Stydlivá... nebo v čem je problém?

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
19. Duben 2024, 14:20:14

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Prosby o radu a dotazy
| |-+  Jak na ženský (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Stydlivá... nebo v čem je problém?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Stydlivá... nebo v čem je problém?  (Přečteno 5923 krát)
Mark

Karma: 0
Příspěvků: 18


Zobrazit profil
« kdy: 24. Duben 2010, 21:40:39 »

Ahoj, jmenuji se Pavel a píšu zde z kamarádova účtu, slyšel jsem, že zde umíte dobře poradit a já tu mám takový větši problém. Mě je 18 a přítelkyni patnáct. Je dá se říct nezkušená. Jsme už spolu přes 4 měsíce, sex nechce a do toho jí ani netlačím, ae chci jí aespon hladit na těle... občas hrabnout na některé intimější partie,,, mno chápete co myslim,,, a s tim má slečna někdy jakýsi problém,,,a dost často slýchám od ní že nemá náladu na to,,,atd,,,dyby to bylo občas tak to pochopím,,,ale slýchám to fakt dost často... Občas se kůli tomu i trochu pohádámé a nedávno řekla, že se to teda pokusí přežívat občas... ale z toho snad ani já nemůžu mít dobrej pocit, dyž vím, že jen přežívá a přetvařuje se. Chci se zeptat estli nevíte někdo v čem by mohl být problém, že nemá rádá dyž je jí saháno na její holé tělo a co by se s tim dalo dělat...Prosím poraďte, začínám z toho být fakt zoufálí dyž po takové době co jsme spolu, je jí hlazení ode mě nepříjemné... Předem děkuji za rády a nápady, Pavel.
Zaznamenáno
Kiruy
***
Karma: 16
Příspěvků: 528


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 24. Duben 2010, 22:47:31 »

Může být stydlivá, ale taky to může být tím, že jí to není zas tak příjemné, což opět může být psychické, ale taky fyzické, kdy ještě ženské tělo není úplně na sexualitu připraveno. Chce to trpělivost.
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 24. Duben 2010, 23:06:53 »

No, tak já tuším, že se tu objeví někdo, kdo řekne, že je to proto, že byla nějak zneužitá v dětství. Mě osobně to přijde jako hrozně snadný vyřešení, protože vzhledem k tomu, jak jsou tyhle případy málo častý, tak mi nepřijde pravděpodobný, že by se takovejch holek rojilo po republice 3 do tejdne. Stejně jako, že by slečna byla asexuální, což je asi stejně pravděpodobný, spíš vlastně míň Šťastný

Musíš IMO pochopit určitě věci.

Prvně. Je jí patnáct. Spousta holek v tomhle věku ještě málem ani nemyslí na kluky. ČAsto je pro ně na prvním místě škola a jejich představa "kluka" je princ na bílém koni. To, že jste spolu 4 měsíce je podle mého dobré znamení toho, že to není klasicky "vztah", co holky v 15ti mívaj, kdy se nadchnou pro kluka, kterej je starší, dospělejší, než vrstevníci a tím jim imponuje. Ale za 14 dní je to přestane bavit, protože ten kluk chce víc,...

Nevíš, co jí doma cpou do hlavy. Třeba jí mamka měla brzo a jakože "aby neopakovala stejnou chybu", tak kdo ví, co jí napovídala. Ono stačí, aby jí povyprávěla a holčina se pak podvědomě bojí se do čehokoli pustit.

Podle mého působíš až moc nadrženě a ona má pocit, že když by tě nechala zajít dál, tak by to brzo skončilo sexem. Což je konec konců pravda, že ano Mrkající Ale tvařme se že ne. Podle mého ona musí být vždycky "napřed" před tím, co děláš ty. Takže pokud ty máš něco provádět jí, tak by měla nejdřív to samé ona zkoušet na tobě.

Počítám, že jste si o tom už někdy v klidu promluvili, ano? Jakože ne vechvíli, kdy se po ní sápeš a ona nechce Šťastný Ale někdy, když jste jen tak spolu. Čirou náhodou se nezmínila, proč že jí to jakože není příjemný? Pokud jí SKUTEČNĚ není fyzický kontakt příjemný, tak to je tak akorát na to jít hledat jinou holku. To se nezmění. Ale pokud je to jen něco co ti nechce říct, tak šance je. Nemůžu soudit, jaký jseš nebo jak se chováš (kdybych bral tvůj písemný projev jako odraz osobnosti, tak by mi jí bylo skoro líto). Ale podle mého s dostatečnou dávkou empatie z ní musíš dostat, v čem je problém. Ale jakmile to budeš vědět, tak ti tu třeba někdo líp poradí.

Nevim, jak to mezi sebou máte, ale přespáváte někdy spolu (myšleno ve vší počestnosti xD)? Osobně jsem na tom byl podobně a slečna se do nějakých intimností moc nehrnula. Osvědčily se mi masáže. Ze začátku rozhodně musíš odolat a just to dělat naprosto asexuálně. Třeba masáž nohou, o na tom, že jí masíruješ vnitřní stranu stehen nebo podkolení jamku, což je jedna z (i když méně známých) erotogenních zón, je to jen masáž, nic víc. Čím víc ty to budeš brát jako obyčejnou věc, tím víc nad tím bdue ona přemýšlet. Zvykne si na tvoje dotyky a časem jí to ani tolik nepřijde. A podle mého pokud vytrváš, tak jí to začne dost vzrušovat a pak si nebude moct pomoct. A pak stačí něco zkusit a neodolá. Ale musíš to budovat postupně a zíkávat si její důvěru. Nesmíš to uspěchat.

A nebo to s ní prostě nebude nic dělat a to seš v pr... Šťastný

Asi se tu najdou lidi, co ti řeknou, abys šel rovnou hledat jinou, ale já myslim, že to za to často stojí. Děj tomu tak tři, čtyři měsíce. Snaž se budovat mezi váma to, že fyzickej kontakt neznamená nutně sex a že je přirozený. Postupně eskaluj svoje dotyky, ale nespěchej. Pokud za měsíc neuvidíš žádnou změnu, je čas se znova zamyslet. Pokud uvidíš, že se něco mění, tak víš, že jsi na dobré cestě.

Ale každopádně si dobře rozmysli, jestli to pro tebe má cenu. Představ si, když dělá teď takovéhle drahoty, jak to bude vypadat, až s ní budeš chtít spát. Ale jestli se rozhodneš, že to má cenu, tak přeju pevné nervy a hodně štěstí (myšleno vážně a upřímně).
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Nonkomunikátor:)
*
Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Příspěvků: 99


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 24. Duben 2010, 23:38:41 »

Je na tobě, stanovit si jestli tě tato platonická láska naplňuje... jestli ti to vyhovuje do té míry, že ti nevadí pravidelné leštění bambusu po schůzkách tak prosím... Nicméně pro mě je pravidelný sex základní předpoklad pro dlouhodobej vztah.
Zaznamenáno

Kdo nemluví v číslech, neví o čem mluví.

(E/I)NTJ
Paul C.
***


Love Yourself.

Karma: 41
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Brno
Příspěvků: 457


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 24. Duben 2010, 23:56:26 »

Chtěl jsem ti říct, že bych se na patnáctku, která by musela "přežívat" moje dotyky vykašlal po pár týdnech, ale neudělám to. Ty evidentně hledáš skutečný ŘEŠENÍ toho problému. Z toho důvodu ti můžu akorát doporučit, aby jsi vyzkoušel rady, které ti dal Ava.

Ale neodpustím si jednu otázku na tělo. Co, že spolu vy dva vlastně děláte, když se jí po čtyřech měsících nemůžeš ani dotknout?  Mrkající

Zaznamenáno

Only death is a matter of time. The rest is a matter of you.
Mark

Karma: 0
Příspěvků: 18


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 25. Duben 2010, 10:32:47 »

Ava: Děkuji ti za rady a nápady, určitě něco z toho s dívkou zkusím...určitě společně s ní na tom začnu pracovat,,, i dyž mi to narovinu neřekne, myslim, že za poslední dobu by i souhlasila s tím, že bychom s tím něco mohli začít zkoušet dělat... a tak snad nějaky posun přijde.
Paul C.: Není to možná až tak dramatické jak to vypadá, není to o tom že se jí jako přímo nesmím dotknout,,,na jednu stranu mi sama říkala, že to chápe(že se jí chci dotknout) ale na druhou stranu jí je na tom dost často prý něco nepříjemné(a tohle ještě možná dodatek k Avemu), neřekla mi nikdy co, že to je... prej neví atd. atd...
Zaznamenáno
spinkos
*
Karma: 10
Příspěvků: 99


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 25. Duben 2010, 12:10:47 »

No, tak já tuším, že se tu objeví někdo, kdo řekne, že je to proto, že byla nějak zneužitá v dětství. Mě osobně to přijde jako hrozně snadný vyřešení, protože vzhledem k tomu, jak jsou tyhle případy málo častý, tak mi nepřijde pravděpodobný, že by se takovejch holek rojilo po republice 3 do tejdne. Stejně jako, že by slečna byla asexuální, což je asi stejně pravděpodobný, spíš vlastně míň Šťastný
Ale můžeš to vyvrátit? Nemůžeš.

Prvně. Je jí patnáct. Spousta holek v tomhle věku ještě málem ani nemyslí na kluky. ČAsto je pro ně na prvním místě škola a jejich představa "kluka" je princ na bílém koni.
Ve fázi puberty (11-13 let) dochází k dotvarování druhotných pohlavních znaků ženy. A tělo mladé ženy se stává objektem sexuální touhy mužů, čímž u ní dochází k deziluzi, protože mladá žena si přeje někoho, kdo by s ní sdílel každodenní události a pomáhal jí dotvářet vlastní identitu.
V 15 letech se žena typicky již naučí využívat svoji sexualitu ke svým cílům (idealizace -> frustrace -> adaptace).
Zmíněná patnáctiletá nereprezentuje typický vzorek žen tohoto věku (ano, je svým způsobem "divná").

na jednu stranu mi sama říkala, že to chápe(že se jí chci dotknout) ale na druhou stranu jí je na tom dost často prý něco nepříjemné(a tohle ještě možná dodatek k Avemu), neřekla mi nikdy co, že to je... prej neví atd. atd...
Ať je to cokoliv, je to podvědomé. Racionální, kognitivně-behaviorální přístup je v tomto případě kontraproduktivní (vyvolává v ní negativní stimul).

Čistě ze zvědavosti: jaký je její vztah k otci?
Ale nepočítej, že to vyřešíme tady na fóru. Zajděte ke klasickému psychoanalytikovi (ale pozor, nakonec může jít o dlouhodobou terapii).
« Poslední změna: 25. Duben 2010, 12:15:22 od spinkos » Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 25. Duben 2010, 15:13:10 »

spinkos: Tyvoe nestuduješ náhodou psychologii Úsměv

Ale Když už víme, že v ní k-b přístup vyvolává negativní stimul, tak co by v ní teda vyvolávalo pozitivní stimul?Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Mark

Karma: 0
Příspěvků: 18


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 25. Duben 2010, 20:06:44 »

Citace
Ve fázi puberty (11-13 let) dochází k dotvarování druhotných pohlavních znaků ženy. A tělo mladé ženy se stává objektem sexuální touhy mužů, čímž u ní dochází k deziluzi, protože mladá žena si přeje někoho, kdo by s ní sdílel každodenní události a pomáhal jí dotvářet vlastní identitu.
V 15 letech se žena typicky již naučí využívat svoji sexualitu ke svým cílům (idealizace -> frustrace -> adaptace).
Zmíněná patnáctiletá nereprezentuje typický vzorek žen tohoto věku (ano, je svým způsobem "divná").

Mám to brát tak, že kdyby jí bylo... dejme tomu 14 tak je to ješte v normě?... Je prostě třeba jen malinko,,,opožděná?
Zaznamenáno
spinkos
*
Karma: 10
Příspěvků: 99


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 25. Duben 2010, 21:29:04 »

Ale Když už víme, že v ní k-b přístup vyvolává negativní stimul, tak co by v ní teda vyvolávalo pozitivní stimul?Úsměv
To prozradí hlubší terapie (zde se bavit o ní bez ní je nepřesné).
Mark v dotyčné spatřil, jak popisuje, pouze stimulus -> reakci. Subjekt však prožívá stimulus -> kognici -> reakci. Je třeba změnit kognici.
Z tohoto pohledu je terapie dlouhodobou (*) oboustrannou výměnou stimulů a reakcí, ve které terapeut usiluje o změnu kognice subjektu.

* lze i krátkodobou terapií - např. EMDR

Mám to brát tak, že kdyby jí bylo... dejme tomu 14 tak je to ještě v normě?... Je prostě třeba jen malinko,,,opožděná?
V psychickém chování náctiletých těžko hledáš "narušené", "opožděné" - to jsou svým způsobem oni všichni, což je však dáno zahlcením změnami (hormonální proměny, objevení kritického myšlení); a očekává se, že si se svými problémy poradí sami.

Krátkodobé patologie jsou z tohoto pohledu u náctiletých v pořádku. Pokud problém přetrvává delší dobu, pak je teprve problém.
No, pokud její odmítavý postoj k intimitě pramení z vývoje v raném dětství (viz. přístup rodičů či přímo nějaké trauma), nastává problém. Pokud jde jen o nějaký momentální dívčí ideál (což jsem původně uvažoval - asi mylně, ptže. sám uvádíš, že situace trvá již 4 měsíce), situace nemusí být tak závažná.

Dotyčná by však v ideálním případě měla pochopit, že i ty máš nějaké potřeby (potřeba intimity s blízkým člověkem je naprosto přirozená věc) a vyjít ti vstříc, nikoliv se jen "obětovat".
Zaznamenáno
msankh
***


Karma: 47
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 374


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 28. Duben 2010, 14:26:01 »

Holce se musí tvý doteky líbit a stejně tak ona musí chtít se dotýkat tebe, aby ten vztah měl vůbec smysl. Takhle se jí za chvíli začneš hnusit. Poradil bych ti zkusit jí trošku opít - alkohol dělá se stydlivejma a netečnejma holkama fakt divy, ale vzhledem k věku ti to fakt radit nemůžu. Sorry, ale tohle je o ničem.
Zaznamenáno

Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS