forum.QARK.net

Pokecání => O chlapech => Téma založeno: ulala 13. Červenec 2010, 19:04:49Název: Ako byt stale pre neho zaujimava
Přispěvatel: ulala 13. Červenec 2010, 19:04:49
S priatelom spolu chodime asi cca 3-4 mesiace, obaja mame 25 rokov. Lubime sa, ale mam obavy, ze ma zacne brat ako samozrejmost. Poradite mi prosim ako sa k nemu spravat, aby sa to nestalo a aby stale tuzil po mojej pritomnosti, popripade aby ma nezacal mat dost? Momentalne sa stretavame cca 4 krat do tyzdna, mam pocit, ze pre neho je to tak akurat, ale ja by som zniesla aj viac. Nemame ziaden problem zatial, pytam sa vramci prevencie :)


Název: Re: Ako byt stale pre neho zaujimava
Přispěvatel: Lalanea 13. Červenec 2010, 19:11:21
Měj i svoje zájmy, nevaž se jen na něho. Udělej si čas na sebe (kosmetika...) nebo kamarádky (kafe...).


Název: Re: Ako byt stale pre neho zaujimava
Přispěvatel: Av4 17. Červenec 2010, 12:33:24
To, že tě začne brát jako samozřejmost je nevyhnutelné. Sice ne hned, ale časem rozhodně. Tomu se vyhnout nedá. Finta je v tom, jak zaručit, aby měl zájem i když pro něj budeš samozřejmá.

Můžeš se pokoušet s ním nebýt tak často a tím se brátim tomu zevšednění, ale to s sebou nese rizika v tom, že dříve nebo později, pokud spolu budete chtít zůstat spolu budete třeba bydlet nebo tak a tam se tomu častému kontaktu nevyhneš. A proto je lepší odstranit příčiny a ne následky.

Osobně bych řekl, že zásadních je několik prvků:
* škádlení - prostě se navzájem trochu zlobit, aby nebyla nuda ani když se nic neděje :)
* spolehlivost - mít jistotu, že se na tebe můžu spolehnout, že když bude nějakej průšvih,. tak za tebou můžu přijít, že budeš stát za mnou i když nebudu mít pravdu a v neposlední řadě to, že se můžu spolehnout na to, že mi jsi věrná (byť trocha žárlivosti nezaškodí a souvisí to se škádlením)
* přitažlivost - nepřestat se o sebe starat a snažit se, aby ses mu líbila - i když tohle je spíš chlapský problém, kdy během balení ze sebe vydá to nejlepší a ve vztahu už se tolik nesnaží ;)
* nepřekážet - i když jste spolu často a jemu to vyhovuje, je potřeba vědět, kdy se zdekovat. Typicky když najednou, z ničeho nic začne kritizovat něco co mu nikdy nevadilo, tak prostě nemá náladu. A to je ideální chvíle, kdy naplánovat odloučení. Tj. podniknout něco s kámoškama nebo si dělat svoje věci a prostě nebýt na očích ;)

-- to je podle mého základ, další věci jsou jen jako bonus --

* chválit - chlap potřebuje pochvalu - chlapi jsou orientováni na výsledky. Ve chvíli, kdy něčeho dosahnou, potřebují feedback, že to stálo za to. Nesmí se to přehnat, to je jasné, ale pokud je vidět, že si na něčem dal hodně záležet, tak je potřeba to explicitně pochválit a ještě lépe odměnit (nejlepší odměny bývají jídlo a sex :D)
* nevyčítat - jestli něco chlapi nesnáší, tak je to vyčítání. Krom toho, že ženy mívají problém svoje výčitky podložit argumenty, je navíc používají jako modely pro pocity "kdovíjak dlouho jsme nikde nebyli" = (žena) "málo se mi věnuješ" = (muž) "musím jí někam vzít". To je snad lepší se urazit xD

Podle mého 4 dny v týdnu je akorát (dvakrát v týdnu + společný víkend na nějakou akci). Je to dost na to, aby se ukázalo, jestli se k sobě hodíte a pritom to neni moc na to, abyste si začli brzo lézt na nervy.

Nutno ovšem podotknout, že to nezáleží jen na tobě. Pokud se on o ten vztah nebude snažit (cehož nedosáhneš ničím, prostě musí sám chtít), tak to nemá šanci. A poslední věc: chlapi jdou do extrému - začínají řešit věci, když se rozbijou, ne když vržou, nebo skřípají ale fungují ;) Takže pokud chceš nějakouz velkou změnu, je potřeba nastavit problém jako by byl mnohem větší a zásadnější než ve skutečnosti je ;) Ale opět nic nepřehánět, ale to je snad jasné ;)


Název: Re: Ako byt stale pre neho zaujimava
Přispěvatel: Artist 30. Červenec 2010, 01:16:53
Měj i svoje zájmy, nevaž se jen na něho. Udělej si čas na sebe (kosmetika...) nebo kamarádky (kafe...).

Jo, to je fakt zmysluplné trávenie času, ktoré robí ženu neuveriteľne "sexi". Kozmetika a klebety.

A čo tak sa venovať špotru, hudbe, umeniu, vede alebo niečomu inému? Tráviť čas tak, aby si mu ukázala, že si aj osobnosť, nie len žena. Na mňa by to určite zaberalo.


Název: Re: Ako byt stale pre neho zaujimava
Přispěvatel: Lalanea 31. Červenec 2010, 18:02:52
Artist: Kosmetika - bude se cítit líp -> větší sebevědomí, bude vypadat líp
Kamarádky (to se nutně nerovná drby) - postěžuje si tam, popovídá si a nebude tím pádem chtít mluvit tři hodiny v kuse na partnera  :)

Měj i svoje zájmy, nevaž se jen na něho.
Sport a umění spadají do zájmů, pokud vím..


Název: Re: Ako byt stale pre neho zaujimava
Přispěvatel: Artist 06. Srpen 2010, 23:43:46
my muži to máme jednoduchšie - dokážeme mlčať celé dni bez toho, aby nám to vadilo :) .

K tomu zvyšovaniu osobne hodnoty to myslým vážne - žena bez záujmov, beu niečoho iného než len peknej tváričky je jednoducho prázdna, nezaújmavá. Dobre viem o čom hovorím, na VŠE sú tony takých dievčat / nechcem sa nikoho dotknúť/.

Tu je pár návrhov: Tanec, plávanie, hodobný nástroj, spev, divadlo, žurnalistika, atď atď. Pointou ale je nerobiť to len tak sviatočne a neskrývať to pred svetom ale zaradiť to do svojej osobnosti . som klaviristka, tak budem chodiť decentne ďarmantne oblečená, mať elegantné sposoby. Tancujem salsu, tak budem temperamentná tigrica . Proste odlíšiť sa z rady. Je to neskutočne sexi a ženy i muži na to veľmi často zabúdajú. ´Daleko lepšie než nechy alebo iné druhy manipulácie. Moj názor.


Název: Re: Ako byt stale pre neho zaujimava
Přispěvatel: Av4 18. Srpen 2010, 16:25:25
my muži to máme jednoduchšie - dokážeme mlčať celé dni bez toho, aby nám to vadilo :) .
Mluv za sebe, já mám lidi okolo sebe rád. A když jsem tři dny sám, tak mi to už leze na mozek :))


Název: Re: Ako byt stale pre neho zaujimava
Přispěvatel: Artist 19. Srpen 2010, 02:17:07
Však ja tiež. Akurát dokážem čušať v ich prítomnosti. To potom lezie na mozog im   :D
Dobré psychické mučenie.


Název: Re: Ako byt stale pre neho zaujimava
Přispěvatel: ulala 19. Srpen 2010, 14:10:20

Vdaka za rady. No odvtedy ako som toto pisala, tak sme boli spolu cca kazdy den (vylety, dovolenky atd), len teraz sa to zmeni, kedze leto konci a povinnosti prichadzaju. Teraz z opacnej strany, kedy, teda vlastne cim vam priatelka dokaze liezt na nervy?


Název: Re: Ako byt stale pre neho zaujimava
Přispěvatel: Artist 20. Srpen 2010, 00:07:06
KEĎ MOC KECÁ!!!!!!!!


Název: Re: Ako byt stale pre neho zaujimava
Přispěvatel: Av4 20. Srpen 2010, 17:47:00
Obecně když vyžaduje mojí přítomnost a/nebo moje soustředění ve chvíli, kdy mám něco důležitého (což je relativní) na práci.

Nebo když děá už podesáté něco blbě, i když sem se jí to snažil už vysvětlit. Takový ten pocit "že mě neposlouchá" :)

A do třetice, když chce vypadat, že mám něco rozhodnout já a přitom mě citově manipuluje do jiné varianty. Typicky: Můžeme jít do A nebo do B. Co myslíš? Mě je to jedno. OK, jdeme do A. Hm, já bych radši do B. Tak můžem, no... Ne, jak chceš.