kupovanie, platenie.. holke?

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
16. Duben 2024, 13:19:44

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Prosby o radu a dotazy
| |-+  Jak na ženský (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  kupovanie, platenie.. holke?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: kupovanie, platenie.. holke?  (Přečteno 2645 krát)
Varg
**


per aspera ad astra

Karma: 6
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 162


Zobrazit profil
« kdy: 27. Červen 2010, 13:19:56 »

Chalani, celkom ma trápi jedna vec, v hlave sa mi to trochu komplikuje a rád by som si to nejako urovnal a zocelil nech viem ako sa mám v istej situácii zariadiť.

Predtým ako som sa dozvedel o PU tak pre mňa bola samozrejmosť babe niečo  zaplatiť, respektíve tam nejde ani tak o tú prejavenú ochotu zaplatiť jej kávu ale skôr o to, že keď povedala nie, tak som na ňu stále tlačil že to zaplatím, napríklad. Proste nice guy, zúfalý, ktorý nevedel čo s ňou tak využil jediné postupy uložené niekde v hlave zo sprostých filmov a všeobecného povedomia.

Potom som si prečítal knihu How to became an aplha male (podľa mňa to je veľmi umelé riadiť sa podľa knihy a krokov v nej a tak byť ,,alfa", takže túto knihu neberiem moc vážne i keď niektoré veci sa z nej dajú pobrať) a odvtedy som si povedal že nikomu nič nezaplatím, nedám atď. Keď som bol s holkou v kine, tak som ju nechal nech si zaplatí sama atď. To bol ale jeden prípad kedy som mal z nej pocit že odo mňa očakáva že jej to zaplatím, alebo že z toho ostala sklamaná.

Teraz zopár príkladov z môjho okolia -
- jedna kamarátka mi povedala že to neznáša, keď jej chalan furt chce niečo zaplatiť atď., tomu aj rozumiem a dôvod mi je plne jasný
- poznám týpka, ktorý chodí s jednou babou, ten jej dobíjal kredit ešte predtým ako s ňou chodil, zaplatí za nich oboch jedlo, veľmi drahé jedlo, proste strašné peniaze do nej leje a ona mu na oplátku zatiaľ zaplatila/dala asi štvrtinu z toho čo nalial on do nej, čo sa financií týka - tento párik si vysvetľujem ale tak, že on je megabeta-nice guy ktorý má prvý krát vážnejší vzťah a bojí sa že o ňu príde (nemá problém sa pred ňou rozplakať, napísať jej do SMS že plače, že klačí na kolenách, kvôli každej ptákovine jej hovorí že sa bojí že sa s ním kvôli tomu rozíde, napríklad že je nudný atď., aj je, ale on to o sebe dokonca pred ňou prizná) ona s ním je len preto, pretože môže byť rada že ho má, u niekoho lepšieho a vyspelejšieho moc nemá šancu pretože nie je ani moc pekná, na tom by ani nezáležalo lenže k tomu je ešte morálne strašne upadnutá a blbá (egocentrik, najväčší s akým som sa asi stretol doteraz)

Takže stále si myslím že získavať si babu peniazmi je úbohé a nebudem žiadnej nič platiť, na prvých dates určite nie, vo vzťahu by to pre mňa nebol problém, kebyže ale mám istotu že ma nezneužíva a tiež nemá problém mi občas niečo zaplatiť, kúpiť.

Ako to riešite vy? Kedy babe niečo zaplatíte a kedy nie?
Zaznamenáno

Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 27. Červen 2010, 15:58:13 »

Především je blbost z toho dělat pravidlo.

Nejde o to, že bys za ní nemohl zaplatit. Nešmíš to dělat protože si myslíš, že musíš, nebo protože si myslíš, že ti to u ní nějak pomůže.

Když mám měsíčně 20k a moje holka nic, tak nemám problém jí pozvat dvakrát do měsíce na véču. A platit za ní podle chuti (někdy jo, jindy ne) a neočekávám, že by měla platit někdy za mě ona (i když to někdy udělá).

Většina těch "nice guys" to dělá proto, že si myslí, že "se to má", že "by jí přiěšlo divný kdyby za ní nezaplatil", případně prostě doufá, že jí zaimponuje, že se o ní "stará". A to je špatně. A protože většina těhle lidí má problém změnit od základu uvažování z "oni/ona" na "já", tak jsou tyhle primitivní poučky
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS