forum.QARK.net

Pokecání => O čemkoliv => Téma založeno: WannaHer2 18. Květen 2010, 08:38:57Název: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: WannaHer2 18. Květen 2010, 08:38:57
Ahojte lidi, píšu sem, protože bych se chtěl zeptat na pár věcí ohledně vzdělání, práce atp. Nebudu se moc rozepisovat,jen snad to, že jsem v 3. roč. vš IT, ale bohužel jsem nestihl jeden(dva) zápočet,tak asi končím(přiznám se,už bc studuju 6 let). Celý život cítím,že jsem si nevybral správný obor (informatika a technika na mě nikdy nebyla,ale když už jsem se tam dostal,tak jsem válčil a překonával,ale nikdy ani náznak zájm-na vš jsem šel bez přijímaček, protože brali když člověk měl maturitu z matiky). No a teď asi konec - bez ničeho,"jen" maturita ze ssoš(se zaměřením na počítače). Celý život jsem tak nějak přežíval, nic moc mě nebavilo. Nemám představu,kam bych měl jít pracovat, co dělat. Jinak asi slabší soc. fobie (která ustupuje,ale furt nějak je), nevidím nějaký smysl, proč.Umíte si představit, že neoplívám moc kamarády - ne snad proto, že by se se mnou nebavili, že bych byl "špatný" člověk, ale nezapojoval jsem se atd....

No, takže můžete mi poradit, co mám dělat, byl bych rád. Ale proč jsem vlastně píšu je důvod ten -  chci se zeptat, co kdo máte za vzdělání, jestli a jaký máte titul a jakou práci máte, jestli vás baví, jestli jste věděli od začátku,že to budete dělat atp.. budu Vám moc vděčný za každou reakci... díky..


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Varg 18. Květen 2010, 11:49:21
Čo sa týka strednej školy to som sa rozhodol veľmi ľahko. Mal som prihlášku na chemickú školu odbor ochrana životného prostredia, veterinárnu školu a nakoniec gymnázium iba ako poslednú možnosť, pretože také niečo bez zamerania je možno výhodné keď sa človek nevie rozhodnúť, ale ja by som tam zomrel asi od nudy. Tak nakoniec vyhrala veterina.
Ešte študujem strednú školu, aj ešte budem. No a po strednej škole mám zatiaľ primárny cieľ číslo jedna - veterinárna fakulta, sekundárny cieľ číslo dva, ak by nevyšla zverina - prírodovedecká akadémia, aký smer neviem.
Rozmýšľal som ale aj nad humánnou medicínou, psychológia alebo nejaké to rezanie. Tiež by ma možno bavila filozofická, politológia, tá už spomínaná ekológia.

Možno ťa niečo z toho zaujme, ja sa pravdepodobne dám na veterinárnu medicínu, ale človek nikdy nevie kde v živote skončí. Zvlášť v 17 rokoch.

 :)

Takže hej, vedel som už pomerne dlho že chcem robiť práve toto, ale nemôžem ti na sto percent zaručiť že to vôbec robiť nakoniec budem.
Svet je neskutočne plný možností.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Av4 18. Květen 2010, 12:27:05
No, nejdřív si napiš seznam toho co umíš. Napič ho dvakrát.... jednou podle toho kolik myslíš, že by mohl být plat kdybys to dělal, podruhé podle toho jak moc by tě to asi bavilo. Očísluj to odshora dolu.

Pak si ty čísla sečti a vyber některé z těch co budou mít nejnižší číslo (tzn. byly na obou seznamech nahoře). Případně si udělej ještě třetí podle toho jaká je podle tebe šance skutečně sehnat místo na tuhle práci ;)

A až to budeš vědět, tak můžeš řešit něco dál. Ale nechápu, jak jsi mohl strávil 10 let studiem něčeho, co ti nic neříká :D


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Abruzzi 18. Květen 2010, 19:04:14
Maturita se zaměřením na počítače. Můžeš zkusit IT obory.

(citace z praktické příručky pro kancelářské krysy o ajťácích)

Ajťáci jsou většinou klučíci, kteří jsou příliš uhrovatí na to, aby dělali obchodníky a příliš inteligentní na to, aby dělali třeba v marketingu. Ale mají prý nehorázně vysoké platy a přitom celý den jen sedí u počítače, diskutují na iDnes.cz a tisknou si na barevné tiskárně vtipy z netu.

Mě se to zdá celkem pohodovej obor  8)Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Maxx 18. Květen 2010, 19:53:20
Tvoj problém nie je to, že zrejme skončíš na škole, ale to že sám nevieš, čo vlastne chceš robiť. Zamerať sa dá buď s VŠ pokiaľ si niečo vyštudoval (špeciálne obory ako Architekt, lekár, právnik atď.)
Zamestnáš sa na slušnej pozícii aj bez VŠ, ale to bude v obore, ktorý je tvojim koníčkom už teraz, máš s neho nejaké poznatky, vynikáš v ňom. Nájdi to v sebe, až potom sa môžeš posunúť! Pokiaľ posilňuješ, bicykluješ, môžeš byť nejaký poradca v tejto oblasti, manažér predaja produktov, neviem...


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Varg 18. Květen 2010, 20:13:22
Začni obchodovať s komoditami alebo akciami  :lol:


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Nonkomunikátor:) 18. Květen 2010, 20:38:51
IT to je příliš širokej pojem... někdo dělá grafiku, stříhá video, (nejen) webový aplikace, sítě, procesory a vestavěný systémy... Někdo zase umí kecat tak dělá obchoďáka, někdo umí psát, takže o tom píše... Jsou to perspektivní obory, ale musíš něco umět. Samozřejmě že né každej má předpoklady bejt technik, ale v IT se uživí i celá řada netechnickejch profesí. To co máš v hlavě a jak umíš vystupovat je důležitější než diplom.

Varg: Co když je poměr cena/výnos ve finančnictví menší než u alternativních příležitostí?


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: 0hax 18. Květen 2010, 20:53:52
zaujimalo by ma ako rozmyslas nad takymi pracami ako je obchodnik, manazer a taketo prace s ludmi, kedze ako si napisal mas nejaku soc. fobiu....nelakaju ta nahodou? tak v kutiku duse?


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: WannaHer2 18. Květen 2010, 22:17:26
Varg:  Zajímavé, pěkné, celkem ti závidím, že už v tak mladém věku víš, co bys chtěl dělat... Líbí se mi tvá poslední věta - Svět je neskutečně plný možností - možná dodám jen - pro člověka, který je chce vidět :) A souhlasím s tebou :)

Ava : Jo, tak takový jsem já - furt musím něco analyzovat, hodnotit, hlavně svůj život, co můžu dělat atd. Možná to zkusím, co jsi mi radil (a pěkně mě pobavila ta druhá věta "Napič ho dvakrát" :D to bylo pěkné, tak si ho možná napiču :D...

Taky nechápu, proč to dělám deset let, asi proto, že když už mě nějak nic moc nebavilo, tak jsem dělal "aspoň" něco. Ono se to hrozně těžko vysvětluje, to by bylo na delší text - ale asi tak - nevěděl jsem na jakou střední,co by mě bavilo,na gympl jsem se nedostal,tak jsem šel na ssoš(díky průměru bez přijímaček),která byla nedaleko domova (pamatuju si,že jsem listoval novinama se středníma šk. a vybíral si vpodstatě mezi těma počítačema a fotografováním :)

Abruzzi : jj,pohodovej obor :), asi jo, pro toho, koho to baví a jde mu to, jinak takový ten typický ITák jsem byl(jen vzhledem), možná i ty uhříky se našly :D ale naštěstí jsem se z toho vyhrabal, ale i díky tomu asi je to s mým sebevědomím takové,jaké to je a doteď se toho zbavuju.

Maxx : ano, trefil jsi to, nevím,co chci dělat. Jsem asi totiž moc náročný, kamarád na střední mi jednou řekl, že jsem takový, že se vždycky pro něco nadchnu, a pak to rychle poleví.. Ale to bylo na střední, teď už to tak není.. Teď už se moc "nenadchýnám"(jak je správný výraz pro nenadchnu do budoucna v průběhovém času :D. A taky se asi bojím toho, nastoupit do práce a už prostě dělat jednu věc, nemít "volný čas", ale na druhou stranu si zase říkám, že bych už měl něco dělat. Se mnou je to totiž hrozně těžké asi. Pořád v sobě cítím nějaké "literární, spisovatelské, umělecké střevo",ale co jako s tím?... Už moc odbíhám.. Najít v sobě, co by mě bavilo - to dělám hodně dlouhou dobu.. No tak, posilování ano, to miluju (ikdyž teď jsem povolil kvůli škole) ale zrovna nedávno jsem radil svému kámošovi ohledně posilování,suplementace,stravy atd, a to bylo pěkné "zadostiučinění", že něčemu trochu rozumím :). Každopádně díky za rady, fakt mě zaujaly..

Varg : obchodovat s komoditami, akciemi :) pěkné, no, možná, třeba i tak skončím :)

Nonkomunikátor:) - psát o tom (čemkoliv) - zajímavý nápad.. díky za inspiraci..

0hax : tak to jsi trefil přesně do černého :) ne,ale fakt - i přes svou nějakou soc. fobii mě paradoxně lákají nějaké takové profese, které pracují s lidmi - manazer, obchodnik, motivátor :), spisovatel atd.. to je fakt pravda. Sice nevím, jak bych se choval a jestli by mi to šlo, ale doopravdy by mě asi něco takového lákalo - možná taky proto,abych si dokázal, že na to mám.(nevím proč, ale od nějaké doby si o sobě myslím, že bych byl docela dobrý herec, že bych to prostě uměl :)

Já se těch lidí ani tak nebojím, jen musím vidět, že o mě mají zájem, že se mě nasnaží zesměšnit,ponížit, že mě berou takového,jaký jsem.. Popsal bych se asi tak, že jsem svou budoucnost vždycky viděl docela růžově, jenže jsem nikdy neměl konkrétní plán, protože jsem nemohl najít to, co by mě bavilo alespoň tak, aby mě to alespoň zčásti "naplňovalo", ale to už asi zas moc kecám :) - jako vždy, když píšu, tak je to sloh, když mluvím, tak je většinou problém ze mě dostat pár slov :)    

Jo, a jinak si vážím všech Vašich komentářů a připomínek, protože mi to tak nějak vždycky zvedne náladu a otevře nové pohledy na věc..:)


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Nonkomunikátor:) 18. Květen 2010, 22:38:28
Neber to nějak zle, ale na to že ti je tak 24-25 tak na mě působíš dojmem nezkušenýho ucha...


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Mr.LiWu 18. Květen 2010, 23:56:05
Začni obchodovať s komoditami alebo akciami  :lol:

Rada nad zlato...na to ale potřebuje kapitál...a aby se tim slušně uživil slušnej kapitál...a pochybuju že co by student má našetřen kapitál v řádu statisíců....


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: D9 18. Květen 2010, 23:58:46
Tenhle problém nemáš sám... možná se budeš divit, když ti řeknu, že většina lidí, co znam, neví, co má dělat, jakym směrem se vydat atd... a je jim třeba 28 a jen střídaj jedno zaměstnání s druhym...

K otázce vzdělání: můžu ti říct s naprosto čistym svědomim, že vzdělání dnešní studenstká generace přeceňuje... v podstatě vůbec nejde o to, co máš za školu, ale co umíš... 90% soukromníků přijme raději schopnýho člověka než někoho, kdo má Mgr, ale umí hovno...

První věc, co ti radim, je se na tu školu vysrat... mam kamarádku, která dělá bc taky 6 let (na ekonomce) a v podstatě 6 let se bez přestávky trápí... nejhorší je dělat celej život něco, co tě nebaví a nenaplňuje... dostaneš se totiž do situace, kde už jiná možnost nebude, než se držet toho jednoho, co trochu umíš, protože tim ztratíš spoustu času, a nakonec skončíš jako řadovej pracovník v oboru, co tě nezajímá...

Určitě něco, co tě baví, existuje... problém je spíš v tom, že většinou věcí, co lidi baví, se uživit nedá... doporučuju ti zkusit co nejvíc věcí (na amatérský úrovni)... a když se v něčem najdeš, tak už budeš vědět, co s tim dělat...

Jinak ti taky poradim, abyses nenechal moc nahlodat myšlenkama o tom, že "to nikam nevede" a "nevim, co budu dělat" atd... existují profese, který můžeš dělat vždycky... např. Policie ČR nabírá nový lidi prakticky pořád a policajt je dneska poměrně výhodnej flek... neni tam sice moc profesní svobody, je tam trošku buzerace, ale jinak slušnej plat a po několika letech služby doživotní renta... a policajt nerovná se strážník, co chodí po ulici a buzeruje skejťáky... u policie je spousta míst v kancelářích... maj tý administrativy víc, než by člověk tušil :D... (to je jen jeden takovej návrh, kdybysis vůbec nevěděl rady)...


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Av4 19. Květen 2010, 01:34:17
A policajt je přesně ta profese, při které chceš mít VŠ, protože aniž bys hnul prstem jsi o tabulku vejš :P (tolik k "nemusíš dodělat školu").

Ovšem pravda, že u soukromníků je to jedno. Pokud nechceš dělat něco co tě naučí na VŠ - např. ekonom, analytik, manager, atp. Nevím o firmě, která by vzala jako managera někoho s IT SŠ, jen proto, že vypadá, že umí jednat s lidma.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Tenpa_Gocha 19. Květen 2010, 08:03:31
Zkus si přečíst knihu Bohatý táta, chudý táta od Robert.T. Kiyosaki, věřím, že pomůže.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: 0hax 19. Květen 2010, 08:09:08
Citace
tak to jsi trefil přesně do černého...

no tak to sme mozno natom dost podobne


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: WannaHer2 19. Květen 2010, 08:38:35
Neber to nějak zle, ale na to že ti je tak 24-25 tak na mě působíš dojmem nezkušenýho ucha...

No tak zle to brát budu, ale ne zas moc, snad jen do té míry,abych se dozvěděl, z čeho přesně ti tak připadám, jako to "ucho" (neříkám že nejsem ) - to kvůli těm smajlíkům?

D9:   Mně nepřijde, že jen studenti to vzdělání přeceňují - přijde mi, že to dělá hodně velká část lidí(ale zase se nechci omlouvat). A že se mám vykašlat na školu - no, to vypadá že se tak stane, a ne dobrovolně. Možná bych se měl fakt pustit do více věcí a zjistit, jestli by mě nějaká něco víc říkala.
O tom nahlodávání myšlenkama "to nikam nevede" atd. - vím, jak funguje lidská psychika a podvědomí (dost se o to zajímám, rád čtu knížky na tyto témata), a snažím se to aplikovat, ale málo. A ty policajti - o tom jsem taky slyšel, že by to nemuselo být k zahození)

Zkus si přečíst knihu Bohatý táta, chudý táta od Robert.T. Kiyosaki, věřím, že pomůže.

Hm, možná si ji ještě jednou přečtu  - četl - nebo spíš poslouchal jsem ji už před nějakým časem..

Citace
tak to jsi trefil přesně do černého...

no tak to sme mozno natom dost podobne

Aha, no, možná to bude takový znak takových lidí, jako jsme my dva :)


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Mr.LiWu 19. Květen 2010, 10:40:28
Nebo vstup do nějaký pyramidy :D:D


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: D9 19. Květen 2010, 13:05:07
A policajt je přesně ta profese, při které chceš mít VŠ, protože aniž bys hnul prstem jsi o tabulku vejš :P (tolik k "nemusíš dodělat školu").
Ano, ale je uplně jedno jakou a existujou školy, který udělá každej... např bánská v Mostě, kde učitel dal tenhle rok celýmu ročníku zápočet, protože mu přinešli flašku...


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Av4 19. Květen 2010, 14:24:52
No, proč ne zápočet je stejně o ničem :) Ale pokud je člověk na Bak. už 6 let, tak počítám, že mu musí zbývat přibnližně asi tak 1-2 předměty. Takže to nestojí za to, aby kvuli tomu dělal znova celou školu. A pokud během 6ti let nebyl schopný udělat těch 30 předmětů (to je 2,5 na semestr)... tak myslím, že neudělá žádnou VŠ :)


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: WannaHer2 19. Květen 2010, 22:40:18
Asi to je úplně mimo mísu (jen tak pro zajímavost) jsem si udělal dva testy z přijímaček na ff mu psychologie, no a byl jsem celkem překvapen, že jsem dosáhl "docela" vysokých výsledků na to, že jsem nikdy psychologii nestudoval, jen ji mám jako "koníček", že mě baví číst "psychologické" knížky (ne přímo psycholog. učebnice, spíš "aplikované" - populární - Ivo Toman, Dr. Murphy aj.).

A moje výsledky? První test z roku 2004 jsem dal z fleku za 45 minut na 38 správných odpovědí z 60 a druhý (tam bylo moc odborých termínů a byl těžší) jsem udělal na 29 správných z 60. Což mě mile překvapilo, protože jak už jsem psal, jsem nikdy psychologii nestudoval ani nic podobného, jen mě to prostě zajímá a sem tam něco čtu na netu..
Tady jsou testy(je jich tam i víc), můžete si je zkusit taky udělat, zajímalo by mě, jak budete úspěšní, budu rád, když se podělíte o výsledky (jen ze zvědavosti).

http://files.psychologie.webnode.cz/200000021-9671e976c2/oborovy_test_psychologie_2004.pdf (http://files.psychologie.webnode.cz/200000021-9671e976c2/oborovy_test_psychologie_2004.pdf)

http://files.psychologie.webnode.cz/200000022-84e7d85e23/oborovy_test_psychologie_2006.pdf (http://files.psychologie.webnode.cz/200000022-84e7d85e23/oborovy_test_psychologie_2006.pdf)

(ps: zkopíroval jsem text z pdf do txt abych samozřejmě neviděl správné odpovědi)
Zkuste si je někdo udělat a napsat, že jste je dali na alespoň 50 bodů, aby mi "spadl hřebínek". :)


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: sam 03. Duben 2011, 18:57:48
Tenhle problém nemáš sám... možná se budeš divit, když ti řeknu, že většina lidí, co znam, neví, co má dělat, jakym směrem se vydat atd... a je jim třeba 28 a jen střídaj jedno zaměstnání s druhym...

Njn, koukám, že toto téma už je krapet starší, ale jsem v podobné situaci. V 15ti jsem se měl rozhodnout co dál a jelikož jsem všude okolo slyšel, že budoucnost je v elektronice, tak jsem si podal přihlášku na elektro průmku a na jakýsi učňák s oborem elektro slabobroud. Na průmku jsem se ale bohužel nedostal, sic to bylo těsně, ale ani na odvolání to nevyšlo a tak jsem nastoupil na učňák. Na základku jsem chodil do výběrové třídy mezi nejlepší děcka ze školy a tak na učňáku to šlo nejprve v pohodě, ale jak to tak bývá, tak jsem najednou viděl, že to má každý na háku a rychle jsem se přizpůsobil. Po 4letech jsem odmaturoval, ale s tím, že teorii jsem tak nějak zvládal, ale neuměl jsem ji využít v praxi. Práci v oboru jsem nemohl najít a tak jsem vzal první práci, která se naskytla. Nakonec jsem zakotvil na cnc soustruhu v jedné velké nadnárodní společnosti, kde se ale vše obrábělo v sériovce, takže např. s programováním jsem se do styku nedostal. Po roce mi už neprodloužili smlouvu a jelikož mi nabídli práci ve městě, ve kterém žiju, tak jsem ji hned vzal s tím, že uvidím, co bude dál a když tak si najdu něco nového. V této práci jsem už 6let, zjišťuji, že za tento plat bych zřejmě případnou přítelkyni s dítětem neuživil a pokud ano, tak by to bylo spíš živoření a říkám si co teď. Práce mě nebaví, o jednání ze strany nadřízených ani nemluvím, nějakou praxi sice mám, ale v oboru, který mi stejně nic neříká, elektronika je už pro mě španělská vesnice a koníčky, které mám, mi jsou k práci k ničemu.
Nejraději bych vrátil čas a začal od začátku, ale toto bohužel není možné. Zvažuji, co bych mohl dělat, co by mě bavilo a v čem bych byl dobrý, ale nic mě nenapadá. Neměl bych problém se v něčem zaučit a něčemu novému naučit, ale je jasné, že firmy většinou chtějí už někoho, kdo má aspoň základní rozhled v daném oboru.
Navíc jsem si na 99% jist, že ikdybych si už nějakou tu práci našel, tak nynější zaměstnavatel bude uplatňovat nárok na 2měsíční výpovědní lhůtu, protože mě v současné době nemá kdo nahradit a musel by za mě najít náhradu a zaučit ho na danou pozici. Vzít si volno je pro mě nadlidský úkon natož odejít ze dne na den.
Je mi 27 a začínám propadat panice. Snad ani nečekám nějakou radu. Jen jsem toto fórum použil jako zpovědnici :-)


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Abruzzi 03. Duben 2011, 19:44:22
Dospěl jsi pozdě. Proč sis vybíral něco co tě nebaví ? Nejsi houževnatej, jsi takovej rozvážnej a odhaduju, že nevíš pro co se rozhodnout. Musíš vzít život do vlastních rukou. Jsi dospělej, za svoje činy odpovídáš ty sám, nikdo tě nebude zachraňovat. Buď se o sebe postaráš ty sám nebo nikdo. Dneska kopem všichni za sebe, a je všem jedno jak se daří tomu druhýmu.


Nadruhou stranu má mince i druhou stranu. Jo, je to hrozně supr mít vejšku. Všichni ti od mala ryjou do hlavy vystuduj vysokou školu a budeš se mít dobře. Budeš inženýr, budeš se mít dobře. Ono to zní hrozně nóbl, pán je inženýr ING, PhDr, CsC ale upřímně za titul si chleba nekoupíš. Život neni o tom jestli máš titul, to si jen naše společnost vymyslela.

Proto vem okovy života do vlastních rukou a začni vydělávat. Máš možnosti. Je jen na tobě jestli je využiješ nebo ne. Noviny dneska nabízej miliony prací. "hledám zaměstnance do mladého týmu.....nabízíme slušný plat...apodobně" Stačí zvednout telefon pak zadek a jít za svym cílem. Sedět doma u compu a brečet na fóru, že tě vyhodí ze školy a že nevíš co máš dělat je pod úroveň. Seš chlap tak se sebou něco udělej. Myslíš, že třeba Bill Gates v tvym věku vůbec nevěděl co má dělat a litoval se  ? Ne, promyslel si možnosti, dostal nápad a šel si za tim. Když si nepudeš za něčim co chceš, nikdy nebudeš úspěšnej.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: WannaHer2 03. Duben 2011, 20:58:02
Pro Abruzzi: Taky bych řekl, že jsem tak nějak dospěl pozdě, nebo že od svých 22-23 let prožívám svou "opožděnou" pubertu, kterou jsem v těch 17-19 neměl myslím takovou, jaká obvykle bývá, protože jsem byl neprůbojný, nesebevědomý a tichý. To že nejsem houževnatý a jsem rozvážný (až moc) jsi trefil dobře, a že nevím, pro co se rozhodnout mě provází celým mým životem. A dobře vím, že to musím vzít do svých rukou. Jinak teď zrovna práci mám (zatím jsem v ní měsíc a prodloužili mi to o další dva) ale je to práce dělnická, ikdyž docela ok, ale rozhodně ji nebudu dělat delší dobu než ty tři měsíce(doufám). V průběhu si budu muset urovnat, co bych chtěl a taky hledat další uplatnění.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: norek 03. Duben 2011, 22:23:00
Same, já ti samozřejmě nebudu říkat co máš dělat to víš jenom ty, ale ten příspěvek na mě trochu působi jakože "už je pozdě". Pokud to tak cítíš tak mám jeden super příklad ze života....Albert Schweitzer. Ve svých 30ti letech se rozhodl, že se stane lékařem a začal studovat medicínu. Asi za 7 let dostudoval, odjel do Afriky a tam založil nemocnici. Tolik k vracení času. Jen to chce vědět co chceš.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: stoudy 04. Duben 2011, 13:22:29
Noviny dneska nabízej miliony prací. "hledám zaměstnance do mladého týmu.....nabízíme slušný plat...apodobně" Stačí zvednout telefon pak zadek a jít za svym cílem.

S tím samozřejmě souhlasím. Něco dělat a nebrečet. Jenže nadruhou stranu, z podobných inzerátů se nakonec vždy vyklube call centrum, pouliční prodej nebo nějaké letadlo (OVB, Partners apod.) Opravdová práce (kde vytvářiš nějakou hodnotu, nemusíš se za ni stydět a vyděláš nějakou korunu) se hledá trochu hůř.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: WannaHer2 04. Duben 2011, 14:41:37
Noviny dneska nabízej miliony prací. "hledám zaměstnance do mladého týmu.....nabízíme slušný plat...apodobně" Stačí zvednout telefon pak zadek a jít za svym cílem.

S tím samozřejmě souhlasím. Něco dělat a nebrečet. Jenže nadruhou stranu, z podobných inzerátů se nakonec vždy vyklube call centrum, pouliční prodej nebo nějaké letadlo (OVB, Partners apod.) Opravdová práce (kde vytvářiš nějakou hodnotu, nemusíš se za ni stydět a vyděláš nějakou korunu) se hledá trochu hůř.

Souhlas, mám bohužel stejnou zkušenost. Je toho plno, samé takovéto "nic neříkající" nabídky plné superlativů (flexib. prac. doba, nadstandardní výdělek, možnost práce z domu atp) jsou ty různé nabízečky a podbízečky lidem.  

Jinak snad jen pro doplnění mého úplně prvního příspěvku - vydal jsem se špatnou cestou (technika-informatika), ikdyž mě vždycky bavilo něco objevovat (mikroskopování, dinosauři, tajemno, vesmír, lidské tělo) a přemýšlet o nich, a matematika, fyzika a informatika mi nikdy zvlášť nešla. A pozdě jsem zjistil, že jsem udělal blbost, když už jsem měl maturitu z it oboru. Nechal jsem se ovlivnit (jsem na to dost náchylný - nebo alespoň jsem byl) tím, že rodiče v informatice viděli to, že informatici a technici vydělávají hromadu peněz, tak abych měl prachy. Jenže na to, že mě to musí bavit (což mě nebavilo) nějak nebrali asi potaz. Nechci je obviňovat, jen říkám, jak to bylo. A proto, až budu mít (jestli) jednou děti, tak je chci vychovat a podporovat v tom, aby dělaly to, co je opravdu bude bavit a půjde jim to, ne to, z čeho se dají vytřískat peníze.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Abruzzi 04. Duben 2011, 15:05:03
OVB neni letadlo. Kdyby bylo letadlo, nepůsobilo by v Evropě od roku 1970 a v Česku by nepůsobilo těch 20 let cca od toho roku 1993.

Jen tak pro informaci  8)


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: stoudy 04. Duben 2011, 15:24:08
OVB neni letadlo. Kdyby bylo letadlo, nepůsobilo by v Evropě od roku 1970 a v Česku by nepůsobilo těch 20 let cca od toho roku 1993.

Jen tak pro informaci  8)

Doporučit jasně tunelovej fond jako byl švýcarský Helvag, napakovat se na provizích (ty byly přes 20%) a nechat hloupé klienty (většinou babičky kamarádů) přijít v součtu až o půl miliardy. A pak v následných soudních sporech hezky říkat: ,, My nic, my jsme jen radili..." :-D

To, že působí tak dlouho ukazuje spíš na lidskou hloupost. Kdyby lidi nebyli tupé ovce, dávno by tyhle ,,firmy" poslali do prdele, protože v konenčném důsledku jen zdražují finanční produkty. Pakliže má banka na to, aby vyplácela provizi za zprostředkování, může tyhle peníze klidně použít na zlevnění dané položky (úvěru, spoření, pojištění)


Ale to sem nepatří, když tak prosím moderátora, aby tento příspěvěk dle svého uvážení smazal.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: onsad 04. Duben 2011, 17:04:41
Dospěl jsi pozdě. Proč sis vybíral něco co tě nebaví ? Nejsi houževnatej, jsi takovej rozvážnej a odhaduju, že nevíš pro co se rozhodnout. Musíš vzít život do vlastních rukou. Jsi dospělej, za svoje činy odpovídáš ty sám, nikdo tě nebude zachraňovat. Buď se o sebe postaráš ty sám nebo nikdo. Dneska kopem všichni za sebe, a je všem jedno jak se daří tomu druhýmu.


Nadruhou stranu má mince i druhou stranu. Jo, je to hrozně supr mít vejšku. Všichni ti od mala ryjou do hlavy vystuduj vysokou školu a budeš se mít dobře. Budeš inženýr, budeš se mít dobře. Ono to zní hrozně nóbl, pán je inženýr ING, PhDr, CsC ale upřímně za titul si chleba nekoupíš. Život neni o tom jestli máš titul, to si jen naše společnost vymyslela.

Proto vem okovy života do vlastních rukou a začni vydělávat. Máš možnosti. Je jen na tobě jestli je využiješ nebo ne. Noviny dneska nabízej miliony prací. "hledám zaměstnance do mladého týmu.....nabízíme slušný plat...apodobně" Stačí zvednout telefon pak zadek a jít za svym cílem. Sedět doma u compu a brečet na fóru, že tě vyhodí ze školy a že nevíš co máš dělat je pod úroveň. Seš chlap tak se sebou něco udělej. Myslíš, že třeba Bill Gates v tvym věku vůbec nevěděl co má dělat a litoval se  ? Ne, promyslel si možnosti, dostal nápad a šel si za tim. Když si nepudeš za něčim co chceš, nikdy nebudeš úspěšnej.


Zas bych tu tolik alfácky a silácky nemachroval. Kolik ti Abruzzi je let? A BTW jeden starší a pravděpodobně úspěšný chlápek mi radil, že v ČR je titul docela důležitý. A právě proto, že si to naše společnost vymyslela, tak je dobré ten titul mít. A ano, možná nějaký super alfa samec udělá miliardu se základkou. Ale kolik jich je? Notas bene na tomhle foru.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: onsad 04. Duben 2011, 17:05:58
OVB neni letadlo. Kdyby bylo letadlo, nepůsobilo by v Evropě od roku 1970 a v Česku by nepůsobilo těch 20 let cca od toho roku 1993.

Jen tak pro informaci  8)

To nic nemění na tom, že to je shit.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Abruzzi 04. Duben 2011, 17:30:58
dělal jsi tam snad, že je to pro tebe shit  ? Zprostředkovala ti snad OVB něco, abys mohl usoudit jestli je to shit ?

Já si myslim, že to co OVB zprostředkuje je pro lidi, který se ve financích nevyznaj (kdo se v tom dneska vyzná) velice přínosné.


A já to posoudit můžu - dělam tam.

Nemyslim si, že bych tu nějak alfácky machroval. Co se týče toho co jsem napsal, tak si za tim stojim. A ne pro to, jestli je to alfácký nebo betácký. Tohle je můj pohled na věc. Na takovou věc jako to, že si někdo volí obor, který ho nebaví a neví co má dělat. Rozhodně lepší než mu poradit se slovy "to bude dobrý, najdeš si něco jinýho a budeš šťastnej a v pohodě" protože to ho maximálně uklidní ale nic mu to nedá
Sorry


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: onsad 04. Duben 2011, 17:37:52
Jo, ve finančním poradenství jsem dělal. A je úplně šumák, jestli to je OVB, ZFP, ABC, XXX atd. Všechno stejný. Omluvou mi bylo, že mi bylo 18-19 a chtěl jsem rychle velký prachy. Jo, jsou lidi, co na tom vydělávaj prachy. A já jim to neberu. Ale většinou je cílem každýmu střelit životní pojistku, protože je z ní tučná provize. A ve finále to vůbec nepotřebuje.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Abruzzi 04. Duben 2011, 17:42:41
Ano, většina "dravých krys" tam jde udělat zlatej důl, ale nemůžeš odsoudit úplně všechny. Nejsou špatný produkty, jen špatní poradci. Jsem v týmu, kde pracujem naprosto čestně a neni cílem vysát z někoho prachy v rámci životní pojistky. Ale poskytnout mu to nejlepší poradenství aby byl spokojenej. Je to o tom jakej člověk to dělá.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: onsad 04. Duben 2011, 17:49:39
Asi nedohodneme a jsme OT, ale vzhledem k tomu, že jsi placený z provizí, tak musíš prodávat. A když prodáváš, tak vydělává tvůj maneger a společnost. Takže tam nastává trochu střet zájmů. A spokojený může být i klient, kterému jsi nic neprodal, ale zas nejsi spokojený ty. :)


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Nonkomunikátor:) 09. Duben 2011, 19:28:07
Ono "Finanční zprostředkovatelství" se tady už řešilo. Zkušenost mam (tímto děkuji OVB za bezplatnou ukázku brainwashigu a kurz sociální komunikace :)). Podle mě to příliš seriózní práce neni, hodnoty se tvořej jinak a jinde. tečka.

K těm titulům. Titul má jen malou váhu. Poctivý vysokoškolský studium vhodně vybranýho oboru na vhodný škole je k nezaplacení. Získáš rozhled, kontakty, schopnost řešit problémy, kritický myšlení, naučíš se řídit vlastní čas a trochu tý latiny z oboru. Dobrá je technika a jazyky, ale nemá smysl dřít se s něčim co tě nebaví...

V čem by ses měl rozvíjet ti trochu napoví třeba test "multiple inteligences" na mypersonality.info


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Mr.LiWu 11. Duben 2011, 00:54:09
Asi nedohodneme a jsme OT, ale vzhledem k tomu, že jsi placený z provizí, tak musíš prodávat. A když prodáváš, tak vydělává tvůj maneger a společnost. Takže tam nastává trochu střet zájmů. A spokojený může být i klient, kterému jsi nic neprodal, ale zas nejsi spokojený ty. :)

Být qark forum fejsbůk, tak dám "lajk"...Naprostej souhlas...Moc bych nevěřil že ten kdo radí za provize poradí to nejvýhodnější pro mě...a tudíž nejmíň výhodný pro něj....když ten člověk jede za nějakou smluvní taxu, proč ne, pokud se vyzná tak to dost dobře fungovat může...a funguje...ale to tu popisuje abruzzi - produktu který prodávaj narychlo vyškolení "exeperti" bych prostě nevěřil :-)


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: joei 11. Duben 2011, 08:00:59
Zapomínáte na to, že vždycky je to o lidech.

Dělal jsem u poradenské firmy a lidi dneska třeba něvědí, jaké jsou možnosti a teď nemyslím jen pojsitky a takový "blbiny". Dostal jsem se třeba do rodiny, kde žili docela spokojeně, ale chtěli šetřit nějakou korunu navíc.

Tak jsme to probrali, co mají atd. sloučil jsem jim úrazový pojištění do rodinného jak chtěli (úspora asi 30% oproti tomu co měli dříve), doporučil předělat bankovní účty od spořitelny jinam a tím ušetřili dalších 600, celkem ušetřili díky mojim radám asi 900,- Kč za měsíc a ty peníze začali odkládat bokem.

Co je na tomto poradesntví špatného, to mi teda řekněte?

Btw argument: jeden šikovný pán mi poradil o titulu to a to.... pro tebe je to třeba šikovný pán, ale každej má jiný cíle. Měl by jsi poslouchat rady od lidí, kteří mají to, co chceš mít ty. takže taková rada pro tebe, onsade, může být uplně trefná, ale já bych se nad takovým člověkem třeba pousmál a řekl si, že ok, má 150 za měsíc v zaměstnání, ale já nechci být zaměstnanec celý život jak on.

A to že tu brečíte, že se z inzerátů na nadstandadní příjem vyklube prodej... se nedivte, prodej je dneska nejlíp placená profese. Dobrý prodejce vydělá víc než kdokoliv jiný. je třeba si najít jen zajímavý obor, zboží a postupovat tak, aby to bylo v souladu s Vaším vědomím a svědomím.

Pokud někdo prodává deky za 5násobek ceny v krámě a je to stejná kvalita, je to jeho věc(i když já takové "prodejce" odsuzuju). Aneb jak říká šéf: Kdo má dost tlustou kůži, nepotřebuje páteř.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Mr.LiWu 11. Duben 2011, 13:27:45
Kdo má dost tlustou kůži, nepotřebuje páteř.

Což je přesně důvod proč si hodně vybírám komu věřit a komu ne. A finanční poradce OVB, AWD, Partners for life planning pro mě protě není někdo komu bych věřil a svěřil mu svoje prachy


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: joei 11. Duben 2011, 13:39:02
Já chtěl jen říct, že jsou tam i slušní lidé.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Mr.LiWu 11. Duben 2011, 13:43:52
To určitě jo, to nepopírám, ale co jsem se setkal s těmihle poradci tak to byli prodejci pojištění ( nejčastěji kapitálové životní pojištění ) případně jeden či 2 fondy...O jiných možnostech investování nevěděli téměř nic, což mi přijde na někoho kdo se prezentuje jako finanční poradce co ti doporučí jak zhodnocovat peníze dost slabý výkon...


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Artist 11. Duben 2011, 16:07:07
Noviny dneska nabízej miliony prací. "hledám zaměstnance do mladého týmu.....nabízíme slušný plat...apodobně" Stačí zvednout telefon pak zadek a jít za svym cílem.

S tím samozřejmě souhlasím. Něco dělat a nebrečet. Jenže nadruhou stranu, z podobných inzerátů se nakonec vždy vyklube call centrum, pouliční prodej nebo nějaké letadlo (OVB, Partners apod.) Opravdová práce (kde vytvářiš nějakou hodnotu, nemusíš se za ni stydět a vyděláš nějakou korunu) se hledá trochu hůř.

Souhlas, mám bohužel stejnou zkušenost. Je toho plno, samé takovéto "nic neříkající" nabídky plné superlativů (flexib. prac. doba, nadstandardní výdělek, možnost práce z domu atp) jsou ty různé nabízečky a podbízečky lidem.  

tak pouzivajte hlavu. Prva vec: precitam inzerat.Nazov pozicie by mal nieco dat: Danovy auditor, Programator jawa, logistik, pravnicky asistant.... 2) precitam popis pozicie: poziadavky, zodpovednosti, povinnosti...3) pozriem sa na nazov firmy: Siemens, ADP, Microsoft...
pokial budete dodrzovat zmienenu proceduru nema vas kto osrat. Pracovne pozicie vyhotovuju vysokoskolsky vzdelany ludia, casto personalisti a ziadna seriozna firma neda inzerat typu "Super prachy, jednoducha praca" clovek nemusi mat IQ ani delfina aby pochopil, ze je to nejaky oser. A tiez pozerat na spravnych strankach. Manazerske pozicie v lokalnom tisku mehladaj a napr. Jobs.cz v sekcii absolventi je celkom seriozna. Personalne agentury mozu byt dobre tiez, mam dobre skusenosti. Ponukaju aj nizsie manazerske ci specializovane prace.

Pokial niekto hlada brigadu popri skole: Boh ti pomahaj...Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: bronox 16. Duben 2011, 13:58:45
No, proč ne zápočet je stejně o ničem :) Ale pokud je člověk na Bak. už 6 let, tak počítám, že mu musí zbývat přibnližně asi tak 1-2 předměty. Takže to nestojí za to, aby kvuli tomu dělal znova celou školu. A pokud během 6ti let nebyl schopný udělat těch 30 předmětů (to je 2,5 na semestr)... tak myslím, že neudělá žádnou VŠ :)
¨

Tak to jsme asi vážně snad jediná škola a obor, kde nám to za ty tři roky dělá 50 předmětů  :lol: 8).....


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Lucaso 16. Duben 2011, 19:45:44
Za prvé. Hledat práci přes personální agentury a servery není ta ideální možnost. Ideální je se stýkat s lidma, kteří dělají to, co bys chtěl dělat. Mají nějakou svou firmu a hledají pracovníky. Pak se na ně můžeš obrátit s tím, jestli náhodou někoho nepotřebují. Prostě se soustředit na networking, budovat kontakty. Časem se ti to vrátí.

K obchodnické profesi: Pokud se naučíte věci prodávat, hledat a oslovovat nové zákazníky, lidi vám utrhají ruce. Nemusíte jen prodávat pojistky. Stačí vyhlédnou svou "firmu snů", napsat jim co umíte a co jim můžete nabídnout. Když jim pomůžeš vydělat, rádi ti zaplatí. Umět hledat nové zákazníky a něco prodávat, ale není jednoduché.

K titulu: Myslím, že titul není důležitý. Určitě usnadní cestu, ale v žádném případě to není podmínka. Znám X lidí, kteří nemají VŠ a s penězma nemají problém. Pak znám taky lidi co měli samé jedničky a mají problém s nájítím slušné práce. Není to o tom co umíš, ale jak se umíš prodat. Víte proč děti bohatých, které chodí do školy pro bohaté vydělávají víc než ostatní? Ne protože je to dobrá škola, ale protože se tam potkají se správnými lidmi.

K dělat co mě baví X dělat něco pro peníze: Můj přístup je takový, že se snažím teď dělat to, co mě baví. O peníze mi nejde. (bohužel se mi nedaří nejlíp a je pravda, že kdybych se nechal zaměstnat jako programátor, vydělám si daleko víc). Čím je člověk starší, tak je to horší. Kamarádi si začínají vydělávat a ty máš pořád hovno. Chceš se jim vyrovnat. Chceš si najít holku, postavit někde na předměstí dům (samozřejmě na hypotéku), zasadit strom. První dovolená v bulharsku, první dítě... Přesně jak píšeš, chceš lepší práci abys uživil přítelkyni, pak budeš chtít lepší auto, lepší dům lepší dovolenou... Přesně podle scénáře. Nádherně to vystihl bump v tomto článku: http://www.socialdynamics.cz/forum/viewtopic.php?t=2321 Takový přístup odmítám. podle mě je lepší se řídit svým srdcem, než tím co nám káže společnost.

Začít od začátku se dá v každém věku. To, že si "promarnil" část života něčím, čím si nechtěl už nezměníš. Nemusíš ale marnit další dny, tím že v tom budeš setrvávat. Jdi za svým srdcem.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: bronox 16. Duben 2011, 23:25:41
Je to tak, nejdůležitější v životě je být ve správný čas na správnym místě a potkat ty správný lidi..... nic víc v životě nepotřebuješ....

O vzdělání se dá polemizovat, může být k ničemu, ale může to být třeba i rozhodující faktor.... podle mně to u nás díky kvalitě školství spěje k tomu, že nějakej ten titul už za chvíli bude mít skoro každý... a pokud budeš chtít jít dělat někde vedoucího pracovníka, tak ho budeš muset mít. Taky by se dalo říct, že karierní postup je taky rychlejší..... ale je to pořád jen polemika.... Sleduju jen, že o techniky je zájem pořád a pořád i bude, tak jsem se vydal tímhle směrem a snad se mi to jednou vyplatí..... taky se dá začít podnikat, ale zase je to o tom být ve správný čas na správnym místě se správnou myšlenkou... a v tom je ten život zajímavej.... :wink:


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Artist 18. Duben 2011, 14:10:02
Za prvé. Hledat práci přes personální agentury a servery není ta ideální možnost. Ideální je se stýkat s lidma, kteří dělají to, co bys chtěl dělat. Mají nějakou svou firmu a hledají pracovníky. Pak se na ně můžeš obrátit s tím, jestli náhodou někoho nepotřebují. Prostě se soustředit na networking, budovat kontakty. Časem se ti to vrátí.

K obchodnické profesi: Pokud se naučíte věci prodávat, hledat a oslovovat nové zákazníky, lidi vám utrhají ruce. Nemusíte jen prodávat pojistky. Stačí vyhlédnou svou "firmu bla bla bla....

zacal som k tomu nieco pisat ale je pod uroven zaoberat sa takym radobyuchom. Urobis vhodnejsie ked sem namiesto tychto filozofickych zvytkov o ktorych pise kazdy autor vo svojej knihe "Ako som prisiel k uspechu" hodis priamo odkaz Usetris tym cas sebe. A najvhodnejsie bude pokial nebudes pisat o veciach o ktorych nemas skusenost a neziskas ju sam v niekolych medzinarodnych firmach.

Artist


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: joei 18. Duben 2011, 14:59:07
Tak Artiste, já mám obojí z praxe a přijde mi, že co napsal je pravda.

S personálníma agenturama mám zkušenost špatnou, efektivita je pro mě nulová.
A obchodní profese je opravdu dobře placená, když se do toho člověk zamiluje.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Mr.LiWu 18. Duben 2011, 15:28:49
Zdá se mi to nebo musí být Artist vždy v opozici :-)

Souhlas s joei, taky mám zkušenost že ty kontakty o kterých píše Artistem kritizovaný autor jsou poměrně zásadní. Ať už jde o bussines nebo o zaměstání, každý raději sáhne po tom koho zná a je pro něj důvěryhodný než po "člověku z ulice".


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: onsad 18. Duben 2011, 15:53:36
Na druhou stranu je zajímavé, že o nedůležitosti titulu píše člověk v 21 letech, kdy žádný titul pravděpodobně nemá a zkušeností také asi moc ne. Jak mi tu joei psal, že by se tomu člověku, co mi říkal zkušenosti o titulu vysmál, tak to mu člověku už bylo přes 40 let určitě. A nějaké zajímavé peníze rozhodně vydělával.
A nezapomínal bych taky na to, že je potřeba taky něco umět.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: joei 18. Duben 2011, 16:17:05
ale onsade, ono vůbec nejde o to, jestli titul mít nebo ne, to je každého věc, jde o to, co v životě chceš a jestli se tomu blížíš či nikoliv


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: onsad 18. Duben 2011, 16:23:59
joei: Máš titul? Co v životě chci je jednoduché. Hromadu prachů a furt šukat. Nic jiného není potřeba. Celý svět je na tom založený, sex a prachy. Chceš prachy, abys měl hromadu sexu. Díky dostatku oběživa na účtu jseš schopen plně uspokojit fyzické a psychické potřeby. A neříkete, že ne. :)


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: joei 18. Duben 2011, 16:40:55
Chci prachy, ale rozhodně ne jen kvůli sexu, asi máme uplně jinak postavené hodnoty v životě.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: onsad 18. Duben 2011, 16:46:58
Tak kvůli čemu? Kdybych nechtěl ženskou a šuk, tak ani nijak extra prachy nepotřebuju. A stačilo by jich míň a nemám problém si to přiznat. Tak je nastavená současná společnost.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Mr.LiWu 18. Duben 2011, 17:42:23
Holky a peníze spolu sice souvisí, ale ta závislot není reciproční jak si myslíš. Pokud máš hodně peněz, přiláká to určitý typ holek, ale na to aby jsi měl holky, nemusíš mít hodně peněz. Dalo by se říct že pokud nejsi vyloženě ekonomické spodina, tzn. máš co jíst, máš kde bydlet a něco ti ještě zbyde na volný čas, pak není problém mít holku.

Ad. titul : Titul se rozhodně hodí, ovšem není samospásný. Pokud jsi jenom teoretik, ale neumíš tu teorii přenést do praxe, titul to nezchrání. Abys měl dobrou práci, je potřeba něco umět -> musíš být schopný generovat zisk. Toto je klíčové, ať už jsi podnikatel a nebo zaměstnanec, musíš být schopný tu přidanou hodnotu vytvořit aby jsi uspěl na trhu.

Ad. chci hromadu prachů : Tohle je dvojsečná zbraň. Je to dobrá motivace pro to něco dělat, nicméně pokud ta pravá motivace bude "chci co nejvíc prachů", není to moc perspektivní do budoucna, poněvadž nakonec velmi pravděpodobě v oné honbě za mamomen dospěješ k tomu že budeš šetřit náklady (tzn. šidit kvalitu) abys z toho vytřískal maximum,, což se do budoucna negativně projeví. Nechci říkat správnější, ale perspektivnější motivace je podle chtít "nabízet úspěšný produkt". Vedlejším produktem tohoto produktu pak bude hromada prachů a bude to fungovat to budoucna.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: onsad 18. Duben 2011, 17:54:42
Mr.LiWu: Jj, asi tak bych to viděl. Nicméně mít vlastní bydlení, mít co jíst a ještě mít prachy na volný čas a mít ten čas, chce trošku lepší prácii a vyšší příjem. Nicméně prachy jsou jen důsledek všeho. Pokud je člověk dobrej a úspěšnej, má prachy. A po dobrejch a úspěšnejch chlapech ženský jdou.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Mr.LiWu 18. Duben 2011, 18:04:20
Mr.LiWu: Jj, asi tak bych to viděl. Nicméně mít vlastní bydlení, mít co jíst a ještě mít prachy na volný čas a mít ten čas, chce trošku lepší prácii a vyšší příjem.

Teď jde o to co si představíme pod pojmem "lepší práce a vyšší příjem"...to je podle mě dost individuální, podle potřeba a nákladů v místě kde člověk žije. Jinak to bude vidět někdo žijící v Praze kde je drahé bydlení, a jinak někdo kdo žije na venkově kde je bydlené levnější. Nicméněž řekl bych že dejme tomu 20tis. čistého už na tohle stačí.

Nicméně prachy jsou jen důsledek všeho. Pokud je člověk dobrej a úspěšnej, má prachy. A po dobrejch a úspěšnejch chlapech ženský jdou.

S tímto souhlas.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Lucaso 18. Duben 2011, 18:15:49
Artiste, to právě vychází částečně z vlastní zkušenosti. Ano, nemám zkušenost s těmi agenturama, jen s tím budováním kontaktů (a ano, vzhledem k mému věku toho za sebou taky moc nemám, ale už se mi to začíná vracet). chceš patřit do jiné "vrstvy, skupiny lidí"? Musíš se s takovýma lidma spřátelit a pak uvidíš, o kolik budeš mít více příležitostí se posunout někam dál. Samozřejmě musíš něco umět.

Onsad: Já nejsem proti škole a titulům, jen píšu, že znám lidi co titul nemají a daří se jim a pak ty co ho mají a nedaří se jim. Škola tě podle mě může právě seznámit s lepšími lidmi a určitě je to +, ale prostě to není podmínka. Jde to i bez ní. Hlavní je, to pak umět prodat! Podle mě to o škole není. Ze školy vyleze dalších 1000 lidí s titulem. Musíš být lepší, než oni. Myslíš, že když budeš mít titul, že budeš mít hromadu prachů?? :D :D :D

Naprosto souhlasím s Mr.LiWu


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: joei 18. Duben 2011, 19:45:02
sexu mám dostatek a vím, že to k životu patří, ale fakt to není něco, kvůli čemu bych chtěl být bohatý. asi jsem jeden z mála, ale věřím na lásku a na lepší budoucnost pro sebe a svou budoucí i současnou rodinu.
A to že ty chceš šukat ženský, který letěj jen na prachy... tak prosím, užij si to. Já ti to přeju


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Nonkomunikátor:) 18. Duben 2011, 19:53:55
O potřebách různých lidí pojednává Maslowova pyramida. Tzn. někomu stačí k pocitu naplnění uspokojení fyziologickejch potřeb (potrava, sex, atp. ), zatimco někdo se chce realizovat duševně.

Peníze jsou cíl hloupých a prostředek moudrých.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: onsad 18. Duben 2011, 23:45:39
sexu mám dostatek a vím, že to k životu patří, ale fakt to není něco, kvůli čemu bych chtěl být bohatý. asi jsem jeden z mála, ale věřím na lásku a na lepší budoucnost pro sebe a svou budoucí i současnou rodinu.
A to že ty chceš šukat ženský, který letěj jen na prachy... tak prosím, užij si to. Já ti to přeju

Psal jsem snad, že chci šukat ženský, co letěj jen na prachy? Ne. Psal jsem, že ženský rozhodně nechtěj nějakou socku. A prostě s prachama je život jednodušší. A zrovna teď jsem viděl super kočku, HB9 jak lezla od frajírka z nového BMW X5. A prostě skoro všechny ženský jsou trochu na prachy, protože chtěj rodinu a tu dobře zajistí jen někdo, kdo má prašulky. Prostě tak to je.
Ale tady to rozhodně nevyzní, jak já to myslím. Takže se o tom nebudu hádat. Ale prostě každý z nás tu ví, že s top HB chodí frajeři, co umí dělat prachy.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Mr.LiWu 18. Duben 2011, 23:48:23
Ano, holku si lze koupit, neříkám že ne....rozhodně to ale není cest která by mě přinášela potěšení. btw. X5 pro mě neznamená hodně prachů. Hodně prachů znamenaj třeba lodě, ty jsou trochu jinde než nějaký unavený SUV ;) Jo jsou místa kde jsou lidi z bavoráka hotový...většinou jde o rolníky a vesnici :)


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: onsad 18. Duben 2011, 23:50:44
O potřebách různých lidí pojednává Maslowova pyramida. Tzn. někomu stačí k pocitu naplnění uspokojení fyziologickejch potřeb (potrava, sex, atp. ), zatimco někdo se chce realizovat duševně.

Peníze jsou cíl hloupých a prostředek moudrých.

Maslowova pyramida pojednává o potřebách všech lidí, tj. ty potřeby mají všichni stejné. A nelze to přeskakovat, ale někomu stačí uspokojit jen nižší patra. To ano.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: onsad 18. Duben 2011, 23:56:24
Ano, holku si lze koupit, neříkám že ne....rozhodně to ale není cest která by mě přinášela potěšení. btw. X5 pro mě neznamená hodně prachů. Hodně prachů znamenaj třeba lodě, ty jsou trochu jinde než nějaký unavený SUV ;)

Já jsem skromnej kluk a X5 v pohodě stačí. A na vodě se bojím. :D A navíc měl třeba zrovna jachtu už na Floridě, jsem se neptal. Nicméně jsme se absolutně nepochopili a dál to rozvádět nebudu.

Každopádně dnešní společnost je založená na penězích, sexu a moci, to je fakt. A dá se s tím ovládnout celý svět. Občas má někdo to štěstí, že má i lásku, ale rozhodně ne každý. :)


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: onsad 19. Duben 2011, 00:12:05
Artiste, to právě vychází částečně z vlastní zkušenosti. Ano, nemám zkušenost s těmi agenturama, jen s tím budováním kontaktů (a ano, vzhledem k mému věku toho za sebou taky moc nemám, ale už se mi to začíná vracet). chceš patřit do jiné "vrstvy, skupiny lidí"? Musíš se s takovýma lidma spřátelit a pak uvidíš, o kolik budeš mít více příležitostí se posunout někam dál. Samozřejmě musíš něco umět.

Onsad: Já nejsem proti škole a titulům, jen píšu, že znám lidi co titul nemají a daří se jim a pak ty co ho mají a nedaří se jim. Škola tě podle mě může právě seznámit s lepšími lidmi a určitě je to +, ale prostě to není podmínka. Jde to i bez ní. Hlavní je, to pak umět prodat! Podle mě to o škole není. Ze školy vyleze dalších 1000 lidí s titulem. Musíš být lepší, než oni. Myslíš, že když budeš mít titul, že budeš mít hromadu prachů?? :D :D :D

Naprosto souhlasím s Mr.LiWu

Ach jo, tohle vždycky vytáhne každej v diskuzi o úspěchu. Ale znáš těch lidí dost, abys dostal nějakej rozumnej výsledek? Něco vypovídajícího? Jo, jsou lidi s nedokončenou základkou a maj miliardu. Dokážeš to taky? Jseš si tím jistý? Riskneš si to? Máš na to opravdu koule? A jsou lidi s doktorátem, co nemaj nic, jejich chyba. Když už nic jiného, tak se titul hodí, když ležíš v nemocnici. Tam jsem viděl, jak hezky lezli do zadku chlápkovi s doktorátem.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Lucaso 19. Duben 2011, 01:03:47
Nechci tu flejmovat, ale ne, těch lidí není dost. Nepovede se to každému. Chceš snad nějakou statistiku? Nějakou pravděpodobnost, jistotu?

Já osobně to risknu. A taky riskuju. A vůbec si tím nejsem jistý, proto je to taky risk. I když tak nějak v hloubi vím, že to dokážu. Je to stav, kde už není žádné cesty zpět. Každý ale není jako já a chce od života něco jiného. Třeba až budu starší, časem budu mluvit jinak. Kdo ví.

Já si prostě myslím, že by ses měl snažit o to, co chceš nejvíc. Hledat ten svůj "správný" styl života. Nepřestávat se snažit a nevzdávat to. Já bych nedokázal žít bez naděje, že to jednou všechno můžu zvládnout.

Odpověz si na ty své otázky sám. Ty to třeba bereš tak, že může být ztráta času se snažit o něco tak "nedosažitelného", ale já vidím jako ztrátu času se o to nepokusit.

Já jsem se naučil jednu věc. Lituju jen věcí o které jsem se nepokusil. Ne těch, které mi nevyšli.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Matth3w 19. Duben 2011, 05:32:08
Nevím jak je to u vás a asi tomu moc nerozumím...Jen vím že u nás (Východní čechy) jsou vysoký tak degradovaný že ji začíná dělat každej což si myslím není moc dobrý.Navíc hodně lidí s vysokou tady dělá na lince za 17k a to choděj na 12tky protože zkrátka jinde místo neseženou.Narozdíl od toho schopnej nástrojař si vydělá třeba 25k za poloviční práci.
Podle mýho nejde jenom o titul ale podstatně i o to aby ten člověk byl něčeho schopnej a měl nějakej skill kterej hlavně umí prodat.Nastává doba kdy řemeslníkovi kterej je opravdu schopnej lidi budou trhat ruce protože co leze z dnešních škol je katastrofa,vidím to sám co potkávám za lidi.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: onsad 19. Duben 2011, 07:02:53
Mě prostě jen fascinujou lidi, kteří nemaj VŠ a říkají, že není potřeba.  :D A že někdo s VŠ dělá na lince? Jeho chyba, třeba je to dočasně, třeba ne. Ale rozhodně to není ničeho ukazatel.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Artist 21. Duben 2011, 17:01:40
Budem reagovať na Joeiho: Ja som nezavrhol networking, to by bolo maximálne hlúpe. Nebudem už písať žiadne názory typu" mám dobré skúsenosti" čo čo je tak obecné, že rto može znamenať "na networkingových akciách majú pekné záchodky", ani "personálnme agentúry sa mi nevyplatili". Kto rozumie aspoň základom ekonómie vie, že trh s prácou je akýkoľvek iný trh založený na maximalizácií zisku pri minimalizácií nákladov. trośka obrazne. Na VŠE je 20 000 študentov a takmer každý je schopný konkurovať každnému. Už len z toho vyplýva, že konkurencia je obrovská. Každý kto má vśetkých 5 pohromade vie, že ak rozošle na server ponuku s prácou, za deň mu prídu stovky odpovedí. O dosť praktickejšie než príjmať niekoho na pekné slovo. na strane druhej tieto odpovede sú z 95% nevhodné pre danú pozíciu, ćo robí prácu personalistom. Preto ak niečí prfil vyhovuje pozícií, je pravdepodobné, že ju dostane. Resp. tam bojuje s 3 konkurentmi, nie stovkou. Každý typ práce má ale svoje śpecifiká. Obchodníka som nerobil, ale je pravdepodobné, že tam sú osobné vezby vhodnejśie, keďže kompetencie sú závislejšie na osobných vlastnostiach a komunikačných schopnostiach než napr. znalosti SAP alebo skúsenosti so stredným managementom. Druhý extrém je napr. vedecká sféra, kde sú kontakty možno až prioritné, vlastná skúsenosť.

Pointov ale je, že reči typu "dostaň sa do lepśej spoločnostio a budeš sa mať lepśie", resp. "vlez do nej všetkými dierami" je slaboššké ako kapitalista tvrdím že sračka. Ono to funguje, to áno. Ale kapitál to nevytvorí. To chce iné veci. Skúsenosti, vzdelanie, know how...

Zaďalšie, ty si obchodník priamo ovplyvnený literatúrou, na akú som predchádzajúcom príspevku poukazoval. Takže tvoj obranný postoj Lucasových výrokov je logický.

najdoležitejśie, ČR je / úplne  rovkao ako SR/ z biznis hladiska kopa hnoja. Zastaraná krajina zničená komunizmom, ktorý koroduje nie len ekonomickú štruktúru firiem ale najme zmýšlanie ľudí. preto tie obľúbené výroky "bohatí ľudia myslia veľoryso" /ani neviem ćo to znamená/, čo je typické skor pre priemyselnú revolúciu než informačný vek. Bohatí ľudia sú predošetkým akční a ich "myslenie" je len priamou  implikáciou toho. Ale nie ekvivalenciou. Bohati ľudia zakladajú firmy, študujú, pracujú a cestujú po celom svete rozvíjajú sa a networking je prirodzená  súčasť ich života, nie podstatou.

Sorry za ostré slová. Som zhnusený z prostredia aké tu je. Človek keď zavíta do firmy, kde sú hodnoty iné ako "prachy a sex" je naraz v inom svete a vrátiť sa do tohto zhnitého je trauma. Zároveň som si uvedomil, že nikto ti zatiaľ vrátane mňa nemá ćo hodnotného do diskusie priniesť, takže sa jej nebudem viac úćastniť.

takže sa ospravedlňujem za mlátenie prázdnej slamy.

Howg.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Av4 24. Duben 2011, 01:34:28
Prachy mám. (tolik, že nemusim přemejšlet, jestli je něco moc drahý a jestli si to můžu pořídit)
Sex mám. (dostatek, byť bych zvládnul ještě o něco víc)
Lásku mám. (myslim, že je fakt to nejlepší co mě kdy potkalo, i když mam občas pocit, že se z ní zbláznim)

A přece nejsem úplně šťastnej.

V Into the Wild je jeden citát, kterej tohle vystihuje jednu zajímavou věc "Happiness is only real when shared.". Tedy, že štěstí je skutečné, jen když ho s někým sdílíš. To teda není můj případ, já ho mám s kým sdílet, ale je to hodně pravdivá myšlenka.

U mě je problém spíš v tom, že jsem jakoby nedosáhl ničeho většího. Mam v pětadvaceti při VŠ slušně placenou práci, skvělou holku. Co mi chybí? Chybí mi něco, co tu po mě zůstane, něco co bude jen moje zásluha a na co budu moct bejt pyšnej. Předběžně to vidim v tom, že budu mít skvělou rodinu a děti na který budu moct jednou bejt pyšnej. Případně stvořim něco materiálního, co bude pomáhat lidem nebo jim dělat radost. Ale rozhodně už teď vim, že prachy a sex neni to co by mě mohlo udělat šťastnym na dýl než pár tejdnů obrovskýho mejdanu.Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: D9 24. Duben 2011, 08:04:29
Av4: OT: to je dobrej citát a vůbec celá ta závěrečná scéna mě dostala... :)


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: onsad 24. Duben 2011, 09:03:46
Prachy mám. (tolik, že nemusim přemejšlet, jestli je něco moc drahý a jestli si to můžu pořídit)
Sex mám. (dostatek, byť bych zvládnul ještě o něco víc)
Lásku mám. (myslim, že je fakt to nejlepší co mě kdy potkalo, i když mam občas pocit, že se z ní zbláznim)

A přece nejsem úplně šťastnej.

V Into the Wild je jeden citát, kterej tohle vystihuje jednu zajímavou věc "Happiness is only real when shared.". Tedy, že štěstí je skutečné, jen když ho s někým sdílíš. To teda není můj případ, já ho mám s kým sdílet, ale je to hodně pravdivá myšlenka.

U mě je problém spíš v tom, že jsem jakoby nedosáhl ničeho většího. Mam v pětadvaceti při VŠ slušně placenou práci, skvělou holku. Co mi chybí? Chybí mi něco, co tu po mě zůstane, něco co bude jen moje zásluha a na co budu moct bejt pyšnej. Předběžně to vidim v tom, že budu mít skvělou rodinu a děti na který budu moct jednou bejt pyšnej. Případně stvořim něco materiálního, co bude pomáhat lidem nebo jim dělat radost. Ale rozhodně už teď vim, že prachy a sex neni to co by mě mohlo udělat šťastnym na dýl než pár tejdnů obrovskýho mejdanu.Tak to je fajn, že aspoň vím, že nemůžu být opravdu šťastnej. :? Já jsem zas slyšel, že peníze přináší lidem štěstí, ale jen do příjmu 75 000 USD ročně, potom už si musíte pomoct jinak. Takže mám ještě co dělat.  :D


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Atto 24. Duben 2011, 18:50:10
Narychlo sem to tady pročet, a smysl vejšky neni v tom něco zajistit. Je to o tom, že člověk jednou dojde na pozici, a když bude chtít výš, bude po něm požadován titul. Nemáš? Nejdeš dál - dál pude chlapík/slečna co je sice levá/levej, ale splňuje "kvalifikaci" . No, mam to z první ruky od rodičů a ono dodělávat si ve 45ti vejšku a zároveň pracovat neni prdel. Proto je lepší si to odstudovat, když člověk nemá závazky a hlavně, má čerstvej mozek. Protože až jednou člověk narazí na ten pomyslnej strop, přes kterej ho bez titulu nepustěj, bude si rvát vlasy...


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: onsad 24. Duben 2011, 19:08:08
Atto: Jaktože je tu nejlkvalitnější názor od člověka, kterému je 17 let? Podle profilu, teda. A nemyslím to ironicky. :wink: Souhlas.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Atto 24. Duben 2011, 21:08:21
Tak, široký ramena tady dělat nebudu   :) Mam to od rodičů - sami si tim prošli/procházej. Bavil sem se o tom s nima v souvislosti s dogmatickym vštěpovánim, že člověk co nemá vejšku neni nic a ten co jí má je na výši/vysmátej (původcem tohodle tvrzení je škola). To se mi příčilo - znám automechaniky - berou si svých 25.000, dělaj práci co je baví a maj dvě auta (to moc lidí taky nemá  :) ) Tak naco vejška? Její důležitost sem chápal a chápu, ale nelíbilo se mi, jakym způsobem nám to servírovali ( a servírujou). Až táta mi to objasnil. Povidal: ,,Atto, proč si sakra myslíš, že se na starý kolena seru s vejškou?? Jednou totiž dosáhneš stropu, přes kterej tě bez diplomu nepustěj."
A tehdy se mi rozsvítilo  :idea:


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: marcus 24. Duben 2011, 23:07:54
Atto: Ak v pracuju v statnej sfere, tak tam take stropy mat mozu. Teda mozu byt aj v privatnej sfere, ale taka firma sa sama oslabuje voci konkurencii.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Atto 25. Duben 2011, 13:42:34
Přijde na to. Dřív byla maturita něco alespoň trochu exklusivního, v dnešní době se stává standardem, jež jako první odděluje majitele od nemajitelů (nikoliv však zrno od plev). A myslim si, že doba, kdy bude diplom z vysoký školy norma a bude základnim kritériem při rozhodování, kdo dostane zelenou a kdo frčky, jednou nastane. Nemusí nastat hned, nemusí nastat nikdy. Ale radši budu mít tuhle možnost pokrytou.

Pak je otázka, jestli studium na vejšce člověku může ublížit. Osobně sem se s tim nesetkal (krom pocuhanejch nervů - ale pak je jedno, jestli mi je pocuchá kantor nebo šéf)


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Mr.LiWu 25. Duben 2011, 15:03:44
Koukám že se tu pořád řeší hlavně vzdělání ve vztahu k zaměstnání....Napadla tu někoho že existuje ještě jiná cesta než být zaměstnanec? Nebo si snad myslíte že ti lidi co jezdí po Azurovém pobřeží ve Ferrari, mají Jachty, vily na pobřeží, že to jsou zaměstnanci? :D

Pak je otázka, jestli studium na vejšce člověku může ublížit. Osobně sem se s tim nesetkal (krom pocuhanejch nervů - ale pak je jedno, jestli mi je pocuchá kantor nebo šéf)

To je relativní, může, nemusí. IMHO ublížit může věc která často bývá se studiem spojená - stáže, různé trainee programy apod. , kde člověka víceméně deformují do podoby že bude plnit něčí příkaz shora, což IMHO může vést ke značnemu omezení vytváření a prosazování vlastních vizí.


Název: Re: vzdělání,tituly,práce
Přispěvatel: Atto 25. Duben 2011, 17:23:51
Citace
...kde člověka víceméně deformují do podoby že bude plnit něčí příkaz shora...

Pravda, tak na tohle sem zapoměl. Díky za připomenutí  :wink: . Pár měsíců zpátky sem na to psal češtinářce esej - že člověka ve škole měněj na recitační mašinu a potlačujou jeho názory (hlavně v literatuře - když řeknu "náladu básně" podle svýho - dostanu krásnou 5), no, abych to zkrátil od tý doby mě nemá ráda  :)

Jinak co si napsal mi připomělo sloku jedný písničky

Citace
Good morning
Look at the valedictorian scared of the future
While I hop in the Delorean
Scared-to-face-the-world complacent career student
Some people graduate, but we still stupid
They tell you read this, eat this, don't look around
Just peep this, preach us, teach us, Jesus
Okay, look up now, they done stole your streetness
After all of that, you receive this

A jak si psal k těm podnikatelům - když si student tak si osvobozenej od placení daní (mam pocit že až do nějákýho výdělku za rok, ale to číslo je poměrně vysoký)