forum.QARK.net

Pokecání => O čemkoliv => Téma založeno: AndulkaSafarova 08. Srpen 2012, 17:07:41Název: Takové všeobecné povzdechnutí
Přispěvatel: AndulkaSafarova 08. Srpen 2012, 17:07:41
Po dlouhé době zdravím zdejší osazenstvo  :)

Já nevím, jestli na lidi kolem mě přišlo nějaké zpožděné jaro nebo co to má sakra být, ale poslední dobou se kolem mě dějí věci, které mi prostě hlava nebere. Ani nevím, kde pořádně začít.

Před necelým půl rokem jsem byla na kafe s jednou mou známou, která si celou dobu stěžovala, jak pořád nemůže nikoho najít, že už beztak zůstane sama atp., však to znáte. Teď jsem zjistila, že se před měsícem vdala. Po 4 měsíční známosti. Její muž prý není přesně to, co hledala, ale je hodný a ona prostě nechtěla riskovat, že fakt zůstane sama. Nechápu, ať se na to snažím dívat z jakéhokoliv úhlu, tak prostě nechápu. Neřeknu kdyby jí bylo přes 30, biologické hodiny tikaly, ale je jí 26.

Další případ je kamarád, který mi pravidelně brečel na rameni ze stejného důvodu jako ona kamarádka - je pořád sám, je těžké někoho najít, strašně ho to ubíjí... Dneska mi od něj přišla SMSka, že se právě stal otcem a má syna. Jako WTF?

Kamarád, který je zasnoubený, plánuje svatbu a děti, ale nedokáže udržet ptáka v kalhotech. Možná bych to byla aspoň trochu schopná pochopit, kdyby jeho snoubenka byla nějaká frigida, jenomže ona není.

Kamarádka, která odloudí chlapa od dlouholeté přítelkyně a nakonec ho pošle do dža, protože se rozhodne, že je pro ni lepší spát se svým expřítelem, který si ji vydržuje a ona tak nemusí hnout ani prstem. To že mu nejspíš neskutečným způsobem ublížila, ji nezajímá, ona přece řeší sebe.

A tak bych mohla pokračovat dál... Já to prostě nechápu. Kam se vytratila nějaká úcta k ostatním, úcta k sobě? Morálka? Nebo mám kolem sebe jenom "špatné" lidi? Je mi z toho všeho tak nějak špatně a smutno.

Potřebovala jsem to ze sebe dostat na nějaké neutrální půdě a vykecat se, a zajímá mě i váš pohled na věc a budu ráda za vaše reakce  :)


Název: Re: Takové všeobecné povzdechnutí
Přispěvatel: Maťko 08. Srpen 2012, 17:35:38
Hold, vitaj v dnešnom svete.. kde vládne sex a túžba po spoločenskom uznaní.


Název: Re: Takové všeobecné povzdechnutí
Přispěvatel: Abruzzi 08. Srpen 2012, 18:24:49
Žijeme v povrchní době, kdy každý touží po uznání a materiální hodnotě na úkor hodnot citových a duševních.
Kdysi skromnost, pokora, disciplína, láska ...Dneska...prachy, arogance, egoismus, sex. A všichni hledají falešný pocit štěstí... Ale koho vynit ze ztráty soucitu a svědomí?

Nejsi jedinej člověk, kterej o tom ví. http://www.youtube.com/watch?v=IP7BbW6VvYs   ;-)

Abruzzi


Název: Re: Takové všeobecné povzdechnutí
Přispěvatel: Mr.LiWu 09. Srpen 2012, 21:12:51
Viděl bych to na ty "špatné" lidi...prostě nějak vystupuješ a přitahuješ tím určitý typ lidí, neřekl bych že tebou popisované se týká většinové populace.


Název: Re: Takové všeobecné povzdechnutí
Přispěvatel: Av4 12. Srpen 2012, 15:15:37
Vidim to na špatný social circle. V mém SC se věci z druhé půlky tvého postu nestávají. Věci z první půlky občas ano. A konec koncu na tom nevidim nic špatného. Snad jen, že já bych do takového rizika, abych si někoho vzal po 4 měsících nešel. Resp. pro mě je svatba něco důležitějšího než, abych do toho šel s tím, že když to nevyjde tak se rozvedu ;)


Název: Re: Takové všeobecné povzdechnutí
Přispěvatel: Daidalos 12. Srpen 2012, 17:13:52
Fuj. Z tohodle se mi fakt zvednul žaludek, a je mi z toho k pláči.