Modely balení - "Být alfa" vs. "Dej a bude ti dáno"

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
27. Květen 2024, 16:22:19

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Modely balení - "Být alfa" vs. "Dej a bude ti dáno"
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Modely balení - "Být alfa" vs. "Dej a bude ti dáno"  (Přečteno 10928 krát)
puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« kdy: 01. Červenec 2012, 18:42:40 »

Čau,

už jste někdy přemýšleli nad tím, že některé modely balení se vylučují? Vždycky jednou za čas - většinou ve chvílích, kdy se ženu do něčeho vážnějšího s nějakou holčinou - přemýšlím, jak to vlastně s tím balením je. Abych byl upřímný, tak nemám tolik zkušeností s dlouhodobým vztahem, tzn. nemám dobře zažitý způsob, který mi funguje (obvzláště ty pozdější fáze, kdy už proběhl nějaký ten date), a tak moc přemýšlím a hledám ten nejlepší. To je důvod, proč vzniknul následující text.

Rozdělím můj text do několika bodů, nejspíš to půjde ještě rozšířit, kdyžtak mě doplňte:

Být alfa

Jako první tu budu psát o modelu "být alfa", který mi přijde hodně rozšířený v celé PU komunitě. Možná mám tenhle model zafixovaný špatně ještě z dob, kdy jsem bral jako dogma každý PU materiál místo používání vlastní hlavy. O co tedy jde? Tenhle model si představuju tak, že na začátku vztahu do holky příliš neinvestujete, nedáváte jí najevo svůj zájem, v podstatě necháte holku, aby se o vás snažila a byla to ona, kdo investuje daleko více a kdo investuje energii jako první.

Dej a bude ti dáno

Tohle možná nemám z PU, jako spíše z osobního rozvoje. V podstatě se jedná o princip, že energii, kterou já investuju do druhého, mi ten druhý také vrátí. To tak ne vždy musí být, každopádně za předpokladu, že v druhého nejprve něčím zaujmu, by to sedět mohlo. Ovšem podle mě se právě tady dostáváme do zásadního rozporu s modelem "být alfa". Tenhle model by se možná mohl přejmenovat na "uhánění", protože mi přijde, že spousta kluků přesně takhle balí holky. Takovým říkáme AFCčka, leč podle mě princip balení AFCček je dobrý, jen mají špatné načasování - tzn. investují do holky energii předtím, než jí nečím zaujmou.

Když si projdu některé moje zážitky, tak se přikláním k druhému modelu. Čili zaujmut holku, investovat do ní hromadu energie, klidně se do ní zamilovat a očekávat, že se to stejné vrátí z její strany. Přecjenom i PU říká, že pokud jste chlap, holka je vaše zrcadlo a přizpůsobuje se vám a začíná se chovat podobně jako vy. Samozřejmě jde o správné načasování, určitě je nutné holku nejprve něčím zaujmout, pak se až zamilovávat a investovat energii Úsměv

Proč tohle lidé nedělají?

Upřímně si myslím, že tohle příliš lidí nedělá. Nechci to ale zobecňovat. Já to určitě nedělal (nejspíš jsem to přestal dělat společně se začátkem PU Šťastný jaký paradox Šťastný) a mám problém si na tenhle způsob navyknout. (Momentálně to testuju s Májou, tak až budu na fórum psát podrážděné a útočné příspěvky, tak mi to s ní nevyšlo Smějící se Věřím, že se tenhle scénář nenaplní, každopádně dám si tu veřejně závazek, že když se tak stane, začnu o to více plnit seznam viz. odstavec Jak z toho ven a na fórum psát nebudu Šťastný) Podle mě důvod, proč to lidé - obvzlášť PUAs, kteří jsou trochu nakažení teorií "být alfa" - nedělají, je ten, že obecně se mozek brání výdeji energie, který se nevrátí. Je asi zbytečné hledat důvody, proč tomu tak je, každopádně myslím, že evoluční psychologie na to dokáže poměrně dobře odpovědět.

Jak z toho ven?

Rád bych se naučil správně používat druhý způsob, protože moje představa je taková, že moje vztahy pak budou daleko hodnotnější a celkově úspěšnost navazování vztahů bude u mě větší. Nejspíš se shodneme, že jediný problém, proč se nám na tenhle způsob nechce přecházet, je vyhlídka na depku, která bude následovat po neopětované energii z druhé strany. Takže by bylo fajn, tenhle propad něčím kompenzovat. Podle mě je to jednoduché:

1) mít aktivní život - obecně dělat to, co mě naplňuje
2) sportovat - endorfiny jsou mocná věc
3) hodně se vídat s lidma
4) uvědomit si, že díky investované energii, která se mi nevrátila, neumřu, nikdo mě nezabije, den bude mít pořád 24 hodin a svět se nezboří

Napadá vás k tématu ještě něco? Jaký na to máte názor?
« Poslední změna: 01. Červenec 2012, 18:46:34 od puzzle » Zaznamenáno
Abruzzi
***


Karma: 159
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 594


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 01. Červenec 2012, 21:01:58 »

Ano, tento způsob je velice originální, a lze říct, že to je model naturální hry.
Nadruhou stranu neni neprobádaný. Kdysi jsem přemýšlel podobným způsobem, ale narážíme na důležitý fakt. Narážíme na obrovskou konkurenci. Zaujmout může holku v podstatě každý - jak sportovec, tak matematik, stejně tak, oba můžou následně investovat energii, ale jen jeden může být vítězem.
Když se do ní brzy zamiluješ vystavuješ se obrovskému riziku, že skončíš duševně zraněnej. Poprvé a podruhé se to dá ustát, zažiješ-li takový pád na hubu po čtvrté, po páté, přestaneš mít s holkama takovou trpělivost a pomalu se začneš vracet k tomu, co ti fungovalo dřív.
S holkama je to těžší. "Dej a bude ti dáno," heslo, které v mnohém funguje. Funguje ve věcech kde je systém. Ale ve vztazích, v lásce, emoce.. - tady neexistuje systém. Vše plyne zcela přirozeně, proto můžeš dávat strašně moc a ve výsledku nemít nic, a nadruhou stranu někdo - nějakej konkurent nedá ani trochu, ale holka se bude hnát jen aby ho mohla mít. V lásce prostě nejsou pravidla a mnohdy je to prostě nespravedlivé, někdy se zadaří a někdy ne.

Takový je můj pohled na věc, ale pokud to máš dobře rozjetý tak to nevzdávej!!!

viel Glück
Zaznamenáno

Daidalos
***


Live free, live happy

Karma: 35
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 550


Daidalos117
Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 01. Červenec 2012, 21:12:10 »

Ve spoustě věcí s tebou Puzzle souhlasím.
Třeba k tomu "Být alfa" je hlavní problém, že je prostě rozdíl "být alfa" a "snažit se chovat jako alfa". Protože pokud je někdo opravdu alfa samec, nemá samozřejmě s holkami problém, ale pokud se někdo alfovsky snaží chovat (viz většina začátečníků v PU), ty ženský to prostě vycítí  a alfičky mají smůlu Šťastný
Citace
Dej a bude ti dáno
U tohodle bych tolik nesouhlasil, hodněkrát (i už když jsem dělal PU) jsem do holky investoval hodně (čas, energii, peníze) a stejně jsem pak spadnul na držku jako s holkou do který jsem skoro nic neinvestoval, nehledě na to, že to mnohem víc bolelo a tim víc myslím, že jsem z toho byl pak nejmíň pár tejdnů v hajzlu Úsměv

Nehledě na to, že něco podobného říká i sám Qark, "Chceš-li brát, musíš nejdřív dát" (tedy nějak tak to je), ale on to podle mě nemyslí tak obecně, spíše v nějakých menších záležitostech.

Obecně se mi líbí metoda od Baránka. Je to taková tlumená sinusoida, vždycky tý holce dáš nejevo, že jí chceš a pak dobu nic, a zase znova.. prostě ten zájem nesmí být konstantní (zrovna tohle mi potvrdilo i pár kámošek)
Ty body na konci jsou podle mě vysoce individuální a pro mě osobně by asi moc přínosné nebyli Úsměv
« Poslední změna: 01. Červenec 2012, 21:16:25 od Daidalos » Zaznamenáno

“And in the end, we were all just humans...Drunk on the idea that love, only love, could heal our brokenness.”  -  Christopher Poindexter

And remember, it's only a matter of what you believe in.
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 02. Červenec 2012, 11:28:05 »

Já teda nemám načteno, jak vypadá alfa podle PU příruček, ale alfa není podle mě člověk, který je zahleděný do sebe, ale který díky svojí velikosti nechá vyniknout i daleko obyčejnějšího člověka vedle sebe.

Někdo, kdo rozdává energii ostatním a za to sklízí ovoce úspěchu.... ať už to jsou peníze nebo zájem ženských.
Napsal jsi to pěkně. Jde o to, že mnoho lidí investuje více energie než ten druhý, ale energie by se měla uvolňovat postupně. Buď tím spouštěčem jsi ty nebo tvůj cíl, ale makat musí oba.

Představ si to jako 2 spojené nádoby, které jsou skoro plné. ty nádoby jsou umístěné nad plamenem vášně. Každá má řekněme 10 litrů, tedy 20 litrů celkem. je v nich celkem 16 litrů vody., tedy v každé 8. 2 litry zbývají. a ta voda se dá přečerpávat.

Pokud ty ze své nádoby přečerpáš moc vody do vody tvého objektu zájmu a tvůj objekt zájmu nepřečerpá nic k tobě, ve chvíli, kdy tam dáš víc jak 2 litry vody, nádoba přeteče a plamen vášně uhasí.

Pokud ale přečerpáš 4 litry, ale ve stejnou chvíli ti tvůj objekt zájmu pošle 3 litry, je v jedné nádobě sice litrů 7 a v druhé 9, ale pak zase můžeš svoje čerpadlo zastavit a nechat si poslat další 2 litry, ale pak je zase potřeba to nějak vyrovnat a poslat litr zpět.

U dvou zpřízněných duší se může ta voda přečerpávat klidně rychlostí litr za minutu z obou stran nebo klidně rychlostí 10 i 100 litrů za minutu, ale je potřeba, aby tam bylo zapnuté čerpadlo od obou a s podobným průtokem. Tím se udržuje zájem z obou stran.

Tohle platí někde pro oblast vytváření LTR.

Jde jen  o to umět odhadnout, kolik je potřeba kdy přečerpat.

Pokud už jsi v LTR, řekněmě, že princip je stejný, množství vody zůstává, ale z nádob 10 litrových se ti stanou nádoby 15ti litrové, tedy není potřeba tak často udržovat hladinu, ale je třeba si hlídat, aby nepřetekla....

Takže co z toho plyne?

Najít si ženskou, které se nezadře čerpadlo po 2 měsících xD
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 02. Červenec 2012, 21:05:14 »

Díky za reakce. Můj další date s Májou proběhl dobře, i když jsou tam překážky přes které je třeba dál jít. A kupodivu právě to mi přijde zábavné, jakáto změna oproti minulosti, kdy jsem se jen při vyhlídce na překážky sesypal a pomalu vzdával svojí cestu.

Abruzzi:

Citace
Když se do ní brzy zamiluješ vystavuješ se obrovskému riziku, že skončíš duševně zraněnej. Poprvé a podruhé se to dá ustát, zažiješ-li takový pád na hubu po čtvrté, po páté, přestaneš mít s holkama takovou trpělivost a pomalu se začneš vracet k tomu, co ti fungovalo dřív.

Riziko tam je. Souhlasím s tím, že to člověka poznamená. Kdysi jsem to zažil a tenkrát mě to poznamenalo na téměř rok života. Ovšem díky tomu, že se pořád učím a mám daleko lepší život, který je bohatý i bez holky, tak si troufnu říct, že i kdyby mě holka odmítla po mém zamilování se do ní, tak neskončím duševně zraněnej.

Vrátit se k tomu, co mi fungovalo dřív... mně právě fungoval před PU princim "dej a bude ti dáno". Akorát řekněme takový trochu upravený, ptž já balil holky skrz skupinku. Celé skupince jsem třeba na táborech posílal obrovský kvantum energie, bavil lidi, uměl je rozesmát, uměl si z nich i ze sebe udělat legraci atd atd. Čili energii jsem zase posílal já jako první, i když ne přímo do holky, ale do celé skupinky, ze které pak vzešla má vyvolená.

Daidal:

Souhlas s alfou a alfou. Sám jsem měl období, kdy jsem si na alfu hrál, ona je to někdy prdel a časem to víc zkalibruješ. Učit se hrou je fajn, podle mě není na škodu si i tím hraním si na alfu projít. Časem to pak přirozeně zapracuješ do své osobnosti a přejde to do fáze, kdy alfa seš.

Citace
U tohodle bych tolik nesouhlasil, hodněkrát (i už když jsem dělal PU) jsem do holky investoval hodně (čas, energii, peníze) a stejně jsem pak spadnul na držku jako s holkou do který jsem skoro nic neinvestoval, nehledě na to, že to mnohem víc bolelo a tim víc myslím, že jsem z toho byl pak nejmíň pár tejdnů v hajzlu Úsměv

Chápu, jak to myslíš. Podle mě je klíč v načasování a ne v metodě samotné. A určitě to bolí, cokoliv, co nevyjde podle tvých představ, bolí. Jde jenom o to se naučit ten propad kompenzovat jinýma věcma.

Metodu od Baránka neznám, každopádně jak to popisuješ, s tím souhlasím. Taková řekněme emoční houpačka.

Body na konci jsou silně individuální, psal jsem je podle sebe. Jestli máš nějaké jiné, napiš je, můžou lidem sedět víc než ty moje.

Joei:

To s tou nádobou si půjčím, krásněj příklad. Pak se můžem bavit o tom, jak poznáme, kdy přestat přelívat vodu? Osobně se hodně snažím v poslední době spoléhat na intuici, protože když si vybavím své zážitky z minulosti, tak ona mi vždycky radila dobře, jen já jí ignoroval a řídil se třeba PU pravidly nebo názory ostatních.

V LTR nejsem, i když jsem spokojený s tím, jak náš celý vztah vedu a myslím, že LTR s Májou je jen otázka času.
Zaznamenáno
Zavpa
*
Karma: 8
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Příspěvků: 66


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 04. Červenec 2012, 21:42:59 »

Karma pro joei, s těmi nádobami je to geniálně vystiženo!
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 21. Červenec 2012, 21:50:09 »

Problém je, že plamen vášně tu vodu zahřívá. Takže v soustavě roste tlak. Proto je potřeba ten plamen taky občas tlumit případně dohřívat jednu a chladit mezitim druhou nádobu. A ty čerpadla jsou pravděpodobně parní - poháněná tím plamenem vášně. Takže když ten plamen ztlumíš moc nemáš pak páru na čerpání a jde to do kytek. Ovšem když ho zas přeženeš tak čerpáš jen přehřátou páru Šťastný

Není nad ad-absurdum dotaženou analogii Šťastný
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
pata07
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Místo: Východní čechy
Příspěvků: 177


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 26. Červenec 2012, 23:12:29 »

Řekněme, že plamen je tak malý nebo je tak daleko, že v soustavě neroste tlak a čerpadla jsou perpetum mobile a finíto  Šťastný
Zaznamenáno
puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 27. Červenec 2012, 09:40:19 »

Bože... Šťastný to jsou úvahy.

Každopádně mně to funguje, jsem v LTR a obecně mi to přijde jako základní pravidlo vztahů. Nemůžu chtít po lidech něco, co sám nedělám.

Samozřejmě se tu můžem bavit o tom, jak to nepřehnat, abych nebyl už needy, každopádně to už nechám na odhadu každého, nějak to popisovat myslím ani nejde, ptž každý člověk je trochu jiný, a tedy na něj bude platit trochu jiný přístup.
Zaznamenáno
Abruzzi
***


Karma: 159
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 594


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 27. Červenec 2012, 14:13:21 »

Pokud jsi v LTR je to v pořádku, "dej a bude ti dáno" bude fungovat. Pokud jsi však věčný lovec pak to fungovat nebude.

Chronologicky by to šlo vyjádřit takto:
1)pokud slečnu dobýváte - "být alfa" (ikdyž mě je bližší spíš "být sám sebou" )
2)pokud jste již se slečnou ve vztahu - "dávejte a bude vám dáno"

 Super!
Zaznamenáno

puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 27. Červenec 2012, 15:27:47 »

Shodneme se, že i když si věčný lovec, jseš ten, kdo jde za holkou jako první, že ano? Už jenom tím jí něco dáváš - sebe a svůj čas. Aneb si první, kdo investuje a kdo jí ukazuje, že jí povedeš do vztahu/do postele/... Ať už máš LTR nebo lovíš jednu za druhou, pořád bys měl být leader, tzn. ten, kdo vede. A vést nejde bez toho, abys po ní chtěl věci, které sám neděláš. Dává to smysl? Tohle se od původního příspěvku možná trochu odchyluje, každopádně tohle jsem tím také myslel.

Tohle je naprosto obecný princip. Když už jsem se tu rozepsal, napíšu historku s kamarádem. Já i kamarád organizujeme florbalovej tým. Každý svůj. A v rámci letní přípravy jsme se domlouvali, že ty týmy dočasně propojíme a budem trénovat společně. Ještě než jsme na tohle přišli, několikrát jsem kamaráda do mého týmu zval, ať si přijde zahrát. Vždycky se nějak vymluvil. Jak myslíte, že dopadla jeho snaha, abych šel hrát k němu do týmu? Hrát tam nebudu, necítím se dobře, že mám jít hrát k němu do týmu, když on zároveň na můj tým naprosto kašle. To nedává smysl.

Nebo kolikrát jste se setkali s člověkem, který vám zavolal po dlouhé době a jenom něco chtěl? Splnili jste mu jeho přání? Když jdeš na pohovor do nějakého zaměstnání, seš ten, kdo nejdřív dostane práci a pak až ukáže životopis? Nebo je to naopak? Když podnikáš, seš ten, kdo první uvede výrobek na trh a pak až dostane zaplaceno od zákazníků?

Když nejste ten, kdo dává první, pravděpodobně zpátky také nic nedostanete.
« Poslední změna: 27. Červenec 2012, 15:45:02 od puzzle » Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS