Ženské - půjčování a vracení peněz

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 19:07:00

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Prosby o radu a dotazy
| |-+  Jak na ženský (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Ženské - půjčování a vracení peněz
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Ženské - půjčování a vracení peněz  (Přečteno 7808 krát)
klmpl
*
Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Příspěvků: 63


Zobrazit profil
« kdy: 05. Červenec 2011, 12:45:14 »

Jedna spolužačka na tom asi není finančně úplně nejlíp. Začala si půjčovat peníze, když neměla - na jídlo, jízdenku, později i těhotenský test, na zaplacení faktury... Bral jsem ji jako dobrou kákošku, které jsem věřil, tak jsem jí pujčil. Říkala, že mi to bude vracet po splátkách, jak bude zrovna mít. Výsledek - za půl roku mi z 600 vrátila pouze kilo někdy na jaře. Nejdřív se čekalo až přijdou prachy za ubyt. stipendium, pak až nějaké dostane od otce... Ale stejně mi vrátila pouze jednou. Za další týden jsem měl dostat další stovku, ale tu už jsem neviděl. Prý má jiné důležité věci, které si musí koupit. Nejsem jediný kdo má podobný problém, kámošce dluží taky a nevrací, ikdyž míň a už na začátku roku říkala, že má rozpůjčováno na více stranách, tak to bude trvat dýl (ale tím jsem si nepředstavoval tak dlouho). Když jsem se jednou nenápadně připomněl, tak po nás skoro vyjela, že kdyby ty prachy měla, tak by je dávno vrátila, teď jsem se musel znovu připomínat, nejdřív říkala že až se uvidíme, ale to bude teď v létě kdoví kdy, tak jsem jí řekl že ne, že ji dám číslo účtu, ať mi je tam pošle. Tak říkala že pošle půlku a půlku další měsíc, to byl poslední ústupek na který jsem přistoupil (ikdyž to byla asi chyba). Zatím peníze nepřišly, ale tak jsou svátky - dávám čas do konce týdne.
Jako já se sice bez toho pětikila minu, o to zas tak nejde, mě sere spíš ten princip, tak když někomu něco půjčím tak se mu to snažím co nejdřív vrátit a ještě sám od sebe a nechovám se takovýmto způsobem ne? Nehledě na to 500 není problém za půl roku při troše snaze a při troše úcty ke kamarádovi našetřit ne... (Údajně třeba na to, aby si koupila cigarety měla, ale to mám pouze z druhé ruky)

Dřív jsem o ni měl zájem i jako něco víc, teď už jí moc nevěřím ani jako kámošce.

Jak se v takových situacích chovat??? Ženským nepůjčovat?
Zaznamenáno
Paul C.
***


Love Yourself.

Karma: 41
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Brno
Příspěvků: 457


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 05. Červenec 2011, 13:06:32 »

Buď tu půjčku ber vážně a ošetři to nějakou rozumnou smlouvou, anebo půjčuj jenom tolik, kolik tě nebude mrzet, když nedostaneš zpátky.
Dobré smlouvy dělají dobré přátele.
Zaznamenáno

Only death is a matter of time. The rest is a matter of you.
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 05. Červenec 2011, 13:23:39 »

nekategorizuj to na všechny ženský.... až opravdu zjistíš, jaké to je být bez peněz, tak si vzpomeneš, jak těžký je ušetřit 500...

Kámoš chtěl taky půjčit 5 000 na měsíc a vracel mi to rok. Bývalka mi má poslat 23 000 a ani moc nečekám, že se toho dočkám:-D

A ona má brigádu? nebo pracuje?
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 05. Červenec 2011, 20:34:13 »

Nepujčovat kamarádům, u kterých stoprocentně nevíš, zda ti to budou schopni vrátit... od kamarádů se totiž ty peníze hrozně blbě vymáhají, člověk je pak za toho špatnýho.... prostě uplně nahovno...

EDIT: a hlavně nikdy nepujčovat lidem, co hulí, chlastaj nebo fetujou... protože takovej člověk si VŽDYCKY, když získá nějaký peníze, koupí další drogu místo toho, aby ty penzíe vrátil.... to už jsem zjistil mockrát
Zaznamenáno

Buchy
***


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 392


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 05. Červenec 2011, 22:08:06 »

Nejde o to, že to je ženská... Říká se, že mezi přáteli se moc pěníze půjčovat nemají. Existuje na to něco jako "přísloví", ale já si za boha nemůžu vzpomenout (možná pouze nějaká rozumná hláška z filmu).
Já bych zásadně peníze nepůjčoval, pokud toho člověka znám natolik, abych věděl, že se jich nedočkám. Sám bych si také nepůjčil...
Zaznamenáno

"Sex je dědičný. Jestliže jej vaši rodiče nikdy nezažili, je docela pravděpodobné, že vy také ne." N.N.
pavol

Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Třebíč
Příspěvků: 27


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 05. Červenec 2011, 22:16:04 »

Já to říkám takhle: "dluhy dělají přátele" Šťastný ono to pravda patří přesně obráceně, ale kupodivu mi to s takovýmto přístupem taky funguje a peníze se vrací
Zaznamenáno
pata07
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Místo: Východní čechy
Příspěvků: 177


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 05. Červenec 2011, 22:27:56 »

Nepujčovat kamarádům, u kterých stoprocentně nevíš, zda ti to budou schopni vrátit...
Tesat do kamene. Říkám si to furt.
Zaznamenáno
Comanch
*****


Karma: 70
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 316


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 06. Červenec 2011, 15:10:19 »

Byl to dobrý obchod a vlastně jsi na tom potenciálně ušetřil velké množství peněz. Za 500,- jsi si koupil zkušenost, díky které už budeš mnohem ostražitější a nestane se ti, že v budoucnu při půjčování příjdeš o větší peníze.
Tím, že teď o tom skutečně přemýšlíš, sháníš informace a ptáš se lidí, jsi doopravdy z dlouhodobého hlediska ušetřil několik tisíc  Šťastný
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 06. Červenec 2011, 23:09:48 »

mm..... teoreticky... fakticky jen přišel o 500,-
Zaznamenáno

klmpl
*
Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Příspěvků: 63


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 11. Červenec 2011, 23:14:28 »

Díky za rady! Samozřejmě že vím, že se to netýká pouze ženských a stejně to nejde globalizovat na všechny holky, akorát tohle je spíše baličské fórum, proto jsem to tam připsal. Chodí sem inteligentnější vzorek populace, než na jiná fóra, tak jsem nechtěl, aby mi byl příspěvek smazán Úsměv
K věci - jak mi slíbila více než před týdnem, že peníze pošle na účet, tak peníze samozřejmě nepřišly. Zatím jsem se nepřipomněl, dával jsem čas, protože se to mohlo přes ty svátky minulý týden zpozdit, ale stejně odpověď znám už teď - že zapomněla a pošle jindy, ostatně jako vždycky, pořád dokola.
Brigáda - přes rok neměla, teď v létě už ano. Třeba mi to vrátí jak ji přijde výplata, třeba se toho nebude chtít vzdát jak do teď, když ji přišly peníze.
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 11. Červenec 2011, 23:19:39 »

Jestli ti o to hodně jde:

Musíš to obalit příběhem Úsměv

Řekni, že někam jedeš a vejplatu máš někdy kdoví kdy a že to prostě potřebuješ zpátky. Kdyby nechtěla, tak si normálně půjč od jiného spolužáka s tím, že ona ti dluží a nechce ti to vrátit a že ty máš výplatu za týden a nutně to potřebuješ. Je jistá šance, že se to k ní dostane a posléze jí to začne štvát Mrkající
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Comanch
*****


Karma: 70
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 316


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 15. Červenec 2011, 18:26:24 »

A co vytvořit dluhopis a prodat ho nějakému ostřejšímu spolužákovi? Sepiš tvoje práva na její dluh a prodej je za 4 kila. Budeš mít klid a proděláš jen kilo. Někdo jiný to z ní vymlátí a vydělá si na tom kilo.
Zaznamenáno
Ole
*


Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 56


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 16. Červenec 2011, 17:50:37 »

A jak dokáže, že mu dluží, když nemá smlouvu?  Super!
Zaznamenáno
Jedenáctka

Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Brno
Příspěvků: 29


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 16. Červenec 2011, 18:47:55 »

A jak dokáže, že mu dluží, když nemá smlouvu?  Super!

ústní dohoda Úsměv
Zaznamenáno

Neexistuje tu žiadne, že nedá sa, nič neni nemožné pre toho, čo nevzdá sa.
klmpl
*
Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Příspěvků: 63


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 18. Červenec 2011, 15:11:40 »

Joo děkuju, jako nějaké dluhopisy apod. jsou fakt k ničemu Úsměv) Teď ji psala kamarádka se stejným problémem (akorát chtěla vrátit jen blbých 70 kč) a klasika jako půl roku -- peníze nemá, po výplatě vrátí... Mně nešlo už ani tak o ty prachy, to je mi jasné že když mi to nebude chtít vrátit nebude že na ni moc nemám, spíš jestli má cenu ještě s takovou osobou udržovat nějaké vztahy ale už i mně, jinak hodné a naivní osobě došlo že ta holka bude menší kámoška a víc vychcaná než jsem si myslel.
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS