Jak si zachovat důstojnost a hrdost??

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
29. Březen 2024, 11:28:46

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Prosby o radu a dotazy
| |-+  Jak na ženský (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Jak si zachovat důstojnost a hrdost??
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Jak si zachovat důstojnost a hrdost??  (Přečteno 7042 krát)
Aleš
***
Karma: 23
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Místo: Hranice/Ostrava
Příspěvků: 304


Zobrazit profil
« kdy: 21. Prosinec 2010, 15:06:34 »

Čaute, měl bych na vás prosbu o radu. Potřebuji poradit, jak zareagovat, případně jak napsat bývalé, že nemám zájem o setkání s ní.
Popíšu vám naši situaci: Před dvěmi roky se mi podařilo přebrat NG5 s větším podvozkem na svou společenskost, aktivní styl života a začalo to oboustranně skvělé rande s polštářovou bitvou v čajovně. Následovalo asi půlroční bydlení s ní a jejím taťkou, potom se během pokecu po icq a jednom setkání zamilovala do jiného a mě to jako PFU sralo.
Skončilo to blbě, vyčetla mi kdeco, já ji to, že jak se mohla zamilovat tak rychle do jiného a že nebyla schopna si udělat čas na poslední předání věcí. Na závěr v tom ještě figurovala její dlouhodobá kámoška, co hrála na obě strany, mě o ní říkala, že chlapy střídá jak ponožky akdyž jsem to bývalé psal, tak mi napsala, ať si na  o mě jí zase, že roznáším drby...

Skončilo to @, kdy ona mi poslala video o mrtvých motorkářích a byla opravdu pěkně hnusná, co se týká popisu mého charakteru a bylo hodně sprostá i co se týká našeho vztahu. Štvalo ji, že já to beru s klidnou hlavou(z předchozích zkušeností jsem to bral tak, jak to je).
Před 14 dny se ozvala po icq a byla hodně milá, hodně se vnucovala a chce, abychom se mezi vánocemi setkali.
Nyní prý žije s přítelem v Praze, kam se kvůli práci odstěhovala(ten můj nástupce jí prý mlátil a byl nezaměstnaný). Pak jsme si na střídačku napsali 2 @ spíše o minulosti, kdo to jak měl a o vzájemných křivdách. Její pozornost byla evidentní, já se tvářil, že mám přítelkyni, (popravdě si myslím, že nikoho nemá, nebo cítí, že to není ten pravý, ikdyž jsem se zeptal, tak mi řekla, že je to zlatíčko ;-) ). Na vánoce má jet pro svého otce, a jedou s ním do Prahy a chce zase zajít pokecat. Já už jsem ji po @ napsal, že vzhledem na všechny ty emoce, kterýma jsme si prošli, nevím, zda je to setkání dobrý nápad a zda to nenechat tak, jak to je, s hezkými vzpomínkami na naše začátky... a že by mě na to zajímal její názor. (Psal jsem ji, že asi budeme s přítelkyní u rodičů)

Ona by se setkat chtěla... Teď je řada na mě a na můj závěrečný verdikt.

Popravdě na ní nevzpomínám a ani na to hezký, ty chvíle jsou přebitý jinýma holkama, protože to co mi na konci napslala bylo hnusný, popravdě si s ní nechci vůbec zatěžovat myšlenky. Měli jsme sice stejný smysl pro humor, rozuměli jsme si úplně fantasticky, ale po komunikaci po icq ji bavím jen já... O jejím příteli jsem napsal, že jsem rád, že má konečně dobrý vztah, a že ji to přeju a že rád poznám i jejího přítele a že to určitě to musí být úžasný člověk.
Co se týká jejího způsobu vyjadřování, je docela ofrklá.
Když bych ji napsal, že bych to nechal tak jak to je, jak to napsat, abych měl v jejích očích pořád vysokou cenu a i v budoucnu litovala, jak náš vztah skončil(psala, že už litovala).
Díky moc všem. Al

Zaznamenáno

Jde všechno,když neschází kuráž!
Dosáhnout můžeš i toho,co není na dosah!
V životě je každý konec novým začátkem.
Je jedno, co si o tvé výšce nebo síle myslí ostatní,důležité je,co si o sobě myslíš ty sám.
Vztah, kterej nekončí rozchodem, končí smrtí.
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 21. Prosinec 2010, 15:24:44 »

Na co si hraješ? Taky jsem byl v situaci, kdy jsem chtěl, aby litovala. Asi nejsi tak spokojený, jak by jsi chtěl a stále si myslíš, že se má líp než ty... nebo mi to aspoň tak přijde. já od té doby, co jsem znovu šťastně zadaný bývalku neřešim a je mi fuk s kým se kde tahá, co dělá a vidět ji nepotřebuju a nemám potřebu ji ani nijak ukazovat, jak by se se mnou chtěla mít. prostě jsem za tím udělal tlustou čáru.

Ta moje spokojenost, to je to, co mi může závidět. Není třeba si na nic hrát, pokud se máš dobře.
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 21. Prosinec 2010, 18:09:53 »

Chápu že jsi naštvaný a chceš jí to nějak oplatit. Ale nějak jí říkat že se s tebou mohla mít dobře a podobný věci, to vůbec nemá smysl. Ona to pak naprosto nelogicky otočí proti tobě, sama si žádnou vinu nepřizná, a zbytečně tě to sebere.

Takže jí prostě jen napiš něco ve stylu "Je mě líto, ale po tom co jsi na mě byla hnusná, nemám chuť se s tebou už jakkoliv bavit." Žádný vysvětlování, odpovídání na její otázky, prostě nic, protože by to vedlo k hádce a situaci, co jsem popsal na konci prvního odstavce.
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
Aleš
***
Karma: 23
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Místo: Hranice/Ostrava
Příspěvků: 304


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 22. Prosinec 2010, 13:20:25 »

Na nic si nehraju, mám se dobře a jsem se sebou spokojenej, to co chci změnit je, mít kvalitní LTR, ale rozhodně né s ní. Nejvíc jsem chtěl, aby litovala hned po rozchodu, tehdy jsem ale už měl dost zkušeností, abych ji něco oplácel, já jsem to naopak chtěl mít rychle za sebou a nechtěl jsem se v tom plácat, což ona nedokázala pochopit, dneska je to spíš tak, že pokud jí to je líto, tak mě je to fuk, spíš jí to přeju, protože jsem vědomej toho, že bych s ní ztrácel jenom čas, překvapila mě svým chováním, opravdu jsem jí pořádně neznal.
Tu tlustou čáru jsem za ní udělal už dávno.

Beduin, joei: Díky za inspiraci, já bych ji napsal něco na způsob, že by mě zajímalo, co bys dělala ona na mém místě, a že obdivuju její odvahu, se po tom všem ozvat.. dvakrát se nemá do stejné řeky vstupovat, možná se náhodou někdy potkáme a třeba si na ten čaj zajdeme, nyní ale nechci změnit, to jak to je.

Co na to říkáte?
Zaznamenáno

Jde všechno,když neschází kuráž!
Dosáhnout můžeš i toho,co není na dosah!
V životě je každý konec novým začátkem.
Je jedno, co si o tvé výšce nebo síle myslí ostatní,důležité je,co si o sobě myslíš ty sám.
Vztah, kterej nekončí rozchodem, končí smrtí.
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 22. Prosinec 2010, 14:00:21 »

Pořád to není to nekompromisní ukončení z tvé strany, vidím v tom nádech vysvětlování a čekání že uzná chybu. Ona tu chybu neuzná, nebo aspoň ne teď a už vůbec ne z tvojí iniciativy. Takže s tím nesouhlasím úplně, ale zkus to a uvidíš. S jazykem
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 22. Prosinec 2010, 14:14:45 »

udělej, jak to cítíš. každopádně přísloví "Dvakrát do jedný řeky nevstoupíš" se podle mě obecně chápe špatně... to není tak, že nemůžeš vstoupit 2x do Vltavy, to můžeš, spíš jde o to, že ta řeka tím, jak plyne, jak teče, jak utváří krajinu a omílá břehy, tím ta řeka není nikdy stejná.

Proto když se vrátíš k té holce, bude určitě jiná, než když jste začínali prvně, ale rozhodně bych ti to nedoporučil, dopadne to stejně.
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Aleš
***
Karma: 23
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Místo: Hranice/Ostrava
Příspěvků: 304


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 23. Prosinec 2010, 09:09:18 »

Ona tu chybu neuzná, nebo aspoň ne teď a už vůbec ne z tvojí iniciativy.

Čau, ona už tu chybu možná uznala, možná už na ten náš rozchod doplatila, v prvním @ mi napsala:

Popravdě mě mrzí, co se tehdy stalo. V jednom jsi měl pravdu - doplatila
jsem na to. I když mnohem hůř než jsem čekala a trvalo mi hodně dlouho, než
jsem se dokopala k zásadnímu rozhodnutí.
Ono celý loňský rok byl opravdu náročný. Hlavně na psychiku. Bývalý
nepracoval, vybuchoval kvůli každé blbosti a byla jen otázka času, kdy by mě
zmlátil. Dlouho jsem si namlouvala "to se spraví", že je jen ve stresu z
toho, že nemá práci.

V druhém @ už maže med kolem pusy a vzpomíná na to, co pěkného jsme spolu prožili. Prostě mě chce vidět...
Je to 2 roky, co jsme spolu naposledy osobně mluvili a pak to skončilo špatně.

udělej, jak to cítíš. každopádně přísloví "Dvakrát do jedný řeky nevstoupíš" se podle mě obecně chápe špatně... to není tak, že nemůžeš vstoupit 2x do Vltavy, to můžeš, spíš jde o to, že ta řeka tím, jak plyne, jak teče, jak utváří krajinu a omílá břehy, tím ta řeka není nikdy stejná.
Proto když se vrátíš k té holce, bude určitě jiná, než když jste začínali prvně, ale rozhodně bych ti to nedoporučil, dopadne to stejně.

Toho, že se nemají obnovovat rozpadlé vztahy jsem si vědom a myslím, že i ona. Neutrální Některé věci se ale nezměnily, třeba to, jak je oprsklá(zjištěno z @) a existuje riziko, že je pořád schopná využít mých slabin ve svůj prospěch, takže těžko bych si k ní vytvářel k ní důvěru. Proto se s ní nechci ani vidět, nebyl bych spontální a nemohl bych ji důvěřovat, navíc jediný pozitivum z toho může být, že by mě v Praze seznámila s kámoškama, příp. max. bych u ní mohl v případě potřeby přespat a to mi za to, s ní vybudovat nejaký kamarádský vztah(s trhlinama vzhledem na důvěru) nestojí za to. Co si o tom myslíte vy? Znepokojený



Zaznamenáno

Jde všechno,když neschází kuráž!
Dosáhnout můžeš i toho,co není na dosah!
V životě je každý konec novým začátkem.
Je jedno, co si o tvé výšce nebo síle myslí ostatní,důležité je,co si o sobě myslíš ty sám.
Vztah, kterej nekončí rozchodem, končí smrtí.
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS