Problém s přítelkyní - dilema

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 15:32:56

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Prosby o radu a dotazy
| |-+  Jak na ženský (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Problém s přítelkyní - dilema
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Problém s přítelkyní - dilema  (Přečteno 10535 krát)
klmpl
*
Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Příspěvků: 63


Zobrazit profil
« kdy: 10. Červen 2014, 23:38:36 »

Ahoj, zkusím ve zkratce popsat problém. Bude mi 26, s přítelkyní jsme přes rok a půl. Pořád studuju, budu končit (ale ještě ne letos) medicinu, mně osobně škola bere dost času, nemám na to si nějak extra přivydělávat sám. Loni se mi jako obvykle zkoušky protáhly do září, učil jsem se celé léto, přítelkyně za mnou jezdila každý den, pomáhala mi, podporovala mě apod.  Do toho měl táta padesát, nevěděli jsme co pro něj, co jsme věděli že mu udělá radost, nadělíme mu společnou čtyřdenní dovolenou, jako rodina jsme nebyli nikde 7 let a rodiče sami nejezdí. Byl nadšený, účel to splnilo. Potíž byla trochu, že to nešlo naplánovat jinak, než po zkouškách a v podstatě ze 3 týdnů které jsem měl v září volné a přítelkyně na mě "čekala" jsem se hned ještě na 4 dny vypařil. Věděla to dlouho dopředu, neříkala že by ji to vadilo, snažil jsem se ji to vysvětlit že chci tátovi udělat radost, vypadala že to chápe. Pak jsem se ji samozřejmě věnoval a byli jsme i spolu na dovolené, kromě toho se vídáme často, skoro každý den, ale hodně přes školu (studuje stejný obor), špatně si organizujem společný volný čas.

Letos jsme měli ve vztahu docela dost krizi, hlavně z její strany, do toho všeho vyšly mamčiny padesátiny přes prvního máje, tak jsme se viděli až po něm. V té krizi mi to vyčetla, ikdyž to bylo dvakrát špatně naplánované, ve stylu že jsem mamánek atd, že v takovém věku se na dovolenou s rodiči nejezdí a do budoucna ať to mám na paměti jinak si s tím naloží jak to vyhodnotí. Tenkrát jsem ji řekl, že to bylo vyjimečně a kvůli těm narozeninám.
Našim se to asi líbilo, přemlouvají nás abychom s bratrem s nimi jeli v září na kanáry. Sami by nikam nejeli (proč nevim - nevidim do jejich vztahu) a bratr by jel, tak se tam mám i s kým bavit atd. Začalo mi to z principu dost vrtat hlavou. Na jednu stranu si myslim že spolu jako rodina vycházíme, loni to bylo celkem fajn, když jsme starší tak to neni vubec takovy opruz jak v pubertě, na kanáry bych se i rád podíval, sám se tam nedostanu ještě X let a přijde mi dobré kromě tahání z nich peněz i trochu udržovat vztahy. Na druhou stranu cítím trochu dluh vůči té přítelkyni za to že jsem odjel minulý rok, nechci teď moc dráždit, mám ji jinak rád a rád bych náš vztah dal docela do kupy ale nelíbí se mi že kromě finanční stránky (to jsem s rodiči probiral dost že z nich nechci tahat žádné peníze navíc než je nutné a to prý problém není, to by mi ani nenabízeli kdyby byl) je v podstatě přítelkyně jediny důvod proč odmítám jet...  Jinak bych s ní jel samozřejmě taky někam a času bychom na sebe měli letos dost..
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 11. Červen 2014, 00:08:05 »

Pokud jet s rodiči na ty kanáry je to, co chceš, tak nevim, co řešíš... holky přicházej a odcházej, rodinu máš jen jednu... a pokud ta přítelkyně za něco stojí, tak to musí pochopit. Btw jen takovej dotaz - proč nemůže jet s vámi?

(Jinak já osobně bych třeba s rodiči v mym věku na dovolenou nejel, protože by mě to prostě vůbec nebavilo. Ale pokud víš, že tam jet chceš, tak tam prostě jeď)
Zaznamenáno

petanx
****


Karma: 72
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Brno
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 11. Červen 2014, 12:39:45 »

Já bych to bral opačně, pokud chceš strávit čas se svou přítelkyní a je na to vhodná doba, tak nevidím důvod jezdit s rodiči na kanáry. Rodina je sice jedna, ale potřebuješ víc investovat do svojí budoucnosti - tedy vašeho vztahu, než do vztahu s rodiči.
Je to na tobě, to je jasný, já bych raděj strávil čas s přítelkyní, ať už z důvodu, že na sebe jinak nemáte moc času, ale i že by mě kanáry asi moc nebraly. A volnej byt se taky hodí, ne?
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 11. Červen 2014, 13:01:24 »

Já bych taky radši trávil čas s přítelkyní, ale tady jde o to, že on CHCE jet s rodiči na ty kanáry (jak jsem pochopil)... jinak by snad ani nebylo co řešit a prostě by tam nejel, ne? Úsměv
Zaznamenáno

petanx
****


Karma: 72
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Brno
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 11. Červen 2014, 14:46:57 »

Tak to si asi rozumíme správně Úsměv. Ale dobrej poznatek, ani mě nenapadlo, že vlastně dává přednost rodičům před přítelkyní...na místě by asi byl dotaz nebo zamyšlení proč...třeba s ní není zábava. A varianta, že by jela taky mě napadla, ale to bude asi drahý...ale třeba jste oba z bohatých rodin a i jí by na to doma přispěli
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 11. Červen 2014, 16:26:46 »

Já osobně, kdybych byl v situaci, že bych chtěl jet s rodiči na dovolenou, tak bych tam vzal i přítelkyni... ale říkam, mně by to s rodiči na dovolený vůbec nebavilo, byl jsem s nima naposled před 11ti lety
Zaznamenáno

joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 12. Červen 2014, 08:02:07 »

třeba s ní není zábava
petanx, co to plácáš, prostě se ti naskytne nějaká výjimečná příležitost, tak ji chceš využít.
To vůbec není o tom soudit jestli je přítelkyně nudná nebo ne. Taky jsem se jel podívat na závody RC aut, i když bych mohl být s přítelkyní a nenudil se s ní, ale prostě to byla fajn příležitost a v tu chvíli měla větší důležitost než být s ní. Rozumná holka to pochopí.

klmpl: Chápu, že zrovna medicína je dost hardcore, ale tak se zkus soustředit na to, abys zkoušky udělal v létě a nebudeš se muset učit celý prázdniny a budeš na ni mít mnohem víc času. Pak snad pochopí, že se zdejchneš na tejden na kanáry.... a pokud je ona tak zoufalá, že se sama nijak nezabaví, tak bych uvažoval o výměně přítelkyně.

Musíš si ve vztahu prosazovat to, co chceš ty, pokud to chceš, jinak tě bude svazovat pokaždé.
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
ulala

Karma: 0
Věk: 38
Příspěvků: 40


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 07. Červenec 2014, 07:32:10 »

Ja by som na tie kanarske isla, lebo v buducnosti by mi to bolo luto. Frajerku asi naseries a budes jej to musiet vynahradzat...
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS