Kam po střední?

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
18. Prosinec 2024, 02:06:16

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Kam po střední?
0 uživatelů a 4 Hostů prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2  Vše Tisk
Autor Téma: Kam po střední?  (Přečteno 21069 krát)
Steamfox
*


Čím jsme, víme jenom my sami.

Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Příspěvků: 122


Zobrazit profil
« kdy: 31. Leden 2010, 20:10:05 »

Zdravím Úsměv

Už nějakou dobu mi vrtá hlavou... Kam po střední? Ne, že bych vůbec neměl vybráno - mám několik "tipů", ale nemůžu říct, že bych byl 100% rozhodnutej. Shrnu to: Je mi sedmnáct, dělám všeobecný gymnázium (konkrétně jedno, který je považovaný za poměrně těžký) od pátý třídy (takže 6ým rokem, jsem v druháku), výsledky mám spíš průměrný mínus - ale řekl bych, že "common sense" (radši bych česky, ale nenapadá mě správnej ekvivalent) mám velice slušnej. Respektive - ve většině inteligenčních testů jsem v nadprůměru třídy.

Mám velkej talent na angličtinu (chtěl bych říct "cizí jazyky", ale němčina, kterou dělám druhým rokem, je narozdíl od AJ [8 let] peklo) - jsem z nejlepších, možná dokonce nejlepší ze třídy a baví mě mluvit. Velice dobře umím s lidma a i když nejsem ta "alfa alfa", rozhodně jsem oblíbenej a vůdčí typ, takovej ten "všichi-se-se-mnou-rádi-poradí" člověk Úsměv  

Nejvíc přemýšlím o třech, naprosto odlišných, oborech - Translatologie (překladatelství, kde bych mohl použít svůj AJ talent), práva (konkrétně advokacie, protože to s lidma umím a připadá mi to jako zajímavej a užitečnej obor) a psychologie (sociální, osobnosti, prostě sedět s bločkem Úsměv - protože mě baví tenhle typ "sebeobohacování" a opět - mám na lidi talent). Jako čtvrtá varianta mě napadá diplomacie.

Chápu, že lidi, kteří mě sotva znají, mají dost informací k rozhodování, ale spíš je to takový osobní zamyšlení nad sebou... Úsměv Jak jste školu vybraly vy? Co vás k tomu vedlo? Kdy jste začali se studiem (pokud jste nedělali odbornou střední školu)? Jakej byl vás prospěch? Co byste mi poradily?

Rád uslyším pár rad a zkušeností od starých mistrů Úsměv

Předem díky!
« Poslední změna: 31. Leden 2010, 20:17:09 od Steamfox » Zaznamenáno

D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 31. Leden 2010, 20:55:46 »

Umíš-li hodně dobře s lidma, nepotřebuješ školu a vždycky budeš úspěšnej... škola se ti bude hodit jen proto, že titul na vizitce před jménem vypadá líp...

Asi takhle: to, na jakou pujdeš školu, nemusí určovat tvojí budoucnost, jak si spousta lidí myslí... já ti radim, vyber si obor, o kterym si myslíš, že tě bude bavit... jestli tě vážně baví angličtina (konverzace i gramatika), tak bys možná mohl zkusit nějakou jazykovku, popř jestli tě to láká, tak pajďák, ale to je taková spíš nouze...

studování práv = dějepis + logika (ale ne selská logika, nýbrž matematická logika), navíc se jen neustále drtíš spoustu nezajímavých informací nazpaměť, o tom je prakticky celá škola... právničina neni žádný jednání s lidmi... to, jak právníci mluví v soudní síni á la velkolepá šou, je jen v americe a i tam to dělá jen pár lidí... 90% právníků (v čechách bych řekl 99%) dělají "poradce" v různejch ekonomickejch sektorech, je to ještě míň zajímavý, než to zní - prostě kancelářský práce na úrovni "tohle platí podle týhle vyhlášky a tohle ne"...

psychologie = tohle je pro změnu jen dějepis... učíš se o psycholozích, kteří byli před tebou, a jejich teorie...


Já mam taky gympl... šel jsem na ZČU do Plzně - Ústav umění a deisgnu, kde brali 15 lidí Úsměv)... a vybírání bylo jednoduchý, věděl jsem, že pujdu na uměleckou, protože jsem umělec Šťastný .... nicméně to, že jsem umělec a mam mentalitu umělce, je taky příčinou toho, že jsem se na tu školu ted v prosinci vysral... bylo toho moc, co mi v Plzni vadilo a nebyl jsem tam šťastnej, tak jsem se vrátil domu a momentálně hodlam jít na jakoukoliv lehkou školu s tim, že jí chci prostě jen dostudovat kvůli titulu... vždycky je lepší studovat sám to, co tě zajímá, protože škola tě nenaučí nic a to platí i pro vysokou...
Zaznamenáno

cassies
***


Karma: 8
Pohlaví: Ženské
Věk: 37
Příspěvků: 548


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 31. Leden 2010, 21:07:24 »

Hlavně si opravdu vyber to, co viš, že tě bude bavit. Máš teď ještě spoustu času na to, abys zjistil, co se kde učí, co kde musíš absolvovat, abys došel k titulu, Já šla na školu podle toho, že mít ekonomku je vhodné pro budoucnost, ptž kancelářská krysa má slušný plat, nebudu celý život dělat jen jednu věc (můžu střídat učetnictví, management atd). Což byla největší hovadina v mém životě. Škola mě nebaví, předměty jsou o ničem...
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 31. Leden 2010, 21:37:19 »

cassies: hlavně mikro, co? Šťastný
Zaznamenáno

noghri
*****


deadly assassin ;)

Karma: 81
Pohlaví: Ženské
Věk: 42
Místo: Honoghr
Příspěvků: 1 271


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 31. Leden 2010, 22:48:06 »

mno jo... je to o tom, aby te to bavilo. ja vystudovala skolu, ktera me bavila a diky tomu, jsem tech pet let studia ve zdravi prezila a odesla s trema pismenkama. To, ze nyni pracuji v oboru, ktery s mym puvodnim souvisi maximalne tim, ze zamestnavatel mi vyplaci plat... to uz je jina story. Nevyhoda je, ze me to fakt bavilo, takze ted mi to chybi, ale finance jsou holt ta racionalni volba.

cili za me? studuj to co te bavi, jinak budes mit pocit, ze tu skolu delas z donuceni a na konci studia pak, zes treba promrhal nekolik let sveho zivota uplne zbytecne...
Zaznamenáno

Jen stekam, nekousu...
baltar

Karma: 0
Příspěvků: 7


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 31. Leden 2010, 22:56:33 »

Ja myslim, ze to jde skloubit, dal bych si prihlasku na fildu na anglinu + psychologii a k tomu bud ty prava nebo diplomacii. Ze zacatku to muzes rozmelnit, davat si jen ty predmety, u kterych si myslis, ze by Te potencialne bavily a potom se rozhodnes jestli v tom studiu budes pokracovat nebo nektery zrusis... Jazyky se daji dobre rozvijet na zahranicnich stazich nebo prazdninovych pracovnich pobytech v zahranici pro studenty, to doporucuju.

Ja jsem byl taky na vseobecnym gymplu (prospech s vyznamenanim), sly mne stejne jako Tobe jazyky a bavila me matika a z podobnyho duvodu jako slecna vyse jsem se rozhodl pro ekonomku (hlavne to siroky uplatneni), ale dostal jsem se i na prava, protoze to chteli rodicove, ale me by to nebavilo, takze jsem to zavrhl. Kdybych se rozhodoval dnes s dnesnima znalostma, necham si rozhodne obe studia. Jinak me ekonomka bavila, ono to zacne byt zajimavy az pozdeji, az ma clovek za sebou vsechny ty mikra, makra a statistiky a zameruje se na prakticky veci...

Jeste doporucuju i behem studia snazit se ziskavat nejaky pracovni zkusenosti v danym oboru, protoze pak na pohovoru o nejakou konkretni pozici jsou velkym plusem.

Preju stastnou volbu. Mrkající

Zaznamenáno
Nonkomunikátor:)
*
Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Příspěvků: 99


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 01. Únor 2010, 02:24:30 »

Nezapomeň u výběru zohlednit kromě toho nej. oboru taky město ve kterým budeš. Budeš v tom městě trávit dost času...
Jako technik mam na humanitní(a ekonomický) obory svůj názor, nicméně tvoje zaměření beru na vědomí. Neni dobrý se od začátku příliš specializovat. Spíš si vybrat školu kde tě naučej myslet. Cíl je vystudovat obor kterej tě baví a má dobrý uplatnění.

Čistou psychologii rozhodně nedoporučuju, nepovažuju to za perspektivní. Na práva musíš bejt schopnej se nadrtit obrovský množství textu a trvá dost dlouho než si můžeš otevřít advokátní praxi. Za zvážení by stály mezinárodní vztahy - jestli ti nevadí ekonomika, máš tam trochu tý psychologie, jazyky, atd.
Zajímavej obor je i politologie, ale nemyslim si že by to byla dobrá příprava na život. Na to imho stačí když je člověk samouk.
Vyhejbal bych se oborům s cestovním ruchem (managment cestovního ruchu atp.) vypadá to zajímavě, ale neni to perspektivní.

Dobrej ukazatel kvality školy je procento absolventů který pracujou v oboru. A taky procento nezaměstnanejch absolventů.
Zaznamenáno

Kdo nemluví v číslech, neví o čem mluví.

(E/I)NTJ
cassies
***


Karma: 8
Pohlaví: Ženské
Věk: 37
Příspěvků: 548


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 01. Únor 2010, 08:12:41 »

cassies: hlavně mikro, co? Šťastný
Mikro, makro patrilo k tomu, co jsem se musela ucit dele nez 3 hodiny. Byla jsem priposrana z anglictiny, ptz vim, ze nemam talent na cizi jazyky...anglictina byla na tehle skole smesne lehka a oparvdu by me zajimalo, jak bych s takovymi vedomostmi, co jsem se odtamtud odnesla, mohla udelat statnice. Tezke pro me bylo ucto, po trech dnech uceni jsem pochopila, ze jenom proto, ptz jsem nechodila na seminare. Na moji skole se hodne vyhazuje na PBFT (mela jsem dekansky), kvantech (maturovala jsem z matiky, takze neni problem), mikro-makro (to podle me nedaji lidi, kteri se neumi ucit tak, aby chapali a delaji to nazpamet) a Financich podniku - ted se opet ucim na deadline a mam toho tak akorat plnou prdel. Moje skola je nechutny bordel, at uz vzhledem k informovanosti, tak vzhledem k pristupu zamestnanych na tomto ustavu.
Pokud se letos dopracuju k titulu, tak se tak nechutne ozeru...a to jenom proto, abych zavrsila ty tri roky hnusu.
Zaznamenáno
Raydeeen
Host
« Odpověď #8 kdy: 01. Únor 2010, 11:03:12 »

Pokud ti jde angličtina, jedině dobře. Pokud bys chtěl na nějakou jazykovku, měl by ses podívat i na jiný jazyky, protože když ti nejde němčina je možnost, že ti nepůjde ani jiný jazyk (angličtina je jednoduchá).
Určitě jsou zajimavé obory na UK v Praze, ovšem tam pro mezinárodní komunikaci vyžadují 2 jazyky a něco načteno o té a té zemi.
Právo by určitě taky mělo uplatnění, pokud se umíš naučit množství informací..

Výhodu máš určitě v tom, že jsi na gymplu. Chudáci ti, kteří chtěli na vejšku, ale zjistili že mají šanci pouze na soukromých jen kvůli tomu, že mají střední s "odborným" zaměřením.
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 01. Únor 2010, 11:36:29 »

cassies: s tim mikrem a makrem máš absolutně pravdu... nedávají to lidi, kteří se učí všechno nazpaměť... a těch je na vejškách hrozně moc, proto na tom taky docela dost lidí vylítává... nevim, na jaký jsi škole, ale na ZČU nebo na TUL je to mikro asi nejhorší předmět, co se ekonomek týče...
Zaznamenáno

Nonkomunikátor:)
*
Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Příspěvků: 99


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 01. Únor 2010, 16:15:44 »

Soukromý školy v ČR je kapitola sama pro sebe. Asi se najde nějaká kvalitní, ale to je spíš výjimka. Osobně bych se za titul z většiny českejch soukromejch VŠ spíš styděl. To už rači si udělat státní VOŠ a jít se protlačit do praxe (začátek na nižších pozicích, schopný lidi se vypracujou vejš).
Zaznamenáno

Kdo nemluví v číslech, neví o čem mluví.

(E/I)NTJ
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 01. Únor 2010, 17:06:53 »

Taková soukromá Unicorn College je launchpad pro práci někde hodně vysoko. Co sem slyšel, tak absolventi mizí směr Sun, Oracle, MS, Google, ... a fakt ne na pozice kancelářských krys Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Nonkomunikátor:)
*
Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Příspěvků: 99


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 01. Únor 2010, 17:57:01 »

Ava:
Osobně nikoho z Unicorn College neznám, ale asi patří k tomu lepšímu mezi soukromejma VŠ. (pak je asi docela na úrovni i VŠ Škoda Auto)
Ale, myslíš že školy jako ČVUT, VŠE, ZČU, TUL, VUT, MUNI... na takový pozice nepřipraví? Pochybuju.

Soukromý maj hlavně kvalitní sebeprezentaci (marketing, přehledný www stránky dělaný profi firmou, fotky "šťastnejch" studentů a studentek na titulní straně). Asi maj i vstřícnější úředníky na studijním oddělení, ale to z nich kvalitní školy nedělá.
Zaznamenáno

Kdo nemluví v číslech, neví o čem mluví.

(E/I)NTJ
Raydeeen
Host
« Odpověď #13 kdy: 01. Únor 2010, 19:05:37 »

Mimo jiné tento fakt otevírá dveře širší veřejnosti. Lidem, kteří mají vědomosti (ovšem ne tolik jako na statních školách) a hlavně peníze. Podle mě je jedno na jakou školu člověk jde. Když o něco má zájem tak se to naučí tak či tak.
Zaznamenáno
Fabien
*


Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Příspěvků: 81


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 03. Únor 2010, 21:38:31 »

Taky zrovna řešim podobnej problém a lidi kolem mě ještě víc. Nevim jestli nedělám blbost, ale vybral jsem si takovou školu, která je výhodná pro splnění mýho cíle. Takový nutný zlo, ale na který se docela dost těšim. Když to porovnám se spolužákama, který objížděj otevřený dveře po celý republice a vůbec si nemůžou vybrat, tak mám pocit, že mám před nima výhodu, že "vim" kam směřuju.

Na druhou stranu mě docela dost děsí, že vůbec netušim jakou si podám druhou přihlášku, což možná taky neni dobrý :/

Jak jste to měli vy? do poslední chvíle ste váhali nebo jste měli jeden směr a tím ste šli?

Já se totiž na jednu stranu bojim, že mám možná poslední dva roky takový klapky na očích a až je sundám, dopadnu jako spousta jinejch lidí, že budu na škole, která mě nebaví a jednou budu stejně dělat něco úplně jinýho :/
Zaznamenáno
RoboBrouk



Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Místo: El Bučo
Příspěvků: 34


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 03. Únor 2010, 21:42:35 »

No já sám nevím. Přihlášky si chci podat určitě čtyři. Spíš ekonomický zaměřený, třeba se mi na první pohled zalíbil obor Sociální ekonomie (samozřejmě zaměření na jednání s lidma), ale ještě nevím, co to všechno obnáší, páč jsem ho moc nestudoval. Tento týden si chci vybrat. Ty názvy bývají dost zavádějící, takže pak pošlu ještě maily na školy, abych si ujistil svoje názory a pošlu přihlášky....
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 03. Únor 2010, 23:37:16 »

Hele, podle mně by to člověk neměl zkoumat do detailů. Za 4 roky, co sem na vejšce, tak jsem zjistil, že čím hezčí má předmět sylabus, tím větší s porminutim hovna se tam učej. Stejně jako s oborama. Můj obor má v popisu napsané něco jako "připravuje pracovníky s uplatněním na pozicích softwarových inženýrů a analytiků...." a přitom když se podíváš, kdo z tý školy vylejzá, tak to jsou prakticky jen "lidi co uměj trochu líp s kompama v viděli psakal, javu a php". Zaměstnat kohokoli z nich je jako zaměstnat člověka se střední co se to učí rok doma po večerech, jen se to míň vyplatí Mrkající

Nedělejte si iluze, že vás VŠ naučí něco víc než střední. Jasně, pro hodně cílevědomé lidi, kteří si půjdou za něčím v čem je ta škola dobrá je to může posunout, ale pak je to prakticky stejné jako kdyby chodili do práce, jen za to nemají zaplaceno Mrkající Pro "mainstream" je VŠ čas paření na kolejích, studentských slev a nervů o zkouškovém. A pak ty hezká písmenka před jménem. I když za to svoje "Bc." se skoro stydim. Tak hnusnej titul svět neviděl Šťastný

Důležité je vybrat si něco, co vás bude "oborově" bavit - humanista nepůjde na strojárnu. Jinak je to celkem jedno. Vyjímku tvoří nalejvárny - medicína, psychologie, práva a jim podobné, které jsou prostě o tom, že než to začnete dělat tak si musíte do hlavy nalít tuny a tuny vědomostí.

A taky bacha na uvažování "mám rád komunikaci, půjdu na práva" - práva jsou napůl matematická škola - celé právo je jeden velký logický výrok - se selským rozumem bych nepočítal, spíš s "(a & b => c) | (b | c <=> a)" Šťastný
« Poslední změna: 03. Únor 2010, 23:41:22 od Ava » Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Barzini de Tutto
****


Karma: 200
Pohlaví: Mužské
Místo: LA, Milano
Příspěvků: 1 121


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 04. Únor 2010, 19:38:50 »

Upřímně právo je velmi těžký, sám ho mam jako předmět a moc z něj nadšenej nejsem...
Je to fakt tuna teorie. Jinak tahle otázka mi vrtá hlavou pořád.
Zaznamenáno
Nam0Nk

Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Příspěvků: 31


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 10. Únor 2010, 09:23:09 »

delate(daleli) jste nekdo UK FTVS?Chtel bych vedet jak je tezke se tam dostat, jestli bych mel delat i nejakou specialni fyzickou pripravu, protoze akorat zavodim na kole,beham, a obcas plavu.Tak , jestli bych do toho mel neco zahrnout dal.
Jo a zapomel jsem zminit, ze tam chci jit z nastavby , kterou delam ze zednika.Myslite, ze bych mel vubec nejakou sanci se tam takhle dostat?
Predem dik za odpoved;)
Zaznamenáno
Sertr



Karma: -4
Pohlaví: Mužské
Věk: N/A
Příspěvků: 40


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 10. Únor 2010, 09:44:05 »

Hele máte někdo zkušenosti se školama v zahraničí ?
Zaznamenáno
Fugas



Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 7


Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 10. Únor 2010, 19:05:33 »

no a jakej smer myslis? treba ten technicky smer je podle toho co sem slysel lepsi tady (CVUT) z oblasti ekonomie to zas je lepsi prej venku...
Zaznamenáno
Sertr



Karma: -4
Pohlaví: Mužské
Věk: N/A
Příspěvků: 40


Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 11. Únor 2010, 11:17:30 »

No můj vysněnej obor je game design(i když čistě teoreticky na to zvláštní škola potřeba není), kterej u nás neni. právě jako zda má nkdo zkušenosti se školama venku, jak je těžký zvládnout jazyk,...
Zaznamenáno
ezeldin

Karma: 0
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 11. Únor 2010, 11:59:35 »

no a jakej smer myslis? treba ten technicky smer je podle toho co sem slysel lepsi tady (CVUT) z oblasti ekonomie to zas je lepsi prej venku...
tak tohle neni tak uplne pravda. v zahranici je lepsi totiz vsechno Úsměv exsistuji spousty zebricku, ktere hodniti univerzity a ceske nikdy nejsou mezi nejlepšími 200 univerzitami.

Obecne s málo lidí z ČR  jde studovat vysokou školu do zahraničí...Ale hodně lidí se podívá na zahraníční univerzity v rámcí Erasmu, treba na rok, nebo jen na semestr - v dnešní době je to skoro tak, že kdo chce, ten jede Úsměv

Sertr: znám jednoho kluka, co dělá grafika v londýně a nemá vystudovanou školu žádnou(respektive má gympl Úsměv ...začínal v reklamní agentuře, pak dělal počítačové hry a teď speciální efekty do filmů. všechny práce získal tím, že měl dobré portfolio a nikdo se ho na školu neptal.

a jazyk není žádný problém. pokud tě hodí do vody, tak se rychle naučíš plavat Šťastný
« Poslední změna: 11. Únor 2010, 12:07:31 od ezeldin » Zaznamenáno
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 11. Únor 2010, 12:20:32 »

ezeldin: K těm žebříčkům - UK a ČVUT jsou ve většině docela vysoko, v první 200 snad vždycky.

Sertr: Jestli chceš dělat game design, hodil by se ti nějaký obor na způsob "Softwarové inženýrství" s tím, že by sis přibral nějakou volitelnou grafiku. Nebo obráceně "Počítačová grafika" s trochou programování... Jinak k tomu studiu v zahraničí. Studoval jsem rok střední školu ve Státech (kdyžtak si pročti můj thread http://forum.qark.net/o-cemkoliv/zivot-na-americke-stredni-skole/). Abys rozuměl absolutní většině konverzační angličtiny bez slovníku, zabere to tak do tří měsíců. Ale nový odborný a literární výrazy tě asi budou potkávat výrazně dýl - možná i několik měsíců (odhaduju).
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
ezeldin

Karma: 0
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 11. Únor 2010, 13:32:15 »

ezeldin: K těm žebříčkům - UK a ČVUT jsou ve většině docela vysoko, v první 200 snad vždycky.

Sertr: Jestli chceš dělat game design, hodil by se ti nějaký obor na způsob "Softwarové inženýrství" s tím, že by sis přibral nějakou volitelnou grafiku. Nebo obráceně "Počítačová grafika" s trochou programování... Jinak k tomu studiu v zahraničí. Studoval jsem rok střední školu ve Státech (kdyžtak si pročti můj thread http://forum.qark.net/o-cemkoliv/zivot-na-americke-stredni-skole/). Abys rozuměl absolutní většině konverzační angličtiny bez slovníku, zabere to tak do tří měsíců. Ale nový odborný a literární výrazy tě asi budou potkávat výrazně dýl - možná i několik měsíců (odhaduju).

k tem žebříckům: http://domaci.ihned.cz/c1-29018280-cvut-se-poprve-dostalo-mezi-500-nejlepsich-univerzit-sveta Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1] 2  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS