Kvalitní vztah z kvalitního přátelství?

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
30. Duben 2024, 22:44:38

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Prosby o radu a dotazy
| |-+  Jak na ženský (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Kvalitní vztah z kvalitního přátelství?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2  Vše Tisk
Autor Téma: Kvalitní vztah z kvalitního přátelství?  (Přečteno 15084 krát)
Hunter
*


Karma: 4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Místo: Ova
Příspěvků: 103


Zobrazit profil
« kdy: 11. Duben 2008, 21:20:24 »

Téma k holé diskuzi. S velkou pravděpodobností se najdou podobné ne-li stejné za což se omlouvám. Myslíte si, že se z opravdu dobrého přátelství může vyvinout kvalitní dlouhodobý vztah? Já o tom totiž nejsem zcela přesvědčen. Myslím, že potom ve vztahu chybí jakási era poznávání. // K osobnímu problému. Náš vztah bych snad přirovnal ke vztahu Foresta Gumpa a Jeny, když byli malí  Úsměv Nezamiloval jsem se do ni a předpokládám, že ona do mě taky ne. Mluvím s ní o holkách, ona se mnou o chlapech. Párkrát jsme spolu spali, spali v pravém slova smyslu, zatím nic nebylo...ostatně to si ani nedovedu představit. Rozumím si s ní jako s žádnou jinou a to platí oběma směry. Vlastně, když to tak píšu, ani mě nijak netrápí, že jsme "jen" kamarádi. Jen nevím zda nechtít něco víc, když si tak skvěle rozumíme. Člověk se jednou ohlédne a bude pozdě o něco se pokoušet. Na druhou stranu ve vztahu se priority mění a proměnit krásné kamarádství v utrápený vztah...no snad se setkám s pochopením. Těším se na vaše reakce budou-li nějaké.
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 11. Duben 2008, 21:28:29 »

Jestli ti to takhle stačí, tak to tak můžeš nechat. Otázkou je, jestli i jí to takhle stačí... jinak hodně lidí pořád řeší to, že když si spolu kamarádi něco začnou, tak se to všechno posere a můžou přijít o to kamarádství... neznam nikoho, komu by se tohle stalo, zato znam kamarády, kteří se dali dohromady a ten vztah jim to ještě vytáh na vyšší úroveň... přátelé můžete být pořád stejní a dělat vše tak, jak jste dělali doteď a zároveň spolu můžete dělat všechny ty příjemné věci, které partneři dělají Úsměv ... jen to tomu přidá náboj a z přátelství nic neubere...
Zaznamenáno

Zavpa
*
Karma: 8
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Příspěvků: 66


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 12. Duben 2008, 12:16:45 »

Já si dovolím oponovat, asi hodně záleží na osobní zkušenosti, ale já zažil jen jediný případ, kdy to přešlo v harmonický vztah. Jinak to podle mě nedopadá dobře! Podstupuješ velké riziko... zamiluješ se do ní a ona to bude cítit jinak a už bude pozdě na to vracet vztah do přátelských kolejí!

Sám sem si něco podobného zažil... Úžasně jsme si rozuměli, nikdy jsme se spolu nenudili a dalo by se říct, že to vždycky i tak něják jiskřilo. Časem nám začali i všichni známí říkat, že by z nás byl dokonalý pár. Znám jí už osm let, a přesto mě nikdy neomrzela... Přátelství už dávno přešlo v lásku bohužel jen z mojí strany. Tehdy jsem se radil i tady na fóru a většina lidí mě odrazovalo, ale jak se říká srdci neporučíš... Ona byla překvapená, přesto, že se zdálo, že i ona cítí něco víc a nebyl jsem jediný, komu to tak připadalo... Řekla, že vždycky ve mně viděla jen kamaráda, já nechtěl ztratit takové přátelství a slíbil jí, že budem zas jen kamarádi, ale co bylo nejde vrátit zpět. Teď se jen trápím, protože každé její přátelské laškování cítím já jinak a akorát mi to způsobuje bolest. Zkoušel jsem si začít s někým jiným, ale to jednoduše nejde, když někoho miluješ. Takže teď jen odpočítávám dny, kdy se naše cesty rozejdou a každý půjdem na jinou výšku a já zkusím zapomenout.

Lidi, co se na to dokázali dívat objektivně a nenechali se strhnout příběhem, to říkali jasně - je tu naprosto mizivá šance, že to bude lepší... Prostě bylo jasné, že kvůli tomu něco nebo někoho ztratím...

Takže úplně subjektivně, zaujatě a stroze - NE NIC SI S NÍ NEZAČÍNEJ A VAŽ SI TOHO SKVĚLÉHO PŘÁTELSTVÍ ! Možná bych si říkal, že nevím jak by to klapalo kdybych to nezkusil, ale zkusil jsem a stejně jsem to nezjistil... A na světě je tolik holek, že partnerku si nemusíš vybrat mezi kámoškama.
Zaznamenáno
Stranger
**


Mysterious One

Karma: 26
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 257


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 12. Duben 2008, 15:22:17 »

Sám sem si něco podobného zažil... Úžasně jsme si rozuměli, nikdy jsme se spolu nenudili a dalo by se říct, že to vždycky i tak něják jiskřilo. Časem nám začali i všichni známí říkat, že by z nás byl dokonalý pár. Znám jí už osm let, a přesto mě nikdy neomrzela... Přátelství už dávno přešlo v lásku bohužel jen z mojí strany. Tehdy jsem se radil i tady na fóru a většina lidí mě odrazovalo, ale jak se říká srdci neporučíš... Ona byla překvapená, přesto, že se zdálo, že i ona cítí něco víc a nebyl jsem jediný, komu to tak připadalo...
Jj, na to si vzpomínám. Ale proč's ten topic smazal? Šokovaný Bylo tam hafo užitečnejch, konkrétních informací (průběh událostí příspěvek od příspěvku). Ještě spoustě lidem v podobný situaci (a že jich bude dost) to mohlo hodně pomoct.

Lidi, co se na to dokázali dívat objektivně a nenechali se strhnout příběhem, to říkali jasně - je tu naprosto mizivá šance, že to bude lepší... Prostě bylo jasné, že kvůli tomu něco nebo někoho ztratím...
Řekla, že vždycky ve mně viděla jen kamaráda, já nechtěl ztratit takové přátelství a slíbil jí, že budem zas jen kamarádi [...].
Jestli se dobře pamatuju, tak tě tenkrát hlavně někdo předběh. (Bodejť bys neskončil jako kámoš, když ležíte o Silvestru vedle sebe na posteli, a ty se o nic nepokusíš. Ona, rozhozená po rozchodu, pak hold skočila do náruče jinýmu.) | V pohodě, dyť mně se přece stalo něco podobnýho, že jo... Úsměv

Jedno obdobný téma je tady:
http://forum.qark.net/jak-na-zensky/jak-prebrat-dosavadni-kamosku/

I když by se mohlo menovat spíš "Jak nepřebrat dosavadní kámošku". Projel jsem to
« Poslední změna: 12. Duben 2008, 15:36:45 od Stranger » Zaznamenáno

Opera
*


Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Příspěvků: 83


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 13. Duben 2008, 09:46:50 »

...
je to zajímavý, je mi to potvrdilo teorii že nikdy nemohou být kluk a holka skvělí kamarádi a vždy chce jeden něco víc a pak se to jen sere.
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 14. Duben 2008, 01:53:49 »

Ne nutně. TeĎ zrovna se moji dva kamarádi (oba 20) dali dohromady (asi tak 2 měsíce to jsou a zatim fajn - což je víc než některé "kvalitní" vztahy) a znali se předtim tak 5 let. Ale pravda, že on se pořád nějak tak trápil s holkama a na ní letěli samí tragédi (opravdoví tragédi - malí, obrýlení, zakomplexovaní, s komunikačními schopnostmi končícími u "chtěl bych s tebou chodit", záliba v MMORPG, DrD, sci-fi a hlavní téma "Jak dobít v NetSpaceu tu mateřskou loď"). Takže pro sebe byli vlastně docela vysvobozením ze začarovaného kruhu Úsměv Ale je to na dálku, vidí se sice každý měsíc, ale stejně tomu dávám max. půl roku. Až opadne zamilovanost a dojde na lámání chleba (sex, jeho přestane bavit za ni jezdit, etc.), tak napíšu, jak to vypadá Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Zavpa
*
Karma: 8
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Příspěvků: 66


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 14. Duben 2008, 17:03:26 »

Za to smazání se omlouvám, ale jedna zainteresovaná osoba by se v tom mohla poznat. Jinak bych to ještě poopravil, tehdy jsme tam neleželi sami, bylo tam dalších pět známých lidí Smějící se A ten, co mě tehdy předběh, resp. ho ona brala jako vysvobození odjinud, kluka který nemá nic společného s jejím dosavadním životem... Tak s tím se to už rozpadlo po cca měsíci a teď je ve stavu, kdy tvrdí, že nehledá žádný vztah, ale co si budem povídat...
Zaznamenáno
barbarela.trust
***


Karma: 27
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 559


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 22. Duben 2008, 13:45:39 »

Něco takového jsem zažila , znali jsme se v té době asi patnáct let , byli jsme skutečně moc dobří kamarádi , důvěrní kamarádi byl pokus o vztah a dopadlo blbě - je to moc dlouhý a složitý příběh a nevím jestli je pro tebe tohle téma ještě aktuální tak nebudu zbtečně rozepisovat detaily , takže za sebe bych nedoporučovala kazit kvalitní přátelství .
Zaznamenáno

Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí světlo na konci tunelu. Realista vidí světla vlaku. Strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Hunter
*


Karma: 4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Místo: Ova
Příspěvků: 103


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 22. Duben 2008, 17:12:09 »

Kašlu na to, i když máme před sebou dost dlouhodobějších akcí (plánované stanování atd.). Snad se nic nepokazí Úsměv Pokud se chceš vyplakat (ber prosím s nadhledem Úsměv ) klidně můžeš, mě tím obtěžovat nebudeš.
Zaznamenáno
Kyt



Karma: 3
Pohlaví: Ženské
Věk: 43
Místo: Liberec
Příspěvků: 36


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 22. Duben 2008, 17:56:41 »

V čem je problém? S mým přítelem se známe pomalu třetím rokem, z toho cca rok to bylo fakt čisté přátelství bez čehokoli jiného. Dokonce jsme se shodli na tom, že jsme se jeden druhému na začátku prakticky nelíbili. Až jednou....  Stydlivý A už jsme spolu rok, dělí nás sice 350 kilometrů, ale věříme si, známe se velmi dobře a víme, že na druhé straně se neděje nic nekalého. Kdybych ho tak dlouho neznala, do toho vztahu bych pravděpodobně nešla, ta vypěstovaná důvěra nám teď pomáhá upevňovat náš vztah a té dálky se tolik nebojím.
Myslím, že záleží na lidech, ne na zkušenostech ostatních. Záleží na tobě, jak si to přebereš, každý ti tady poradíme jinak. Ale za sebe můžu říct, že existují kvalitní vztahy vzešlé z kvalitního přátelství. Můj vztah je toho důkazem.
Zaznamenáno
barbarela.trust
***


Karma: 27
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 559


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 22. Duben 2008, 20:08:01 »

HUNTER - ne vyplakávat se nechci  Mrkající , spíš je mi líno to zbytečně psát
Zaznamenáno

Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí světlo na konci tunelu. Realista vidí světla vlaku. Strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Brnator
**


Karma: -2
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 200


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 22. Duben 2008, 21:08:20 »

začátku prakticky nelíbili. Až jednou....  Stydlivý A už jsme spolu rok,..
a co zpusobilo ten zlom, "to preskoceni jiskry"? muzes to prosim rozepsat?
Zaznamenáno
Quilty
*


Karma: 18
Pohlaví: Mužské
Věk: 45
Příspěvků: 128


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 22. Duben 2008, 21:10:22 »

Nezamiloval jsem se do ni a předpokládám, že ona do mě taky ne. Mluvím s ní o holkách, ona se mnou o chlapech. Párkrát jsme spolu spali, spali v pravém slova smyslu, zatím nic nebylo...ostatně to si ani nedovedu představit.

Čoveče nevim přesně...možná jsem to blbě pochopil, ale proč to šroubovat do vztahu, když si s ní neumíš představit sex? Ale zkus si promítnout v hlavě, že by začala chodit s někým jiným. Štvalo by tě to nebo by tě to nechalo chladným? Začla by s ním trávit více času než s tebou. Žárlil bys na něj, že je "lepší" než ty a dumal nad tím, co spolu asi teď dělají nebo by ti jen vadilo, že ti sebral kamarádku? Exitujou kolem tebe i jiný holky, o který bys třeba stál nebo máš prakticky jen tuhle jedinou? Takový nějaký otázky bych si pokládal být v tvé kůži. Mrkající
Zaznamenáno
Kyt



Karma: 3
Pohlaví: Ženské
Věk: 43
Místo: Liberec
Příspěvků: 36


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 23. Duben 2008, 19:39:45 »

a co zpusobilo ten zlom, "to preskoceni jiskry"? muzes to prosim rozepsat?

tak nějak náhodou jsme se jednou setkali tváří v tvář, ústa v ústa  Stydlivý předcházelo tomu takové to lehčí, do jisté doby nevinné laškování přes icq a pak jsme se sešli na jisté klubové trance akci a tam to tak nějak vyplynulo z toho, že jsme měli obličeje blízko u sebe  Super!
Zaznamenáno
barbarela.trust
***


Karma: 27
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 559


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 24. Duben 2008, 09:17:22 »

Asi máme o přátelství trochu jiné představy  Mrkající
Zaznamenáno

Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí světlo na konci tunelu. Realista vidí světla vlaku. Strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 24. Duben 2008, 09:38:59 »

Asi máme o přátelství trochu jiné představy  Mrkající
Ale obávám se, že  Kyt je mnohem lěpším vzorkem cílové skupiny Úsměv Protože průběh "my jsme jen kamarádi, nic víc v tom není" (a opravdu tomu věřit) => "jejda, my sme se líbali"  je úplně jak z čítanky Mrkající
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Edwin
*


Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Příspěvků: 125


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 24. Duben 2008, 11:49:47 »

Z vlastni kratkodobe zkusenosti muzu rict ze dobry kamarad = dobry milenec...  proste kluk na ulety
Zaznamenáno

Quilty
*


Karma: 18
Pohlaví: Mužské
Věk: 45
Příspěvků: 128


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 24. Duben 2008, 12:22:01 »

Na tom možná něco bude  Mrkající
Zaznamenáno
Feller



Karma: -4
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Liberec
Příspěvků: 38


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #18 kdy: 27. Duben 2008, 18:12:41 »

Mam tady takovej problém, chtěl sem chodit s jednou moc pěknou holkou se kterou sem jezdil busem domů, jednou sme pokecali a vzal sem si od ní ICQ.
Tam sme taky kecali, ale né moc, pže se jí tam vždycky natlačil její brácha a ona musela zkončit. Dneska sem jí chtěl vzít na kolo, ale byla na nějakejch závodech.
Na ICQ sme si předtím posílali takový zamilovaný žertíky a v SMS vždycky večer dobrou noc....atd...
Dneska sem se jí ptal proč teda nebyla na ICQ a že bych nechtěl bejt jen její kamarád a ona mi napsala že jako proč? Tak sem byl chvíly zaraženej po tom co sme si psali.
A tak bych chtěl vědět jestli u ní mam ještě šanci.
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 28. Duben 2008, 09:38:32 »

Ty si prostě nedáš pokoj, a furt do toho budeš plíst ICQ a budeš Šťastný
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Feller



Karma: -4
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Liberec
Příspěvků: 38


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #20 kdy: 28. Duben 2008, 13:53:06 »

Bohužel musim totiž konstatovat, že na víc nemam a když se rozhoupu, tak zase nechce okolí (v tomto případě Niki). Smutný
Jen bych nechtěl aby mě hodila za hlavu.  Podivený Šťastný
Zaznamenáno
barbarela.trust
***


Karma: 27
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 559


Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 28. Duben 2008, 15:16:24 »

OT - pletete si pojmy , já tenhle topic pochopila jako vztah ze skutečného dlouhotrvajícího přátelství , holka co s tebou jezdí busem a jednou jsi s ní mluvil podle mě do této kategorie nepatří , proto bych i to co jsem napsala výše tím pádem chtěla vzít zpět .
Zaznamenáno

Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí světlo na konci tunelu. Realista vidí světla vlaku. Strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Feller



Karma: -4
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Liberec
Příspěvků: 38


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #22 kdy: 28. Duben 2008, 19:01:36 »

Máš pravdu, trochu se tu spamuje! Šťastný
Zaznamenáno
schimpanze



Karma: -1
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 04. Květen 2008, 10:53:03 »

Já s tím taky mám zkušenost. Je to přesně 6 let, 4 měsíce a 3 dny co jsem začal chodit na novou školu, kde sem potkal Báru. Nějak jsme se zkamarádili. Kamarádství přešlo po roce v lásku, ale ta pak nějak vyprchala. Prostě už jsme byli zas jen kamarádi. Ale s časem jsme na to zapoměli a sama o mě mluví jako o nejlepším kamarádovi. Já jsem se pokoušel ten předešlý stav obnovit, ale neúspěšně....měl jsem veliké štěstí že jsme takoví dobří kamarádi, páč jsme se o tom trošu pohádali, ale právě to kamarádství nás asi zase usmířilo. Teď je to v pohodě, já se snažím zapomenout, ona má jiného.....ale vě mě to pořád je. Ale srdci se nedá poručit....  Smutný Ale vzal jsem si z toho poučení, že takové kamarádství, spíše neljepší kamarádství si nechci zničit svojí hloupostí. .... Někdo může namítat, že nejde zapomenout, ale dovoluji si oponovat. Každý cit, i když je sebevíc silný, můžeme potlačit nebo odstrčit do ústraní. Mě se to povedlo a jsem za to vděčný, že mi to nezničilo největší přátelství s mojí nejlepší kamarádkou....   Úsměv
Zaznamenáno
Milhaus
**


Jsem introvert, ale léčím se....

Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Místo: Morava
Příspěvků: 244


Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 30. Červen 2008, 19:41:35 »

Zdravím všechny.
 Chtěl bych vás zase poprosit o radu. Prostě se mi zalíbila nejlepší kámoška od bráchovy přítelkyně. Moje kamarádka to je taky, . Sem tam se někde potkáme, prohodíme pár slov, někam zajdem, ale to je tak všechno. Chtěl bych se vás zeptat jestli a jak by mi mohla pomoct ta jeji nej. kámoška  nebo jestli na to mám jít sám. Předem díky za každou radu, ale zkuste prosím omezit rady typu : kašli na ni, riskuješ přátelství atd.   V tomhle případě to risknu.
           Věk : já: 18, ona: 15
 Omlouvám se, že to píšu sem, ale nechtěl sem zakládat nové téma. Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1] 2  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS