Taktika na zaneprázdnenú

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
24. Duben 2024, 06:45:51

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Prosby o radu a dotazy
| |-+  Jak na ženský (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Taktika na zaneprázdnenú
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Taktika na zaneprázdnenú  (Přečteno 3248 krát)
Bobo
****


Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 40
Příspěvků: 685


Zobrazit profil
« kdy: 18. Duben 2011, 22:58:22 »

Napadla ma jedna vec a zaujíma ma, či s tým máte niekto skúsenosti. Mám kamarátku, ktorá je stále zaneprázdnená. Má školu, popri tom pracuje v jednej študentskej organizácii a stále musí niečo robiť. Kedysi sme spolu chodili, potom sme sa rozišli skôr z toho dôvodu, že začala mať rôzne svoje záujmy a ja som do nich akosi nezapadal. Tolko úvod.

Tá zaneprázdnenosť je len jedna strana veci. Ona je celkovo taká potvora, že sa snaží byť hrozne nezávislá a musí byť všetko podľa nej. Nerobí jej problém stretnúť sa so mnou, ale keď má niečo iné, tak vždy dá prednosť tomu inému. Mám z nej pocit, že chalan, ktorý ju chce uloviť, ju musí pár krat "prefackať", aby si uvedomila svoje správanie a potom to už bude v poriadku. Teraz ide o to, ako ju správne "prefackať". Scenár:

Ja: Ahoj, zájdeme spolu na minigolf?
Ona: Nemôžem, musím napísať list pre nejakú firmu.
Ja: Zaberie to hodinku a odreaguješ sa.
Ona: Fakt nemôžem, odreagovala som sa na obede, ....

Proste situácia taká, že má sice robotu, čo beriem, ale každý si dokáže nájsť hodinu času na to, aby niekam vyrazil. Väčšinou sa vyhovára, že to nikdy nie je jedna hodina. Ale povedzme 1,5 - 2 hodiny. Napadlo ma, po takych 2 namietkach z jej strany napísať alebo povedať do telefónu iba: Ok, v poriadku. Prepáč, že som ťa obťažoval. Prajem ti pekný deň. Otázka: Zaberie to?

Alebo zoberiem si situáciu z dnešného dňa. Boli sme na tráve pred školou, lebo sme mali chvílu času. Odtrhol som malý kvietok a chcel jej ho dať za oblečenie. Samozrejme začala protestovať, že to nechce a načo jej to bude. Pokúsil som sa dať jej ho aj tak, ale nepodarilo sa, tak som ho tam jednoducho nechal na tráve. Dalo by sa použiť podobné riešenie, čiže obyčajné: prepáč. A prípadne hneď zabočiť k najbližšej dievčine a povedať niečo v zmysle: Ahoj, môžem sa niečo spýtať. Chcel som dať svojej slečne tento kvietok, ale odmietla ho a mne je ľúto nechať ho len tak na zemi. Možno sa ti bude páčiť. Môžem ti ho venovať? A dať jej ho.

Ide mi o to nájsť vhodné slová a vyskúšať taktiku, že tvoje správanie je úplne mimo, pretože ťa do ničoho nenútim, ale nevadí. Nechceš ty, pozri tam je niekto iný, koho to poteší. A dať jej takto najavo, že má prehnané reakcie, pretože toto sú len dva z mnohých príkladov, ktoré robí takmer pri každej konverzácii a to nie len so mnou, ale celkovo so všetkými ľuďmi. Samozrejme, to pozvanie na golf, prípadne inú akciu, vykompenzovať tým, že ja na tú akciu pôjdem a po ceste oslovím nejaké náhodné dievča s tým, že som tam chcel ísť so svojou kamarátkou, ktorá ma poslala do prdele, ale aj napriek tomu tam chcem ísť a nechcem tam ísť sám.

Je to na niečo dobré? Stojí to za to vyskúšať? Môže si tá slečna niečo uvedomiť? Alebo je to zbytočné. Po dobrom sa totiž s ňou zrejme nedá, tak treba skúsiť niečo iné. Poraďte.
Zaznamenáno
arnysv
*
Karma: -108
Příspěvků: 136


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 14. Srpen 2011, 22:44:02 »

Prostě tě nechce Bobo co na tom nechápeš?
A nevidím nic špatného v tom že hodně pracuje,
a je hodně zaneprázdněná, když jí to baví.
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS