rozhodnutí oženit se

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
16. Duben 2024, 14:02:48

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Prosby o radu a dotazy
| |-+  Jak na chlapy (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  rozhodnutí oženit se
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: rozhodnutí oženit se  (Přečteno 7529 krát)
Marijka

Karma: 0
Příspěvků: 5


Zobrazit profil
« kdy: 27. Červen 2012, 16:29:40 »

Na základě čeho jste se rozhodli, že si svou přítelkyni vezmete? Čím Vás dostala? Ozázka především pro váhavce  Úsměv
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 21. Červenec 2012, 22:09:03 »

Svatba je podle mého řešení ve chvíli, kdy jste spolu dlouho, máte se rádi, nemáte žádné zásadní problémy, ale váš vztah se nikam dál neposouvá. Je snadno nahraditelná třeba společným bydlením, první společnou dovolenou "jen my dva", případně jinou zásadní společnou činností.

Podle mého k tomu ten vstah tak nějak dojde. Vzít se po roce chození je sice krásný, ale podle mýho je to jednak docela riziko a jednak tak trochu "neúcta" k tomu svazku. Lidí, kteří po roce vědí, že s tímhle člověkem chtějí trávit zbytek života je podle mého minimum. A berou to, jakože "když to bude blbý tak se rozvedem". Což se mi osobně nelíbí. Já až jednou řeknu "Beru si tě za svou ženu, dokud nás smrt nerozdělí", tak to budu brát fakt vážně jako slib a jako něco, co chci opravdu splnit. Proto se mi mimochodem hodně líbí manželské sliby "napsané si navzájem na míru", které si manželé říkají místo toho obyčejného "ano" Úsměv

Ale obecně si slečnu bereš protože věříš, že lepšího člověka už nikdy nepoznáš Úsměv

Předpokládám správně, že otázka je jen eufemisticky položená "Jak ho přimět aby si mě vzal"? Šťastný Pak bych se na to podíval nějak tak víc pragmaticky (to, že tě musí milovat vynechávám, protože je snad jasné a je to nutná, ne však postačující podmínka svatby). Existují nějaké objektivní motivace proč si někoho vzít:

* myslím, že na nikoho lepšího nemám a mít nebudu nebo třeba ani neexistuje
* chci mít jistotu, že dotyčný/á je a bude jenom moje a nikdo mi ho/jí nesebere
* vyčerpali jsme všechny ostatní existující možnosti, jak prosunout vztah dopředu (mínus pořídit si dítě/hypotéku) a bojim se, že když se nic nestane, tak se se mnou rozejde, protože zamilovanost dávno vyprchala
* všichni naši známí už si někoho vzali
* jeden z partnerů je věřící a dodržuje zákaz předsvatebního sexu Šťastný

A pak taky čistá láska a romantika

* jsem zamilovaný a chci si tě vzít i když nevim proč a je mi to jedno. Jsem impulzivní a to na mě přeci miluješ!
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS