Jak dál

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 11:09:10

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O rozchodech (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Jak dál
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Jak dál  (Přečteno 8660 krát)
zuzu
Host
« kdy: 04. Březen 2008, 07:23:28 »

Po pěti letech se se mnou před dvěma měsíci rozešel přítel. Před 4 lety jsem přišla na první nevěru a tu jsem odpustila a pak byly další a další i přesto jsem s ním zůstala, protože jsem ho opravdu velmi milovala. Tento rok v červnu jsem zjistila, že jsem těhotná.Miminko jsem chtěla ale přítel ne. Když jsem ho pak žádala o psychickou podporu odpověděl mi, že mě neumí pochopit protože to miminko pro něj byla věc, protože ho měl se mnou a kdybych si ho nechala tak by bylo chudák.Podstoupila jsem proto potrat, což si až do smrti budu vyčítat. Týden před Vánocemi mi oznámil, že se s nikým stýká a se mnou už být nechce. Vánoce pro mě byly strašné celé jsem probrečela a strávila na lexaurinu. O Silvestra mi volala jestli ho s ním nechci strávit, že s tou přítelkyní to byl to není takové jako by si představoval, odmítla jsem. Teď už skoro měsíc má novou přítelkyni, kterou miluje a je s ní šťastný a nechce se mnou být v kontaktu aby jí neubližoval. A já si teď po pěti letech příjdu jako kus hadru.Nejhorší je že bydlíme ve stejném domě a já ho tam s ní vídám. Chodím k psychologovi dělám vše proto abych na něj zapoměla. I když mi hrozně ublížil a udělal spoustu hnusných věcí nemohu na něj zapomenout a nevím jak dál.

Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 04. Březen 2008, 09:21:50 »

Smutné. Ale bude to dobré. I když se nedá říci, že by sis to neudělala sama. Chybí ti odvaha. To jak to dopadlo není tvoje vina, ale mohla ses toho ušetřit.
Před 4 lety jsem přišla na první nevěru a tu jsem odpustila a pak byly další a další i přesto jsem s ním zůstala, protože jsem ho opravdu velmi milovala.
Ne. Zůstala si s ním, protože jsi se bála ho opustit. Po roce vztahu je na nevěru brzo, ne? Neboj se dělat velká rozhodnutí a dělej je podle svého svědomí a ne podle ostatních.
Podstoupila jsem proto potrat, což si až do smrti budu vyčítat.
Vyčítat si to nemá cenu. Musíš prostě přijmout odpovědnost za to co děláš. A většinou je pravdou, že když se bojíš udělat něco na začátku, tak si to vylížeš na konci.

Zapomeneš na něj, časem. Velmi brzo po tom, co si konečně připustíš, že jsi byla slepá a hloupá celých těch pět let. Chybovat je lidské. Ale jen úplný hlupák se z chyb nepoučí. Čili: už se k němu nevrátíš. Nikdy. Ani kdyby moc chtěl a prosil. A jestli ano, tak ti upřímě přeju dlouhý a nešťastný život, protože za takovou blbost, jako se k němu vrátit, by sis nic jiného nezasloužila. Úsměv

P.S.: Pardon, že tady nejsou místo výše zmíněného nějaké keci o tom, že to přebolí a ať se netrápíš. A že za nic nemůžeš, atp. Třeba to napíše někdo jiný. Ale kdyby si chtěla jen vyslechnout a politovat, tak napíšeš kamarádkám, ne? Tak si to neber nějak osobně Mrkající
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
zuzu
Host
« Odpověď #2 kdy: 04. Březen 2008, 09:37:41 »

Děkuji moc za odpověď. Máš pravdu. Vše si uvědomuji moc dobře i to, že si za spoustu věcí mohu sama. Bolí mě jen, že teď má přítelkyní a pro ní toho po pár týdnech dělá víc než pro mě za celých pět let. Ale asi se na to takhle dívat nejde.
Zaznamenáno
barbarela.trust
***


Karma: 27
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 559


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 04. Březen 2008, 09:48:53 »

Když chceš odpustit nevěru , tak ji odpusť , ale taky na ni hned zapomeň . Nepoužívej to jako zbraň - já ti odpustila a ty mi teď dlužíš !
Připadáš si jako kus hadru ? Proč ? Protože on si našel jinou ? Nesmysl . Kašli na něj oba jste si ve vztahu nasekali kupu chyb a stejně by to nikam nevedlo , neplač pro chlapa co s tebou nechce mít nic společného , neplač pro chlapa který s tebou nechce rodinu , není proč pro něj plakat . Zklamání a tyhle pocity k životu neodmyslitelně patří , nejsi ani první ani poslední , které se tohle stalo a klidně se ti to může stát znova , vyhoď Lexaurin , přestaň se litovat a vzpamatuj se . Přestaň na něj žárlit , nepatří ti a nikdy ti nepatřil , lidi si nepatří ! Že pro ni dělá víc než za celou dobu pro tebe - protože pro tebe nic dělat nemusel - vlastně ti do toho už nic není - nestarej se o ně , začni si žít vlastní život !

Hlavu vzhůru  Mrkající
Zaznamenáno

Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí světlo na konci tunelu. Realista vidí světla vlaku. Strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 04. Březen 2008, 14:29:10 »

Bolí mě jen, že teď má přítelkyní a pro ní toho po pár týdnech dělá víc než pro mě za celých pět let. Ale asi se na to takhle dívat nejde.
Ale jde. Téhle zpětné závisti se neubráníš. Zažil jsem něco podobného. Bejvalka se mnou nechtělá spát dva roky (a mě to dost štvalo) a za 3 měsíce po rozchodu měla jiného, se kterým spala po třech měsících. Takže trošku chápu takovou tu závist. Ale nemá cenu se tim stresovat. Stejně s tím nic nenaděláš. Důležité je neopakovat znovu chyby. Se svojí současnou jsem mnohem spokojenější, právě proto, že se vyvaruju chyb, které jsem dělal.

Že pro ni dělá víc než za celou dobu pro tebe - protože pro tebe nic dělat nemusel..
Potlesk
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
zuzu
Host
« Odpověď #5 kdy: 04. Březen 2008, 14:59:12 »

 Jak to mylíš, že pro mě nic dělat nemusel?
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 04. Březen 2008, 15:24:34 »

Jak to mylíš, že pro mě nic dělat nemusel?
Nechala sis všechno líbit a nic jsi nevyžadovala, tak on nic nedával Šťastný
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
dazed
**


Karma: 17
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Příspěvků: 226


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 04. Březen 2008, 15:27:16 »

Myslí to tak, že jsi na něm byla příliš závislá  (viz to, že ani po tom všem na něj nemůžeš zapomenout) -- nemusel se snažit, a přesto jsi s ním byla, tak proč by se namáhal? Není dobré, když tě má příliš jistou, protože kvalita vztahu pak jde dolů. Zase muž potřebuje pocit, že jsi přesvědčená, že je "nej", ale občasné naznačení, že na něm nevisíš a život by byl možný i bez něj (ne samozřejmě takhle přímo), je ku prospěchu.
Zaznamenáno

Happiness under construction!
waratah
*
Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 51


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 05. Březen 2008, 00:38:57 »

To, co se ti stalo, je strašné, ale stalo se to obrovskému počtu lidí před tebou...vem si to tak, že on za to nestál, kdyby za to skutečně stál, tak ti nikdy neudělá takové věci, jakých se dopustil...Ano opravdu si tě vůbec nevážil - chtěla bys trávit svůj život po boku takového člověka, pro kterého si jenom onucí? Předpokládám, že ne...a celá tato situace souvisí s tím, že jsi mu tak lehce odpustila nevěru - to se zkrátka nedělá..podle mě by se to nikdy úplně odpustit nemělo a vyčkat s návratem hodně dlouho, aby byl nevěrný partner dostatečně potrestán, musel se snažit a uvědomil si, že podvedený za něco stojí...a i pak na to nikdy nezapomenout. Zachováš si tak svou úctu a hrdost a druhému dáš vědět, že ji máš v sobě...Jak by sis ty sama vážila někoho, kdo ví o tom, že ho podvádíš a to několikrát? ASi vůbec...spíš už je takový člověk pro toho podvádějícího pro smích a bere ho jako jistotku - tak soudím podle reakcí několika lidí ve svém okolí, kteří se opakovaných nevěr sami dopustili a jejich partneři s nimi zůstali přesto nadále.

    Jinak bych ti ještě poradil, aby sis pořádně uvědomila svou vlastní cenu a nezatrpkla, což se v tomto případě někdy může stát...ber to tak, že jsi určitě hodná holka, která je ochotna se obětovat pro druhého člověka - a možná se na něho až přehnaně fixovat, což už samo o sobě má hodnotu, kterou ale bohužel drtivá většina lidí v dnešním světě vůbec neocení, proto by ses měla trochu poučit a starat se v každém případě v dalším vztahu ale i ted a trávit čas sama pro sebe....hodně štěstí  Úsměv a neplač pro někoho, kdo Tě nemiluje a nestojí za to...přijmi to jako fakt, s kterým se stejně jednou, teda aspon tehdy jestli chceš být štastná, budeš muset smířit
Zaznamenáno

When the day is long and the night, the night is yours alone,
when you're sure you've had enough of this life, well hang on.
Don't let yourself go, everybody cries and everybody hurts sometimes.
zuzu
Host
« Odpověď #9 kdy: 05. Březen 2008, 12:54:53 »

Děkuji moc za podporu a budu se snažit dbát Tvých rad.
Zaznamenáno
Luke

Karma: 0
Příspěvků: 20


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 23. Říjen 2008, 17:13:34 »

čas vyléčí všechno ;-), ať se ti to zdá nebo nezdá Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS