Jak psát dopis

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
29. Duben 2024, 04:45:46

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Prosby o radu a dotazy
| |-+  Jak na ženský (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Jak psát dopis
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Jak psát dopis  (Přečteno 17567 krát)
surfrider9
*


Karma: 0
Příspěvků: 67


Zobrazit profil
« kdy: 20. Duben 2007, 19:26:49 »

ahoj, potrebuju nutne poradit, jak napsat správně osobní dopis(resp. email). jde hl o to obecne schema, nikde na netu jsem zadny rady nenasel, vsichni resi jen obchodni dopisy ap., psat potencionalni pritelkyni, neni jako psat babicce z tabora Podivený, Zajímají mě vaše rady, -co se tyka oslovovani, co se tyka velkych pismen u Ty a Vy ap., co se tyka psaní o ní a o mně -okom se zmiňovat první, nějaké univerzální téma, čím dopis vhodně doplnit.. ap., pokud najdete nějaký link, co se toho týká můžete to sem hodit, díky
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 20. Duben 2007, 21:01:35 »

A co je "osobni dopis"?
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
daemoniack
****


Karma: 58
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Praha
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 20. Duben 2007, 22:42:30 »

Ahoj,
rada prvni - nepsat na pocitaci... i pokud pises jak prase, tak si na to vyhrad trebas dve, tri hodinky a pis to rukou, na nakej peknej papir (vonet nemusi, ale take nemusi byt od salamu)
Osloveni... ja trapne psala (asi moc fantasy) Bud pozdraven, Nejdrazsi... ale dneska bych se omezila na Ahoj "jmeno"
a pak pis o cemkoli - nejlepsi je jak Ti chybi, jak jsi nekde byl a jak sis na ni vzpomel a ze se tam s Tebou musi zajit podivat...popr. co muzete podniknout (prosty popis toho co jsi delal... fajn, ale ne super a naopak celou dobu cist jak je uzasna, jak jeji oci jsou vecerni nebe a hvezdy, ktere v nich zari Ti sviti na cestu ve tme osamnelosti, kdyz jsi bez nic... ze jeji rty jsou Tvym nejoblibenejsim cukrovym... a nikdy se jich neprejis atd...no, proste me to po nake dobe prijde moc neuprimne, chce to neco mezi..). ale aby vedela, ze na ni porad pamatujes..
jinak oslovovani Ty je samozrejmost...
Zaznamenáno

Zitrek nebo pristi zivot. Nevime nikdy, co prijde driv.
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 21. Duben 2007, 00:14:16 »

Aha Úsměv Me vzdycky prislo to velke pismeno, jak kdyz pisu nejakymu profesofovi, ze bych chtel paty termin na zkousku Šťastný
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
surfrider9
*


Karma: 0
Příspěvků: 67


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 21. Duben 2007, 09:54:54 »

Ahoj,
rada prvni - nepsat na pocitaci... i pokud pises jak prase, tak si na to vyhrad trebas dve, tri hodinky a pis to rukou, na nakej peknej papir (vonet nemusi, ale take nemusi byt od salamu)
Osloveni... ja trapne psala (asi moc fantasy) Bud pozdraven, Nejdrazsi... ale dneska bych se omezila na Ahoj "jmeno"
a pak pis o cemkoli - nejlepsi je jak Ti chybi, jak jsi nekde byl a jak sis na ni vzpomel a ze se tam s Tebou musi zajit podivat...popr. co muzete podniknout (prosty popis toho co jsi delal... fajn, ale ne super a naopak celou dobu cist jak je uzasna, jak jeji oci jsou vecerni nebe a hvezdy, ktere v nich zari Ti sviti na cestu ve tme osamnelosti, kdyz jsi bez nic... ze jeji rty jsou Tvym nejoblibenejsim cukrovym... a nikdy se jich neprejis atd...no, proste me to po nake dobe prijde moc neuprimne, chce to neco mezi..). ale aby vedela, ze na ni porad pamatujes..
jinak oslovovani Ty je samozrejmost...


no ono to má být email kámošce /potencialní přítelkyni/, akorat se moc nevidame prtz studuje mimo (chtel jsem z ni vytahnout icq ale to nemá, mam zatim jeji email), takze náš vzájemný vztah jezatím spíš odměřený, takže nějaké nejdražší, máš oči jako sluníčko, moc mi chybíš atd..zatím nepřichází moc do úvahy a působilo by to asi dost vlezle, ..nadruhou stranu se mi nechce psát strohý dopis s velký T (ty), myslím že to je zbytečná bariéra, asi by bylo lepší psát trochu odlehčeně,.. ale nemám moc invence o čem psát..  s tím malým t se zas bojím aby se neuraazila,když studuje tu češtinu Otázka Smutný
Zaznamenáno
B961
***


Civic 1.6ESI VTEC

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Brno
Příspěvků: 426


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 21. Duben 2007, 10:09:10 »

Podle českého pravopisu jsou v pořádku obě verze, jak s velkým, tak s malým písmenem.
Zaznamenáno
Náčelník

Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Místo: Brno
Příspěvků: 7


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 21. Duben 2007, 10:50:17 »

Psaní Ty/ty, resp. Vy/vy se řídí tvým vztahem k oslovovanému... Velký písmeno evokuje spíše úctu, no obchodnímu partnerovi bych s malým nepsal, stejně jako mi přijde docela divný, když mi dlouholetej kamarád napíše "Ty". Chce si to rozmyslet, jaký dojem chceš zanechat.
Zaznamenáno
johny89
*


Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Příspěvků: 118


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 21. Duben 2007, 12:31:19 »

Tak toho oslovení s velkym písmenem bych se fakt nebál... když napíšeš "Ty, Tobě.." tak to znamená, že je pro tebe víc, vážíš si jí.. stějně tak jako když to píšeš profesorovi.. taky to píšeš proto že si ho "vážíš"

A byli ste spolu už třeba venku? je ten váš vztah vyloženě takovej formální pro potencionální partnery? Šťastný Že ste jakoby dobrý kámoši ale o vás dvou si nepovídáte?

Stejně.. podle mě sou v tomhle případě emaily blbý.. lepší je osobní setkání (třeba kino, zoo, kavárna, i když tam mě to příde takový suchý) nebo aspoň icq nebo sms a myslim si že i dopis, zvlášť když je hezky napsanej.. to potěší víc než email.

A co tam psát? Začal bych něčim zajmavym co se ti třeba stalo cos prožil, nejlíp aby ji to bylo vlastní téma.. např jesi máte společný zájmy atd.. vymysli co se ti stalo.. ale ať to je v rozumný míře.
Věty typu: "Ahoj, tak Ti teda píšu..." sou hrozný Šťastný to je lepší psát vo tom že nevíš co psát nebo že neumíš psát rovně bez linek Šťastný

Ahoj,
rada prvni - nepsat na pocitaci... i pokud pises jak prase, tak si na to vyhrad trebas dve, tri hodinky a pis to rukou, na nakej peknej papir (vonet nemusi, ale take nemusi byt od salamu)
Osloveni... ja trapne psala (asi moc fantasy) Bud pozdraven, Nejdrazsi... ale dneska bych se omezila na Ahoj "jmeno"
a pak pis o cemkoli - nejlepsi je jak Ti chybi, jak jsi nekde byl a jak sis na ni vzpomel a ze se tam s Tebou musi zajit podivat...popr. co muzete podniknout (prosty popis toho co jsi delal... fajn, ale ne super a naopak celou dobu cist jak je uzasna, jak jeji oci jsou vecerni nebe a hvezdy, ktere v nich zari Ti sviti na cestu ve tme osamnelosti, kdyz jsi bez nic... ze jeji rty jsou Tvym nejoblibenejsim cukrovym... a nikdy se jich neprejis atd...no, proste me to po nake dobe prijde moc neuprimne, chce to neco mezi..). ale aby vedela, ze na ni porad pamatujes..
jinak oslovovani Ty je samozrejmost...


no ono to má být email kámošce /potencialní přítelkyni/, akorat se moc nevidame prtz studuje mimo (chtel jsem z ni vytahnout icq ale to nemá, mam zatim jeji email), takze náš vzájemný vztah jezatím spíš odměřený, takže nějaké nejdražší, máš oči jako sluníčko, moc mi chybíš atd..zatím nepřichází moc do úvahy a působilo by to asi dost vlezle, ..nadruhou stranu se mi nechce psát strohý dopis s velký T (ty), myslím že to je zbytečná bariéra, asi by bylo lepší psát trochu odlehčeně,.. ale nemám moc invence o čem psát..  s tím malým t se zas bojím aby se neuraazila,když studuje tu češtinu Otázka Smutný
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 21. Duben 2007, 15:51:10 »

Ted bych mel chut sem postnout svuj posledni predrozchodovy dopis. To je myslim docela dobrej priklad, jenze to je zase az moc osobni, ze bych to nerad zverejnoval uplne. Takze radsi pokud ma nekdo eminentni zajem, takna PM.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
daemoniack
****


Karma: 58
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Praha
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 22. Duben 2007, 09:54:32 »

Ty/ty... presne, je to vyraz ucty... asi jsem uz moc stara, nebo moc kostnata, ale od kluka se stredni skolou bych asi preci jen ocekavala v osloveni to velke pismenko.. protoze, pokud si me nevazi jako cloveka, ale bere to tak nak... postelove... nema pro me smysl.
Vubec me nenapadlo, ze by to nekomu mohlo prijit divne - mozna dneska, kdyz se komunikuje vyhradne pres pocitac, ale pro me, ktera jsem si s kamaradama z detstvi psala vyhradne papirove dopisy, je to prirozene (stejne jako pro meho dedecka posilani pohledu na Vanoce...take posilam jen maily a jemu pohled)...
Jeste to muzes udelat tak, ze se v dopise osloveni vyhnes a pockas,jakym zpusobem Ti ona odpovi...Úsměv
Zaznamenáno

Zitrek nebo pristi zivot. Nevime nikdy, co prijde driv.
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 22. Duben 2007, 11:55:12 »

Ja v tom velkem pismenu prave vidim tak trochu krome ucty i odstup. Smutný Nevim proc, ale prijde mi to tak Mrkající
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
B961
***


Civic 1.6ESI VTEC

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Brno
Příspěvků: 426


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 22. Duben 2007, 14:27:10 »

Taky to tak vidím, velké písmeno ve mě evokuje pocit formálnosti a neintimnosti.
Zaznamenáno
johny89
*


Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Příspěvků: 118


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 23. Duben 2007, 13:02:53 »

Taky to tak vidím, velké písmeno ve mě evokuje pocit formálnosti a neintimnosti.

mě nepříde.. Ty znamená že si ji vážíš a basta fidli Šťastný navíc když řekneš ty tak je to jak nějakej hej počkej Šťastný
Zaznamenáno
B961
***


Civic 1.6ESI VTEC

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Brno
Příspěvků: 426


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 23. Duben 2007, 14:43:18 »

navíc když řekneš ty tak je to jak nějakej hej počkej Šťastný
Tam záleží na kontextu...
Zaznamenáno
LordAli
****


Karma: 8
Věk: 1017
Místo: Mousillon
Příspěvků: 895


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 23. Duben 2007, 15:16:53 »

Myslím, že pokud slečna neučí český jazyk a je mladší jak 25 let, tak jsou velký/malý písmenka v tomto případě úplně šuma fuk. Samozřejmě jméno se velkym píše.
Zaznamenáno

Láska jest plna jedu i medu!
Láskou se sluha nenasytí.
Škoda krásy, kde rozumu není.
Bez opatrnosti i moudrost slepa.
Mikmik
**


Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: icq na požádání v PM
Příspěvků: 284


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #15 kdy: 24. Duben 2007, 21:08:45 »

No řekl bych že víc záleží spíš na obsahu emailu než na tom, jestli je velké T u slova ty...
Doporučoval bych vložit tam i nějaké otázky, aby ti mohla slečna pohodlně odpovědět  Super!
Zaznamenáno

World isn't bad but people are S jazykem
New systems generate new problems S jazykem
když nejde o život jde o howno S jazykem
--------------------Dixi--------------------
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 24. Duben 2007, 21:33:07 »

No řekl bych že víc záleží spíš na obsahu emailu než na tom, jestli je velké T u slova ty...
Doporučoval bych vložit tam i nějaké otázky, aby ti mohla slečna pohodlně odpovědět  Super!
Moc dobra myslenka - otazky jsou dulezite!
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Edwin
*


Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Příspěvků: 125


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 27. Duben 2007, 14:18:25 »

Vzhedem k tomuto tematu me napada otazka cim pisete??? Prupiskou , Plnicim Perem nebo necim jinym ????
Ja pisu plnicim perem anemuzu si to vynachvalit mam pero znacky Parker a pise se mi s nim uplne skvele a prupisky nesnasim pac nikdy nepisou hezky modre bud je to fialova nebo takova cerno modra
Zaznamenáno

Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 27. Duben 2007, 23:39:57 »

Ja osobne rad pouzivam tyto: http://www.centropen.cz/start.php?menu=2&vyrobek=11&pm=vyrobek
Delaji peknou, souvislou linku (ne jako propiska, spis jako pero) a pritom se s nima pise lepe nez s perem, protoze dost tlacim... a cely ten projev vypada kultivovaneji. Jeste jsou tay dobre tyto: http://www.centropen.cz/start.php?menu=2&vyrobek=12&pm=vyrobek

Drive sem psaval timhle: http://www.centropen.cz/start.php?menu=2&vyrobek=108&pm=vyrobek ale je to o hodne horsi nez vyse jmenovane.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
daemoniack
****


Karma: 58
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Praha
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 29. Duben 2007, 08:21:28 »

Heh, ja teda pisu tim co se mi zrovna dostane do ruky. Ale nejradeji mam asi hodne tence pisici propisky - pisu dostblechy, takze to aspon trosku jde precist:-)
Zaznamenáno

Zitrek nebo pristi zivot. Nevime nikdy, co prijde driv.
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 29. Duben 2007, 11:34:39 »

PRave proto mam rad ty vyse jmenovane Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS