forum.QARK.net

Pokecání => O čemkoliv => Téma založeno: Alucard 15. Červenec 2012, 00:23:56Název: Medoda sebeanalýzy
Přispěvatel: Alucard 15. Červenec 2012, 00:23:56
Zdravím,

neznáte někdo nějaký způsob, pomocí kterého by se dalo zjistit, co mě na určitých lidech vadí ??

Myslím si, že se po většinu času projevuji jako "alfa", ale u některých lidí mám pocit, že "jsou stále na živu jen proto, že jsem zatím nenašel kličku v zákonech, abych je mohl legálně zabít". Jestli víte jak to myslím.  :wink: U většiny dokážu přijít na to proč, ale u některých mám pocit, že mě neštve ani tak co/jak/kdy/apod dělají, jako spíše že "vůbec existují".

To se ale podle mě k chování alfy nehodí. Správný alfa by měl podle mě tolerovat bez problému všechny, protože se si je jistý svou "nadřazeností". Uvažoval jsem to řešit stylem "zatnout zuby", chovat se jako by nic a "nejkratším přiměřené čase" se plynule přesunout do "příjemnější společnosti". To ovšem nejde vždy. 

Například v poslední době mám takový pocit i z bratra se kterým žijeme v jedné domácnosti, i když v k tomu nevidím důvod.
Původně jsem si myslel, jestli mu ve "skrytu duše" něco nezávidím. Když jsem se nad tím ale zkusil zamyslet, tak jsem dospěl k závěru že nemám co. V podstatě s ním nemám společné zájmy, okruh lidí se kterými se stýkáme, cíle, styl ( oblečení které nosí on bych já nevzal ani na vytírání dílny a naopak )... takže mu v nemám co závidět a ani proč.
Přesto mám někdy chuť na něm vyzkoušet metody inkvize, i když ho třeba slyším jen v předsíni.

To je ovšem něco co se mi nelíbí a rád bych to na sobě změnil. K tomu je ale podle mě nutné příjít na to, co mi na něm/nich vadí.Předem děkuji za každý návrh a doufám, že jsem to podal dostatečně srozumitelně.
Alucard


Název: Re: Medoda sebeanalýzy
Přispěvatel: Noon 15. Červenec 2012, 09:39:47
v pubertě zcela běžné  :) ... jinak nevim, podle mě tohle má i ta největší alfa, akorát nevybuchne a sklidní si to uvnitř sebe sám


Název: Re: Medoda sebeanalýzy
Přispěvatel: Atto 15. Červenec 2012, 12:59:08
U slova tolerance si vždycky vzpomenu na bejvalou profesorku psychologie: "A vy ste říkal, že jste tolerantní člověk? Takže byste toleroval například rasisty, bezpráví...?"

Čas od času si projdu něčim podobnym. Mám dojem, že to pramení z mé vlastní vnitřní frustrace, kterou si promítnu na nějákou osobu, například bratra, a následně si na něm ulevim. Imho to je o snaze najít vnitřní klid sám se sebou, nikoliv hledat, co je špatně s ostatníma. Tam chyba neleží  :wink:


Název: Re: Medoda sebeanalýzy
Přispěvatel: Daidalos 15. Červenec 2012, 16:20:26
Někde jsem četl, že nejvíce nám na lidech vadí špatné vlastnosti, které máme i my sami (i když si to většinou ani nepřipouštíme).
Každopádně mě taky příjdou občas lidi dost nesympatický, ale když je poznám blíž je to v pohodě :)

http://dreamlife.cz/osobni-rozvoj/mysleni/stve-me-na-tobe--/article.html?id=2705


Název: Re: Medoda sebeanalýzy
Přispěvatel: Abruzzi 15. Červenec 2012, 22:17:55
Máš asi perfektně nastudovaný co je to alfa, co dělá alfa, jak se chová alfa. Ale po mnoholetých zkušenostech ti řeknu...že je to hovadina. Ty se musíš naučit zaprvné milovat sebe, musíš se naučit milovat a přijímat svět jako takovej, naučit se bejt pozitivní a milovat lidi takové jací jsou a ne takové jací by mohli být.

Hrát si na alfu, v sobě vidět dokonalého jedince a na ostatní být naštvanej protože jsou jiný... Promiň tohle je vrchol arogance a ignorantství.

Mam pocit, že ti jednodušše chybí láska a naplnění.Neber to jako útok, je to pouze můj názor na to co jsem tady přečetl.

Abruzzi


Název: Re: Medoda sebeanalýzy
Přispěvatel: Spokey 16. Červenec 2012, 15:11:55
Abruzzi +


Název: Re: Medoda sebeanalýzy
Přispěvatel: Alucard 16. Červenec 2012, 21:17:41
Atto: U ostatních chyby ani nehledám...  :wink: proto jsem se ptal na nějaké metody sebeanalýzy  O:)


Daidalos: Díky, přečtu zkusím...  :)


Abruzzi: Neboj, jako útok to zaručeně neberu...  :wink: jsem rád za každý komentář a nejradši za konstruktivní kritiku, protože jen to může člověka posunout dál...  :)
Co je "alfa" jsem si v podstatě nikdy přímo nestudoval (i když tady na fóru se tomu tak úplně nevyhnout nedá   :) ), ale vytvářel jsem si svoji představu na základě vlastních "pozorování".

Možná jsem se špatně vyjádřil nebo jsme se jen nepochopili. Já si o sobě samozřejmě nemyslím, že jsem dokonalý a lidi/svět  beru jací jsou.

Jen občas narazím na lidi, kteří mi ze zcela pro mě nepochopitelných důvodů vadí. A právě proto jsem psal, jestli někdo nezná nějaký způsob jak ve mně odhalit proč, abych na tom mohl zapracovat. Příklad se sourozencem jsem psal jen proto, abych ilustroval situaci, kdy se takovému člověku nemohu vyhnout.


Jinak děkuji za všechny komentáře...  :)


Název: Re: Medoda sebeanalýzy
Přispěvatel: puzzle 16. Červenec 2012, 22:45:56
Podle mě si celý "problém" uchopil za špatný konec. Proč na to nejdeš raději pozitivně?

Jaké vlastnosti chceš mít? Sepiš si je. Najdi si lidi, které je mají a vídej se s nima. Najdi si nějaký vzor, kterému se chceš přiblížit - ideálně táta nebo někdo, s kým můžeš trávit svůj čas, mít jako vzor Hanka Moodyho je sice hezké, leč nepraktické.

Zaměř se na to, co chceš mít, ne na to, co nechceš mít. Zaměř se na to, co chceš získat, ne na to, čeho se chceš zbavit. Hledej u ostatních to dobré, co chceš mít i ty, ne to špatné, co ty mít nechceš.


Název: Re: Medoda sebeanalýzy
Přispěvatel: Jouda 26. Srpen 2012, 11:56:16
Na to tady máme skvělý psycho-test! Poznejte svou skrytou tvář.  :D

Mě je nejvíce odpudivé číslo 2! A co Vám?

http://ac24.cz/zpravy-z-domova/203-psychotest-poznejte-svou-skrytou-tvar (http://ac24.cz/zpravy-z-domova/203-psychotest-poznejte-svou-skrytou-tvar)


Název: Re: Medoda sebeanalýzy
Přispěvatel: Maťko 26. Srpen 2012, 17:11:50
3 ale predsa najviac na mňa sedí
"Potlačené sklony: nestabilita, narcismus, exhibicionismus. Zdálo se vám, že se od této podivné dámy s těžkými víčky můžete dočkat lecjakých hanebností? To znamená, že ona ztělesňuje všechno, co na sobě nenávidíte - frenetickou chuť svádět, zálibu v okázalosti, touhu po uznání, sexuální přitažlivost...

Popření: Působíte dojmem rezervovaného, velmi do sebe uzavřeného člověka. Ve skutečnosti se ve vašem nitru stále hlásí o slovo a proti vaší vůli se neustále projevuje maskovaná faleš. Vaši touhu svádět často překrývají obsedantní projevy. Jste velmi pečliví, spořádaní ve svém chování, s puntičkářskými způsoby. Býváte "šik", máte klasický styl, jste zkrátka jako ze škatulky, ale vždycky s nějakým drobným doplňkem, který přitahuje pohledy.

Sublimace: Někdy si volíte neobvyklou specializaci (třeba latinskou filologii) nebo originální životní styl (rozhodnete se pro zaryté vegetariánství). Můžete mít po svém boku nápadnou osobu, aby s vámi kontrastovala. Nebo si osvojíte nějaký zvláštní zvyk - například olíznutí rtů, pokaždé než začnete mluvit."