Antikoncepce během cyklu

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
19. Duben 2024, 13:51:18

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Antikoncepce během cyklu
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Antikoncepce během cyklu  (Přečteno 9129 krát)
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« kdy: 29. Červen 2008, 19:02:44 »

Zdravím. Tuhle diskuzi nezakládám kvůli sobě, ale kvůli mojí sestře, která má takový problém ohledně antikoncepce a nemá koho se zeptat. Tak jsem jí řekl, že se zeptám tady.

Ségra plánovala na příští tejden, kdy budou naši pryč, víkend s přítelem, ale teď zjistila, že zrovna v tu dobu to bude mít. A hodlá podvést svoje tělo tak, že nevysadí antikoncepci. A má zkrátka strach, jestli to není nebezpečný... tak se chci zeptat hlavně dívek a žen na tomhle fóru, jestli už to zkoušeli a jestli s tím náhodou nemají zkušenosti, popř. nevědí, jak nebezpečné to je, jakéé vedlejší účinky by to mohlo mít apod.

předem dík
Zaznamenáno

noghri
*****


deadly assassin ;)

Karma: 81
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Honoghr
Příspěvků: 1 271


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 29. Červen 2008, 19:05:57 »

1) kdyz bere antikoncepci pravidelne, je chranena i behem sedmidenni pauzy
2) muze obelhat sve telo tim, ze ji bude brat, chranena bude, musi pocitat, ze i presto, ze bude brat prasky muze spinit

3) stacilo by precist si navod k antikoncepci Smutný
Zaznamenáno

Jen stekam, nekousu...
Monny
***


Karma: 13
Pohlaví: Ženské
Věk: 36
Příspěvků: 506


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 29. Červen 2008, 19:47:47 »

jo v poho ...brala sem antikoncepci nepřetržitě už několikrát a neměla jsem s tím žádné problémy...Je to bezpečné....
Když potřebuješ vynechat menstruaci, tak ti to mnohdy i gynekolog doporučí...
Může se stát, že by špinila, ale mi se to nestalo, je to  je to indivindi Úsměv
Zaznamenáno

Je krásné spolu mlčet, krásnější spolu se smát.
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 30. Červen 2008, 07:01:35 »

No ségra už to jednou kdysi udělala a pak to měla měsíc :/ ... vážně to gynekolog doporučuje?

noghri: kdyz bere antikoncepci pravidelne, je chranena i behem sedmidenni pauzy
Ano, to ví dobře, ale o ochranu nejde. Jde o to, aby to neměla, a právě má strach, jestli to neni moc nebezpečný...
Zaznamenáno

Kiruy
***
Karma: 16
Příspěvků: 528


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 30. Červen 2008, 07:34:01 »

Proboha, ať neposlouchá lidi na fóru s minimálními zkušenostmi (promiňte, dámy, ale zkušenosti vás a několika kamarádek nejsou relevantní), velmi taky záleží, jakou antikoncepci bere. Takže ať zajde za svým gynekologem/ svou gynekoložkou a svůj problém vysvětlí. Ať se nepouští do pokusů na vlastní pěst, s největší pravděpodobností tomu nebude rozumět. Ale ať počítá s tím, že oddálení měsíčků je nadstandardní péče, takže se za to bude s nějvětší pravděpodobností platit.
Zaznamenáno
larry flint
****


Karma: 40
Věk: 40
Místo: jak kdy, obvykle na lince Praha Brno
Příspěvků: 668


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 30. Červen 2008, 08:59:38 »

klidne muze brat i prasky, pokud menstruuje, akorat si tim zkrati fazi a pokud priste prasky vynecha, tak muze menstruovat silneji anebo taky ne. to je opravdu individualni. Ale nezdrave to opravdu neni, pokud ma treba zena nitrodelozni telisko, tak to hormony do tela vylucuje perioda neperioda a menstruace tak treba na nekolik let odpada uplne.
Zaznamenáno

nekdy jsou vyznamy schovany, snadno je neslysis. ten, kdo to ma v hlave srovnany, hleda, hleda... mej oci otevreny, usi otevreny, srdce otevreny ze vsech stran
Kiruy
***
Karma: 16
Příspěvků: 528


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 30. Červen 2008, 09:31:31 »

larry flint: nemyslím si, že dělat experimenty s prášky bez konzultace odborníka je zrovna moudré, zvláště bez znalosti podávaného antikoncepčního přípravku. Ne vždy obsahují antikoncepce stejná množství účinných látek či dokonce stejné kombinace. Použití přípravku navzdory návodu k užívání s sebu může přinést zdravotní komplikace.
A klasické nitroděložní tělísko v sobě žádné hormony neobsahuje, představuje pouze cizí těleso v děloze, které je schopno zabránit otěhotnění. Modernější preparáty, z nichž je Mirena asi nejznámější, ty v sobě obsahují hormony, ovšem účinnou látkou tam tvoří pouze gestageny (analog progesteronu) a nikoliv estrogeny.
Zaznamenáno
Beru
*


Karma: 5
Pohlaví: Ženské
Věk: 35
Místo: Brno
Příspěvků: 65


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 30. Červen 2008, 10:38:23 »

No taky záleží jestli bere jednofázovou nebo třífázovou HA! U jednofázové může klidně brát déle, ale u třífázové je to trochu složitější (resp. nesmí brát další plato od začátku)... Takže ať si normálně gynekoložce zavolá (ani tam nemusí chodit) a bude mít klid.
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 30. Červen 2008, 17:00:29 »

Navíc při telefonické konzultaci nemusí platit poplatek 30kč Šťastný
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 02. Červenec 2008, 19:29:48 »

Tak dík všem za rady... ségra se nakonec rozhodla to risknout :/

btw Kiruy: když jsem ségře psal, cos sem napsal, tak řekla: "co to je za kluka? s tim chci chodit Úsměv" Úsměv
Zaznamenáno

Tomba88
**


Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Příspěvků: 172


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 09. Červenec 2008, 07:04:59 »

larry flint: nemyslím si, že dělat experimenty s prášky bez konzultace odborníka je zrovna moudré, zvláště bez znalosti podávaného antikoncepčního přípravku. Ne vždy obsahují antikoncepce stejná množství účinných látek či dokonce stejné kombinace. Použití přípravku navzdory návodu k užívání s sebu může přinést zdravotní komplikace.
A klasické nitroděložní tělísko v sobě žádné hormony neobsahuje, představuje pouze cizí těleso v děloze, které je schopno zabránit otěhotnění. Modernější preparáty, z nichž je Mirena asi nejznámější, ty v sobě obsahují hormony, ovšem účinnou látkou tam tvoří pouze gestageny (analog progesteronu) a nikoliv estrogeny.

doktor z hor  Smějící se
Zaznamenáno

Don´t say it, live it!
Monny
***


Karma: 13
Pohlaví: Ženské
Věk: 36
Příspěvků: 506


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 11. Červenec 2008, 12:50:45 »

Kiruy....vidím, že s užíváním antikoncepce máš velké zkušenosti Šťastný

Myslím, že mu neradil nikdo, kdo by s HA neměl dostatečné zkušenosti. A taky bych z antiny nedělala takové dramata, jak tady popisuješ. Nechodila bych s každým dotazem za lékařkou, od toho příbalové letáky, že? Úsměv
Zaznamenáno

Je krásné spolu mlčet, krásnější spolu se smát.
Kiruy
***
Karma: 16
Příspěvků: 528


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 13. Červenec 2008, 12:00:11 »

Mám určité znalosti, zas tak velké nejsou.

Monny: zase ne každý je schopen příbalovému letáku porozumět, jsou to informace spíše určené pro odborníka než pro laika.
D9: tak nám pak napiš, jestli z tebe bude strejda.
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 13. Červenec 2008, 12:19:44 »

Je to ok... Úsměv ona to nakonec neriskla Šťastný
Zaznamenáno

LordAli
****


Karma: 8
Věk: 1017
Místo: Mousillon
Příspěvků: 895


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 22. Červenec 2008, 19:32:43 »

D9: Asi bych ti doporučil si něco pročíst na internetu, kde jsou i odborný poradny. Sám jsem kdysi něco hledal a těch poraden je víc než dost a jsou to lidi, kteří mají na to vzdělání. Zkus google a nějaký český vyhledávací servery. Většinou mají i nějaký odkazy na FAQ. Myslím, že tam najdeš to co hledáš.
Zaznamenáno

Láska jest plna jedu i medu!
Láskou se sluha nenasytí.
Škoda krásy, kde rozumu není.
Bez opatrnosti i moudrost slepa.
daemoniack
****


Karma: 58
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Praha
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 23. Červenec 2008, 21:54:52 »

Proc nevolat doktorce, od toho tady je. Jinak nevim, zkousela jsem prasky a injekce, ty mely mit za nasledek uplne prestani menstruaci. Mnozi mi to doporucovali, jini me odrazovali, kazdy mel jine zkusenosti. Ja jsem s injekcema desne trpela a dlouho se to srovnavalo. Naopak vynechani menstruace nevysazenim prasku mi zadne problemy neprineslo... takze asi si to sestra bude muset vyzkouset a uvidi, jak jeji telo reaguje... (nebo si hrat na reznika, brrr)
Zaznamenáno

Zitrek nebo pristi zivot. Nevime nikdy, co prijde driv.
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 28. Červenec 2008, 18:53:57 »

Vám ta krev vadí, holky? Úsměv Mě to tedy nějak neuvadí. Je jedno co teče. Ono vždycky něco teče. A když to nevadí "normálně" tak proč by to mělo vadil takhle? Jasně, neni to ideální, ušpiní se postel (když si člověk nedá pozor) a je to takové "zvláštní", ale funkčně ani požitkově se nic nemění (ne-li, že je to lepší)
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS