Pauza = rozchod?

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 23:06:00

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Prosby o radu a dotazy
| |-+  Jak na ženský (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Pauza = rozchod?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Pauza = rozchod?  (Přečteno 11721 krát)
john84
*
Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 148


Zobrazit profil
« kdy: 18. Prosinec 2007, 23:21:44 »

Zdárek, jsem tu zase s novým lovestory  Mrkající Předem sorry za poměrně častá témata o problémech a rozchodech, ale pomáhá mi se vypsat a kde jinde než tady mezi "amatérskými profíky" na vztahy, všech názorů a příspěvků si vážím  Úsměv Ve stručnosti - po dlouhých 7 měsících jsem si našel slečnu, u které jsem tak nějak našel všechno, co jsem u minulých postrádal - je romantická, něžná, má smysl pro humor, nekuřačka a hodně pěkná...No prostě hodně rychle jsem do toho spadnul a zamiloval se, ona taky a vesele jsme vrkali...Jenže ne zrovna dlouho - dva týdny a už je problém  Podivený Dnes jsem z ní dostal, že je psychicky na dně, má mě sice hrozně ráda a jsem prý to nejlepší, co jí mohlo potkat, ale nemá v hlavě dořešený minulý vztah (před měsícem se rozešla) a vůbec neví, co dělat, že mě nechce ztratit, ale.....No já samozřejmě jenom kamarád být neumím, to jsem jí napsal, tak prý bude asi lepší, když se nějakou dobu neuvidíme...Ze zkušenosti ale vím, že většinou pauza je víceméně to samé jako rozchod, prostě už to většinou pak nejde dál...Nebo má někdo jiné zkušenosti? Trochu by mi to zvedlo náladu, ale zase asi nemůžem mít na nose růžové brýle, že jo...Dost mě to sundalo, napsal jsem jí, až se bude chtít ozvat, že moc dobře ví, že jsem tu a co cítím, víc už asi nemá cenu psát, že?
Zaznamenáno
dazed
**


Karma: 17
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Příspěvků: 226


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 19. Prosinec 2007, 00:06:32 »

Nemá cenu psát ani tohle - přesněji je to přímo kontraproduktivní a staví tě to do špatné pozice. Jak dál? Jak říkám, odkazy na city ("že moc dobře ví, že jsem tu a co cítím") jsou tu zbytečné až kontraproduktivní. Musíš do toho dostat jiskru a nadhled, až se uvidíte - to je asi jediná cesta. A to není lehké, když tě takhle znejistila, nemám pravdu?
Jinak mám z nedávna velmi podobný příběh (včetně řečí o nedořešeném minulém vztahu a o tom, jak jsem skvělej a super, ALE...). Je to většinou způsob, jak říct, že už nějak nemá zájem.
Zaznamenáno

Happiness under construction!
john84
*
Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 148


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 19. Prosinec 2007, 00:49:57 »

No není to vůbec lehké, za "střízliva" bych to asi taky viděl jinak a s nadhledem, ale teď jsem v tom zas až po uši, našel jsem něco úžasného a najednou to není...Jsem si poměrně jistý i její zamilovaností, doteď nebyl jediný problém a ze dne na den se to takhle zkazilo, moc to nechápu - city se přece nevytratí jen tak, aspoň u mě ne, hrabu se z toho vždycky docela dlouho...
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 19. Prosinec 2007, 08:15:11 »

Ne nevytratí, ale člověk se nějakou dobu dokáže přetvařovat, a lhát sám sobě. Teď myslím jako, že ta slečna si nalhává, že tě má ráda. Prostě jen proto, aby si tím jakoby "zavřela" cestu zpátky k tomu nedořešenému. Ale časem zjistí, že je to k ničemu. Bejt tebou tak nevěšim hlavu. Já se dal se slečnou zas dohromady po "pauze", kterou jsem pochopil, jako odloučení na blíže neurčenou dobu, blízkou FURT Úsměv No, jenže slečna (zpětně po 2 měsících) vykládala, že to myslela jako "skutečnou pauzu, jen na chvíli". Ale dost možná to bylo tím, že jsem jí napsal něco v tom smyslu, že tohle asi těžko přenesu přes srdce a že si neumim představit, jak se k ní mam vrátit s vidinou toho, že se za půl roku zase zblbne a bude chtít zas pauzu Úsměv No a to zda se zabralo Mrkající

Čiliže, nedělat si přehnané naděje, ale taky neházet flintu do žita. A postavit se k tomu tak, že je to její volba a že ty nemíníš čekat jako pes u boudy. Riskuješ tím sice to, že si uvědomí, že tě vážně nechce. Ale to by se stejně stalo dřív nebo pozdeji. A můžeš tím jen získat trochu respektu a vášně z její strany. Ten respekt mi přijde (u mě) hodně zmizí ze začátku, když sem hodně zamilovanej a nemumim v tu chvíli odmítat a komplikovat Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
john84
*
Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 148


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 19. Prosinec 2007, 09:56:48 »

Avaranger: To je nás asi dost s tím začátkem, kdy neumíme odmítat a komplikovat, přesně i můj případ no...A i přestože já bych si samozřejmě hrozně přál, aby to pokračovalo a byl bych štěstím bez sebe, kdyby slečna se zásekem skončila, tak ale chápu, že to skutečně nebude moc dobré, aby si tím byla jistá...Jen je pro mě docela zlá ta nejistota, jak jsme na tom - byla by chyba se jí přímo zeptat, upřímně co ke mně cítí a jestli se teda se mnou rozchází nebo ne?
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 19. Prosinec 2007, 11:12:59 »

Já si myslím (a podotýkám, že to nevím a je to jen můj pocit), že když to řekneš ve stylu, že "se bez ní obejdeš" a že "raději budeš sám, než být v takovéhle nejistotě", tak to může mít kýžený výsledek. Tím, že chce "pauzu", ti vlastně nepřímo říká, že nejsi dost dobrý - kdybys byl, tak by o takovýhle věcech nepřemýšlela. Tím pádem musíš ukázat, že nejsi na ní tak závislý, jak to vypadalo. Tím vznikne u ní nejistota a zvětší se zájem. (Teoreticky) S tím, že ji samožřejmně necháš nějaký čas, aby si to vyřešila pokud to skutečně potřebuje. Ale nastavit to jasně a pevně a nenechat se donutit k nějakému "řeš si to jak dlouho chceš, budu tady pro tebe" - to je tak do romantického filmu (nebo dlouholetého vztahu), ne do života. Neni to jednoduchý, když někoho miluješ, ale tím spíš to musíš zvládnout.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
barbarela.trust
***


Karma: 27
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 559


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 19. Prosinec 2007, 11:23:21 »

Pauza = rozchod ? Ano . Ale asi by se člověk měl zamyslet nad tím , proč se tento rozchod převlíká za pauzu - podle mě proto , že slečna tě tak jako úplně ztratit nechce , ale chce si vyzkoušet taky něco jiného - víceméně si na tebe dala reserve - možná si tě vyzvedne a možná taky ne .
Nejspíš se někde v hloubi duše zamyslela nad tím , že je teprve měsíc po rozchodu a už se vrhá do nějakého dalšího vztahu a jestli to není příliš brzo a nejspíš taky v té frontě nápadníků nebudeš jediný protože jí se teď otevřely obzory . A jak s tím naložíš je tvoje věc , napsal si jí , že čekáš - nevím jestli je to dobře nebo špatně - to ostatně ukáže až čas , nicméně pokud si tu cedulku s rezervací necháš navlíknout jednou taky by se ti mohlo stát , že ona ji z šuplíku vytáhne znova .
Zaznamenáno

Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí světlo na konci tunelu. Realista vidí světla vlaku. Strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
john84
*
Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 148


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 19. Prosinec 2007, 11:44:14 »

taky už si to uvědomuju, že jsem to neměl psát, že jsem tu samozřejmě pro ní a podobné kydy...sice to tak kvůli mojí zamilovanosti je a určitá citová závislost existuje (ještě se mi snad nestalo, že bych šel po městě jako dneska a kousal jsem se do jazyka, abych neměl vlhko v očích, i když jsem se snažil zabavit a myslet na jiné věci), ale něco takového jí dál psát, to bych si asi podřezal větev, jak tu píšete...takže i když mi přetvářka nejde, pokusím se nahodit ten postoj, že radši budu sám, než v nejistotě...poslušně čekat bůhvíjak dlouho se mi pochopitelně nechce, radši bych se z rozchodu oklepal co nejdřív než abych si dál dělal naděje (zatím jsem tak nějak ropůlený na 50% naivní části, která doufá v pokračování, a na 50% realistické části, která se začíná smiřovat se ztrátou)...

