Žloutenka

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
29. Březen 2024, 00:21:44

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Prosby o radu a dotazy
| |-+  Jak na ženský (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Žloutenka
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Žloutenka  (Přečteno 5853 krát)
Stad

Karma: 0
Příspěvků: 1


Zobrazit profil
« kdy: 09. Únor 2010, 17:07:18 »

Zdravím,
je mně 16 let a ještě jsem nechodil s žádnou holkou. Přibližně od pěti let mám chronickou žloutenku typu b, což je nemoc, která se přenáší zejména sexem a krví (a tím pádem je určité riziko i při líbání, protože stačí mikroskopické množství krve). Navenek nemám žádné příznaky, ale musím držet dietu (žádný alkohol, tučné a mastné jídlo) a nesmím mít přehnanou fyzickou zátěž.
Nejde ani tak o to, jak nějakou holku sbalit, ale když už ji sbalím, jak jí nějakým inteligentním způsobem říct, že mám žloutenku, abych ji nenakazil. Proti žloutence typu b existuje očkování a podle mých informací by měli být všichni mladší 19-ti let (moje věková kategorie) proti tomuto typu žloutenky už i očkovaní (od roku 2001 se proti žloutence plošně očkuje).
Stejně je to ale věc, kterou bych měl říct včas, ale nenapadá mě, jak na to mám zavést téma a jakým způsobem to mám podat, aby to pro holku nebyl důvod mě odmítnout. Vzhledem k tomu, že se proti žloutence b plošně očkuje, měla by být pravděpodobně už očkovaná a tudíž imunní vůči nákaze a nemuselo by v podstatě o nic jít. Ovšem nenapadá mě inteligentní způsob, jakým to podat, aby to holka pochopila, nevadilo jí to a nějak mě to nesrazilo v jejích očích. Navíc vzhledem ke způsobům přenosu bych o tom holce měl říct dost brzy a nedovedu si tak docela představit, jak tohle vykládám holce, kterou znám třeba jen chvíli.
Jaký je podle vás nejvhodnější způsob, jak to holce říct? Jak to podat, jak na to zavést téma případně kdy je nejvhodnější chvíle tohleto říct? Jak byste reagovali vy, kdyby vám holka/kluk, který se vám líbí, řekli něco takového (i v případě, že byste už byli očkovaní)?
Zaznamenáno
ezeldin

Karma: 0
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 09. Únor 2010, 19:12:16 »

Tak je jasne, ze ji to musis rict pred libanim...
I vzhledem k tomu, bych to videl tak na 3-4 rande, ale klidne to muze byt pozdeji, ale ne zase tak, aby ji neprislo divne, ze ji jeste nelibas... Úsměv

Pak to chce trochu odhadnout, jak by to ta konkretni holka mohl vzit, a jestli to bude nejaka "pipka", tak to radeji zabalit a nic nerikat.

Mozna by bylo nejlepsi ji dat na konci toho tretiho rande dopis, kde ji napises nejaky "pekny veci" a samozrejme tam do toho zakomponujes tu svou nemoc.
Muze to zabranit trapne situaci, takhle si proste najde o tom na netu co bude chtit a rozhodne se podle toho..treba se pak ozve a treba ne....

A nebo treba: "hele dovedes si predstavit, ze bys chodila s nekym, kdo ma nejakou nevylecitelnou nemoc?" (mysleno jako takova vtipna a radobyduchaplna otazka), ale to by bylo spis na otestovani nejaky kamosky, na prvnim radne by to bylo asi dost divny Šťastný

Casto se tady v tematech radi: moc nemudrovat a radeji zo zkusit. A to plati i tady. Jen je potreba si přiznat, že to budeš muset možná zkusit víckrat, než nekdo kdo hep B nema.

Podle tveho prispevku soudim, ze jsi inteligentni clovek, takze verim, ze si urcite poradis....
Zaznamenáno
cassies
***


Karma: 8
Pohlaví: Ženské
Věk: 36
Příspěvků: 548


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 09. Únor 2010, 19:15:17 »

Upřímně ti řeknu, že bych na to asi nereagovala nijak pozitivně...odradilo by mě to od tebe. Nevím, co ti poradit, určitě je ale důležité, abys toslečně řek až po nějake chvili - až se budete trochu znát a dostatečně vysvětlíš, odkud jste tomu přišli (aby nemyslela, že fetuješ a podobně), pak by to mohla vzít s klidem...to už bych to nejspíš ani já neviděla tak tragicky.

btw. S tím už opravdu nejde nic dělat?
Zaznamenáno
petanx
****


Karma: 72
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Brno
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 09. Únor 2010, 21:18:17 »

Nezávidím ti. Myslím, že když dokážeš sbalit 10 ze 100 holek, tak 1 z 10 tu nemoc pochopí v dobrým. Takže získáš 1 ze 100.
Asi už to víš, ale já si tím nejsem jistej a zeptal bych se doktorky, jestli se nemoc přenáší líbáním nebo ne a jestli je to pak nebezpečný.

Zpočátku se toho pro tebe moc nemění, akorát se vyhneš úletům a žádný vztah nezačneš tím, že budete k sobě první večer přisátí. Třeba skončit jen u pusy. Měl bys u holky po nějakou dobu budovat důvěru, sbližovat se, ale vyhýbat se tomu nebezpečnému. Když budeš mít jistotu, že tě chce, tak to uděláš třeba takto: "Ty: Chceš mě líbat? Ona: Ano! Ty: (dáš jí pusu) Ale já ti nemůžu dovolit víc. Ona: Proč? Ty: Odmalička mám žloutenku, která se přenáší krví, tak musím být opatrnej. Taky bych tě chtěl líbat, ale můžu ti dát jen pusu."

Dojem tím rozhodně nezískáš, ale musíš zmírnit negativní dopady. Všechna čest, přeju ti snadné balení.
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 10. Únor 2010, 08:30:04 »

cassies: žloutenka B, když je chronická, tak už nebude nikdy uplně vyléčená, myslim...

hele jak jsi k tomu přišel?... pochybuju, že jsi v pěti letech sdílel jehly, když sis píchal drogy a nebo měl sex... četl jsem, že jsou i případy přenosu přes zubní kartáček nebo holící strojek... prý je to velmi infekční, stačí malá oděrka... když to nějaký holce řekneš a ona si o tom něco najde na netu, tak nebude moc šťastná...

abych byl upřímný: já jsem očkovanej proti žloutence typu B, ale i tak bych to neriskoval, tj. nespal bych s holkou, která by mi řekla, že jí má, protože těm 20 let starym očkovánim nevěřim natolik, abych to zkoušel...

v čechách neni nějaká komunita, kde se scházejí lidé s touhle nemocí?... podle mě by ti v tomhle nejlíp poradil někdo, kdo jí má taky a už s tim žije dlouho... mohl by ti poradit i, jak to holkám říkat Úsměv ...
Zaznamenáno

Steamfox
*


Čím jsme, víme jenom my sami.

Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Příspěvků: 122


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 10. Únor 2010, 15:02:21 »

Tak tohle ti nezávidím, myslím, že na to žádná "dobrá" odpověď neexistuje.
Zaznamenáno

Hox
***


Ikdyž zrovna nepíšu,forum pročítám

Karma: -3
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 443


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 10. Únor 2010, 15:16:15 »

Toto je trochu problém.Už přece i v přírodě si samička vybírá ty "zdravé".Aby obvykle samička(žena) příjmula samečka(muže).Musí vědět jestli je zdravý,to je to jak například jeleni bojují o samičky,nebo jak někteří ptáci poskakují,zpívají,ukazují svoje vybarvené tělo/peří.Všechno to jsou znaky,že ten samec je zdravý.U lidí je to taky tak,(udajně) jen je to v podvědomí.Myslím,že skoro každá holka se toho zalekne, i já bych se toho zaleknul.Bude to asi problém.


Když to řekneš hned,tak je jasné jak to dopadne.Pokud to řekneš dřív,zavčasu uteče.Když to řekneš pozdě,tak tě dotyčná nadá,proč jsi to neřekl dřív.Když to řekneš hodně pozdě,tak si teď nejsem jist,jestli náhodou by to nebylo bráno jako infikování lidí,kteří o tom nevědí.Když tak mě opravte.


Očkování by mělo pusobit,ale nic není stoprocentní.Stačí aby jsi měl malý záděr/ranku i ona a drželi se za ruce.Nebo ji dáš/ona tobě napít.Nebo si kousneš/ona tobě do jídla.Dokonce i malá pusa (beru jako dotyk rtů) je přenašeč

Co vím tak žloutenka je přenostná:Slinama,Krví,Spermiemi,a nebo nevím jak to nazvat "vlhkostí vagíny".Snad mi rozumíte.Navíc po chvíli zpusobuje jaterní cirhózy a jiné další onemocnění.Jistě víš,že jsi nebezpečím pro lidi/rodinu kteří o tom nevíš.


takže je mi tě líto,ale v tomto ti vážně neporadím.A asi stadyma taky moc lidí ne,musíš se zeptat doktora.

Ale opravdu pochybuji,že by lidé s tvojim onemocněním,byli odsouzeni k doživotní osamělosti,nebo mít vztah,ale bez toho co k němu patří.
Zaznamenáno

Fortis cadere, cedere non potest
Femina varium et mutabile semper
Amor tussisque non celat
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 10. Únor 2010, 16:32:50 »

Jo, já to tady vidim bledě. Podle mně máš nejlepší šanci, když se dáš dohromady s lidma co sou na tom podobně. Určitě je na to nějaká asociace/společnost/vps... Nejenže ti dotyční poradí vlastní zkušenost a případně i další věci, tak krom toho je šance, že tam třeba potkáš nějakou holku, co má to samé co ty a té to 100% vadit nebude Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Rend
***


Thoughts become things.

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 525


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 10. Únor 2010, 18:06:57 »

No hele, v 16ti je to určitě blbý. V 16ti holka nehledá nic závazýho (rozhodně ne svatba a podobně), takže v 16ti - problém.

Mně říct nějaká holka, navíc když ji znám chvíli, že má žloutenku B a nevyléčitelnou, tak dám ruce pryč. Já sem na tohle háklivej a svědomí by mi nedovolilo bejt s holkou, o který vim, že to má. I kdybych věděl, že sem tisíckrát očkovanej a že to nemůžu chytit - v 16ti ne.

Ale v pozdějším věku to podle mě nebude až tak strašný. Když si k tobě holka tak ve 27mi vybuduje vztah a nebude uplně blbá, mělo by to podle mě jít. Apoň já, kdybych v tomhle věku se do někoho zabouch a věděl, že je to ta pravá... Hodně bych si to rozmyslel, ale myslím, že bych se přes to nakonec dokázal přenést Mrkající
Zaznamenáno

Jen mrtvé ryby plavou s proudem!
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 10. Únor 2010, 18:08:22 »

eclipse: já si myslim, že tady nehraje roli ani ten věk... je to docela problém... a souhlasim s Avou, nejlepší šanci by měl, kdyby si našel holku, která na tom bude podobně...
Zaznamenáno

Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 10. Únor 2010, 18:19:16 »

EcLiPs3: Taky myslim, že na věku nezáleží. Je to jako kdyby měl AIDS nebo něco podobnýho (z pohledu člověka, kterému nic není). Naopak si myslím, že v pozdějším věku nad tím bude víc uvažovat a víc zvažovat, že by chtěla třeba děti a je zdravá a nebude chtít riskovat, že by měla onemocnět - naopak mladší holky budou IMO víc "free" jakože když jim řekne, že je to v pohodě, tak to nějak tak ... "risknou" Úsměv

Je to celkem rána, to souhlas. A pokud jde o zdraví, tak jsou lidi dost sobečtí a řekl bych že moc dobré vyhlídky nemá. Ale na druhou stranu (i když kdoví jestli je to dobrá vyhlídka), tak je spousta holek co mají spasitelský komplex a pomáhá jim, že můžou pomáhat někomu, kdo má nějaký problém... a co víc - skutečně je to naplňuje a jsou tak šťastné. Sice hrozí, že jí to jednou přejde a bude chtít, aby najednou ONA byla ta co se o ní někdo bude starat, ale to je na Stadovi, aby to vykalibroval tak, že to po čase bude vyrovnané a nebude mít důvod hledat jinde.

Stad: Není to konec světa, ale holt to musíš brát tak jak to je. Možná si neužiješ tolik, co "zdraví" lidi, ale podle mně šance na vztah a spokojený život není úplně nulová. Akorát se holt asi budeš muset srovnat s tim, že se tě netýkají ty "pubertální" akce typu vykousávání s holkama na disko, holky na jednu noc a tak. Ale to se dá snad nějak překousnout, ne? Úsměv Hlavně doufám, že ti vydrží morálka a nikdy to holce nezatajíš, protože to je hodně velká sviňárna a vlastně si moc neumim představit jak víc jako svině se zachovat Šťastný
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Hox
***


Ikdyž zrovna nepíšu,forum pročítám

Karma: -3
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 443


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 11. Únor 2010, 15:47:33 »

...Stad: Není to konec světa, ale holt to musíš brát tak jak to je. Možná si neužiješ tolik, co "zdraví" lidi, ale podle mně šance na vztah a spokojený život není úplně nulová. Akorát se holt asi budeš muset srovnat s tim, že se tě netýkají ty "pubertální" akce typu vykousávání s holkama na disko, holky na jednu noc a tak. Ale to se dá snad nějak překousnout, ne? Úsměv Hlavně doufám, že ti vydrží morálka a nikdy to holce nezatajíš, protože to je hodně velká sviňárna a vlastně si moc neumim představit jak víc jako svině se zachovat Šťastný...

Krásně řečeno ava.


Já třeba na diskotéky vubec nechodím(nebaví mě),a dívky na jednu noc neprovozuju a asi ani nebudu...to ovšem nezamená,že ty na diskoteku nemůžeš,mužeš žít jak ostatní lidi.Ale když nad tím tak přemýšlím,tak asi nesmíš pít alkohol(ikdyž možná mužeš,ale opravdu pochybuju,nebo by jsi mohl mít cyrhozu jater).Ale opravdu,bylo by to od tebe opravdu velké podrazáctví kdyby jsi to holce neřekl.A jak jsem již psal,nevím jestli by to dokonce nebylo trestné,kdybys ji nakazil a ona o tom ani nevěděla,že jsi byl a jsi možným cílem nákazy žloutenkou.
Když nad tím přemýšlím,tak kdyby jsi použil kondom,tak se ani nemá co stat,jedině kdyby praskl.Ale opovaž se to zkusit,to je jen muj názor,třeba se to taky nesmí



Prostě radši toto prober s nějakým doktorem,jestli mužeš se líbat nebo mít sex.Ten ti to řekne podrobněji

Zaznamenáno

Fortis cadere, cedere non potest
Femina varium et mutabile semper
Amor tussisque non celat
mmarty



Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Hradec
Příspěvků: 28


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 12. Únor 2010, 19:46:38 »

Ahoj, já myslím, že nikdo z tohohle fóra zkušenosti s podobnou věcí nemá, a tak bych se být tebou obrátil hlavně na odborníky (lékař, případně psycholog)a probral s nima tuhle věc pěkně do hloubky. Myslím ale, že tvá nemoc rozhodně není překážkou takovou, aby se nedala překonat. Držím ti palce.
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS