Jak na hodnou holku?

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
20. Duben 2024, 17:39:41

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Prosby o radu a dotazy
| |-+  Jak na ženský (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Jak na hodnou holku?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3  Vše Tisk
Autor Téma: Jak na hodnou holku?  (Přečteno 34399 krát)
henry
****


Kdo chce hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod!

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Plzeň
Příspěvků: 951


Zobrazit profil
« kdy: 20. Únor 2008, 13:40:10 »

Tak tu mám po delší době zas jeden dotaz:

Před rokem jsem chodil s holkou, a občas s námi někam šly i její kámošky. No a někdy asi v prosinci mi najednou z ničeho nic napsala ta její jedna kámoška (bydlí u nás na vesnici, ale nikdy jsme se nijak moc nebavili, než jsem chodil s tou bývalou, ale to bylo taky jen párkrát). Napsala mi pár vzkazů a v jednom pak bylo:"Chci se zeptat jestli máš nějakou holku?" Bral jsem to jako že by o mě měla zájem, ale nějak jsem to neřešil, moc jsem jí neznal a nevěděl jsem jestli mám zájem já, i když je hezká a fajn. A tak jsme si začli psát ty vzkazy, občas jsem hodil nějakej ten flirtík, ona mi pokaždý odpoví co nejdřív to jde, a já jsem zjistil, že bych o ní zájem měl, ale teď k problému:

Je jí 18, ještě neměla kluka, a je to takovej ten typ hodný holky co nikam nechodí, je doma, maximálně tráví den u babičky (ale to by mi vůbec nevadilo). Taky mi přijde že si moc nevěří. Je to takovej ten introvertní typ, co se nikdy moc nerozepíše, nejde s ní moc flirtovat, protože na to moc nereaguje, nanejvýš hodí smajlík, nebo bych řekl spíš že prostě na to neumí reagovat, že to není její styl psát "o ničem". = z tohodle by mi vycházelo, že zájem moc nemá (kdybych jí vůbec neznal).

jenže:

Už kolikrát napsala sama od sebe, ale vždycky takový ty běžný věci: "jak se máš" "byl jsi někde o víkendu" "s kým jsi tam by" (když jsem byl třeba někde na zábavě), no a pak si tak píšem, ale fakt takový ty běžný věci, žádný moc flirtování (s ní to fakt moc nejde) taky jsme se bavili že chodíme rádi na procházky, tak mi jednou sama od sebe napsala: "Dneska bylo ošklivě, zmokla jsem, ale o víkendu má být krásně a teplo, už se moc těším! A ty můžeš vyrazit na nějakou dlouhou procházku:) "

z toho jsem usoudil, že se tím možná snaží dosáhnout toho, abych jí na tu procházku pozval. Tak jsem jí teda napsal, že určitě někam vyrazím a co kdyby šla se mnou. Nejdřív odepsala že ten den možná bude mít nějakou práci (jejich rodina staví barák) a že se kdyžtak ozve.
Pak se neozvala. Večer ten den co jsem byl na procházce jsem jí napsal: "Tak tys mě nechala jít samotnýho, jo? Uděluju ti dva trestný body:) (se smajlíkem aby pochopila že je to sranda). Odepsala: "Promiň. Tak někdy příště:)" a ještě napsala že na procházce byla ale se psem, a že na mě myslela jestli bych něchtěl jít, ale že měla naplánovanou dlouho trasu, že ušla asi 10km a že nevěděla jestli bych chtěl jít.

z toho člověka logicky zase napadne: jde radši se psem než se mnou, takže nemá zájem. Ale: pár dní na to mi přidá sama od sebe na profil obrázky, opět mi sama píše jak se mám, jak jsem si užil víkend a tak.

takže já teď řeším:
Mám jí pozvat ještě jednou na procházku? (já bych neváhal, ale nechtěl bych dopadnout jako u jedný holky když jsem jí psal asi 4× jestli by někam nešla, a nakonec jsem byl za moc velkýho snaživce a taky bych nechtěl aby to vypadalo tak, když mě vlastně začala psát ona, jakože teď je vlastně iniciativa jen ode mě a že mi na tom moc záleží). Nebo čekat až se ona projeví nějak víc, což se stát ale taky nemusí?
U ní je totiž velká pravděpodobnost že i kdyby měla zájem, tak že se něčeho bojí, třeba: neví jak se chovat když je sama s klukem (tomu bych věřil) atd. Ona mi sama nikdy nepozve (není ten typ, znám jí)....
fakt nevím jak na ní....
Zaznamenáno
Typson
**


Karma: 4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Příspěvků: 170


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 20. Únor 2008, 14:52:09 »

Dej jí trochu času, netlač. Řešim teďka něco podobnýho. Mrkající
Zaznamenáno

"Každý dělá chyby. Proto se vyrábí tužky s gumou na konci." Carl Carlson
gammarus
**


Karma: 4
Příspěvků: 240


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 20. Únor 2008, 14:57:34 »

Tak ji zkus ještě pozvat na tu procházku (třeba i s tím psem a delší trasu-aspoň budete mít víc času), pokud to nevyjde, tak dej tak tyden odmlku a zkus to ještě jednou a naposled.  Z toho co píšeš bych řekl, že je asi dost stydlivá, takže na ni jdi pomalu (jak píše Typson-netlačit na ni), aby k tobě získala větší důvěru. Přeju hodně zdaru a dej vědět jak to dopadlo  Mrkající. Čus.
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 20. Únor 2008, 15:45:55 »

Z ničeho nic ti začla psát nějaká holka? tady myslim vůbec neni otázka, jestli má zájem... jediný, co se tu teď řeší je tvůj zájem, ona je jistá... takže jí klidně pozvi...
Zaznamenáno

henry
****


Kdo chce hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod!

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Plzeň
Příspěvků: 951


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 20. Únor 2008, 16:11:45 »

Citace
Z ničeho nic ti začla psát nějaká holka? tady myslim vůbec neni otázka, jestli má zájem... jediný, co se tu teď řeší je tvůj zájem, ona je jistá... takže jí klidně pozvi...

já si taky myslel, že má zájem, ale to že sem jí navrhnul ať jde se mnou na procházku (chodí ráda na procházky) a ona mi pak napsala že šla se psem, že MĚLA NAPLÁNOVANOU DLOUHOU TRASU (a to jsem jí to psal asi 4 dny dopředu) tak mě to trochu zmátlo (přece kdyby měla zájem tak neváhá  a jde se mnou)...a nevím jak dál postupovat, protože nechci zas vypadat jako někdo kdo se moc snaží...
Zaznamenáno
L1ST3r
**


Karma: -7
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: někde u Prostějova
Příspěvků: 209


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 20. Únor 2008, 18:12:20 »

já bych ji napsal Mrkající
Zaznamenáno
Kryzza
*


Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Místo: Praha
Příspěvků: 98


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 20. Únor 2008, 18:23:55 »

Pokud s tebou nekam nejde, tak je kravina z toho vyvozovat zavery. Ja bych ji napsal neco ve stylu, ze se ti s ni moc dobre pise a jestli by nechtela si nekdy nekam zajit (napr. na tu jiz zminovanou vychazku) a at sama navrhne kdy by se ji to hodilo. Ted totiz nemuze rict, ze nemohla, protoze nemela cas atd.
Zaznamenáno

! DEAD GIRL NEWER SAYS "NO" !
antton



Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Praha - vychod
Příspěvků: 29


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 20. Únor 2008, 18:28:32 »

Urcite to zkus jeste jednou...
Zaznamenáno

Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 21. Únor 2008, 12:19:32 »

Kryzza to napsal hezky. Postav to tak, ať navrhne ona čas a místo. A pokud jde o to, jestli tě chce a nebo ne, tak tě jisto jistě chce (aspoň teda IMO). Je to klasickej obrácenej případ, kterej zažívá X kluků každej den. Chtějí nejakou holku, píšou si s ní, rozumí si, atp. Jenže se k ničemu nemají a tak skončí jako kamarádi. Tak opačně to platí pro ní. Ale nemůžeme po ní chtít, aby studovala Qarka, žejo Mrkající Čili (počítám, že se ti stalo, že si skončil jako kamarád) se chovej tak, jak bys chtěl aby se chovala holka ktero balíš - tzn. dávat jí šance a přitom jí nenutit. Jestli jí chceš tak neni co zkazit. Myslim, že tohle je přesně ten typ, co má malý sebevědomí a jsou takový "uťáplý" a u nich bejt za "snaživce" snad ani nejde Úsměv Pokud dáváš dostatečně najevo svůj zájem.

Tenhle typ holek ocení to nartyrium, než se odhodláš jí někam pozvat, protože to samy mají stejně a neberou to jako to je takovej problém říct 'zajdeme na kafe?'?
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
henry
****


Kdo chce hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod!

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Plzeň
Příspěvků: 951


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 21. Únor 2008, 14:37:27 »

Citace
Myslim, že tohle je přesně ten typ, co má malý sebevědomí a jsou takový "uťáplý" a u nich bejt za "snaživce" snad ani nejde  Pokud dáváš dostatečně najevo svůj zájem.

..to je právě ono, nějak nevím jak intenzivně dávat najevo ten zájem, když vlastně si nejsem jistej o co jí jde.
Napsal jsem jí třeba k narozkám, vymyslel jsem jí přezdívku Valentýnka (má narozky na Valentýna), řekl jsem jí ať mi pošle fotku, když psala že jo, ale že možná bude potřebovat upravit,tak až jí poslala tak jsem napsal že žádnou úpravu nepotřebuje, přidal jsem jí na Valentýna hezkej obrázek na nástěnku, pozval jsem jí na procházku......myslíte že to jako zájem stačí? Nechci to zas nějak přehánět, ale přece jenom jsem se s tím že by mě takhle "balila" nějaká holka moc nesetkal.
Spíš nechci nějak moc dávat najevo zájem, kdyby ona pak náhodou se mnou nic mít nechtěla
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 21. Únor 2008, 14:54:04 »

Nevim, jestli na to jdeš úplně správně. Možná jo, možná ne. IMO jsi moc zaměřen na akci a cíl (což není divu, je to typicky chlapská vlastnost): "Vymyslet jí přezdívku" {hotovo}, "Pozvat jí tam a tam" {hotovo}, "Přidat jí příspěvek na nástěnku" {hotovo}. Já bych zvolil víc CITOVÝ přístup => Dávat jí najevo, že je ti příjemné, že se o tebe zajímá, že je ti s ní hezky, snažit se, aby se cítila s tebou dobře, atp. Je potřeba se jí dostat pod kůži, aby sama chtěla Úsměv
Spíš nechci nějak moc dávat najevo zájem, kdyby ona pak náhodou se mnou nic mít nechtěla
Kdo se bojí nesmí do lesa ! ! !Navíc, jako kamarádku jí stejně nechceš Mrkající
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
henry
****


Kdo chce hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod!

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Plzeň
Příspěvků: 951


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 21. Únor 2008, 16:33:28 »

Avaranger: Člověče možná máš pravdu.
Ale: jak píšeš "aby se cítila s tebou dobře" to jde přes monitor blbě, právě proto bych jí rád někam dostal a tam jí to dal nějak najevo.
takže si myslíš že jí mam psát něco takovýho: "jéé, to jsem rád že jsi mi napsala" "už jsem myslel že se dnes neozveš, že budu mít zkaženej večer" "jsi moc milá, rád bych tě víc poznal" "když si s tebou píšu, tak vždycky zapomenu na všechny špatný věci" "pokaždý mi zvedneš náladu" atd.???
Zaznamenáno
Kryzza
*


Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Místo: Praha
Příspěvků: 98


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 21. Únor 2008, 16:35:41 »

henry: Presny zpusob, ktery zapusobi primo na tu tvoji holku ti zde nikdo nenapise ale myslim si, ze timto rozhodne nic nezkazis. Koneckoncu je to i pravda ne?  Smějící se
Zaznamenáno

! DEAD GIRL NEWER SAYS "NO" !
henry
****


Kdo chce hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod!

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Plzeň
Příspěvků: 951


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 21. Únor 2008, 16:49:24 »

asi máte pravdu....
No ono to, že nevím, zda šetřit s komplimentama nebo ne, bude tím, že jsem se v podstatě nikdy nesetkal s tím aby mi holka takhle sama psala (a když už, tak mi prostě dávala ty city nějak najevo, kdežto tady je to pořád takový "suchý")
spíš jsem se vždycky snažil o holky, který o mě zájem neměly (jak jsem později zjistil), a tam jsem si spíš dával pozor, abych to s těma citama moc nepřehnal, atd...
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 21. Únor 2008, 18:54:50 »

"jéé, to jsem rád že jsi mi napsala" "už jsem myslel že se dnes neozveš, že budu mít zkaženej večer" "jsi moc milá, rád bych tě víc poznal" "když si s tebou píšu, tak vždycky zapomenu na všechny špatný věci" "pokaždý mi zvedneš náladu" atd.???
Mě se to líbí Úsměv Možná né všechno hned a naráz ale postupně a IMO to zabere, jestli je taková, jak píšeš Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
henry
****


Kdo chce hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod!

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Plzeň
Příspěvků: 951


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 21. Únor 2008, 20:02:17 »

tak hoši:

Tak vám popíšu dnešní náš rozhovor po netu (zjednodušeně):

Já: Copak plánuješ na neděli? (Už to že se ptám, by asi měla pochopit že bych někam vyrazil nejradši s ní)
Ona: Jdu na procházku se psem:) (žádná reakce: "Můžeš jít se mnou", když ví, že jsem jí minule psal jestli půjde se mnou)
Já: Zase 11 km?
Ona: No uvidíme kam dojdeme.
Já: A nechtěla bys na tej procházce ohlídat? Aby na tebe někde nevyskočil nějakej bubák?
Ona: Tak ty by jsi se nabýdl jo, hm... mě by to bylo jedno, jestly by tě to nevadilo? (....to je na mě moc)

Tak co na to říkáte?? Kdyby aspoň napsala: "Tak ty by ses nabídl jo? Byla bych ráda", nebo tak něco, ale todle.....
Nebo má tak malý sebevědomí že si myslí i že tím že by mi napsala že chce abych šel, tak že mě obtěžuje???? Přijde mi to tak.

ještě pokračování:

Já: jj, klidně, naopak já tě uvidím rád, pokud neplánuješ jít přes nejhlubší bažiny a močály, nesežere mi tvůj pes a nebudu marodit (psal jsem že mi není nejlíp)
Ona: ....tak ještě na mě žádnej nevyskočil (jako ten bubák), ale nevíš co a kde číhá za rohem:),neboj přes bažiny a močály se chystáme jindy, ale kdyby jsi měl zájem, tak kvůli tobě by jsme si to klidně naplánovaly:))), jj tak ti dám ještě vědět:), snad budeš v poho:)..........
« Poslední změna: 21. Únor 2008, 20:08:51 od henry » Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 21. Únor 2008, 20:04:55 »

Nebo má tak malý sebevědomí že si myslí i že tím že by mi napsala že chce abych šel, tak že mě obtěžuje???? Přijde mi to tak.
Možná ne ve skutečnosti, ale jistí se tim, protože se ti stydí říct, jak to ve skutečnosti je. A nebo tě možná vážně nechce Úsměv Ale to mi nepřijde pravděpodobný...
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
henry
****


Kdo chce hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod!

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Plzeň
Příspěvků: 951


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 21. Únor 2008, 20:11:24 »

tak jsem poslal aktualizaci rozhovoru, tam už zas třeba takový náznaky nepatrný jsou........jsem z toho fakt blbej.....
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 21. Únor 2008, 20:35:25 »

"... jestli by ti to nevadilo?" se používá, když o něco někoho žádáš... jako nevim, ale mě přijde docela jasně, že chce, abys s ní šel
Zaznamenáno

Kryzza
*


Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Místo: Praha
Příspěvků: 98


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 21. Únor 2008, 21:11:59 »

Podle me taky chce abys sel. Po icq strasne tezko poznas jak nekdo neco mysli a castokrat z toho muzou vzniknout nedorozumeni. Az s ni budes venku, tak jsem si temer jisty, ze zjistis jak na tom u ni jsi z jejiho chovani.
Zaznamenáno

! DEAD GIRL NEWER SAYS "NO" !
barbarela.trust
***


Karma: 27
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 559


Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 21. Únor 2008, 21:20:16 »

Jasně , že má zájem jen nechce aby to vypadalo , že z tebe slintá .
Zaznamenáno

Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí světlo na konci tunelu. Realista vidí světla vlaku. Strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Typson
**


Karma: 4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Příspěvků: 170


Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 21. Únor 2008, 21:44:12 »

Barbarelo když už tu seš tak tě odchytnu. Mužeš třeba z vlastní zkušenosti poradit. Esi teda pišeše nekdy pře icq. Valim ted do jedné slečny, kontakt na icko mam, ale když je ona na icq, sama nikdy nepiše..když napišu ja tak hned mluví a hází smajli a taký ty věci..A protože je v maturitním ročníku tak teď je toho kotel moc (to je jasny..), takže neni moc času jak s ni nekam vyjit,navic hodně tančí (závodně). Prostě říká že ted nemá čas,že nestíhá a má hodně věcí. Kamoš říká dát tomu čas, což dělám. Ale nechci čekat do maturity!!! Hlavně chci odpověd na tohle: Když sama nenapíše, co to znamená? Nic? nebo něco? dik. 
Zaznamenáno

"Každý dělá chyby. Proto se vyrábí tužky s gumou na konci." Carl Carlson
barbarela.trust
***


Karma: 27
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 559


Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 21. Únor 2008, 22:13:19 »

No já teba nemám icq ani skype ani jinou podobnou atrakci a to jen proto , že je to podle mě jednak zbytečnost a druhak zabiják komunikace , navíc dost často vypínám mobil a dost nerada píšu sms , ale vy to berete jinak .... Jinak my ženy jsme děsné herečky - od malička nám tloukli do hlav , že vy jste lovci a  že si nás potřebujete ulovit jinak pro vás jako snadné kořisti nemáme tu správnou hodnotu . Takže třeba já když mám nahozenou udičku tak sedím čumím na mobil a říkám mu tak zazvoň sakra tak zazvoň a když dotyčný zavolá tak to zvednu a řeknu - prosím (jakože ani nevím kdo volá) jo aha to jsi ty (poměrně znuděně) no ještě nevím jestli budu mít čas .... a takové ty bláboly aby se prostě chlapec musel snažit  Super!
Takže pokud ty jí napišeš a ona v tu chvíli začne čile komunikovat tak je prostě ráda , že jsi napsal , vzhledem ke škole a náročnému koníčku nejspíš nekecá , že toho mám moc , tak bych jí třeba nabídla , že se přijdu mrknout na tréning nebo tak a pak doprovod domů - znáš to .
Sama napsat nechce prostrě proto , že je to holka co zná svou cenu a dokud nebude mít dost dobrou záminku tak prostě nenapíše .
Zaznamenáno

Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí světlo na konci tunelu. Realista vidí světla vlaku. Strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Typson
**


Karma: 4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Příspěvků: 170


Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 21. Únor 2008, 22:19:43 »

Ok..takže takto. Dik, potřebuju pohled třetí strany. Úsměv
Zaznamenáno

"Každý dělá chyby. Proto se vyrábí tužky s gumou na konci." Carl Carlson
dextera
***


Karma: 10
Místo: Praha
Příspěvků: 339


Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 22. Únor 2008, 01:07:23 »

to Henry: souhlas s většinou, chce, aby si s ní šel a doufá, že to z těch náznaků pochopíš (ostatně, ty jsi ten rozhovor začal taky oklikou a náznakem "Copak děláš v neděli" není moc přímá otázka)....a že je jí to jedno, jestli půjdeš nebo ne, to je jen takové dekorum, aby, přesně jak říká Barbarela, sis nemyslel, že je z tebe na větvi...Na začátku nějakýho vztahu je asi takový mlžení normální, horší je, když to někdo provozuje i během vztahu a čeká, že si to ten druhej domyslí.
Zaznamenáno

"Na ranách na duši je krásné to, že z nich rostou křídla." (Jung)
Stran: [1] 2 3  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS