Řeč těla alias Body Language

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
29. Květen 2024, 06:04:48

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O komunikaci a komunikačních tricích (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Řeč těla alias Body Language
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 ... 4 5 [6]  Vše Tisk
Autor Téma: Řeč těla alias Body Language  (Přečteno 135589 krát)
P1R3K
*****


Hank Moody method :)

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Moravské Budějovice
Příspěvků: 1 209


Zobrazit profil
« Odpověď #125 kdy: 05. Září 2008, 16:09:55 »

No my se nedozvíme co to znamená...
Zaznamenáno

...::Vykřičník::...
zippyKarma: 0
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 37


Zobrazit profil
« Odpověď #126 kdy: 25. Říjen 2008, 10:35:26 »

Na řeč těla je taky dobrý film Bill ( http://www.csfd.cz/film/230086-bill/ ) Příběh je o zoufalcovi kterému uteče manželka a on se jí snaží dostat zpátky. Je na něm krásně vidět jak se mu postupem času zvyšuje sebevědomí a ke konci filmu působí celkem jako borec.
Nevim jestli tu můžu zveřejnit odkazy na stažení, tak kdyžtak IM
Zaznamenáno
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #127 kdy: 15. Leden 2009, 00:31:25 »

Postnu to sem, protože myslím, že to je užitečné. Ale žádná z těhlech naučených věcí nebude působit věrohodně (naopak, lidi poznají, že něco hraješ) když při tom nebudeš uvolněný a budeš jen slepě kopírovat chování z tý knížky. Musíš se hýbat uvolněně a tak jak to cítíš, žádný přesný kopírování gest jen protože to funguje.

První setkání
PRAVIDLO PRVNÍ
 - Hospodařte s každou vteřinou prvního setkání. Nedělejte si iluze, že špatný dojem lze snadno zítra opravit. Pozdější náprava věcí je o něco těžší než uvést je do pořádku hned zpočátku.

Síla pohledu
PRAVIDLO DRUHÉ
 - Vždy, kdykoli je to možné, použijte signál letmého povytažení obočí. Vždy opětujte signál letmého povytažení obočí vyslaný druhou osobou, pokud ovšem nechcete signalizovat nepřátelský postoj.
PRAVIDLO TŘETÍ
 - Vždy přerušujte zrakový kontakt odvrácením pohledu dolů, pokud nemáte v úmyslu vyjádřit nezájem o druhého nebo vyvést jej z rovnováhy například pohledem vzhůru.
PRAVIDLO ČTVRTÉ
 - Nikdy normálně během počáteční fáze setkání neupírejte pohled na druhého déle než tři vteřiny. Podívejte se, potom zrakový kontakt krátce přerušte. Jakékoli porušení tohoto pravidla může vytvářet negativní dojmy, i když osoby přijímající signál nejsou schopny vysvětlit příčinu svých pocitů. Jediná výjimka je během přesilové hry, když je vaším záměrem vyvést protivníka z rovnováhy.

Síla úsměvu
PRAVIDLO PÁTÉ
 - Používejte úsměv, který je nejvhodnější pro danou situaci. Nevhodný úsměv může vyvolat stejně negativní dojem jako vůbec žádný úsměv.

Využití prostoru vstoje
PRAVIDLO ŠESTÉ
 - Dbejte na to, abyste nikdy neúmyslně nenarušil intimní zónu jiné osoby. Pokud tak činíte úmyslně v rámci manipulativní strategie, uvědomte si, že vyvoláte silný nárůst aktivace. (Viz pravidlo dvacáté druhé.)
PRAVIDLO SEDMÉ
 - Ujistěte se, že jste zvolili odstup odpovídající výsledkům, které jsou vaším cílem. Vezměte v úvahu individuální a kulturní rozdíly, stejně jako povahu vztahu. Naučte se používat celou škálu vzdáleností bez pocitu odcizení nebo znepokojení. Čím umíte být přizpůsobivější v manipulaci s osobními zónami jiných lidí, tím větší kontrolu nad setkáním budete moci uplatnit.
PRAVIDLO OSMÉ
 - Za určitých okolností může narušení něčího osobního prostoru zvýšit vzájemné sympatie. Můžete ho však použít jen tehdy, když to dotyčnému člověku vynahradíte slovní chválou anebo přátelskými a povzbudivými neverbálními signály. Za takovýchto podmínek snížení vzdálenosti mezi vámi zvýší jeho sympatie, zájem a ochotu spolupracovat s vámi.
PRAVIDLO DEVÁTÉ
 - Nikdy nestůjte přímo čelem proti neznámému muži nebo po boku neznáme ženě. S mužem začínejte rozhovor vstoje spíše v boční pozici a postupně se přemísťujte více do pozice čelní. Na počátku rozhovoru se ženou zaujměte čelní postavení a potom se pomalu přesunujte do pozice boční.
PRAVIDLO DESÁTÉ
 - Nikdy nestůjte, když někdo další sedí, jestliže ovšem není vaším záměrem ho ovládnout nebo zastrašit. Výška je silným signálem dominance (viz kapitola třináctá).

Využití prostoru vsedě
PRAVIDLO JEDENÁCTÉ
 - Vyhněte se, pokud je to možné, křeslům, která vás nutí sedět v nich hodně hluboko, protože to omezí vaši možnost vysílat řadu důležitých signálů pomocí gestikulace a držení těla.
PRAVIDLO DVANÁCTÉ
 - Pokud je možné židle přemísťovat, řiďte se pravidly popsanými výše. i když vsedě se můžete přiblížit k druhému člověku více, než byste mohli vstoje. Příčinou toho je, že poloha vsedě zvyšuje náš pocit bezpečí, obzvláště když opěradla vytvářejí fyzickou bariéru mezi námi a ostatními.
PRAVIDLO TŘINÁCTÉ
 - Vyvarujte se sedět bezprostředně vedle neznámé ženy nebo proti neznámému muži. Kdykoli je to možné, řiďte se postupem uvedeným výše tak, že na počátku setkání sedíte po boku muže a tváří v tvář ženě.

Když si podáváte ruce
PRAVIDLO ČTRNÁCTÉ
 - Za všech okolností udržujte svou dlaň suchou. Za všech okolností používejte střední sílu stisku. Za všech okolností držte ruku druhého asi okolo šesti vteřin.
PRAVIDLO PATNÁCTÉ
 - Pro vyjádření převahy používejte dominantní stisk, silnější a mírně delší než normální. Pro vyjádření přátelství a ochoty spolupracovat používejte spojenecký stisk o normální síle a délce. Chcete-li vašemu signálu dodat více průbojnosti. uplatněte mírně vyšší sílu stisku. Chcete-li v něm zdůraznit aspekt přátelství, zachovejte střední sílu stisku, ale mírně ho prodlužte. Přitom se usmívejte, mějte uvolněný výraz, udržujte zrakový kontakt po celou dobu stisku rukou a mírně se předklánějte. Pro vyjádření podřízenosti použijte podřízeného stisku. Síla a trvání stisku by měly být normální. Zrakový kontakt omezte, při jeho přerušení odvracejte pohled dolů.
PRAVIDLO ŠESTNÁCTÉ
 - Vyhýbejte se používání zabarvených, tmavých nebo zrcadlových skel v brýlích, pokud vás k tomu nenutí zdravotní důvody. Chcete-li být považován za srdečného člověka k druhým, používejte pro korigování své zrakové vady raději kontaktní čočky než brýle.

Posílení ochoty ke spolupráci
PRAVIDLO SEDMNÁCTÉ
 - Používejte náklon hlavy do strany spolu se zrakovým kontaktem a srdečným úsměvem při první schůzce, abyste zvýšili účinek svého vystupování. Stejné signály používejte, kdykoli žádáte o pomoc nebo o spolupráci.
PRAVIDLO OSMNÁCTÉ
 - Když mluvíte ke skupině lidí. zajistěte, abyste měli se všemi zrakový kontakt. Pokud je to možné, vyhněte se předčítání textu. Buď se naučte zpaměti to. co chcete říci, nebo používejte stručné poznámky.

Přesilové hry
PRAVIDLO DEVATENÁCTÉ
 - Tajemství úspěšné přesilové hry závisí na vaší schopnosti ovládat čas a prostor druhé osoby.
PRAVIDLO DVACÁTÉ
 - Choďte pomalu, choďte rozvážné, choďte vzpřímeně. Věnujte čas obhlídce svého okolí. Osvojte si chování vlastníka a ne kradmé způsoby někoho, kdo na místě nemá co dělat. Představujte si. že místo, kde jste, vám patří a pohybujte se podle toho. Nikdy se nenechte přimět ke spěchu.
PRAVIDLO DVACÁTÉ PRVNÍ
 - Používejte prodloužený pohled k vyvedení druhého z rovnováhy. Sami se opětování prodlouženého pohledu ze strany druhého vyhýbejte. Pohled odvracejte buď doleva nebo doprava, nikdy ne dolů.
PRAVIDLO DVACÁTÉ DRUHÉ
 - Kdykoli je to možné, zvolte si, kde a jak budete sedět. Vyberte si židli bez postranních opěradel, z které lze snadno vstát a ve které budete stejně vysoko jako druhý. Vyhněte se léčce hlubokých, pohyb znemožňujících křesel.
PRAVIDLO DVACÁTÉ TŘETÍ
 - Svou schopnost ovládat druhé můžete často zvýšit záměrným vpádem do jejich osobního prostoru.
PRAVIDLO DVACÁTÉ ČTVRTÉ
 - Chcete-li získat nad druhým převahu, ovládněte nejdříve jeho čas. Čím déle jej přinutíte čekat - do určité míry - tím větší převahu dáváte najevo. Zkuste použít „dvacetiminutový test". Jestliže druhý vydrží na schůzku trpělivě čekat, získali jste převahu v tom smyslu, že jste podkopali představu, kterou měl o svém postavení.
PRAVIDLO DVACÁTÉ PÁTÉ
 - Braňte se pokusům mařit váš čas. Zůstaňte v činnosti a oplaťte druhému tím, že ho donutíte také na vás čekat. Dodržujte pravidlo, že počkáte nejvýš patnáct minut. Po skončení této doby, pokud není skutečně závažný a opravdový
důvod ke zdržení, schůzku ukončete.

Jak číst druhé
PRAVIDLO DVACÁTÉ ŠESTÉ
 - Přistupujte ke každému setkání nezaujaté. Vyhýbejte se příliš mnoha předem utvořeným úsudkům o tom, s čím se při něm setkáte.
PRAVIDLO DVACÁTÉ SEDMÉ
 - Nevěnujte příliš mnoho pozornosti výrazům obličeje. Přestože vám mohou poskytnout některá cenná vodítka, jejich signály řeči těla se dají snadno předstírat.
PRAVIDLO DVACÁTÉ OSMÉ
 - Nervozitu poznáte spíše pohledem na nohy a ruce, než na obličej. Sledujte „úniky" signálů nervozity- drobných, podvědomé vznikajících pohybů, kterými druhý uvolňuje své vnitřní napětí.
PRAVIDLO DVACÁTÉ DEVÁTÉ
 - Bez ohledu na to, co se pokoušíte prodat, signály řeči těla vám řeknou, zda druhý chce uzavřít dohodu. Klíčové signály, které je třeba sledovat, jsou náhlé uvolnění napětí, zvýšený zrakový kontakt, přiblížení se a ruka dotýkající se brady.
PRAVIDLO TŘICÁTÉ
 - Chcete-li si ověřit upřímnost signálů přátelství, sledujte záhyby kůže pod očima, prozrazující nefalšovaný přátelský úsměv, všímejte si během konverzace zvýšené snahy o dotek, napodobování vašich postojů a gest a hlavy nakloněné do strany.
PRAVIDLO TŘICÁTÉ PRVNÍ
 - Lháři se prozrazují několika způsoby. Sledujte, zda druhý používá méně gestikulace a více se dotýká sám sebe. Obvykle si mne ruce, tahá se za uši, nos nebo tváře. Velmi mnoho vám prozradí mnutí nosu nebo očí. Lež ve spojení s nepřátelstvím lze rozpoznat podle agresivních pohybů nohou, rukou nebo úst.
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
Noodle
**


I am Iron Man!

Karma: 6
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Brno
Příspěvků: 161


Zobrazit profil
« Odpověď #128 kdy: 19. Leden 2009, 22:47:40 »

Vím, že tu někteří z vás mají/měli ten problém s očním kontaktem v průběhu rozhovoru. Řekl bych, že je to tak poslední věc co mi na mé řeči těla vyloženě vadí - že nedokážu správně koukat lidem do očí. (Některým jo, bližším pátelům atd., ale to není oč tu běží). Ona hranice mezi pohledem do očí a zírání je dost tenká a docela pochybná. Když někomu nekoukáte do očí, tak nepůsobíte dominantně, ale právě naopak a vypadáte jako nesebevědomej člověk. Ale zase když zíráte dlouho, tak působíte dojmem "magora".

Nemá někdo nějakou radu, jak to fixnout, tak aby
a) člověk nebyl nervózní z delšího pohledu (teď nemyslím přímo během rozhovoru, ale tak obecně. Např když se s někým míjíte na chodbě někde a ona na vás kouká X vteřin)... jasný. Nahodit úsměv. Ale pořád cítim takovou nepřekonatelnou tendenci uhnout ohledem (a taky to dělám) a za boha mi to nejde fixnout.
b) aspoň trochu odhadl tu hranici

(jde mi spíš o to jak to natrénovat, je mi jasný, že není žádná univerzální rada)
Zaznamenáno

joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #129 kdy: 19. Leden 2009, 22:59:46 »

Noodle:

a) co treba misto drzeni pohledu dokud se neminete nahodit ahoj a zastavit se?
b) hranice je u kazdeho jina... myslim si, ze se da vetsinou poznat tak, ze kdyz se uprene na nekoho divas a on na tebe, tak po nejake dobe uhne... a ted myslim treba i kamose a zname atd. tak priste az se budete divat navzajem do oci, uhni o vterinu driv:-)
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Hox
***


Ikdyž zrovna nepíšu,forum pročítám

Karma: -3
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 443


Zobrazit profil
« Odpověď #130 kdy: 06. Červenec 2009, 20:55:04 »


Když si podáváte ruce
PRAVIDLO ČTRNÁCTÉ
 - Za všech okolností udržujte svou dlaň suchou...

A jak asi?Ano vím,že při nejhorším jde utřít ruka do kapsy,kdekoli...ale prostě mě se potí a nikdy nebudu mít dlaně suché  Kroutící očima...
Prostě holt,budu muset podat i mokrou,slizkou dlaň,s čekat až ten druhý padne do komatu  Znepokojený
Zaznamenáno

Fortis cadere, cedere non potest
Femina varium et mutabile semper
Amor tussisque non celat
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #131 kdy: 06. Červenec 2009, 22:43:20 »


Když si podáváte ruce
PRAVIDLO ČTRNÁCTÉ
 - Za všech okolností udržujte svou dlaň suchou...

A jak asi?Ano vím,že při nejhorším jde utřít ruka do kapsy,kdekoli...ale prostě mě se potí a nikdy nebudu mít dlaně suché  Kroutící očima...
Prostě holt,budu muset podat i mokrou,slizkou dlaň,s čekat až ten druhý padne do komatu  Znepokojený
Tady nejde o to, že padne do komatu  Úsměv.
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
DanielHlas
Host
« Odpověď #132 kdy: 13. Srpen 2009, 12:34:10 »

Dnes jsem si koupil knihu ŘEČ TĚLA - ALLAN A BARBARA PEASOVI, takže až dočtu knížku o hypnoze, vrhnu se na tuhle a pak podám hlášení jaká byla  Šťastný
Zaznamenáno
Comanch
*****


Karma: 70
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 316


Zobrazit profil
« Odpověď #133 kdy: 16. Listopad 2009, 11:09:11 »

Nečetl jsem tento topic a tak nevím, zda se náhodou neptám na věc která tady už byla zmiňována. Nicméně teď čtu už podruhé knihu Tajná řeč těla od Lewise a tentokrát bych na tom chtěl trochu více zapracovat. Googlil jsem na netu kurzy řeči těla, ale nevím jak moc dobře ty kurzy fungují a jak to probíhá. Byl jste někdy někdo na takovém kurzu? Mohli byste mi případně nějaký doporučit a trochu popsat jeho průběh? Když to bude stát za to, tak bych do toho docela rád šel  Šťastný
Zaznamenáno
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #134 kdy: 21. Listopad 2009, 11:38:13 »

Mam otázku, když se třeba usměju na holku (nebo budu dívat) například v metru, měla by moje špička boty směřovat k ní ? Bude to tak lepší ?  Šťastný
Nebo mam dávat najevo podvědomě, že moje myšlenky směřují někam jinam a přesto se na ní dívám nebo usmívám (jen otočenou hlavu k ní bych měl).
Přemýšlel jsem o tom. Co si myslíte vy ?
Měl bych si to sám testnou, ale jsem lenoch, chtěl bych to používat hned a správně  Šťastný
« Poslední změna: 21. Listopad 2009, 11:43:49 od Jouda » Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
Artist
****


Karma: -8
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Praha
Příspěvků: 712


Zobrazit profil
« Odpověď #135 kdy: 24. Srpen 2010, 12:42:38 »

"kam smerovať špičky pri úsmeve"

Ježiši! Gratulujem, Jouda, prav si tromfol 0245  Smějící se Smějící se Smějící se

Mal by si ich nakláňať 5 stupňov na severnú stranu od tela subjektu po dobu 4,5 sekundy. Ak to budeš robiť dlhšie, bude si myslieeť, že si needy  Šťastný
Zaznamenáno

"Kombinace jeho brutalniho fyzickeho vzhledu s dobrosrdecnyma jiskricima ocima, musi mit na holky ultimatni effekt kdyz je v pohode"

popis Artyho jednym znamym Šťastný


"Polib mi můj naleštěnej zadek!" Bender Bending Rodrigue
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #136 kdy: 24. Srpen 2010, 13:25:07 »

Tenhle dotaz je už starý a potřebovat to vědět taky nechci  Smějící se.
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
Artist
****


Karma: -8
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Praha
Příspěvků: 712


Zobrazit profil
« Odpověď #137 kdy: 24. Srpen 2010, 17:49:59 »

no jo, fakt! Nevadí, tak si z teba robím srandu s ročným oneskorením Andílek.
 U nás, na Divokom Východe sa hovorí: Božie mlyny melú pomaly, ale iste.
Zaznamenáno

"Kombinace jeho brutalniho fyzickeho vzhledu s dobrosrdecnyma jiskricima ocima, musi mit na holky ultimatni effekt kdyz je v pohode"

popis Artyho jednym znamym Šťastný


"Polib mi můj naleštěnej zadek!" Bender Bending Rodrigue
Buchy
***


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 392


Zobrazit profil
« Odpověď #138 kdy: 11. Leden 2011, 22:34:21 »

Dnes jsem si koupil knihu ŘEČ TĚLA - ALLAN A BARBARA PEASOVI, takže až dočtu knížku o hypnoze, vrhnu se na tuhle a pak podám hlášení jaká byla  Šťastný
Přečtena ... je to kniha výborná, avšak spíše mířená na obchody... Úsměv
Zaznamenáno

"Sex je dědičný. Jestliže jej vaši rodiče nikdy nezažili, je docela pravděpodobné, že vy také ne." N.N.
Stran: 1 ... 4 5 [6]  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS