forum.QARK.net

Pokecání => O čemkoliv => Téma založeno: Matth3w 20. Říjen 2012, 08:08:57Název: Poučení z cesty životem
Přispěvatel: Matth3w 20. Říjen 2012, 08:08:57
Zatím jsem tu nenarazil na téma kde by si každý mohl zapsat nějaké své poučení ze života v pár větách (kromě ne moc konstruktivních "Co mě potěšilo" a "Co mě naštvalo") a sdílet je s ostatními, kteří by se nad nimi mohli také pobavit (zamyslet) a třeba si i něco odnést.

Třeba včera :
1) Nikdy nebal současně 2 holky který spolu choděj do třídy, až si to řeknou tak nedostaneš ani jednu.(Ano i takovou školáckou hovadinu jsem udělal a hodně za to zaplatil :D )
2) "Dostat" od holky opravdovou důvěru a otevřenost je jedna z nejtěžších věcí v životě (alespoň pro mě)."Na druhou stranu jsem včera poprvé slyšel od holky : "proč ti to vlastně říkám kdyť tě vůbec neznám". Celý ty dva roky jsem na to šel špatně a nebo vůbec.Včera mi to asi konečně doklaplo co BadBoy myslel tím, že by jste se k ní měli chovat jako ke staré známé.


Název: Re: Poučení z cesty životem
Přispěvatel: puzzle 20. Říjen 2012, 12:56:11
1) Mít dlouhodobě vyšší výdaje než příjmy se nevyplácí.
2) Úsměv dělá divy, vzhled je důležitý a u kluků se do vzhledu počítá také charisma.
3) Kdo pokládá otázky, vede rozhovor. Dá se jen pomocí správných otázek druhému totálně změnit nálada - jak od špatné k dobré, tak naopak. Důležité je to hlavně používat sám k sobě a pokládat si takové otázky, které vás dělají šťastným, nutí vás hledat možnosti a řešení.
4) Můžeme být vysmátí i den po rozchodu s přítelkyní, nezáleží na vnějších okolnostech, záleží na vlastním myšlení. Souvisí s bodem 3)
5) Pokud chci něco konkrétního dělat, někým konkrétním být, tak chodím úmyslně do prostředí, kde takový být mohu. Třeba chci ve škole jet na 30 kreditů za semestr, tak se nebudu vídat s lidma, kteří zatahují.
6) Neustále studovat teorii "jak mít ideální život", "jak být šťastný etc.", "jak sbalit holku", je fajn, leč důležitá je akce. Znalostí máme většinou dost, jen je neumíme přetavit do akce.

Asi toho mám víc, teď mě napadá těhle 6 bodů.

Matth3w: Zajímá mě, co děláš s důvěrou. Podle mě nejde získat během chvíle (možná v nějakém ojedinělém případě ano), podle mě je to dlouhodobý proces. Nadruhou stranu "proč ti to říkám, když tě vůbec neznám", zní jako minutová záležitost. Můžeš to rozepsat? Jak důvěru buduješ?


Název: Re: Poučení z cesty životem
Přispěvatel: pata07 20. Říjen 2012, 16:18:24
"Teprve, až když něco ztratíš, zjištíš, jakou to pro Tebe mělo cenu..."

Tohle poučení je pro mě hodně silný, protože se to u mě pojí s rodinou.


Název: Re: Poučení z cesty životem
Přispěvatel: Abruzzi 20. Říjen 2012, 17:42:15
- "jaký jsi z tebe nedělají slova... ale činy, tvoje myšlenky, cesta, tvoje sny, tvoje priority"
- "važ si toho co máš, co nemáš můžeš mít, ale co máš o to můžeš ze dne na den jenom přijít"
- "nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj, buď stále tím kým jsi, masku už si nenasazuj"
- "pravý bojovník není ten kdo jenom vyhrává, ale ten kdo je stokrát dole a stokrát to nevzdává"


Možná už jsi to slyšel. Já jsem si tyhle věty dal do hlavy. Když potřebuju, vzpomenu si na ně a pomáhá to.


Název: Re: Poučení z cesty životem
Přispěvatel: Ole 21. Říjen 2012, 18:59:08
Bojuj srdcem a nemůžeš prohrát!

Hodí se to nejen do sportu, ale i do života..


Název: Re: Poučení z cesty životem
Přispěvatel: Matth3w 30. Říjen 2012, 17:30:53
Je mi z toho teda celkem všelijak ale asi začínám věřit tomu že hodně holek v mým věku jsou přitahovány zmetkama a "zlejma" klukama přitom některé nevědí proč a některé si to zase nechtějí přiznat. Už hodně z nich mi to i potvrdilo.Co si myslíte vy ?


Název: Re: Poučení z cesty životem
Přispěvatel: Abruzzi 30. Říjen 2012, 17:56:44
Nevědí co chtějí, nemaj to srovnaný ještě v bedně, ale za každou cenu chtějí před kamarádkama vypadat cool. Jestli jim chybí sebevědomí tak se chtějí předvádět a trochu si masírovat ega. Ale ve skutečnosti nechtěj zlí kluky, a ony samy taky nejsou zlý. Uvnitř jsou to milé bytosti, ale na venek působí jako mrchy, je to jen maska. Musíš se dostat za tu masku.

Ber je víc s humorem,

zlom vaz ;-)


Název: Re: Poučení z cesty životem
Přispěvatel: Daidalos 30. Říjen 2012, 22:05:08
Matth3w: Rozhodně to tak je, nemá cenu řešit proč nebo jak, jen si to uvědomit a pak se tomu přizpůsobit. Většina ani nepotřebuje hajzlíka, ale spíš chlapa který si nenechá srát na hlavu  :)


Název: Re: Poučení z cesty životem
Přispěvatel: puzzle 30. Říjen 2012, 22:11:23
Já jsem někdy smutnej z hodnot, které lidi dneska mají :( Čím opilejší a zhulenější jsem řídil, tím je to víc cool. Čím víc na VŠ chlastám, tím je to víc cool. Čím větší nezájem o učení (nemusí jít jenom o školu) mám, tím je to víc cool. "Já mám kamarádku, která točí po*no," říká holka s nadšením v hlase.


Název: Re: Poučení z cesty životem
Přispěvatel: Daidalos 30. Říjen 2012, 22:25:21
Tak to samozřejmě záleží na hodnotách jaké preferuješ, každý to má jinak. Kdo říká, že dřívější hodnoty byly ty správné? Nebo jaké jsou vůbec správné?
Podle mě jde hlavně o to být šťastný a nenechat se ovlivňovat okolím (třeba zrovna v případě těch hodnot), pokud si je člověk stanový sám, pak jsou opravdu správné (pouze pro něj ale samozřejmě).


Název: Re: Poučení z cesty životem
Přispěvatel: puzzle 30. Říjen 2012, 22:28:01
Správné nejsou žádné, já je nehodnotím. Píšu, že mně se nelíbí. To je čistě moje emoce. Já osobně mám jiné hodnoty a tyhle se mi nelíbí a často si s takovými lidmi nemám co říct. Dřív jsem se kvůli tomu cítil dost blbě, dneska vím, že na tom nesejde, tak se holt se skupinkou lidí nekamarádím. O to víc si cením těch, kteří mají podobné hodnoty jako já.


Název: Re: Poučení z cesty životem
Přispěvatel: pata07 30. Říjen 2012, 23:45:09
S tím alkoholem to je těžký. Často se využívá na excuse, že byl opilej a dělal blbosti, i když alkohol jenom odkryl jeho pravou tvář. Druhá věc je, že lidé jsou po alkoholu odvázaní. To je to proč ho lidé pijí. To já poslední dobou zvládám i bez toho abych pil, ale lidi si mysleli, že jsem si něco šlehnul  :D


Název: Re: Poučení z cesty životem
Přispěvatel: Abruzzi 31. Říjen 2012, 09:08:57
Puzzle:
Nemůžeš k tomu přistupovat stylem: "oni chlastaj, jsou špatní, tak s nima nekamarádim" Ten přístup je špatně.

Zkus ty lidi napřed pochopit, přijmout. Třeba maj k tomu nějakej důvod, nebo třeba v životě nepoznali tolik radosti jako ty, nebo ještě nedospěli či maj třeba raněný ego. Empatie je lepší řešení než odsouzení.
Prostě mi přijde lepší snížit se na chvíli na jejich úroveň, než je odsoudit a prohlásit, že si s nima nemáš co říct. Ty určitě taky nejsi dokonalej, takže nevidim důvod proč by ses k nim tak měl chovat.

Já jsem to dřív taky tak hrotil, říkal jsem si o lidech co kouří a každej pátek pijou, že si s nima nemam co říct a že jsou špatný. Ale teprv když jsem je přestal odsuzovat a naopak je přijmul takový jaký jsou zjistil jsem, že uvnitř to jsou milé bytosti. Když se budeš stranit normálních běžných lidí, zůstaneš opuštěnej a věř že to neni krásnej pocit.Název: Re: Poučení z cesty životem
Přispěvatel: puzzle 31. Říjen 2012, 22:26:35
Abruzzi: Tohle je na delší debatu a vlastně jsem to ani nechtěl rozpoutat. Leč když už se tak stalo, zkusím ještě přiblížit můj poihled na věc:

Podle mě jde na to pohlížet z mnoha úhlů a každýmu bude vyhovovat jiný. Proč ostatní nepřijmout? Proč je odsuzovat? A odsuzuju je, když mluvím čistě o svých pocitech a nikde v mých příspěvcích nehodnotím? Proč se mi to nelíbí? Proč se mám přizpůsobovat já? Nevzdám se tím svých hodnot? A nevzdal ses jich ty? Nebo si naopak pochopil něco víc? Proč spíše nejet vlastní cestou a nenajít si lidi mně podobné? A otázek je jistě víc.

Můj pohled na věc po tvém příspěvku je takový, že mi přijde, že ses vzdal toho, za čím sis dřív stál, že si upustil od svých hodnot. Vím, že si na věc měl podobný názor jako já. Chceš takto působit na lidi? Nebo ses naopak naučil "životní pravdu" a jen já setrvávám se starém myšlení? Těžko říct, každopádně mně se tvoje změna nelíbí, nevidím, že by ses držel svých hodnot, které si dříve s chlapskou tvrdostí dodržoval. Kde je tvoje učení ála šedá zóna, které si mi odhodlaně vštěpoval na semináři do hlavy?

Neříkám, že seš takovej nebo makovej, prostě jen říkám, jaké mám pocity po přečtení tvých příspěvků. Určitě to neměň, pokud seš nyní spokojenej.

V jistém ohledu máš pravdu. Já jsem dost konfrontačně nastavenej - a to i k sobě, takže dle sebe soudím i jiné. Asi to z části vyplývá z mého temperametu a z části z mých životních zkušeností. Neznamená to, že se nedokážu s lidma bavit a že nemám přátele, každopádně na hlavě si dříví štípat nenechám.

Mám jasnou představu o tom, co chci a v jankém prostředí se chci pohybovat a toho se dlouhodobě držím. S ostatními se klidně budu dál vídat, do té hospody zajdu taky, každopádně víc energie u mě bude vždy směřovat jiným směrem.


Název: Re: Poučení z cesty životem
Přispěvatel: Jouda 31. Říjen 2012, 23:18:22
Buďme rádi, že tací lidé jsou. Dělá nás to výjimečnými.

Na druhou stranu.
 Já např. prahnu někdy okusit steroidy (vzhledem k mému životnímu stylu) a budu si připadat jako výjimečný, protože to moc lidí nedělá. Hodně lidí nad tím bude ohrnovat nos, jako já ohrnuji nos nad kuřáky, ochlasty a feťáky. Je to věc názoru a svých hodnot.

Tohle je neřešitelný případ. Každý má svůj chrám těla, každý je tvůrce svého štěstí. My odsuzujeme je, oni Nás.

P.S.
Nejradši bych těm kuřákům tu cigaretu, na autobusových zastávkách, nacpal do prdele!
Ležící ochlasty na chodníku s rozbitou flaškou okradl.
A fetky zavřel do léčebného ústavu.
Název: Re: Poučení z cesty životem
Přispěvatel: Abruzzi 01. Listopad 2012, 14:37:52
Chápu, máš pravdu, to co bylo dřív moje hnací síla toho jsem se zčásti vzdal. Níže vysvětlím proč.

Svoje hodnoty jsem přehodnotil. Musel jsem tu povrchní masku zahodit a podívat se do sebe a namísto sepisování toho kym chci být sepsat kdo jsem, abych nežil v omylu.
To za čim jsem stál dřív byly povrchní egoistický hodnoty. Díky bolestivým failům jsem si to uvědomil a skrze duchovno jsem se lépe poznal.

Tim chci říct, že člověk by se neměl tolik za něčim hnát, ale víc si užívat života, protože život je to nejcenější co máte. Nemusíte chlastat a pít, ale víc si užívat běžných věcí a vážit si toho co máte.
Ty povrchní cesty jednou stejně skončí na začátku.

Vážim si běžných lidí, neodsuzuju za to jací jsou. I když chlastaj a kouří, nemám problém se s nima přátelit aniž bych musel chlastat a kouřit s nima. Přijímám to dobré i zlé.

Co se týče šedé zóny, nedávno jsme potkali jejího autora na zličíně, a sám prohlásil, že za svoje dřívější názory by se už dnes nepostavil.


Název: Re: Poučení z cesty životem
Přispěvatel: Josh 01. Listopad 2012, 15:20:34
P.S.
Nejradši bych těm kuřákům tu cigaretu, na autobusových zastávkách, nacpal do prdele!
Ležící ochlasty na chodníku s rozbitou flaškou okradl.
A fetky zavřel do léčebného ústavu.

To jenom ukazuje kolik je ve světě nenávisti.

Vážim si běžných lidí, neodsuzuju za to jací jsou. I když chlastaj a kouří, nemám problém se s nima přátelit aniž bych musel chlastat a kouřit s nima. Přijímám to dobré i zlé.

:)


Název: Re: Poučení z cesty životem
Přispěvatel: Jouda 01. Listopad 2012, 16:50:49
P.S.
Nejradši bych těm kuřákům tu cigaretu, na autobusových zastávkách, nacpal do prdele!
Ležící ochlasty na chodníku s rozbitou flaškou okradl.
A fetky zavřel do léčebného ústavu.

To jenom ukazuje kolik je ve světě nenávisti.
Bohužel. :- ) Ale třeba v Norsku je krásně. Mnozí z nás by tam našlo klid v duši.


Název: Re: Poučení z cesty životem
Přispěvatel: Josh 01. Listopad 2012, 17:08:27
Ono celkově, jsou severské státy klidnější bych řekl. Mým snem je strávit alespoň rok například na Islandu. Krásná příroda, lidé tam nejsou tak materialističtí jako jinde (alespoň co mohu soudit podle lidí, které jsem zatím potkal).

Pro zlepšení nálady používám islandskou kapelu Sigur Ros  :)
http://www.youtube.com/watch?v=KbPWi1gshzI


Název: Re: Poučení z cesty životem
Přispěvatel: lustrigol 01. Listopad 2012, 20:10:38
Klidnější možná jsou, ale je tam zima jak  pr.... ehm v pytli  :lol: :lol:


Název: Re: Poučení z cesty životem
Přispěvatel: joei 02. Listopad 2012, 11:40:40
Klidnější možná jsou, ale je tam zima jak  pr.... ehm v pytli  :lol: :lol:
běžně tam bývá v zimě od -5 a v létě do +20, takže nevidím tu zimu jak .... xD


Název: Re: Poučení z cesty životem
Přispěvatel: Atto 03. Listopad 2012, 20:26:25
Každopátečnosobotní pitky jsou věčnym soubojem konformity a antikonformity. Je danej standard, že borci pijou a buď se přizpůsobíš a nebo seš "jinej." Znám spoustu pijáků, který si to každej pátek nehorázně užijou a maj prima zážitky. Nicméně sám v klubech potkávám nemálo lidí, co se nehorázně nuděj... A druhej den postujou statusy o super párty a sbíraj lajky, nejspíš jako stvrzení, že jsou "v pořádku."

Abych se držel tématu:

- Vyčtené věci jsou pouze iluzí, musíš získat jizvy z jejich používání. Sebevědomí, vůdcovské schopnosti, komunikaci... Akce, akce, akce! Když se něco posere, oprav to a pokračuj dál!

- V činnostech, kde může jít o velký věci (i se zanedbatelnou pravděpodobností), drž co nejvíce kontroly ve svých rukou.

- Když něco soudíš, máš v hlavě předsudek, se kterym porovnáváš. Hledej příběh a nedělej ukvapené závěry - tam, kde se někdo zachoval nečekaně (ať kladně, či záporně), může být skrytá pohnutka.