Nejspíš se někde v hloubi duše zamyslela nad tím , že je teprve měsíc po rozchodu a už se vrhá do nějakého dalšího vztahu a jestli to není příliš brzo
ano, tak nějak jsem to taky pochopil, psala, že se to seběhlo tak rychle, že nikoho nehledala a najednou jsem se objevil já, je jí se mnou nádherně, udělal jsem jí šťastnou, ale musí si to ještě nějak přebrat...takže někde je holt chyba
Zaznamenáno
barbarela.trust
***


Karma: 27
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 559


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 19. Prosinec 2007, 12:04:10 »

No jednoduchý selský rozum říká , že ona nezačně přemýšlet nad tím jestli jí chybíš dokud bude vedět a bude si jistá , že chybí ona tobě .
Zaznamenáno

Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí světlo na konci tunelu. Realista vidí světla vlaku. Strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Midar
*
Karma: 8
Příspěvků: 85


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 19. Prosinec 2007, 12:26:32 »

Mne se v tehle situaci osvedcilo to, co ti tu vicemene radi. Rekl jsem, ze ji mam rad, ale ze na takove jednani ted nemam silu. Odesel jsem ..... do tydne mela jinyho, kteryho mela vyhlidnutyho uz predtim. Tolik tedy ma zkusenost k frazi "potrebuju cas".
Zaznamenáno
john84
*
Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 148


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 19. Prosinec 2007, 12:56:56 »

někde jsem tu našel Avarangerův příspěvek, kterej je naprosto výbornej a možná i dost dobře pasuje na tenhle můj případ:
Spokojená ženská je horší než bin-Ladin Šťastný Protože jí to v tý krásný hlavičce začne šrotovat, jakto že to tak hezky funguje, a šrotuje to tam tak dlouho, až se něco po*ere Šťastný
bohužel, pod to bych se několikrát podepsal, hrozná (ne)logika ale
« Poslední změna: 19. Prosinec 2007, 13:01:27 od john84 » Zaznamenáno
dextera
***


Karma: 10
Místo: Praha
Příspěvků: 339


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 19. Prosinec 2007, 13:19:13 »

víceméně si na tebe dala reserve - možná si tě vyzvedne a možná taky ne .

tak tohle je moc hezky receno Úsměv nemuzu vystat nerozhodny lidi, jsou sobecti a blokujou tou svou nerozhodnosti zivot ostatnim....myslim, ze pauza = rozchod a mel bys to tak brat hlavne ty kdyz ona nevi, jestli s tebou chce vubec byt
Zaznamenáno

"Na ranách na duši je krásné to, že z nich rostou křídla." (Jung)
john84
*
Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 148


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 19. Prosinec 2007, 15:13:10 »

Jojo, ta nerozhodnost je příšerná...někde vadit nemusí, ale ohledně vztahů je to zlo - buď ano nebo ne, tak to vidím já...Tohleto rozmýšlení, braní si času a podobně by se mělo snad zakázat  Úsměv No jsem zvědav ještě jestli se ozve dneska večer, chtěl bych to fakt co nejdřív už brát jako rozchod, pokud to teda bude nevyhnutelné a nebude to mít šanci na pokračování, protože v dělání si planých nadějí jsem eso  Super!
Zaznamenáno
john84
*
Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 148


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 19. Prosinec 2007, 23:26:17 »

Tak jsem se dozvěděl toto - nechce se svazovat a skákat do vztahu, prý v tom není nikdo jiný a ani mnou to není, protože je jí se mnou údajně nádherně a klidně by se scházela dál, ale ne tak navážno...že prý kdybych jí dal pusu, hned by jí opětovala, ale to se mi vůbec nelíbí...kamarádi, co se sem tam políbí a jinak spolu nejsme? ne děkuju, mě by to asi ničilo...Já jsem do ní jednoduše zamilovaný a takové přetvářky jsou asi zbytečné, i když podle jejích slov by klidně ještě v budoucnu mohl vztah pokračovat tak krásně, jak začal, akorát teď prý nerozumí sama sobě a potřebuje být sama...Kdo ví, jak dlouho bych asi čekal a dělal si naděje, budu v tomhle trochu sobec a raději se postupně odmiluju, i když jí ztrácím hrozně moc nerad  Smutný Napsal jsem jí, ať se klidně ozve, když bude chtít, ale že na ní nebudu čekat a čím dýl nenapíše, tím víc se budu smiřovat se ztrátou...Vím, že to bylo asi zbytečné psát, ale měl jsem to na srdci a potřeboval jsem jí to sdělit, protože je mi jasné, že je momentálně fakt konec...  Smutný Nicméně tu "logiku", že mě holka opravdu miluje a je jí se mnou dobře, přesto nechce vztah, asi nikdy nepochopím, i když se mi to nestalo poprvé...Ze svého hlediska - pokud miluju, tak s tou danou osobou samozřejmě chci být a vyřešit všechny překážky, ale holky myslí v tomhle asi dost jinak  Otázka
« Poslední změna: 20. Prosinec 2007, 00:19:02 od john84 » Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 20. Prosinec 2007, 08:35:42 »

Klasika.

Nezažít to, snad bych tomu i věřil Úsměv Ta "logika" je vtom, že to není pravda. Holky jsou v tomhle děsné svině. Nerady si "špiní ruce". Prostě si jen užívá, že ti to řekla a "vubec ti tím neublížila", protože ti řekla, že tě pořád miluje a na tom přece záleží, žejo Mrkající Ještě tam chybí velkolepé: "Vždycky tě budu milovat, ale teĎ s tebou nedokážu být."

"Nerozumím sama sobě" znamená, že nechápe proč má pocit, že s tebou nechce být. Já však (myslím) chápu Úsměv Nemiluje tě dost na to, aby měla pocit, že o nic nepřijde, když bude s tebou. Tenhle pocit sem měl po prvním měsíci se svou současnou slečnou. Nebyl sem si 100% jistý, že mi stojí za to, abych se tím, že sem s ní, připravoval o šanci na seznámení s nějakou jinou, lepší. Teď už je to pryč, ale kdybych byl slečna a neuměl si to pobrat v hlavě, tak bych asi řek, že "sám sobě nerozumim" xD

Ale jedna pozn. na závěr: Je na zamyšlení, jestli neděláš něco špatně (třeba jí moc pronásleduješ), když už se to stalo vícekrát...
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Galileo
***
Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 379


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 20. Prosinec 2007, 09:43:46 »

Když mě poprvé nějaká holka poslala SMS typu "ještě nemám vyřešený minulý vztah... můžeme být kamarádi.... teď nemůžu nabídnout více" tak jsem to taky řešil.

Když jsem téměř stejnou SMS dostal do jedné holky před pár týdny, tak už mi bylo jasný, že kecá. Třeba jen proto, že mi před tím říkala, že už dva roky nikoho neměla.Odpověděl jsem jenom jedním slovem: "OK". Smazal SMS a všechny ostatní od ní a nakonec smazal i její číslo.

Nemá cenu rozebírat tu 1% pravděpodobnost, co se stane, když si to ještě rozmyslí a ozve se.

Zaznamenáno
john84
*
Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 148


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 20. Prosinec 2007, 14:56:31 »

Asi máte pravdu kluci, pro mě jakožto zamilovaného je to samozřejmě menší zlo, když si přečtu, jak mě stále miluje atd....jenže je mi zároveň jasné, že je někde chyba, protože kdyby byla zamilovaná stejně jako já a cítila, že to bude to pravé, nedělala by žádné záseky a nechala by to plynout...Nejspíš je to pro ní nejjednodušší únik, než aby napsala, že jí v tom vztahu něco chybí...To je ale ve výsledku pěkně k prdu, protože pak stále nevím, jestli jsem v něčem neudělal chybu sám nebo tak, s tím pronásledováním bych se nebál, zkusil jsem se jí během vztahu třeba neozvat až do večera a pak mě na ICQ hnedka napůl vážně sprdla, že čeká celou dobu, až se ozvu...Určitě jsem nebyl za stíhačku, jediné co mě napadá je, že na mě možná bylo až moc vidět, jak jsem do ní zabouchlý, jednou mi řekla, že to vypadá, jak kdybych jí očima chtěl pořád něco říkat (a to se trefila), jenže to já nějak moc ovládat neumím, aspoň ne v tom počátečním boomu zamilovanosti...Jestli se to podělalo tímhle nebo jí hlodá v hlavě něco jiného, to už se asi těžko dozvím  Podivený Ale tak zase si říkám, že aby holka byla tou "pravou", musim být i já ten "pravý" pro ní, musí to jít oboustranně a když to nejde, tak to snad vyjde jindy  Mrkající
Zaznamenáno
john84
*
Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 148


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 24. Prosinec 2007, 00:03:28 »

ještě dodatek - měli jste tu pravdu, že to byly z její strany kecy...slečna byla hnedka nějak brzo úplně v pohodě, na profilu si hodila zpátky že hledá vážný vztah a mě ze dne na den kompletně vymázla ze svého žvota  Ďábelský už jsem se s tím nějak smířil, myslím na ní furt, ale už jsem se tak nějak vrátil do toho starého života bez slečny...nový vztah bych zatím ještě začít nedokázal, resp. bylo by to nefér vůči případné nápadnici (jakože široko daleko není žádná  Smějící se), ale stačí jít mezi lidi, pařit na tranceparty, kde je spooustu slečen a je pohoda  Mrkající
Zaznamenáno
hummer100

Karma: 0
Příspěvků: 1


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 05. Leden 2008, 12:21:11 »

No asi před rokem jsem chodíl s jednou holkou, chvíli mě milovala, ale po měsící jsme se rozešli... chtěla být semnou kamarádka, ale já řekl že to nepůjde (z přátelství může být láska, ale z lásky nikoliv přátelství)... asi rok jsme spolu nemluvili, ona se najednou ozvala, ale já nereagoval, proto do toho zapojila i rodinu a ti mě řekli jak moc mě miluje a že mě chce zpátky... Tak jsme se sešli a zažili spolu krásný tři měsíce plný lásky, ale ze dne na den o vánocích mě prý přestala milovat(to jsem nepochopil, když někoho miluju, tak nemohu ze dne na den přestat milovat??)... Její důvod byl prý, že se není na dlouhodobý vztah připravená a že chce ještě užívat svobody... co vy nato?? Máte podobný zkušenosti?? Muže holka ze dne na den přestat milovat a láska to byla velká, to poznám...
Zaznamenáno
hustejdym
***


태권도를 사랑해요

Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Prágl
Příspěvků: 520


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 05. Leden 2008, 12:34:00 »

U holky < 20, která ví kulový co vlastně chce, imho nic divného...
Zaznamenáno

Láska je to jediné, co můžeme dát, aniž bychom to sami měli.
barbarela.trust
***


Karma: 27
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 559


Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 05. Leden 2008, 12:47:20 »

Myslím , že je v tom nějaký konkurent .
Zaznamenáno

Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí světlo na konci tunelu. Realista vidí světla vlaku. Strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
larry flint
****


Karma: 40
Věk: 40
Místo: jak kdy, obvykle na lince Praha Brno
Příspěvků: 668


Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 05. Leden 2008, 12:49:56 »

no jo, to vypada na nejakyho novyho koloucha  Podivený
Zaznamenáno

nekdy jsou vyznamy schovany, snadno je neslysis. ten, kdo to ma v hlave srovnany, hleda, hleda... mej oci otevreny, usi otevreny, srdce otevreny ze vsech stran
dazed
**


Karma: 17
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Příspěvků: 226


Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 05. Leden 2008, 16:14:38 »

Měla tě, než si najde někoho jiného. Běžný postup. A tady je taky vysvětlení, jak se může odmilovat během 24 hodin.
Zaznamenáno

Happiness under construction!
john84
*
Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 148


Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 10. Leden 2008, 15:37:41 »

bohužel, tu teorii o "okamžitém odmilování se" mám potvrzenou i od pár holek...že prý prostě jeden den jsou zamilované jak blázen a druhý den vymyslí něco, proč to vlastně nestojí za to a jsou ze vztahu venku  Ďábelský tohle upřímně asi nikdy nepochopím, ale děje se to hodně často...kluk je pak měsíc v háji, zatímco slečně stačí pár řečiček (nejsem na to připravená, jsi super, ale..., musím si něco urovnat) a je posekáno, za chvilku je v pohodě jako by se nechumelilo  Smutný
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS