Mezikulturní rozdíly a vztah

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
20. Duben 2024, 12:32:39

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Prosby o radu a dotazy
| |-+  Jak na ženský (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Mezikulturní rozdíly a vztah
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Mezikulturní rozdíly a vztah  (Přečteno 7202 krát)
life-saver

Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 28


Zobrazit profil
« kdy: 20. Březen 2010, 13:20:26 »

Zdravim lidi,
 Nadpis tématu mluví za vše, nevím jestli má s touto problematikou někdo zkušenosti, ale zajímalo by mě, jestli jste třeba měli přítelkyni či přítele z jiné kultury, který měl třeba i jiné vyznání než vy a zda-li to byl nějaký problém... Ptám se z jednoduchého důvodu, některá odlišná náboženství a kultury než křesťanství, jako je Hinduismus či Islám to mají celkem složité s mezikulturními vztahy...
Tak pište pište, všechny názory a zkušenosti mě zajímají  Super!
Zaznamenáno
Comanch
*****


Karma: 70
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 316


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 20. Březen 2010, 13:58:12 »

Jednoduše udělej vlastní analýzu a pak zhodnoť, zda do toho jdeš nebo ne. Klidně si třeba rozepiš na papír plusy a mínusy. Až to budeš mít před očima, pak se teprve rozhodni, zda převažují plusy a do jaké míry se ti tento vztah vyplatí. Mě by třeba například u takové křesťanky odradilo, že uznávají sex až po svatbě.

Důležitá je taky vzájemná tolerance.
Já třeba nesnášim, když ve vztahu ženská zakazuje chlapovi kouřit. Je to totiž pouhá sobeckost a ne snaha o pomoc. Když je kouření jeho radost, tak proč mu jí proboha zakazovat?
Stejně tak nepřikazovat tomu druhému něco, co jeho náboženství odmítá. Například jezení masa.

Takže si tohle všechno předem rozmysli, a jdi do vztahu s tím, že jí nebudeš moct nikterak měnit. A pokud se o to budeš snažit, moc dlouho vám to nevydrží.
« Poslední změna: 20. Březen 2010, 14:01:24 od Comanch » Zaznamenáno
life-saver

Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 28


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 20. Březen 2010, 18:11:12 »

No samozřejmě,to je moc pěkně napsaný a v tomto případě je to celkem stejné jako v kultuře,která je zde, jde hlavně o kompromis, dohodě, porozumění a umění respektovat určité normy. Ale mě spíš zajímalo, jestli se třeba někdo z Vás octl v situaci, kdy měl protějšek z jiné kultury, ale podle kultury protějšku vám nebylo dovoleno být spolu, něco podobného je v Islámu. A mě zajímalo, jak to někdo řešil...  Super!
Zaznamenáno
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 20. Březen 2010, 19:53:09 »

Commanch: Vážně všechny křesťanky (a křesťani) uznávají vztah až po svatbě? Jaktože jsem teda s jednou věřící slečnou sám spal a mezi kamarádkama mám taky pár "spících" věřících? Řekl bych že v současný křesťanský generaci našich vrstevníků je to tak půl na půl - někteří čekají do svatby a zhruba stejný počet ne (vzorek z odhadem 20ti věřících lidí věku 15-20 let, co znám, plus další z doslechu).

life-saver: Něco takového, jako popisuješ, jsem před nějakou dobou četl v příloze novin. Byla tam stránka o vztazích přistěhovalých Vietnamek s Čechy. Psali, že většina těhlech vztahů je tajných, protože Vietnamští rodiče dost dodržují nějaké jejich kulturní zvyky a jejich děti by mohly chodit zase jen s Vietnamci. Takže jestli slečně kultura zakazuje být spolu, co to zkusit tajně (pokud jít to nebude vadit)?
« Poslední změna: 20. Březen 2010, 19:56:26 od Beduin » Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
life-saver

Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 28


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 21. Březen 2010, 14:50:38 »

Osobně jsem neměl zkušenosti s tím, že by někdo měl problémy s předmanželským sexem a příde mi to hodně ujetý a to jsem věřící... Smějící se
 
->Beduin: Toto sem přesně myslel, tyto typy náboženství jsou naprosto nepřirozená a příde mi iracionální, že když se mají 2 lidi odlišných kultur rádi, tak by kvůli kultuře nemohli být spolu...Je to divný...
 I když sem tento příspěvek psal jako obecný, tak je pravda, že tento problém teď zrovna řeším. Poznal jsem skvělou holku, rozumíme si, máme se rádi, ale když mi řekla, jak je to s její kulturou,kterou nejak zvlášť ráda nemá, tak jsem začal hodně přemýšlet, ale po krátkém rozhodování jsem se rozhodl, že s ní z výše uvedených důvodů zůstanu, i přes to, že nám její kultura nepřeje  Smutný Nelituju toho, sem s ní šťastný, ale celou dobu se hodně trápim a nevím, jestli to má budoucnost  Smutný . Chodíme spolu tajně, a to mě právě štve, chceme spolu trávit víc času než jen 3 hodiny po škole 2x týdně, ptz nám to nestačí a chtěli bysme spolu podnikat nějaké výlety atd., a za tu dobu se toho opravdu moc nestihne... Prostě musí být v tolik a tolik doma, rodiče jí drží hodně zkrátka. Oba dva spoléháme na to, až jí bude 18,že by se to nějak srovnalo s plnoletostí, teď jí je 17, ale stejně nevím, co bude potom, a co když to ani pak neprojde? Co bude potom? Jak já,tak ona jsme do sebe hodně zamilovaní a nevím,co budeme dělat, až se to jednou její rodiče dozví a nepovolí nám naši lásku? Vím, co chci. Chci být s ní, ale nevím jak obejít něco, co funguje několik tisíc let...

Co byste dělali vy?
Zaznamenáno
Comanch
*****


Karma: 70
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 316


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 21. Březen 2010, 22:40:32 »

Commanch: Vážně všechny křesťanky (a křesťani) uznávají vztah až po svatbě? Jaktože jsem teda s jednou věřící slečnou sám spal a mezi kamarádkama mám taky pár "spících" věřících? Řekl bych že v současný křesťanský generaci našich vrstevníků je to tak půl na půl - někteří čekají do svatby a zhruba stejný počet ne (vzorek z odhadem 20ti věřících lidí věku 15-20 let, co znám, plus další z doslechu).
Taky jsem spal s křesťankou a taky uznávám, že je to 50/50. Záleží totiž na tom, zda je holka křesťankou z donucení rodičů a nebo dobrovolně. Já mám na mysli ortodoxní křesťanky, protože ty co píchaj, jsou bez "vady" a je zbytečný je tady řešit.

Citace
...ale když mi řekla, jak je to s její kulturou,kterou nejak zvlášť ráda nemá...
Podle tohodle, je to nejspíš ta, která je nucena rodiči a pravděpodobně i místem narození.
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 21. Březen 2010, 23:02:16 »

nedávno jsem viděl v autobuse pár - Cikán a Vietnamka... připadal jsem si, jak kdybych viděl podivný astronomický jev, o kterym vim, že už ho neuvidim... Šťastný
Zaznamenáno

Chrizofilax
Host
« Odpověď #7 kdy: 26. Březen 2010, 16:12:19 »

Myslím, že mezikulturní vztah může být zajímavá zkušenost. Jak už bylo napsáno výše, jde především o toleranci a to nejen jednoho z partnerů. Největší problém vidím v rodině a příbuzných, kteří nemusí našincům moc věřit Úsměv.
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 26. Březen 2010, 22:35:22 »

No ono spíš mají kulturně danné, že se "nevyvdávají" ven (myslim, že to platí předevšim pro holky). Třeba konkrétně vím o vietnamce, co má kluka a ty to mají fakt hardcode. Jednou je viděla rodina spolu a za tim klukem DOMU naběhli "vůdci" rodiny a vysvětlili mu, že to takhle u nich prostě nebude a že jestli nechce mít problémy tak si to urychleně rozmyslí...

Takže se teď stýkají skrytě, po kamarádech, kdy třeba ona jde přespat ke kamarádce a on tam přijde nebo tak. Hrůza...
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Blaueminence
***


Přicházím z temnoty, já, FANTOM tohoto FÓRA!!! :D

Karma: 14
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha (alias Blaughriox - Deskaëlbah)
Příspěvků: 461


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 26. Březen 2010, 23:59:03 »

Nevidim v tom problém, pokud nepude zrovna o nějakou nasralláhistku Úsměv ale pochybuju, že by si normální člověk něco začínal se zakuklencem... takže kromě těhle extrémních případů (kde vlastně ani o kulturu beztak nejde) to může bejt docela zajímavá věc Úsměv pokud si ale chceš udržet svoje postavení, tak nezapomínej, že to oni se maj přizpůsobit, ne my, my jsme tu doma Mrkající hodně štěstí...
Zaznamenáno

Axor cotumolmavar ilcuvar anaressë!!!!! Undulavuvalmet' mahtessë!!!!!!!
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 27. Březen 2010, 00:52:44 »

...ale pochybuju, že by si normální člověk něco začínal se zakuklencem...
Arabky a mulatky jsou občas doooost sexy Úsměv http://anonym.to/?http://albom.qatarw.com/data/media/13/Sexy_hot_Arab_girl_39.jpg
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Blaueminence
***


Přicházím z temnoty, já, FANTOM tohoto FÓRA!!! :D

Karma: 14
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha (alias Blaughriox - Deskaëlbah)
Příspěvků: 461


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 27. Březen 2010, 10:43:05 »

Tak jasně, když nemaj na hlavě ten hadr, tak proč ne Úsměv
Zaznamenáno

Axor cotumolmavar ilcuvar anaressë!!!!! Undulavuvalmet' mahtessë!!!!!!!
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS