možná proto, že je neléčitelná Šťastný lidi s epilepsií se jen řídí jistým režimem a životosprávou... epileptický záchvaty jsou vyvolávány pronikavym zvukem nebo blikáním světla (rozhodně nesmí tihle lidi na diskotéku, taky nesmí hrát počítačový hry, apod.).....

Jinak jestli ona sama neni jehovista (což mi přijde divný, když má tyhle rodiče), tak bych do toho šel (jestli za to stojí - znáte to... když už máte udělat nějakou chybu, tak jí aspon udělejte s někym hodně sexy)... ale jestli je i ona jehovista a sama žije v tomhle přesvědčení, tak bych s takovym člověkem nikdy nemohl bejt, protože absolutně odsuzuju iracionální životní ideologie jako svědectví jehovovo... křesťanka by mi nevadila, ani muslimka Šťastný... ale jehovistka jo...
Zaznamenáno

smoula_007
****


Gargamel mě nedostane

Karma: 65
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: Praha a ještě jedno
Příspěvků: 856


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 10. Květen 2009, 16:34:04 »

křesťanka by mi nevadila, ani muslimka Šťastný... ale jehovistka jo...
To mě by vadila i muslimka. Vzpomínám si na jeden topic, ve kterým jistý Pavel řešil problém se vztahem s muslimkou. Takový problémy za to nestojí.
Já na to mám takovej názor, že by spolu měli chodit lidi, který maj aspoň trošku stejný přesvědčení a věřej aspoň trošku ve stejný věci. A ani si nedokážu představit, že bych chodil s někym, jehož rodiče jsou přesvědčení jehovisti.
Zaznamenáno

Děkujte ženám, které Vás odmítají. Připravují Vás pro ty, které přijdou po nich.
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 10. Květen 2009, 21:15:16 »

smoula: Souhlas. Jeden z nich se bude muset svého života, jak ho vedl dřív, vzdát. Jinak to nebude fungovat.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 10. Květen 2009, 22:28:08 »

Přece spolu nehodláte napsat knihu, ne? Šťastný ... já bych klidně chodil s muslimkou... v jejich ideologii nevidim pro vztah žádnej problém... absolutně mi nevadí věřící lidé, pokud v něco věří a ta víra jim pomáhá (ano, navzdory skeptickému rozšířenému omylu se věřící lidé skutečně mají líp), ale jehovisti jsou něco jinýho... těm ta víra jen zkracuje a znepříjemňuje život, aniž by je něco motivovalo... takto iracionální víru prostě nepochopim...
Zaznamenáno

king666
****


Názor je jako zadek. Každý má nějáký...

Karma: 51
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Místo: Brno
Příspěvků: 667


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 10. Květen 2009, 22:48:31 »

Přece spolu nehodláte napsat knihu, ne? Šťastný ... já bych klidně chodil s muslimkou... v jejich ideologii nevidim pro vztah žádnej problém... absolutně mi nevadí věřící lidé, pokud v něco věří a ta víra jim pomáhá (ano, navzdory skeptickému rozšířenému omylu se věřící lidé skutečně mají líp), ale jehovisti jsou něco jinýho... těm ta víra jen zkracuje a znepříjemňuje život, aniž by je něco motivovalo... takto iracionální víru prostě nepochopim...
až na to, že bych asi neměl nervy na to chodit s muslimkou, tak pod ten zbytek bych se klidně podepsal... zejména se mi líbí ta myšlenka, že věřící lidé se vlastně mají líp... jsou věřící lidé, kterým víra pomáhá a kteří se mají líp, než kdyby byly nevěřící (a popravdě si myslím, že upřímně věřící lidi jejich víra posiluje natolik, že je důvod jim spíš závidět než je kritizovat)... a stejně tak jsou lidé, kteří se můžou mít lépe jako nevěřící, protože nemá smysl praktikovat víru jenom tak ze zvyku (a někdo třeba může mít problém s upřímným přijetím víry)... ale nemá smysl hodnotit, jestli jsou lepší ti věřící nebo ti nevěřící - podstatné je jak se kdo chová a jak mu jeho názor na tuhle problematiku k takovému chování pomáhá...
Zaznamenáno

Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno. (Cato)
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 10. Květen 2009, 22:54:12 »

king to hezky shrnul...co dodat? snad jen ono otřepané AMEN!  Úsměv
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 10. Květen 2009, 23:51:13 »

znáte www.notreligion.com ? ... klikněte dole na ten červenej čtvereček s nápisem SEARCH RESCUE a pustí se vám intro (pokud se vám nespustilo hned při vstupu na stránku)... na tohle, když se koukam, tak (krom toho, že si pochvaluju, jak to maj krásně udělaný Šťastný) mě to vždycky přesvědčí o tom, že víra lidem hodně pomáhá... obzvláště těm, kteří by to sami nezvládli... a vůbec na tý stránce je hodně zajímavejch myšlenek.... lidi, co se řídí timhle náboženstvím a věří mu, se nikdy necítí osamělí, protože "vědí" že je s nimi bůh a že je miluje (nikdy se necítí nemilováni - další plus) atd atd... jasně... můžeme tu do konce života přemílat o tom, že je neetické žít ve lži a šířit svůj omyl... musíme si ale uvědomit podstatu věci a tou je, že vůbec nezáleží na tom, jestli je to pravda nebo ne... ono to zní absurdně, ale lidi, kteří skutečně věří v boha, bychom měli obdivovat, protože dokázat sám sebe v něčem takovym přesvědčit je hrozně těžký a např. pro mě osobně naprosto nemožný...

faktem je, že (z pozemského hlediska) věřící lidé můžou být v některých vyhrocených situacích pro ostatní nebezpeční... (ted nemyslim teroristy z Íránu Úsměv)... např protože věří v posrmtný život, tak kvůli sníženému pudu sebezáchovy můžou klidně někoho s sebou strhnout z útesu...
Zaznamenáno

Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 11. Květen 2009, 00:22:47 »

Ano king to hezky shrnul a D9 to hyperzjednodušil  (v prvním příspěvku) Mrkající

Na jehovistické víře není nic iracionálního. Je stejně iracoionální jako každá jiná. Ale je to o církvi Mrkající Myslíš, že modlení x-krát denně směrem k Mecce třeba muslimům nějak extra pomáhá? Myslim, že jim to akorát komplikuje život. Šťastný Myslíš že katolíkům odmítání potratů a rozvodů nějak pomáhá? Ne.

Všichni věří prakticky v to samé - zhotnění nejvyššího mravního principu do božstva, které je obaleno více či méně složitými mýty. V téhle části s tebou souhlasím. Skoro jim snad závidím. Ale problém je právě s tím, co se na to nabalí, co vystaví okolo toho základu církev, která se té víry chopí. Ty nařízení, omezení, přikázání, atp. Většina z nich vznikla pro "primitivní" lidi ve starověku, kteří se často utíkali k pochybným obřadům (např. pití zvířecí krve, které mělo zaručit sílu a plodnost - viz dále)

Mimochodem v článku na wiki je vysvětleno proč jehovisté neslaví vánoce. Docela mě zaujal ten problém s dáváním krve, tak sem se na to podíval podrobněji a zjistil sem, že celé to tkví v jednom jediném verši z Bible, který je vytržený z kontextu: Skutky apoštolů 15:29 "..abyste se zdržovali od toho, co bylo obětováno modlám, od krve, od masa zardoušených zvířat a od smilstva. Budete-li se chránit těchto věcí, uděláte dobře. Buďte zdrávi." určenému původně především k tomu aby lidé nepraktikovali pochybné obřady (viz výše). Pěkný haluze, teda Šťastný

Jo ale abych jen nekritizoval: http://www.blisty.cz/art/23325.html

... ale nemá smysl hodnotit, jestli jsou lepší ti věřící nebo ti nevěřící.
To sice ne, ale má smysl uvažovat, jestli jsme schopní ten rozdíl ve vnímání světa tolerovat nebo ne Úsměv A dost mě zvedá ze židle uvažování, které ma D9 jakože "ať si věří v co chce je to cajk", když nemá ani trochu páru o tom, co všechno by to mohlo obnášet a co všechno by třeba dotyčná muslimka musela obětovat, aby s ním byla...
« Poslední změna: 11. Květen 2009, 00:34:30 od Avarang3r » Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 11. Květen 2009, 08:33:08 »

promiň, ale meleš blbosti... dneska nikdo z věřících nedodržuje svoje přikázání a povinosti, jen ti silně ortodoxní... např. když jsem byl v Egyptě, tak nám tam muslimský průvodce říkal, že sice se 5x denně svolává k bohoslužbě, ale většina muslimů je v práci, takže se stejně nemodlí a že je to "Aláhem tolerováno" (když kvůli práci nemůžou)... stejně tak pouť do mekky konají jen ti nejbohatší, co si to můžou dovolit a opět je to tolerováno... oni jsou jen vychovaní ve víře, nic víc... a jak říkam, jen ti nejortodoxnější si tím omezují vlastní život...

v zakázání rozvodů nevidim žádný negativum... aspoň si člověk dobře promyslí, koho si vlastně bere... zakázání potratů? proboha tohle se dodržuje snad jen v polsku, ne? USA je silně katolická země a nic takovýho se tam většinou neřeší... (je pravda, že v některých oblastech jo)...

víra jako taková neodlišuje lidi tak moc, jak si myslíš... asi takhle: když jsou spolu bílá sportovkyně a černej prodavač obuvi, tak je to asi větší rozdíl, než ateista a křesťan...
Zaznamenáno

king666
****


Názor je jako zadek. Každý má nějáký...

Karma: 51
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Místo: Brno
Příspěvků: 667


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 11. Květen 2009, 12:24:26 »

Ava: netolerantnost vůči názorům druhých (přesněji jejich nepochopení) je něco, co nesnáším a co se bohužel vyskytuje jak u ateistů, tak u katolíků... muslimy nehodnotím, ti jsou na můj vkus moc extrémní, ale v jejich problematice se zase až tak nevyznám...

D9: je sice pravda, že některé věci dodržují jen ortodoxní věřící, ale každé náboženství má nějakou hranici, za kterou by se neměli dostat ani ti nejvlažnější... asi tak, jako každý římskokatolík věří v to, že Ježíš Kristus je Boží syn, který vstal z mrtvých - někomu se to může zdát blbost a může za to římskokatolíky odsuzovat (může ale nemusí, je to jenom příklad), ale katolíka prostě z tohohle názoru nezvikláš... jsi si jistý, že víš, jak vypadá tahle "hranice" u muslimů, a že víš, co obnáší?
Zaznamenáno

Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno. (Cato)
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 11. Květen 2009, 14:48:37 »

OMFG, D9, sem vytahnul ten nejvíce do očí bijící příklad. OK, jiný příklad: Chodil bys se židovkou - tzn. nemohla by jíst vepřové - to dodržují snad všichni židé, myslím - nevadilo by ti to? Odmítala by ti udělat guláš nebo něco z vepřového - maličkost. Nebo jiný příklad - katolička odsuzující masturbaci - vychází z příběhu v Bibli o Onanovi, který "dával séme zemi" protože nechtěl splodit dítě se svou ženou a Bůh ho za to potrestal. A takovýhlech věcí je tisíce a každé náboženství má vlastní. A to, že ty o nich nemš ani potuchy neznamená, že neexistují. Co by ti mohlo vadit víc je, že některá náboženství zakazují nekteré sexuální praktiky (orální nebo anální sex), omezují tě ve výběru partnera (kasty) atd, atd.

A zdá se, že tvé zkušenosti s věřícími jsou značně omezené. Odmítání potratů existuje i v čechách. Ne plošně jako v Polsku, ale místně, tam kde je např. trochu radiklnější duchovní. A USA imo není zrovna dobrý příklad "silně katolické" země... Wiki říká: Křesťané 76% (Protestanti 52%, katolíci 24%)

king: U katolíků mi přijde nejabsurdnější papež - kterýžto má být prostředníkem mezi Bohem a člověkem - o čemž v Bibli není ani slovo, pokud vím Mrkající
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 11. Květen 2009, 15:45:04 »

Ava: já taky nejim vepřový a nejsem žid, proboha... já vim, že jsi vybral ty nejvíc do očí bijící věci a že je takovejch věcí hodně... to, co se ti snažim vysvětlit, je, že lidi jsou různí a náboženství nepatří k těm nejvíc odlišujícím prvkům. Odsuzovat orální sex může i ateista, jedna moje kamarádka je zásadně proti potratům a je ateistka...

prostě samotnej fakt, že je dotyčná věřící, mě neodrazuje žádným způsobem, protože jsou mnohem horší věci, který ve vztahu vadí a náboženství k nim opravdu nepatří...
Zaznamenáno

Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 11. Květen 2009, 16:18:44 »

prostě samotnej fakt, že je dotyčná věřící, mě neodrazuje žádným způsobem, protože jsou mnohem horší věci, který ve vztahu vadí a náboženství k nim opravdu nepatří...
OK, už jsem pochopil co chceš říct Šťastný
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
king666
****


Názor je jako zadek. Každý má nějáký...

Karma: 51
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Místo: Brno
Příspěvků: 667


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 11. Květen 2009, 17:31:03 »

king: U katolíků mi přijde nejabsurdnější papež - kterýžto má být prostředníkem mezi Bohem a člověkem - o čemž v Bibli není ani slovo, pokud vím Mrkající
teoreticky je brán jako následník apoštolů, konkrétně pak přebírá úděl sv. Petra (který byl ustanovený skálou, na které je vybudována církev)... a jinak někde v Bibli je něco o tom, jak Ježíš poslal učedníky do světa - to se považuje za ustanovení apoštolů... tolik oficiální katolický výklad...
Zaznamenáno

Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno. (Cato)
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 12. Květen 2009, 12:43:48 »

Aha, to sem nevěděl.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS