Když si slečna nevěří...

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
26. Duben 2024, 11:05:08

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Prosby o radu a dotazy
| |-+  Jak na ženský (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Když si slečna nevěří...
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Když si slečna nevěří...  (Přečteno 11246 krát)
Ghostwriter

Karma: 0
Příspěvků: 22


Zobrazit profil
« kdy: 16. Červen 2007, 21:09:51 »

Rozpoutejme nějakou diskuzi. Zajímá mě váš názor na to, jak se chovat k holce, která si není sama sebou moc jistá. Dříve se nenáviděla (opravdu doslova) kvůli postavě, pak na tom zapracovala a teď už je v pohodě, ale u kluků prostě nikdy nebyla "dost dobrá". No a já když do ní půjdu, tak řeším menší dilema. Mně přijde naprosto úžasně krásná, takže když jí to řeknu, nabízí se možnost, že po mě půjde všema deseti, pač holky tohle chtěj slýchávat a já bych byl jeden z mála kterej jí za to obdivuje. Na druhou stranu vím, že si to zaslouží slyšet a chci aby věděla, jak moc se mi líbí. Ale znám příbehy typu "ona se líbí mně, z toho vyplývá, já se líbím jí", nebo extréměji "já miluju jí => ona miluje mně". Takhle to většinou funguje právě u těchhle holek, který si samy sebou nejsou moc jistý, takže berou v uvozovkách "prvního kterej má zájem". Chci tenhle "problém" vyřešit v hlavě dřív než se do něčeho pustim, protože pak se to může zvrtnout a ona ke mě může vzhlížet, ve smyslu "děkuju že se mnou chodíš, seš jedinej kdo o mě má zájem" a může tak vzniknout nerovný vztah.
Pište co si myslíte a berte to čistě hypoteticky, s tou holkou sem v životě nemluvil, takže se nemusí chovat tak, jak tu píšu, nicméně je to logický předpoklad podložený jejími vlastními příspěvky v různých netových poradnách a událostmi co sem tak slyšel od jejich kámošek.
« Poslední změna: 03. Červenec 2007, 23:01:15 od LordAli » Zaznamenáno
Paul Denton
**


bullshit proof

Karma: 13
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Brno
Příspěvků: 273


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 16. Červen 2007, 21:42:32 »

takže teda čistě hypoteticky, kámo  Mrkající ...

uvědomění číslo jedna - opatrně. ze začátku na to netlač, nehraj s ní takový ty provokativní hry o sebevědomí okořeněném arogancí s humorem. tohle pomaličku prověr po krocích, jak se k tomu bude stavět.

hodně záleží, na jakých základech je postaven její svět, co si myslí o okolí. může ještě pořád nenávidět některý složky jejího světa (ne nutně sebe) a pokláídat se za oběť. no nějakej chyták v tomhle spíš očekávej.

teď tvůj postoj k ní a sociální status. je zdravé pro pár, když se dá dohromady dvojka o podobném sociálním statusu (sebevědomí, přístup ke světu atd.). pokud jeden z partnerů je výrazně odlišného sociálního statusu, nedělá to dobře. když budeš tvoje "opravdové" já, sebevědomé, tak si ona po čase bude myslet, že je tebou zastiňována a bude cítit potřebu se toho útisku zbavit.
takže rozumně na ni tak, že přizpůsobíš svůj sociální status jí (no snížit jde líp jak zvýšit  Mrkající ). tzn žádný machroidní vtípky, projev o ni zájem, zkus naslouchat co povídá atd. ... tohle všechno je na začátek vztahu, aby ona měla možnost si k tobě vytvořit nějaké pouto ... po čase ji můžeš popostrčit a pomoci ke zvyšování sociálního statusu na tu zdravou rovinu
Zaznamenáno

Seize the moment -- and the moment will echo forever!
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 16. Červen 2007, 22:52:04 »

Tyjo Úsměv Uplnej Freud, ten Paul Úsměv Ale vystihnul to dobře.

Mimochodem, zvyčováníé slečnina sebevědomí je běh na dlouhou trať (a za trest) Úsměv Mě osobně se to teda nepodařilo, i když sem  se hodně snažil. Smutný
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Mikullas
**


Offline

Karma: -6
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Bratislava
Příspěvků: 232


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 16. Červen 2007, 23:02:34 »

Tak ako napísal Avanger. Ak to dievča naozaj nestojí za to (alebo nemáš chuť sa hrať na psychológa Úsměv ), tak by som sa ňou nezaoberal, pretože tebe samotnému to zoberie veľa energie a nebudeš sa v takom vzťahu cítiť dobre.
Zaznamenáno

Nič to, že si sa potkol, to je znamenie že ideš.
Nikdy sa nemrač aj keď si smutný, lebo nevieš, kto sa môže zamilovať do tvojho úsmevu Úsměv
Najprv si naštudujte o balení z článkov na nete a rôznych kníh, fórum vás základy nenaučí!
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 17. Červen 2007, 00:26:17 »

...tebe samotnému to zoberie veľa energie ...
Jo, tohle sem zapomel. Vetsinu casu se pri tom budes citit, ze jsi uplne na dne a budes se vsemozne zlepsit slecne naladu. A vice mene ze zacatku to bude zbytacna prace. Casem se to lepsi, ale zacatky - mas chut si hodit masli, obcas Šťastný
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Paul Denton
**


bullshit proof

Karma: 13
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Brno
Příspěvků: 273


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 17. Červen 2007, 06:40:18 »

S tím vysáváním energie jak kdy. Pokud jsi opravdu silné individuum se zásadami o neotřesitelném základu, bude ti zobat z ruky. Jestli zapochybuješ, bude to horší.

Mikullasi, máš pointu - někdy se nevyplatí dávat určitým lidem svoje úsilí, svoji lásku. Té máme jen omezené množství a sami si musíme volit, komu ji zpřístupníme a dělat rozhodnutí. A co víc, různí lidé mají této energie na rozdávání porůznu, sami vyžadují různou výměnu od vás.

Když ještě narazím na problematiku zla, jakožto odvrácenou stranu lásky, jde do tuhého. Neříkám, že daná slečna, ale jsou takové bytosti, které z tebe budou soustavně tu vynaloženou energii ždímat, aby tě zničili (to záležá jak psychicky špatně na tom jsou). Nemusí být nutně sadisticého rázu s vědomým úmyslem, ale tito lidé to dělají na svoji vlastní obranu. Člověk na zdravé cestě duševního vývoje se snaží uvědomit si svoje chyby a odstraňovat je, ten na nezdravé cestě duševního vývoje si je vědom dobra okolo sebe, které když na něj vrhne světlo, odhaluje jeho špatné stránky. Takový člověk odmítá zlepšovat sama sebe, snaží se zničit všechny ty, kteří jej odhalují ... tj jen utíká od pravdy.

Nakonec ale zlo vždycky prohraje  Mrkající , zdevastovat může třeba jednoho člověka, ale dá do pohybu energie, které ve zhrození co se stalo dají impulz 10ti dalším jedincům na cestu za dobrem (kteří by obyčejně mohli prožít život entropický, bez cílu a úsilí).
Zaznamenáno

Seize the moment -- and the moment will echo forever!
dextera
***


Karma: 10
Místo: Praha
Příspěvků: 339


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 17. Červen 2007, 10:02:20 »

Tak ty vaše příspěvky, pánové, se hrozně hezky čtou, ale mohl by mi někdo z vás vysvětlit, proč si chlapi většinou vyberou slečnu, která si moc nevěří a její sociální status je nižší? Uvedu tu jeden příklad jednoho mýho kamaráda (doufám, že tohle forum nečte  Mrkající). Přes internet se seznámil s nějakou slečnou, nejprve si psali, vyměnili fota atd....slečna byla bývalá krasobruslařka, moc pěkná na fotografii (údajně, neviděla jsem)....ale co se nestalo, když došlo na sraz, přišla tam se šátkem a jemu zavázala oči, aby ji neviděl (nevím, jestli se vynořila nějak ze zálohy) ale prostě neviděl ji....pěkné zpestření na začátek vztahu...jenže ten vzah trvá téměř už dva roky a on ji ještě neviděl...důvod: má nějaké zdravotní problémy a hodně přibrala, doufá asi, že to shodí....už jednou se s ní chtěl rozejít, ale vyhrožovala prý sebevraždou....takže už 2 roky za ní chodí, nemůžou spolu mezi lidi ani do blbýho kina, pže on by tam musel sedět se šátkem přes oči  Smějící se mohl by mi někdo vysvětlit, proč chlapi zůstavají s takovýma holkama? Slečna si evidentně nevěří a myslím, že on by ji měl rád, i kdyby se mu ukázala a měla nějakej pár kil navíc....akorát už ho štve tahle hra... Tohle je extrém, ale znám ze svýho okolí víc takových případů, kdy slečna moc sebevědomí nemá a chlap jí ho zvyšuje....naopak já si věřím (neříkám, že vždy mám k tomu důvod  Mrkající) a každej chlap mi zdrhne  Velmi smutný.....sociální status mi nikdo pomáhat zvyšovat nemusel, pže jsem tak nějak od přírody soutěživá a vadilo by mi, kdyby můj parnter měl vyšší vzdělání než já  Mrkající a taky...nechci být závislá na partnerovi...zajímalo by mě, jestli třeba příliš vysoké sebevědomí taky nějak neodrazuje??? nebo proč si vybíráte slečny které si nevěří?...


Zaznamenáno

"Na ranách na duši je krásné to, že z nich rostou křídla." (Jung)
afi
***


Karma: 18
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 597


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 17. Červen 2007, 11:14:34 »

dextera: holka ty ses poklad, bych te bral vsema deseti Mrkající ale proste kazdej kluk je jinej a klucina, kterej si treba az zas tolik neveri (i kdyz se tak treba navenek projevuje) by nemusel nekoho jako ses ty vystat, protoze si veris si nezavisla, samostatna... tak proc bys mu za chvili neutekla za nejakym chytrym krasavcem? normalni kluk prece pro tebe nemuze bejt dost dobrej a tak si treba hodne kluku na tebe ani netroufne...

a proc si chlapi vyberou slecnu ktera si moc neveri? je to jistota. tecka. jo a ten tvuj kamos.. to si delas prdel, nebo to myslis vazne Otázka ja sem se u toho valel smichy na zemi, kdyz sem si to cet Šťastný no jestli to je pravda, tak ten tvuj kamos s ni je treba proto, ze se mu s ni hezky povida, je mu s ni fajn a HLAVNE proto, ze se boji o tu holku, nechce za ni bejt zodpovednej kdyby si neco udelala...
Zaznamenáno
Mikullas
**


Offline

Karma: -6
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Bratislava
Příspěvků: 232


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 17. Červen 2007, 12:01:48 »

...nechci být závislá na partnerovi...
Chlapom sa môže zdať, že im niesi oddaná a že nie sú potrební v tvojom živote ...čo by aj mňa asi odradilo Úsměv
Síce som takéto sebavedomé dievča ešte nemal, ale mám takú kamarátku. Napr. keď jej pochválim nejaké oblečenie, že ho má pekné, tak namiesto ďakujem povie "Ja viem, že je." (Aj keď to už je asi extrém) a mňa to neuveriteľne vytáča. U chlapov má však úspech, ale vďaka svojej inteligencii (aj v správaní sa) a veľkej vášnivosti, ktorú prejavuje voči svojim partnerom.
Zaznamenáno

Nič to, že si sa potkol, to je znamenie že ideš.
Nikdy sa nemrač aj keď si smutný, lebo nevieš, kto sa môže zamilovať do tvojho úsmevu Úsměv
Najprv si naštudujte o balení z článkov na nete a rôznych kníh, fórum vás základy nenaučí!
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 17. Červen 2007, 12:03:35 »

zajímalo by mě, jestli třeba příliš vysoké sebevědomí taky nějak neodrazuje???
No, alespon me, urcite. PRotoze clovek s prilis velkym sebevedomim neni ochoten pripustit si svoje chyby. Natozpak aby s nima neco delal. A to fakt nesnasim.

Ale taky souhlas s Mikullasem Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Paul Denton
**


bullshit proof

Karma: 13
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Brno
Příspěvků: 273


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 17. Červen 2007, 12:10:53 »

Tak ty vaše příspěvky, pánové, se hrozně hezky čtou, ale mohl by mi někdo z vás vysvětlit, proč si chlapi většinou vyberou slečnu, která si moc nevěří a její sociální status je nižší?
Jednoduchý jak facka - chtějí mít ve vztahu převahu, kontrolu nad věcí, dominanci. Lidé mají rádi pocit moci, chlapi obzvláště.
... a protože šedý myši jsou děsně roztomilý (to je zrovna osobní názor)

Tak mě ještě napadá, milá dexterko, znáš centralizovanou teorii (4 archetypy - bojovník, kouzelník, král, milenec) od Dr. Paula? Teď nemyslím sebe Mrkající , ale jednoho zkušeného amerického hráče a psychologa ....
Že on říká, v čem se můžou protiklady přitahovat. No na jedný straně máš stydlivou nevýraznou slečnu, na druhý straně sebevědomýho ráznýho chlapa ... přesně tak! chlapi jsou od přírody bojovnější, viz testosteron. btw máš kníra?  S jazykem ... no takže zpět k té teorii. Jak se tito dva potkají, dvě duše které jsou mimo vyváženost (balanc, serenitu, říkej tomu jak chceš) se takhle svým spojením přiblíží na tom pomyslným kruhu blíž ke středu - tam všichni co se chceme zlepšovat směřujeme, na okrajích kruhu jsou extrémy (emoušci, nerváci atd.). A takhle to teda funguje, mnohdá na vědomé úrovni nevíme, ale což
Zaznamenáno

Seize the moment -- and the moment will echo forever!
Paul Denton
**


bullshit proof

Karma: 13
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Brno
Příspěvků: 273


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 17. Červen 2007, 12:16:44 »

zajímalo by mě, jestli třeba příliš vysoké sebevědomí taky nějak neodrazuje???
No, alespon me, urcite. PRotoze clovek s prilis velkym sebevedomim neni ochoten pripustit si svoje chyby. Natozpak aby s nima neco delal. A to fakt nesnasim.

Ale taky souhlas s Mikullasem Úsměv
Sebevědomí a schopnost přízemně myslet (narozdíl od vznášení se ve snech) jsou dvě jiné věci, i kdyz sakra těsně spjaté, kámo ...

Četl jsi o tý teorii burzy? Mladý, ambiciózní ekonom dostane prachy. Má je investovat do akcií a zůročit prachy. OK, tak provede výzkum, udělá investici, která bude určitě výnosná.
Začíná na stovce.
klesá to na 90,
na 80 (v tomto momentě by rozumnej týpek akcie prodal, ale on ne, on MÁ PRAVDU)
70
60
50 (ale MÁ PRAVDU)
30
bankrot, ale má pravdu

Tož dobrej příklad sebevědomého blbce.
Zaznamenáno

Seize the moment -- and the moment will echo forever!
Mikullas
**


Offline

Karma: -6
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Bratislava
Příspěvků: 232


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 17. Červen 2007, 12:41:34 »

Tiež si myslím, že človek, ktorý sa bojí priznať si svoju chybu kvôli okoliu (myslí si, že by kleslo jeho postavenie) nieje sebavedomý, ale skôr naopak. To už sa skôr bavíme o namyslenosti.
Zaznamenáno

Nič to, že si sa potkol, to je znamenie že ideš.
Nikdy sa nemrač aj keď si smutný, lebo nevieš, kto sa môže zamilovať do tvojho úsmevu Úsměv
Najprv si naštudujte o balení z článkov na nete a rôznych kníh, fórum vás základy nenaučí!
Paul Denton
**


bullshit proof

Karma: 13
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Brno
Příspěvků: 273


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 17. Červen 2007, 12:55:31 »

Tiež si myslím, že človek, ktorý sa bojí priznať si svoju chybu kvôli okoliu (myslí si, že by kleslo jeho postavenie) nieje sebavedomý, ale skôr naopak. To už sa skôr bavíme o namyslenosti.
Jsme se nepochopili ... mluvil jsem o neschopnosti uznat svůj omyl jako o zamlžení racionálního vnímání. Protože co je to pravda? Existuje? V mezilidské komunikaci ne, každý má tu svoji, dominantní pravda vítězí; a to nemusí být vůbec po faktické stránce pravdivá.
Někteří lidé si žijí svou realitu, kde jsou naučeni, že svým intelektem převálcují ostatní a prosadí vždy svoji pravdu a né jinak, nejsou to schopni rozpoznat kde staví zrdavý rozum, viz ten ekonom s akciema
Zaznamenáno

Seize the moment -- and the moment will echo forever!
dextera
***


Karma: 10
Místo: Praha
Příspěvků: 339


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 17. Červen 2007, 13:32:14 »

Hmmm, tak možná by se sem hodila nějaká definice sebevědomí, pže mám pocit, že to každej chápeme jinak....nemyslím, že bych nebyla schopna uznat svou chybu, i když, ano, někdy to je problém, ale pokud mě někdo přesvědčí pádnýma argumentama, tak jsem schopna změnit názor...

to Paul Denton: ano, všichni se snažíme přiblížit tomu středu a u partnera hledáme to, co nám chybí...ale konkrétně partnera s nízkým sebevědomím bych nechtěla, pže bych si ho nemohla vážit...jak ty si můžeš takové slečny (šedé myši) vážit, když ten vztah, dle mého nemůže být rovnocenný.....jeden má ve vztahu navrch a druhý je submisivnější....pokud někdo má potřebu uplatňovat svou moc nad druhým, tak je s ním něco v nepořádku....o tom by vztah, imo, být neměl....btw: kníra zatím nemám, ale neříkám, že se to tak za 40 let nemusí změnit  Smějící se
Zaznamenáno

"Na ranách na duši je krásné to, že z nich rostou křídla." (Jung)
Paul Denton
**


bullshit proof

Karma: 13
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Brno
Příspěvků: 273


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 17. Červen 2007, 14:59:10 »

definici sebevědomí máš nenechat si srát na hlavu ... co se tu řešilo dál bylo, jestli další předpoklady, které vyvstávají z příliš nízkého/vysokého sebevědomí jsou morálně správné

definici zdravého sebevědomí? myslet na sebe vždy na prvním místě, avšak dávat pozor i na ty druhé, být jim oporou v případě potřeby; osvobodit se od pochybností ale zachovat si zdravý kritický názor

dextero, možná ne všichni prahnou po rovnoceném vztahu (a to nejen můžský archetyp "velký táta" ). někdo je třeba tak hodnej a obětavej, že chce pomáhat třebas těm ušláplým holkám (pro jistej druh lidí je předávání zkušeností a snaha zlepšit svět okolo nás uspokojující, si vem že třeba existují i dobří učitelé  Mrkající ). dál nechápu, co je to za sobeckost v neschopnosti si vážit člověka s nízkým sebevědomím. ano, člověk s nízkým sebevědomím v nás vyvolá negativní reakce, protože reflexí svých nejistot na nás nám připomíná naše vlastní nejistoty. takže pak utíkáme k někomu, kdo vyzařuje silnou osobností? ale je to pořád jen o nás? co takhle se občas trochu obětovat ...

někdy si kladu otázku: co je kurwa drží pozadu od toho, aby žily ten svůj život na plný potenciál a né seděly na zadku? když maj zájem se zlepšovat, je to jedna radost ... jinak to jde hůř, to by jsme se ale dostali dost od tématu ...
Zaznamenáno

Seize the moment -- and the moment will echo forever!
dazed
**


Karma: 17
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Příspěvků: 226


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 18. Červen 2007, 10:36:16 »

Tak ty vaše příspěvky, pánové, se hrozně hezky čtou, ale mohl by mi někdo z vás vysvětlit, proč si chlapi většinou vyberou slečnu, která si moc nevěří a její sociální status je nižší?
Jednoduchý jak facka - chtějí mít ve vztahu převahu, kontrolu nad věcí, dominanci. Lidé mají rádi pocit moci, chlapi obzvláště.

Je to tak. Hodně mužů se "bojí" příliš sebevědomých žen, přesněji řečeno sebevědomějších, než jsou oni sami. Chtějí mít navrch. Některé kamarádky s tím mají taky problémy: jsou dost sebevědomé a dominantní a diví se, proč mají problém najít chlapa, když jim všichni okolo říkají, že jsou krásné a úžasné. Tak to holt funguje - neříkám, jestli je to dobře nebo špatně.
Zaznamenáno

Happiness under construction!
Mr.LiWu
*****


Advocatus diaboli

Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 40
Místo: Praha
Příspěvků: 2 153


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 18. Červen 2007, 11:03:16 »

to daze: Právě protože jsou krásné, sebevědomé, prostě to v nich vyzařuje...většina chlapů si řekne že ta ma na každým rohu 10 nápadníků a sbalit se ji nepokusí s tím že by to byla ztráta času...když tohle udělá většina chlapů tak už jich na ně moc nezbyde a člověk si pak říká jak je to možný, když potká krasavici s uplně průměrným pánem...asi nejspíš proto že ten pán se nebál do toho jít...
Zaznamenáno

Kdo chce hledá možnosti, kdo nechce hledá důvody
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS