Meditace

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
19. Duben 2024, 18:31:05

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Meditace
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Meditace  (Přečteno 5522 krát)
Buchy
***


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 392


Zobrazit profil
« kdy: 06. Březen 2009, 07:12:25 »

Zdravím vás, přátelé  Úsměv Nějak mi asi "ruplo v bedně", protože začínám přemýšlet o meditaci :-D ... Provádí ji tu někdo? Má tu s ní někdo nějaké zkušenosti? Doporučil by mi někdo o meditaci nějakou praktickou literaturu?
Meditace totiž není, jak se obecně vypráví mezi lidmi, nějaké sezení "na turka" s rucema opřenýma o kolena a zavřenýma očima, ale je to vpodstatě činnost, při které se nám vylepšují schopnosti mozku. Je prý vědecky dokázané, že díky meditaci lze zkrátit potřebu spánku klidně i o tři hodiny (to je ale extrém). Lze si také vylelpšit schopnost přemýšlení a soustředění se. Uklidníte si tím nervy a zbavíte se stresu. Pomáhá také proti závislostem. Bohužel nevím kudy na to... tak jestli tu někdo o meditaci něco ví (nejlépe ta literatura Úsměv ) nebo zná nějaké dobré stránky s radami (většinou jsem vygooglil blbiny), tak předem děkuji za post Úsměv
PS: Neví někdo, co to jsou "mantry" ?  Šťastný
PSS: Věříte na sílu meditace?  Úsměv
....s pozdravem a přáním pěkného dne - Buchy ;-)
Zaznamenáno

"Sex je dědičný. Jestliže jej vaši rodiče nikdy nezažili, je docela pravděpodobné, že vy také ne." N.N.
Samuel
*


Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 128


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 06. Březen 2009, 13:33:35 »

Pár knížek jsem o tom už přečetl ale skoro vše bylo jen nudné teorizování o tom jak to vzniklo a hlavně všechno se to moc týkalo boha. Počítám že stránky tohoto typu: http://zivotni-energie.cz/meditace-relaxacni-techniky-meditacni-hudba-prakticke-zkusenosti.html máš přečtené takže sem vygůglil knížku která vypada dobře, jsou zde popsané různé techniky.

Relaxace a meditace pro moderního člověka
Grada 1998 (str 73)
http://files.antigambling.webnode.cz/200000013-9d0249ef5d/relaxaec%20modern%C4%9B.pdf

Jinak já beru meditaci za posilování a poslouchání relax hudby,a pokud ti můžu doporučit tak cvičit své tělo každý den 10 minut podle tohoto video tutorialu (10 Minute Solution - Kickboxing Bootcamp) na NETu jej hned najdeš! Říkám jen doplňkově Úsměv ,jinak máš pravdu když se naučíš dobře meditovat 20 minut denně tak opravdu ti poté budou stačit i 4ři hodiny spánku denně, jen mít tu vůli, já to většinou po měsíci-dvou vzdal, ale asi to zkusím znovu Úsměv
« Poslední změna: 06. Březen 2009, 13:49:44 od Samuel » Zaznamenáno

Morálka je poslední baštou zbabělce!
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 06. Březen 2009, 14:56:39 »

zkus se obratit na cloveka ze social dynamics, ktery si rika Uni. vim, ze zkousel hodne technik. napis mu soukromou zpravu, treba ti neco poradi.
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
LordAli
****


Karma: 8
Věk: 1017
Místo: Mousillon
Příspěvků: 895


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 11. Březen 2009, 18:05:03 »

Jsem meditace cvičil po tréninku, když jsem cvičil Ju-jutsu. Ze začátku jsem si z toho dělal srandu, protože jsem to považoval za blbost (stejně jako 99% evropanů), ale po roce cvičení se dostaví výsledky. Nejlépe ze začátku když je člověk unavený po tréninku. Meditovat můžeš v jakékoliv poloze, třeba ve stoji na hlavě pokud ti to bude příjemný. Nejlepší je spíše zajít za někým, kdo tomu trochu rozumí a poradí ti jak na to. Aby ti řekl, jak správně u toho dýchat atd.
Zaznamenáno

Láska jest plna jedu i medu!
Láskou se sluha nenasytí.
Škoda krásy, kde rozumu není.
Bez opatrnosti i moudrost slepa.
Buchy
***


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 392


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 12. Březen 2009, 08:21:47 »

Děkuji vám za rady ... Úsměv Jen co mě opustí choroba, se do toho všeho čtení a pátrání s chutí pustím  Úsměv Mrkající

BTW s Unim jsem jednou byl venku ... je to ale pres pul roku a byla to náhoda :-D ... vypadal však vyrovnaně, něco na tom bude Úsměv
Zaznamenáno

"Sex je dědičný. Jestliže jej vaši rodiče nikdy nezažili, je docela pravděpodobné, že vy také ne." N.N.
j4c0p
Host
« Odpověď #5 kdy: 12. Březen 2009, 11:36:38 »

mozno by sa ti sikli aj cvicenia
nieje to zrovna meditovanie v pravom slovazmysle ( vznasanie sa meter na zemou  Úsměv )

Citace
Pät Tibetanov je séria piatich cvikov, vychádzajúcich z yogy,ktoré maju za úlohu zlepšit prúdenie energie chi(či, alebo tiež prána)v tele a stimulovat energeticke centrá v tele čakry.Čakry majú tvar kužela,rotujúceho v smere hodinových ručičiek.Ak vládne medzi čakrami disharmónia (jedna čakra rotuje rychlejšie/pomalšie ako iné) na fyzickom tele sa to prejavi ochorenim rôzneho typu.


Umiestnenie čakier v ľudskom tele :



Cvičenia :

Pôvodne sa začína s 3 opakovaniami každého z piatich cvikov
a každý ďalší týzden sa pridávajú dva opakovania (prvý týžden 3, druhý 5, 7, 9,..)
až po 21 opakovaní.Cviči? ba sa malo minimálne 6 krát do týždňa.Pred každým cvičením sa dobre rozcvičte!Cvičenia sú pomerne náročné na chrbticu, krk a zápestia.

1 Tibetan
- Stojte vystreti, tvár smeruje priamo,
ruky su rozpažené, rovnobežne so zemou.
Otáčajte sa v smere hodinových ručičiek (jedno otoečenie = 1 cvik).
Po ukončení série cvikov prepažte ruky pred seba,
a spojte dlane a sústredte sa na palce na rukách.Tím sa zbavíte točenia hlavy.

2 Tibetan
- Lahnite si na podložku, ruky položte vedľa teľa, dlaňami smerom kzemi,
prsty spolu.Pomaly s nádychom dvíhajte nohy a pritlačte hlavu na hrudník,
kolenami sa snažte dotknú? hlavy.Pri výdychu pomaly
vrádte nohy a hlavu do pôvodnej polohy.

3 Tibetan -
Kľaknite si s vzpriameným telom( pokrčené sú len kolená),
špičky nôh su ohnuté a opierajú sa o zem, rukami sa držte za stehná, chrbtica je vystretá.
Predklonte hlavu a pritlačte bradu na hrudník.S nádychom pomaly zaklánajte
hlavu a prehýbajte sa v chrbte smerom dozadu.Neprehýbajte sa v oblasti bedier
ale len v chrbtici.S výdychom sa pomaly vracajte do pôvodnej polohy
(rovný chrbát, hlava priamo).

4 Tibetan
- Sadnite si na zem, chrbtica má byt vzpriamená,
ruky položené vedľa tela, dlaňami smerom nadol.Predklonte hlavu, bradu pritlačte na hrudník.S nádychom pomaly zaklánajte hlavu a súčasne sa dvíhajte na rukách až do polohy kedy bude váš hrudník rovnobežne s podlahou(vaše telo pripomína tvar stola).S výdychom sa pomaly vracajte do pôvodnej polohy.

5 Tibetan
- Ľahnite si na zem tárou k zemi a oprite sa o vystreté ruky.Opierajte sa o špičky na nohách.Žiadna čas? vášho tela okrem špičiek na nohách a dlaniach sa nedotýka zeme.Klesnite s panvou co najnižšie ale opatrne, nie nasilu!Zaklonte hlavu dozadu.Pri nádychu pomaly predklonte hlavu dopredu a pritlacte bradu k hrudníku, zároveň však dvihajte svoju panvu (vaše telo by malo vyzerat ako obrátené písmeno "V".S výdychom sa pomaly vracajte do pôvodnej polohy.

6 Tibetan
- Tento cvik do pôvodnej zostavy nepatrí, a preto sa nemusí cvičit pravidelne.Väčšinou stačí 3-4 opakovania.Jeho účelon je presunú? prebytočnú sexuálnu energiu z dolných partii do horných, kde sa ďalej rozvádza do celého tela.Postavte sa vzpriamene.Z pľúc vydýchnite všetok vzduch.Mierne sa pokrčte v kolenách a a oprite sa o kolená rukami, tím sa uvoľní ďalši vzdcuh z vašich pľúc, opä? všetok vzduch vydýchnite.Narovnajte sa (nenadychujte sa) a ruky si položte na boky.Zaprite sa rukami do bokov (nenadychujte sa) tak aby ste vypli plecia nahor.Chvílu v tejto polohe zotrvajte (nenadychujte sa, ale nie ze odpadnete ;-).Po chvíly sa pomaly sa nadýchnite nosom a pri výdychu ústami postupne uvoľnujte ruky.

Výsledky :

Už po dvoch týždňoch cvičenia sa u mna dostavili pozitívne účinky cvičení, napríklad : zmizla nespavos?, zlepšenie pamäte, zväčšenie vnútornej energie, zlepšenie schopnosti koncentracie, zmizla denná ospavos? a únava
sam som to skusal zopar dni a celkom prijemne to posobi.....

Linkz :

mediumway.host.sk
doktorka.cz
falungong.sk
zeme.mysteria.cz
vedomie.sk
poweryoga.cz
yoga.sk

video cvicenia
http://www.youtube.com/v/cZLHIY06mqo&hl=en
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS