Introvert

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
18. Duben 2024, 04:45:35

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Prosby o radu a dotazy
| |-+  Jak na ženský (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Introvert
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Introvert  (Přečteno 13187 krát)
xxxObiWan

Karma: 0
Příspěvků: 11


Zobrazit profil
« kdy: 22. Březen 2007, 22:12:54 »

Ahoj, mám problém který se snažím řešit už asi dva roky. Sice to přímo nesouvisí s balením holek ale přeci mi to dělá velké problémy i tam... Jsem od narození introvert, zezačátku jsem měl jenom pár svojich dobrých kámošů... pak jsem si řekl že s tím něco udělám, začal jsem se zajímat o psychologii, o neverbální komunikaci, četl jsem Qarka a Větvičku, chodil jsem na místa kde se schází hodně lidí. Našel jsem si hodně kámošů, ale popravdě jsou to pro mě spíš známí než "kámoši", a já pro né asi taky, než abychom se spolu bavili o osobních věcehc apod. Vlastně všechny kámoše, kteří můžu říct že jsou dobří kámoši, jsem si musel zasloužit způsobem, že jsem jim s něčím pomohl, s něčím osobním jsem jim poradil apod. Ale znám lidi kteří prostě přijdou, začnou o něčem kecat a hned se s každým kamarádí, všichni je všude zvou a jsou prostě oblíbení... A dneska mi jedna z těch hodně dobrých kámošek, které jsem radil s tím jak se má chovat ke svojemu klukovi (díky tomu jsem vlastně její kámoš, já si vždycky musím kamarádství zasloužit), řekla to co jsem o sobě už dávno věděl:

"jako kámoš když jde o normální věci si v poho...ale jak se začne dít něco nenormálního...jakože se kecá o pičovinách tak si upe mimo.."

...a kvůli tomu mě nechtěli na jejich "chlastačce" (je mi celkem jedno že se tam pije, hlavní je že nebudu sedět sám doma), že je se mnou prý normálně nuda. Prý jestli chci tak klidně můžu přijít ale vím že oni zrovna tam o mě moc nestojí. Což o sobě vím ale prostě se od přírody nedovedu bavit o blbostech... A už se snažím změnit fakt dlouho ale výsledek žádný.

Tohle je teda poslední pokus, prosím poraďte vy...

EDIT: Kdo mohl stvořit člověka, který je introvert a přesto muvadí samota... S těma kámoškama tam zítra nepůjdu, nechci se vtírat. Takže zas budu sedět doma a budu přemýšlet proč zrovna já musím mít deprese z toho jak se nemůžu změnit...
Zaznamenáno

ěk: 18 Úsměv
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 23. Březen 2007, 01:11:47 »

No, pekne. Co na to rict? Snad jen toto:

Vrana k vrane seda, rovny rovneho si hleda.

Cimz chci rict, ze s tim, ze jsi introvert asi nic moc nenadelas. S tim, ze se neumis bavit o kravinach taky ne. Ale co muzes je bavit se s jinym druhem lidi.  Z vlastni zkusenosti muzu rict, ze ve skole o mne nikdy nikdo ai nezavadil. Maximalne tak ten, kdo zrovna sedel vedle mne v lavici. Na VS je to jeste o neco hrosi, pac, kdyz neni clovek na koleji, tak se moc nesdruzi a behem cviceni to moc nejde. Ale jsou i jine skupiny lidi - proste kamosi. Kde jsem "nekde navrchu". Kde mam jakesi postaveni a respekt. A dostal sem se tam ruznymi vice mene prazvlastnimi cestami, jako pres brachu kamosovy holky, atp. Ale muzu ti rcit, ze kdyz nekde ses za outsidera, jinde jsi king! Vsechno je relativni. Takze shrnuto - myslim, ze nema cenu se snazit se neceho dopracovat v tehle skupine lidi (nota bene, kdyz ti to takhle rovnou reknou). I kdyz moznost je, ukazat, ze "patris mezi ne". Prikladem muze byt to, ze sem se dostal "in" jednou, dyz sem mel nejakou depku a totalne sem se ozral. Ale uplne na plech. Nikdo to odemne necekal, a od te doby me zacali brat, jaoze "trochu normalni" Šťastný
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
daemoniack
****


Karma: 58
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Praha
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 23. Březen 2007, 01:18:04 »

Me teda jako normalni neberou - nejsem normalni. Nepiju, nehulim, i kdyz proti tomu nic nemam. Bavit se o picovinach je pak dost tezke. Ale uz kdysi jsem si rekla, ze kdo me bude chtit poznat, tak OK, kdo ne, ma smulu... a tak mam par lidi, ktere mam vazne rada a povazuju je za sve kamarady a pak mam hromadu znamych... kteri o me nic moc nevedi, sice s nima pokecam, ale na druhou stranu mi nijak nechybej. Je to tezke, ale take bych se asi nevnucovala, tohle proste bud prijde, nebo ne, rozhodne nema cenu se nejak pretvarovat, mozna se zmenit, jestli to umis, ale to asi neni az tak easy, co ?
Zaznamenáno

Zitrek nebo pristi zivot. Nevime nikdy, co prijde driv.
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 23. Březen 2007, 01:59:58 »

Tak sem si tak promyslel svuj dosavadni zivot a musim rict: byl sem introvert (kdyz sem byl malej), s nikym sem se nebavil, stacil sem si sam, rad sem cet nebo neco stavel z Lega, nebo tak... ale pak se neco zlomilo. Knizky mi nic nerikaji, bavim se skoro s kazdym, rozhodne si sam nevystacim, potrebuju okolo sebe lidi, kteri me poslouchaji a ja jim muzu neco povidat, je jedno co (nekteri na foru uz mozna postrehli Šťastný ), ale dulezity je ten fakt - sem ucebnicovy priklad extroverta! Co z toho vyplyva? Mozna nic. Mozna to, ze zmenit se lze, i kdyz to jde pomalu. Ale abys nelitoval, pak Šťastný

BTW: neni extrovert ten, kdo rad sdeluje co si mysli, sve pocity a tak vubec a ma rad spolecnost lidi? (= ty)

EDIT: daemoniack>ten vek v podpisu mas az ted, ze?! Super Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Mawe47
****


Karma: 38
Pohlaví: Ženské
Věk: 39
Místo: Brno
Příspěvků: 989


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 23. Březen 2007, 07:52:55 »

tak s tim sem mela taky dost problemy... dobrou kamaradku jen jednu, nejak omylem sem na ni narazila ve 3 tride a od te doby je to snad jediny clovek, s kym se muzu bavit a tak... jinak mam hrozne moc takovych tech povrchnich kamaradstvi... kteri si vzpomenou jen kdyz jim klekne windows, ze ja sem prece ta, co to umi nainstalovat... takze porad sedim doma, nikam nechodim, protoze kdyz se nekam zve, me vzdycky opomenout... schvalne nebo zapomenou pokazde??

na vs taky nejsem na koleji, jeste k tomu sem holka mezi klukama, co v tom docela plave...

ale na netu sem nahodou narazila na par lidi, s kteryma si sednu, i kdyz nejsou odsud a kdyz sem jednou zkusila toho brontosaura... je fakt, ze mnohdy stejne sedim a nemam co rict, protoze o tech blbostech se taky moc bavit neumim a navic mam velky problem s komunikaci s cizima lidma a taky s davem lidi...

ale sou to proste jinak smyslejici bytosti... a ejhle, kdyz sou v brne, vzpomenou si na me a na chvili pokecame...

takze ti doporucuju presne co tu radi vis, najdi si ty vrany:)

i kdyz ja si na osamely zivot zvykla a nemit pritele, asi bych ven vecer ani nechodila
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 23. Březen 2007, 11:10:12 »

Citace: "Mawe47"
...kteri si vzpomenou jen kdyz jim klekne windows, ze ja sem prece ta, co to umi nainstalovat...
Tak takovyhle lidi znam milion, ten uz ani "kamaradi" nebo "pratele" nerikam Šťastný
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
ja
**
Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Příspěvků: 279


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 23. Březen 2007, 11:24:37 »

Citace: "daemoniack"
Me teda jako normalni neberou - nejsem normalni. Nepiju, nehulim, i kdyz proti tomu nic nemam. Bavit se o picovinach je pak dost tezke. Ale uz kdysi jsem si rekla, ze kdo me bude chtit poznat, tak OK, kdo ne, ma smulu... a tak mam par lidi, ktere mam vazne rada a povazuju je za sve kamarady a pak mam hromadu znamych... kteri o me nic moc nevedi, sice s nima pokecam, ale na druhou stranu mi nijak nechybej. Je to tezke, ale take bych se asi nevnucovala, tohle proste bud prijde, nebo ne, rozhodne nema cenu se nejak pretvarovat, mozna se zmenit, jestli to umis, ale to asi neni az tak easy, co ?


Myslim, ze jsi to vystihla presne. Me taky jako normalniho neberou ;-)
Zaznamenáno

Když už člověk jednou je,
tak má koukat, aby byl.
A když kouká, aby byl, a je,
tak má být to, co je,
a nemá být to, co není,
jak tomu v mnoha případech je.

Jan Werich
Mawe47
****


Karma: 38
Pohlaví: Ženské
Věk: 39
Místo: Brno
Příspěvků: 989


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 23. Březen 2007, 12:18:12 »

avaranger jenze kdyz temhle lidem nebudu rikat kamaradi, tak pak uz nemam komu bych rikala kamarad...
Zaznamenáno
noghri
*****


deadly assassin ;)

Karma: 81
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Honoghr
Příspěvků: 1 271


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 23. Březen 2007, 12:20:11 »

hm... jenze co je normalni... v tehle spolecnosti je problem, ze k tomu abyste byl povazovan za nenormalniho staci to, ze nepijete, popr. kdyz jdete ven nedelate to za ucelem jit se zliskat :-/

ja mam osobne problem zapadnout hned mezi lidi, ktere neznam. ale zase na druhou stranu, kdyz uz je poznam a zjistim, ze jim muzu verit, tak se z introverta stane extrovert??? teda dle vasi definice... pritom si klidne vystacim doma ci kdekoliv jinde sama a stejne rada chodim do spolecnosti mezi lidi. a dle daemoniacka jsem pry normalni... Úsměv)) no tak ti nevim... Mrkající

2 xxxObiWan: kdyby mi nekdo neco takoveho rekl, tak bych proste hledala jinde. lide, kteri me nemaji radi takovou jaka jsem, at uz jsem jakakoliv, tak za to nestoji... radsi budu mit jednu dobrou kamaradku/kamarada nez 10 znamych... a btw, je snadnejsi hledat podobne lidi mezi jedinci s podobnymi zajmy Mrkající takze misto se snazit nacpat nekam, jen proto abys byl obliben, sla bych nekam za ucelem nejake cinnosti a ti pratele se pak najdou sami... a v kazdem pripade bych zacala zmenou pristupu sam k sobe. pokud sis toho hodne cetl na qarkovi, tak bys uz mel vedet, ze lidi pritahuji vyrovnane osobnosti, at uz intro ci extrovertni Mrkající teda kazdy mame pravo mit obcas spatnou naladu a pocit menecennosti, ale tak max 10% z celkoveho casu Úsměv
Zaznamenáno

Jen stekam, nekousu...
ja
**
Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Příspěvků: 279


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 23. Březen 2007, 12:47:05 »

to noghri:

ja jen reagoval na daemoniack ohledne (ne)normalnosti tykajici se nepiti/nekoureni/nehuleni ;-) Coz jsi nakonec zminila i Ty...a je to, jak rikas, bohuzel.
Jinak ja tohle vlakno nezalozil, takze Tva odpoved asi smerovala k nekomu jinemu.
Co se tyka spolecnosti - pokud lidi neznam, jsem introvert, pokud velmi dobre znam - nejsem introvert. Osobne mam velmi malo opravdovych kamaradu, spis lidi radim do kategorie "znami".
K tem spolecnym zajmum: z teto kategorie mam sve nejlepsi kamarady a taky dost znamych, se kterymi nemam nejmensi problemy komunikovat. Jenze v teto kategorii NEjsou holky.
Co se tyka pristupu k sobe, muzes to trochu zmenit, ale trva to dlouho a jde to pomalu, navic podstatu sveho JA zmenit nemuzes, si myslim...
Zaznamenáno

Když už člověk jednou je,
tak má koukat, aby byl.
A když kouká, aby byl, a je,
tak má být to, co je,
a nemá být to, co není,
jak tomu v mnoha případech je.

Jan Werich
noghri
*****


deadly assassin ;)

Karma: 81
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Honoghr
Příspěvků: 1 271


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 23. Březen 2007, 13:04:03 »

heh "ja", ted jsem si vsimla ze puvodni dotaz psal xxxObiWan Úsměv uz editovano Úsměv))

musim si pro dalsi kafe... jedno ocividne nestacilo Šťastný
Zaznamenáno

Jen stekam, nekousu...
xxxObiWan

Karma: 0
Příspěvků: 11


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 23. Březen 2007, 16:37:59 »

Ok, někteří mi radíte že se s nima mám přestat bavit. Ale ono to není tak jak to vypadá z toho co jsem napsal. Ona je to hodně dobrá kámoška, která je navíc 100% upřímná, což jsem od ní vlastně chtěl. A příští týden mi určitě napíše jestli bych s ní a s jejima kámoškama nešel zase ven, takže vpohodě. Napsala mi taky "Víš jak jsi kámoš, ale nemusíš s náma být pořád..." a vlastně měla pravdu, od té doby co se známe s nima chodím fakt všude Mrkající Takže mě napadlo jestli to třeba nepřeháním, viz Qarkův článek http://www.qark.net/clanek/jak-nebyt-prilis-hodny.

Další věc která mě napadla (to je strašné jak vždycky nad sebou přemýšlím a napadá mě tolik věcí Šťastný ), je že o kravinách umím mluvit Šťastný Třeba když jsem s nima byl naposledy, vspomínám si hned na několik blbostí které jsem tam zavedl, a řeč o nich se dokonce ještě chvíli držela... Kámoš z tanečních zas o mě říká že se umím bavit jenom o blbostech a našel bych víc lidí kteří by to o mě řekli. Na druhou stranu, našel bych i dost lidí kteří by o mě řekli to co ta kámoška Mrkající Zrovna teď si vspomínám na tři, kteří vlastně i mají důvod si tohle o mě myslet. Vždycky když jsem s nima někde byl, měli sebou kámoše a většinu času se bavili o svých známých a kámoších, které jsem neznal. To jsem pak byl opravdu celou dobu ticho ;-) Takže z toho vyplývá, že možná ta kámoška která mi to napsala, neměla pravdu, ale v tom případě zase nevím proč nechtěla abych šel s nima Šťastný Ještě připomínám že téhle kámošce fakt hodně věřím ;-)

ADMINS: Co kdybyste kromě "Jak na ženský" a "Jak na chlapy" založili ještě fórum "Komunikace obecně", nebo něco podobného? I Qark se teď více zabývá komunikaci obecně, NEzaměřenou na balení... Konkrétně já bych tam psal asi často Smějící se

Díky, ObiWan Super!  ...a sry za tak dlouhý text :-D
Zaznamenáno

ěk: 18 Úsměv
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 25. Březen 2007, 22:15:54 »

Citace: "Mawe47"
avaranger jenze kdyz temhle lidem nebudu rikat kamaradi, tak pak uz nemam komu bych rikala kamarad...
No, to mi neprijde jako problem. Budto je mas nebo ne. A kdyz ne, tak nema cenu nalhavat si, ze ano.   IMO.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
rees



Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Příspěvků: 42


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 25. Březen 2007, 23:35:15 »

Pred trema rokama jsem byl introvert nejvetsiho kalibru. Bal jsem se komunikovat temer s kazdym, vzdycky jak na me nekdo promluvil, tak jsem strasne znervoznel. Nasel jsem si sve nove radoby kamarady a na ty stare jsem skoro uplne zanevrel. Byly to nejhorsi casy meho zivota: zadne sebevedomi, falesni kamaradi... V te dobe jsem nic nedokazal, vseho jsem se bal. Asi pred rokem a pul jsem se zase zacal kamaradit se svymi starymi kamarady, na ktere jsem skoro zapomnel, a muj zivot se zacal obracet k lepsimu. Byl jsem ve spolecnosti lidi, se kterymi si mam co rict a s kterymi se pobavim. Zacal jsem si cist Qarkovy clanky a zjistil jsem pricinu vsech mych problemu-zadne sebevedomi. Tak jsem na sobe zacal pracovat a ziskavat sebevedomi.  Ted jsem sam se sebou spokojeny, nebojim se komunikovat a s holkama se mi taky dari. Ale musim priznat, ze bez opravdovych kamaradu bych to asi nedokazal. Za ten rok a pul jsem se vazne hodne zmenil k lepsimu, ale dalo to hodne prace.  Chce to mit take silnou vuli, nebat se prekonovat prekazky a neuspechy si tolik nebrat.
Zaznamenáno
Mawe47
****


Karma: 38
Pohlaví: Ženské
Věk: 39
Místo: Brno
Příspěvků: 989


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 26. Březen 2007, 07:42:34 »

Citace: "Avaranger"
Citace: "Mawe47"
avaranger jenze kdyz temhle lidem nebudu rikat kamaradi, tak pak uz nemam komu bych rikala kamarad...
No, to mi neprijde jako problem. Budto je mas nebo ne. A kdyz ne, tak nema cenu nalhavat si, ze ano.   IMO.


jako ja vim, ze to ve skutecnosti moc kamaradi nejsou, ale pouzivam pro ne ten vyraz:)
Jinak sem si docela zvykla a v podstate me vyhovuje, ze nemusim nikam mezi lidi, a kdyz, tak dvakrat do roka to prekousnu:)

Ale ted uz je to sice lepsi, sem shopna se bavit se spoluzakama, sem tam dojit na nejaky sraz, pokecat... ale i tak citim, ze to neni moje parketa, ze sama nebo s kamoskou se citim nejlip a to me staci...
Zaznamenáno
Bob
*
Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Místo: Brno
Příspěvků: 50


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 26. Březen 2007, 13:19:10 »

Citace: "xxxObiWan"
Ahoj, mám problém který se snažím řešit už asi dva roky. Sice to přímo nesouvisí s balením holek ale přeci mi to dělá velké problémy i tam... Jsem od narození introvert, zezačátku jsem měl jenom pár svojich dobrých kámošů... pak jsem si řekl že s tím něco udělám, začal jsem se zajímat o psychologii, o neverbální komunikaci, četl jsem Qarka a Větvičku, chodil jsem na místa kde se schází hodně lidí. Našel jsem si hodně kámošů, ale popravdě jsou to pro mě spíš známí než "kámoši", a já pro né asi taky, než abychom se spolu bavili o osobních věcehc apod. Vlastně všechny kámoše, kteří můžu říct že jsou dobří kámoši, jsem si musel zasloužit způsobem, že jsem jim s něčím pomohl, s něčím osobním jsem jim poradil apod. Ale znám lidi kteří prostě přijdou, začnou o něčem kecat a hned se s každým kamarádí, všichni je všude zvou a jsou prostě oblíbení... A dneska mi jedna z těch hodně dobrých kámošek, které jsem radil s tím jak se má chovat ke svojemu klukovi (díky tomu jsem vlastně její kámoš, já si vždycky musím kamarádství zasloužit), řekla to co jsem o sobě už dávno věděl:

"jako kámoš když jde o normální věci si v poho...ale jak se začne dít něco nenormálního...jakože se kecá o pičovinách tak si upe mimo.."

...a kvůli tomu mě nechtěli na jejich "chlastačce" (je mi celkem jedno že se tam pije, hlavní je že nebudu sedět sám doma), že je se mnou prý normálně nuda. Prý jestli chci tak klidně můžu přijít ale vím že oni zrovna tam o mě moc nestojí. Což o sobě vím ale prostě se od přírody nedovedu bavit o blbostech... A už se snažím změnit fakt dlouho ale výsledek žádný.

Tohle je teda poslední pokus, prosím poraďte vy...

EDIT: Kdo mohl stvořit člověka, který je introvert a přesto muvadí samota... S těma kámoškama tam zítra nepůjdu, nechci se vtírat. Takže zas budu sedět doma a budu přemýšlet proč zrovna já musím mít deprese z toho jak se nemůžu změnit...


Bereš život moc vážně, trochu se uvolni. Stejně z něj neodejdeš živý.  Mrkající
Asi jsi tu psychologii moc nepochopil, když nám tady vykládáš jaký máš deprese.

Ad EDIT: Nikdo není absolutní introvert nebo extrovert. Každý člověk je rád když má kamarády.
Měls jít. Ach jo. Já bych šel.. A změnit se můžeš. Stačí mít silnou vůli. Taky jsem byl introvert jako ty, měl jsem vůli a dokázal jsem to změnit. Teď mi přijde, že většina lidí jsou introverti.

Rada:
tím že budeš mít deprese škodíš jen sám sobě - vyser se na to
vymejšlej pičoviny, dělej si z lidí legraci (vyděls jackass)
Přečti si knihu Nekonečná síla (Anthony Robbins). Je to fakt dobrá motivační kniha, která ti poradí jak dosáhnout cokoliv co chceš.
Zaznamenáno

"Jak vypadáte je daleko méně důležité, než jak se cítíte." - D. Lewis
Jackxl
*
Karma: 4
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Příspěvků: 55


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 20. Duben 2007, 13:21:46 »

Citace: xxxObiWan
Ahoj, mám problém který se snažím řešit už asi dva roky. Sice to přímo nesouvisí s balením holek ale přeci mi to dělá velké problémy i tam... Jsem od narození introvert, zezačátku jsem měl jenom pár svojich dobrých kámošů... pak jsem si řekl že s tím něco udělám, začal jsem se zajímat o psychologii, o neverbální komunikaci, četl jsem Qarka a Větvičku, chodil jsem na místa kde se schází hodně lidí. Našel jsem si hodně kámošů, ale popravdě jsou to pro mě spíš známí než "kámoši", a já pro né asi taky, než abychom se spolu bavili o osobních věcehc apod. Vlastně všechny kámoše, kteří můžu říct že jsou dobří kámoši, jsem si musel zasloužit způsobem, že jsem jim s něčím pomohl, s něčím osobním jsem jim poradil apod. Ale znám lidi kteří prostě přijdou, začnou o něčem kecat a hned se s každým kamarádí, všichni je všude zvou a jsou prostě oblíbení... A dneska mi jedna z těch hodně dobrých kámošek, které jsem radil s tím jak se má chovat ke svojemu klukovi (díky tomu jsem vlastně její kámoš, já si vždycky musím kamarádství zasloužit), řekla to co jsem o sobě už dávno věděl:

"jako kámoš když jde o normální věci si v poho...ale jak se začne dít něco nenormálního...jakože se kecá o pičovinách tak si upe mimo.."

...a kvůli tomu mě nechtěli na jejich "chlastačce" (je mi celkem jedno že se tam pije, hlavní je že nebudu sedět sám doma), že je se mnou prý normálně nuda. Prý jestli chci tak klidně můžu přijít ale vím že oni zrovna tam o mě moc nestojí. Což o sobě vím ale prostě se od přírody nedovedu bavit o blbostech... A už se snažím změnit fakt dlouho ale výsledek žádný.


Byl jsem taky takový.U kamarádů jsem byl outsider.Kámošil jsem se spíš se spolužákama,bejvalejma.Pak jsem změnil klub,kam chodím pařit.Tam se oni bojí.Seznámil se s pár holkama a ted bejvalí spolužáci chtějí,abych chodil pařit s nimy.Malá změna a najednou sem IN.Jak se říká NEVAŽ SE,ODVAŽ SE.Funguje to.
Zaznamenáno
R3v
***


;-D

Karma: 9
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 386


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 21. Duben 2007, 10:54:49 »

Som si to cele precital, suhlasim ze to autor bere dost tragicky Úsměv Co ked si introvert, to je zle? Je to take iste ako ked niekto nevie hrat futbal, na druhej strane moze byt majster v curlingu. Chapes? Na druhej strane som si vedomy, ze je to tazke, ale staci si najst zopar dobrych ludi a da sa to.

Takze aj ja svoj priklad Úsměv Nie ze by som bol typicky introvert, nieco medzitym. Vyrastal som na sidlisku v panelaku, tam som mal vela kamaratov co sme sa kazdy den hravali a tak. Potom som nastupil na gymnazium, poznal som tam vela ludi, ale ozajstnymi kamaratmi by som si dovolil nazvat dvoch z nich (s jednym chodim aj teraz do skoly, s druhou stale komunikujeme a stretavame sa ako to ide). Co je horsie, na tej strednej ma nikto nijak extra kamaratsky nebral. Ked sa niekam islo, vacsinou som bol pozvany len preto, lebo pozvali aj tu kamaratku a nechceli aby to vyzeralo blbo. Pred cca tromi rokmi sme sa odstahovali kusok od mesta, kedze mame novy dom, a odtialto mam aj jednu ex spoluziacku z gymnazia. Ked mala doma nejaku party, tak ma zasa pozvala len preto, lebo byvam kusok od nej. To ma prestalo bavit. Nijako extra som to neriesil, ale postupne som si nasiel inych kamaratov. Takych, s ktorymi sa dalo pokecat a tak. Tych mam rad. Teda vacsinu, pretoze s niektorymi ani nie som, kedze chodia nasavat a hulit pomaly kazdy druhy den. To ja vazne nemusim a mate pravdu s tym co ste pisali hore o nenormalnosti. Nehovorim, ze som si napriklad na Silvestra nevypil (ale nebolo to nic svetoborne), ale prejavovat sa tak stale... No, thx. Cez vikendy a cez tyzden mi  uplne staci chodenie von s priatelkou, ktora je... velmi jedinecna ma na vsetko svojsky nazor a to sa mi paci. S nou sa citim dobre a nemusim chodit pit, na diskoteky (tie z duse nenavidim btw, umieram smiechom ked tam vidim 14rocne "cajky" ako tancuju na najnovsie radio hity a pridu ich "balit" 35 rocny stroskotanci v kozenych bundach co si myslia ze ked maju prachy a dake auto tak su nejaki pani krali). Vo vseobecnosti sa radi smejeme na druhych ludoch (nie odsudzujeme, je nam to jedno), ale ked vidime co niektori dokazu spravit, aby sa presadili alebo zaujali, tak je to proste koniec.

Tymto ta nechcem odradit od toho, aby si sa nepokusil dostat trosku sebavedomia, prave naopak, len prosimta vsetko v rozumnej miere, pretoze nic nestoji za to, aby si sa prisposoboval niekomu inemu, robil niekomu nejakeho poskoka a zhadzoval sam seba. Jednoducho ostan sam sebou a daj do toho trocha sebavedomia a dovery Úsměv

Inak na zaver dodam, ze ja uz ani taky introvert nie som, proste nemam problem spravit takmer hocico. Len akurat momentalne mam obdobie ked mi je lepsie viacmenej len s priatelkou a zopar kamosmi sem-tam na pive Úsměv A aby som ta povzbudil tak dodam jeden priklad, ktory sa mi stal tento tyzden:

Pisal som pracu na vysokoskolsku odbornu vedecku konferenciu, ked som sa v stredu dozvedel ze tu pracu idem na dalsi den obhajovat. Ja teda ze OK, nejako to prezijem, vo stvrtok rano vstanem, ledva sa oblecem, vobec sa mi nechcelo a idem do skoly. Bol som v tom, ze pridem pred nejaku komisiu a tam im vysvetlim o co mi islo. Omyl. Ja som prisiel, to bola ozajstna konferencia, kde bolo okolo 60-70 ludi, vsetci v oblekoch, kravatach. Kazdy mal pripravenu tazku prezentaciu na notebooku a projektore. A ja? Ja som mal na sebe dzinsy, koselu a daku mikinu co som dostal zo sk8 shopu:) Prezentacia samozrejme ziadna, v podstate som nemal pri sebe ani tu pracu, co som mal prezentovat. Mal som sto chuti odtial vypadnut, ze toto bude trapas. Nakoniec som si vsak povedal ved co - nejde o zivot, bude sranda. Pracu som si nejako zohnal (starsiu verziu, ktoru som predtym odozvdal) a isiel uplne posledny v z tych vsetkych ludi. Vsetci do jedneho mali prezentacie okrem mna. Tak som tam nastupil, ospravedlnil sa za technicke problemy a zacal 10-15 minutovu totalnu improvizaciu ze sa mi nezastavila huba. Vsetko som to bral s humorom, ze co, aspon pobavim ostatnych a bude sranda. Po vyhlasovani vysledkov za mnou prisiel profesor a povedal, ze keby som mal tu prezentaciu spravenu, tak mam prve miesto. Teraz som sa zmenil na introverta a celu cestu domov som si trieskal hlavu o stenu Úsměv Okrem takeho pekneho diplomu a kniziek tam bola totiz aj celkom slusna financna vyhra Úsměv Ale na druhej strane, ta sranda za to stala...

Co som tym chcel povedat? Ako som uz vravel - ostan sam sebou, ber veci s nadhladom a humorom. Nech ta nic nerozhadze, nad hlupych ludi sa povznes a zasmej sa nad nimi. Nikomu sa nechci podobat a neprisposobuj sa. Ver mi, takto zaujmes nielen dievcata. Proste relax Úsměv
Zaznamenáno

When I get sad, I stop being sad and be awesome instead... True story.
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 21. Duben 2007, 16:02:15 »

Predchozi prisepevek se mi zda jako pekne shrnuti. Jenom bych doplnil explicitne, i kdyz v to v tom je:

Prizpusobovani je OK. Ale pouze pokud se CHCETE prizpusobit. Prizpusobovat se z donuceni jen proto, abyste "nebyli jini" je spatne.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS