fixace

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 19:31:28

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O chlapech (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  fixace
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2  Vše Tisk
Autor Téma: fixace  (Přečteno 26209 krát)
qarkina

Karma: 0
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 23


Zobrazit profil
« kdy: 06. Prosinec 2009, 21:37:18 »

ahoj pánové:) chtěla jsem se zeptat co je příčinou vaší fixace na rodinné příslušníky, resp. ženy ( matku, sestru, sestřenici..) a hlavně tedy dá se stím něco dělat když nechci mít pocit že se o partnera přetahuji(a stím spojené věčné hádky)?
jde oto že vztah funguje ,jenže kdykoliv dotyčná příbuzná žena napíše/ má čas, v tu chvíli jde za ní.. ikdyž říká že to tak není, a že jsem proněj důležitější, chování mluví jinak..
jsou tyhle typy mužů ztracený případ a nebo je možné aby své chování změnili?
Zaznamenáno
Comanch
*****


Karma: 70
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 316


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 07. Prosinec 2009, 00:31:45 »

Buď v klidu. Každý muž, ale i žena má potřebu bližší interakce s jiným člověkem opačného pohlaví, než pouze se svým partnerem. A buď to bude dělat přímo před tebou a nebo za tvými zády. On ví, že z jeho scházení s jinými ženami nebudeš zrovna moc nadšená a tak se raději stýká přímo s příslušníky tvé rodiny, protože u těchto holek je "jisté", že si s nima nic nezačne.
Je to založené na stejném principu, jako například knězi katolické církve chodí hospodařit a vypomáhat s domácností na faru starý báby, protože u nich je "jistý", že farář nesesmylní.
Zaznamenáno
qarkina

Karma: 0
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 23


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 07. Prosinec 2009, 01:14:36 »

dík, asi máš svým způsobem pravdu.. ale asi jsem situaci nepopsala úplně přesně jde oto že dotyčná mu píše i v noci přes den, no kdykoliv, a jakoby to vypadá že se nás snaží rozeštvat, což se jí docela daří.. myslím že v určité míře to jde chápat, tu potřebu komunikace, ale ne už  takové kdy on vidí že mi to ubližuje,mrzí (např. když máme na sebe  čas a on jede za ní a tak podobně..) v té chvíli by měl přece na první místo stavět náš vztah ne?
jde tuhle fixaci nějakým způsobem kontrolovat nebo omezit?
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 07. Prosinec 2009, 13:30:08 »

NO, tak pak to není normální chování a je to nějakej specifickej problém. Takže se vymezuju proti "co je příčinou vaší fixace na rodinné příslušníky" Šťastný

IMO se s tím buď srovnáš a nebo se rozejděte. Holky se mění ale rodinu máš jen jednu a pokud v ní nejsou nějak extra špatné vztahy, tak nikdy nedáš přednost partnerce před rodinou. Láska je věc přelétavá a co je dnes nemusí být zítra. Ty ho dnes donutíš aby se odstřih od rodiny a zítra, za měsíc, za rok tě někdo zaujme a zmizíš mu. A on bude ty přetrhané vztahy jen těžko navazovat.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 07. Prosinec 2009, 13:41:43 »

Ava: 99% lidí dá vždycky přednost partnerce před rodinou... tohle mi přijde hodně divný...
Zaznamenáno

Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 07. Prosinec 2009, 13:51:39 »

Fakt? Jak říkám, asi záleží na tom jaké jsou v té rodině vztahy. A jasně, že v běžných otázkách má asi partnerka navrch, "tvrdý na tvrdý" nevim... Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
kvaposak
**


Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Příspěvků: 174


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 07. Prosinec 2009, 21:19:22 »

Tak sem s Avou to 1%  Šťastný ... nee vážně pokud se na to člověk logicky bez emocí a citů zaměří a má dobré rodinné vztahy tím myslím ten nejužší rodinný kruh tak mu přece dojde, že drahé polovičky většinou přichází a odchází a většina těchto vztahů není věčná (jakkoliv krutě to zní)... a je dobré mít nějaké zázemí kde se člověk rád vrací...

Mě by zase zajímalo proč některé přítelkyně kolikrát žárlí na naše matky Kroutící očima
Zaznamenáno
bezradnej
*
Karma: 9
Příspěvků: 83


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 07. Prosinec 2009, 21:26:46 »

Mě by zase zajímalo proč některé přítelkyně kolikrát žárlí na naše matky Kroutící očima

Tohle je výborná otázka!
Mám taky tu zkušenost, že to tak u některých je, přitom absolutně nesmyslně. Žárlí chlapi na táty holek? Ne, nikdy...
Zaznamenáno

Je nezvratitelným právem každého člověka, udělati ze sebe vola.
Moby



Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Příspěvků: 36


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 08. Prosinec 2009, 19:15:54 »

Tohle je určitě nepříjemný a celkem chápu, že ti to vadí. Poradit ale nebude jednoduché. Škoda žes nenapsala, o koho se jedná. Situace bude jiná, když půjde o někoho věkově podobného, nebo matku toho dotyčného. V tom druhém případě je to problém. Některé manipulativní matky mají často sklon tímto způsobem o své syny bojovat. Nejčastěji formou citového vydírání, které bohužel umí málokdo odmítnout. Ať už je to jakkoliv, tak nevěřím, že by tě metodou zákazů a příkazů poslechl, a začal se chovat tak, jak chceš ty. Spíš bych mu jasně a stručně řekl, že ti to vadí, a nabídnout nějaké kompromisní řešení.
Zaznamenáno
qarkina

Karma: 0
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 23


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 08. Prosinec 2009, 23:32:08 »

děkuju, jsem ráda když vidím že někdo dokáže pochopit že to není zrovna příjemná situace?Smutný nechtěla jsem uvádět moc detailu, ale nejde o matku, jde o někoho věkově podobného, ale myslím že dotyčná má právě ten problém jako občas bývá u matek, takové to  majenické chování , nebo alespoň tak si to vysvětluji, trochu mi přijde že se nás snaží rozeštvat...ty věčné smsky, nabídky jít tam a tam, ale jen pro přítele a ne pronás jako pár, a to jsme spolu přes rok a půl, nevím proč to propuklo teď, asi že už vidí že ten vztah je jiný , nevím.. jenže nejhorší je že to poslední týdny graduje a já už jsem vtomhle směru zoufalá... a čím více se kvůli tomu s přítelem neschodneme tím častěji to končí jeho odchodem k dotyčné... ikdyž vidí že mě to trápí, ikdyž chci aby si semnou otom promluvil, je schopný se sebrat a odejít kní.. často i přes noc...
přítele nijak neomezuji, na žádné zákazi ani ultimáta jsem nepomyslela, ale snažím se mu vysvětlit že mě to opravdu mrzí... navíc si začínám připadat hloupě když se "doprošuji" aby volný čas trávil semnou..
je vůbec nějaký zbůsob jak mu ukázat jak  se cítím? nebo aby to alespoň z části pochopil?
přijde mi jako by mě vtomhle ohledu nebral vůbec vážne.. a nechce se mi ukončovat vztah jen kvůli tomu že se dotoho teď nabourává někdo třetí a dříve sme stím žádný problém neměli...
jinak všem moc díky...
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 09. Prosinec 2009, 00:39:13 »

OK, tohle asi nebude ten případ, co jsem popisoval. Úsměv


Ale to nic nemění na to, že si o tom nemůžete promluvit? Proč? Vyřešit...
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
redweed
*
Karma: 10
Pohlaví: Ženské
Věk: 50
Místo: Praha
Příspěvků: 80


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 09. Prosinec 2009, 22:57:29 »

To je fakt divný, rozhodně to není normální.
Myslíš qarkino, že s tou osobou nemůže opravdu nic mít? Není to třeba sestřenice? Tam by nějaký vztah více než příbuzenský vzniknout mohl, ne?
Kdyby to byla čistě její snaha vás rozeštvat, tak by na to tvůj přítel asi neslyšel...tam musí fungovat nějaké silnější pouto oboustranně. A jaký vztah měli spolu dříve? Třeba než jste se vy dva poznali, nebo předtím, než začala tahle divná situace?
Zaznamenáno

Ctnost je jenom nedostatek příležitostí hřešit.
                                                                 M.T.
bezradnej
*
Karma: 9
Příspěvků: 83


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 09. Prosinec 2009, 23:17:42 »

Není tam třeba nějaká jiná fixace, že spolu prožili něco hodně ošklivýho (něčí smrt, týrání...atd.) a tak na sebe teď dost dají? Třeba takovej otec-tyran + matka neschopná zakročit dokážou bratra se sestrou hodně citově spojit. A nemusí v tom jít vůbec o nějakej incest, atd.
Zaznamenáno

Je nezvratitelným právem každého člověka, udělati ze sebe vola.
qarkina

Karma: 0
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 23


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 09. Prosinec 2009, 23:18:27 »

ona ale má svého přítele, takže si myslím(doufám) že žádný vztah, sexuální, tam snad není... dříve než jsme se poznali měli spolu vztah dobrý , skoro jako sourozenci, byli spolu stejně jako teď... ale pak se přítel seznámil semnou a už jsem proněj byla já ta první žena v životě...tedy alespoň to tak tvrdil.. ale teď je vše jako dříve když sme spolu nechodili.. je to zvláštní.. on říká že to moc řeším, a snaží se hledat chybu a vinu na mé straně, že za hádky můžu já.. přitom by stačilo kdyby omezil svůj pobyt tam nebo mi ho alespoň nějak vysvětlil(to je totiž příčina našich hádek) .. už nevím co stím, chtěla bych aby se zamyslel nadtím jak mi je když najednou staví někoho jiného na první místo(přesně tak to cítím), je mi jako by semnou nechtěl trávit společný čas a mrzí mě to.. zároveň mi ale neřekne oco jde a snaží se "vztah" zachraňovat a pokračovat vněm.. jsem jen zmatená a nevím co si otom mám myslet.. a odněj se žádného vysvětlení nedočkám:( jak zabrousím na tohle téma, končí to většinou hádkou, jeho výbuchem a odchodem ....Smutný teď je to tedy před námi jako nevyřešený problém, a náš kontakts se rapidně omezuje a hlavně z obou stran ochlazuje..Smutný ani jeden znás neví co teď...
Zaznamenáno
qarkina

Karma: 0
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 23


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 09. Prosinec 2009, 23:19:59 »

bezradnej: nene to urřitě ne...je to příbuzenský vztah, podobný sourozeneckému.... prostě skoro jako sestra....
Zaznamenáno
qarkina

Karma: 0
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 23


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 18. Prosinec 2009, 22:21:56 »

tak dořešeno, když máte pocit že je něco špatně a něco zatím "vězí" .. většinou se nepletete.. táááákže šťastné a veselé Velmi smutný Mrkající
Zaznamenáno
dazed
**


Karma: 17
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Příspěvků: 226


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 19. Prosinec 2009, 01:11:53 »

Takže výsledek je jaký?
Zaznamenáno

Happiness under construction!
qarkina

Karma: 0
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 23


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 24. Prosinec 2009, 16:31:51 »

no vysledek je takovy ze je konec... ono se tohle ukazalo jako spicka ledovce, a opakovane mi lhal... jenze nejvetsi dohru to melo vlastne vcera vecer, takze mam opravdu stastne a vesele...  Kroutící očima jenze mam problem stim ze me neustale zkousi jakkoliv kontaktovat, bombarduje me telefonaty, sms zpravamy, nekdy i ceka u domu... nevim co stim..vicemene neodepisuji... ale jsme ztoho zoufala protoze timhle si ten rozchod nemuzu vubec klasicky pretrpet a jit dal, protoze on se porad snazi a chova jako by se nic nestalo, pise mi jak bezme nemuze byt.. kdyby nekoho napadla jakakoliv rada, budu rada diky:) a hezke vanoce
Zaznamenáno
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 24. Prosinec 2009, 17:10:53 »

řekni mu, že je konec, hoď veškerou vinu na sebe a nebo naopak uraž jeho ego a snad ti dá pokoj.
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
dazed
**


Karma: 17
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Příspěvků: 226


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 25. Prosinec 2009, 11:18:22 »

Pevně si v sobě ujasni, co s ním dál chceš. Asi už nic, asi je zranění důvěry takové, že by to už nefungovalo nikdy, i kdybyste třeba chtěli. Takže pokud se rozhodneš, že ne, tak bych spíš než obě joeiho možnosti volil chladné a promyšlené ignorování. Takže jen řekni, že je konec. Definitivně. Ale vinu bych neházel na nikoho a ego bych neurážel, obojí jen dále fixuje. Spíš chlad a přerušení kontaktů. Nedokážu si představit, že by vydržel bombardování dlouho, pokud bude odezva tu žádná, tu klidná a ledová.
Zaznamenáno

Happiness under construction!
qarkina

Karma: 0
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 23


Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 25. Prosinec 2009, 14:44:41 »

ano, presne to zkousim,ignorovani, ale reknete uprime vydrzeli byste to , ignorovat vsechny sms od cloveka ktereho mate radi? vydrzim to vzdy.. ale tak po pate sms, nebo kdyz napise neco hodne silneho se reakci proste neubranim.. kdyby me nechal, zvladla bych to , vzdyt to se stava.. ale takhle me to porad vraci o krok zpet.. nehlede nato ze porad ceka u domu, vola mi ze je tady, a ma neco co mi bezpodminecne musi dat-vratit.. ale odmita mi to predat bez osobniho setkani...
ano poruseni duvery je velike, a dal by to uz nemelo cenu.. ale kdyz vas nekdo zradi, neprestanete ho mit automaticky min radi, a kdyz vam pise jak moc vas miluje, jak moc vas chce zpet... tim to dela jeste tezsi.. a snazite si pak obhajovat to  proc co udelal, ze by se prece tak moc nesnazil kdyby vas nemel rad.. proste chcete necemu verit.. a bojim se ze kdyz to takhle bude pokracovat delsi dobu, ze bych mohla udelat chybu a v necem povolit...
..mozna to co pisu nedava moc smysl.... ale to vetsinou ve fazi po rozchodu skoro nic ze:)
Zaznamenáno
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 25. Prosinec 2009, 16:35:10 »

qarkino, ja tě naprosto chapu. tohle chce opravdu jen čas a skutečně nereagovat. nepsat mu a ideálně ani nečíst ty sms, nezvedat telefony, vypnout jistič od zvonku... a nebo si stále stojím za tím, že bys mu měla urazit ego tak, aby tě začal nesnášet, protože to je další fáze rozchodu.
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 25. Prosinec 2009, 20:30:01 »

Qarkino, můžeš si nechat jeho číslo bloknout u operátora. Někde to ani nic nestojí a nebudeš se muset zabývat tím, co ti píše. S jazykem
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 25. Prosinec 2009, 20:37:27 »

Ava: tohle fakt jde??? já jsem zrovna nedávno řešil, že bych to potřeboval a lidi mi řekli, že to nejde
Zaznamenáno

qarkina

Karma: 0
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 23


Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 25. Prosinec 2009, 20:42:05 »

jj to vim uz jsem se nato byla ptat kdyz bylo moje odhodlani na maximalnim bodu, ale bohuzel to musi  podporovat i dany telefon ,coz muj neni...:/ a navic on je muj operator takze co si jinde necham zablokovat, neni pronej problem odblokovat....
nechapu, ze on neco pokazi, znici tu duveru,a pak si sype popel na hlavu tim jaky on je chudak, jak on trpi, jak on bezeme nemuze byt...pritom ja jsem natom hur, ja jsem se snazila a najednou on mi dal tu ranu...
ignorovat se sice snazim, ale kdyz vam clovek naketrem vam zalezi pise ze on trpi, ze je nestastny, chladnym vas to nenecha ikdyby vam provedl buh vi co..
a kdyz neodepisuji, ceka u domu.. a ja taky nekdy potrebuju chodit ven a ne byt ve strachu ze ho tu potkam...
Zaznamenáno
Stran: [1] 2  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS