Bez peněz.?

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 23:07:05

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Bez peněz.?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Bez peněz.?  (Přečteno 7838 krát)
gammarus
**


Karma: 4
Příspěvků: 240


Zobrazit profil
« kdy: 08. Červenec 2011, 20:40:03 »

Zdravim. Mám problémy ve své finanční oblasti, a tak mě zajímá, jak si vlastně můžu najít a udržet holku, když nemám pořádně ani na to, abych si zašel na kofolu?  Smutný Brigáda bez smlouvy moc nevyšla, takže vydělaných 5000 nikdy neuvidím... S brigádama je to tu jen ze známosti na dobrém místě, a ty nemám.
Vím, že to zní jen jako výmluva, ale z rodičů peníze tahat nemůžu. Když by se mi i podařilo domluvit si rande, tak na benzin/bus do města nemám a na kole jsem hned zpocený jak prase.
Zatím se ty prázdniny teda moc dobře nevyvíjejí a nechce se mi čekat až do října na další semestr ve škole. Našla by se u vás smysluplná rada, názor nebo vlastní zkušenost?
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 09. Červenec 2011, 09:55:12 »

Proč nemůžeš rodiče požádat o pár korun na bus a kofolu, když máš rande? ...

Však jediná výhoda toho, že člověk bydlí s rodičema, je, že nemusí řešit peníze, ne? Šťastný
Zaznamenáno

norek
*


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: U.B / Brno
Příspěvků: 74


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 09. Červenec 2011, 13:48:37 »

Nevím kde bydlíš, ale nechce se mi věřit té větě o známostech a brigádách....Sem přesvědčený, že práci můžeš v pohodě dostat i tak. Samozřejmě to nebude zábava a nebude to extra dobře placené, ale ty možnosti tu sou. Stačilo by zajít do místního Tesca a myslím, že tě přivítají s otevřenou náručí  Šťastný. A nikdo neříká, že musíš skládat yogurty do regálů, spousta lidí si najde i zajímavou a zábavnou brigád. Akorát to chce pro to něco udělat. Jestli bydlíš na vesnici nebo v Ústí nad Labem, hold budeš muset odlepit prdel.

Zaznamenáno

Znal jsem chlápka , kterej si jednou sundal šaty a skočil nahej mezi kaktusy .
Když se ho pak ptali , proč to udělal , odpověděl , že mu to přišlo jako dobrej nápad .
Comanch
*****


Karma: 70
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 316


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 09. Červenec 2011, 19:26:52 »

Tvůj problém se na 100% vyřešit dá. Záleží jen, co jsi schopný pro to udělat.
Znám lidi, kteří žijí bez práce a na dluh, protože hledají něco "na úrovni" a nechtějí se ani dočasně snížit k MCdonaldu. Doufám, že tohle není tvůj případ. Najít práci není lehké, ale ze zkušenosti vím, že je nejlepší nečekat na inzerát, ale přímo si firmu vyhlídnout a zajít tam. Pokud jsi z vesnice, co zajít za nějakým zemědělcem a nabídnout mu pomoc při žních? On určitě nebude a třeba ani neumí dát inzerát na internet a možná nezná žádné mladé brigádníky.
Nečekej až prachy spadnou z nebe, jdi si pro ně!
Myslím to vážně! Takže zítra si udělej seznam firem ve vašem městě, u kterých by tě bavilo pracovat a v pondělí je všechny objehni. Neptej se jich, zda nechtějí brigádníka, protože na to ti odpoví NE. Řekni, že chceš u nich přes léto pracovat, protože se zajímáš o ... (dané produkty nebo cokliv čím se zabývá). Pokud to uděláš, tak se s tebou vsadim, že 1 z 10 firem ti řekne ANO.
Zaznamenáno
pata07
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Místo: Východní čechy
Příspěvků: 177


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 10. Červenec 2011, 21:58:52 »

Z úvodního příspěvku vyplývá, že jsi z malého města nebo vesnice. Jak už tady padlo, optej se místních řemeslníků, zemědělců. Jedíné, co musíš udělat je jít. Kamarád měl brigádu zařízenou na našem obecním úřadě. Dělal takové technické služby v naší vesnici (natíral osvětlení, lavičky, sekal trávník). Určitě by se něco takového našlo u tebe.
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 10. Červenec 2011, 23:42:02 »

Já pořád nechápu, proč si jednou za čas nemůže říct o peníze rodičům... Jakej smysl má bydlet u rodičů, když člověk stejně musí řešit peníze

Z toho, co píšeš, mi vyplývá, že nepotřebuješ mít pořád plnou peněženku pětitisícovek, nepotřebuješ peníze na nic jiného než na ty rande, jestli dobře chápu. Ježdění autobusem do města, zmrzlina, sklenička... to je pár korun, proboha
Zaznamenáno

Comanch
*****


Karma: 70
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 316


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 11. Červenec 2011, 16:43:49 »

Já pořád nechápu, proč si jednou za čas nemůže říct o peníze rodičům... Jakej smysl má bydlet u rodičů, když člověk stejně musí řešit peníze
A co když mu ty peníze nedaj?

Mně třeba rodiče nikdy nedali ani korunu, i když jsem potřeboval. Proto už od 15ti pravidelně při škole pracuju a od té doby jsem ještě nebyl bez peněz.
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 11. Červenec 2011, 23:13:35 »

jj je to bullshit. prachy najdeš i když nechceš. Jakmile ti bylo 18 teda... Mrkající Do tý doby je to o dost těžší Mrkající

Dělal jsem třeba za 40/h 12ky - zacvakával jsem nějaký součástky "u pásu". Vydržel jsem to teda 3 dny dohromady, ale měl sem z toho 15 stovek a nějak jsem s nima vyžil Mrkající Mě rodiče dycky dávali co bylo potřeba - tj. potřebuju boty, dostanu 1400 na boty. Potřebuju bundu, dostanu litra na bundu. Ale cokoli jsem chtěl navíc nad "tržní cenu" jsem si musel zaplatit sám. A to platilo i o tom, když jsem šel na rande nebo někam s kamarádama. Výjmečně jsem dostal něco málo - jakože "na prázdniny" Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 12. Červenec 2011, 12:38:48 »

Já zas koupil 10g skéra za 1450,- a prodal to za 2500,-

EDIT: ale nedoporučuju to... byl jsem kvůli tomu měsíc vyschýzovanej pokaždý, když mi někdo cizí zaklepal na dveře
Zaznamenáno

Spokey
***


Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Ostravsko
Příspěvků: 369


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 12. Červenec 2011, 13:02:39 »

 Šťastný
Zaznamenáno
NeverLetYouGo
*
Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Místo: Brno
Příspěvků: 112


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 12. Červenec 2011, 16:04:45 »

Já pořád nechápu, proč si jednou za čas nemůže říct o peníze rodičům... Jakej smysl má bydlet u rodičů, když člověk stejně musí řešit peníze


Ubytuje tě a bude živit někdo jinej snad zadarmo?

U nás něco jako kapesný taky neexistovalo, na nutnosti jsem peníze dostal, pokud jsem chtěl něco víc, musel jsem si na to vydělat.

Takže nezbývá, než se přidat k doporučení ostatních, tento problém se řešit dá, pokud budeš chtít, takže hledat, obcházet firmy, ptát se... něco se pro tebe určitě najde.
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 12. Červenec 2011, 17:33:00 »

No jasně, že tě neubytuje a nebude živit nikdo zadarmo, ale když už musíš pracovat, tak nevidim žádnou výhodu v bydlení s rodiči...
Zaznamenáno

Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 12. Červenec 2011, 19:33:29 »

...když už musíš pracovat, tak nevidim žádnou výhodu v bydlení s rodiči...
... nevidíš... ovšem jen do doby než musíš prát, žehlit, vařit si, kupovat šampóny, toaleťák nebo jar, platit účty za vodu, plyn, teplo, řešit furt benzín do auta, vyměňovat (a mít furt do zásoby nakoupené) žárovky, platit za elektřinu, chodit si půjčovat prakticky jakékoli koření, shánět po kamarádech hasák/kombinačky, řešit, že máš uvolněný kohoutek v koupelně, a tak dále bych se mohl vypisovat do úmoru Mrkající V rodině se tohle rozptýlí - kuchyň deleguješ na mamku, nářadí a opravy jede táta, mytí nádobí si dělíš se sourozencem, máš k dispozici celkem rozumné vybavení, takže nemusíš každou kravinu kupovat - celkově je to výhodnější - proto taky rodiny vznikly, i když s tím jak postupuje pokrok, tak lidí musí být míň a míň. Dřív si musel mít celou tlupu, protože každý uměl něco jiného. Teď to, co neumíš, outsourcuješ penězma a tím pádem můžou vznikat menší skupiny... Úsměv

Výhoda je jedna jediná! Osamostatníš se. Vlastně dvě - budeš mít místo, kam si tahat holky v libovolnou denní/noční dobu.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 13. Červenec 2011, 23:24:02 »

Rodiny vznikly proto, že narozené lidské dítě neni schopné samo přežít...

Ale chápu tvojí pointu. Každopádně mi přijde, že to stejně celé souvisí s těmi penězi. Já bydlel část života s rodiči, část na koleji, část sám a ted jsem zas s rodiči, takže víceméně všechny tyhle varianty docela znam. A řeknu to upřímně - kdybych musel pracovat, tak nemam jedinej důvod u našich zůstávat.

Jinak, nebydlet s rodiči má spoustu výhod. V první řadě nezávislost, kterou opravdu extrémně pocítíš. Nemusíš nikomu říkat, kam jdeš, co děláš, nemusíš nikomu nic vysvětlovat, nemusíš se nikomu zodpovídat. Vše, co děláš, děláš pro svojí potřebu a ne pro potřebu ostatních. S nikym se ráno nepereš o koupelnu. Sám se rozhoduješ, co se teď bude dít... A také, ač to může znít divně, je to dost dobré na psychiku.

Znáte takový to, že když si uvaříte stejný jídlo sami, tak vám pak víc chutná, než když vám ho uvaří někdo jinej?... Když bydlíte bez rodičů, tak tenhle pocit máte téměř ze všeho
« Poslední změna: 13. Červenec 2011, 23:35:40 od D9 » Zaznamenáno

Comanch
*****


Karma: 70
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 316


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 15. Červenec 2011, 18:17:10 »

Ava, D9: Oba máte podle mě pravdu. Neshoda je pouze v tom, že každý chcete něco jiného. A ačkoliv se může zdát, že člověk který při svojí první práci jde hned do podnájmu daleko od rodičů, se posune někam dál, je tomu naopak. Jít hned po škole bydlet od rodičů je velká brzda. Ačkoliv pokud ji člověk chce, proč ne. Není na tom nic špatného. Jde v podstatě o to, že provoz vlastní domácnosti ti sebere většinu peněz z výplaty a moře času. Žiješ od výplaty k výplatě a nikam neeskaluješ, i když sis původně myslel, jak ses posunul vpřed.

Když bydlíš u rodičů, je to samozřejmě buzerace a velké omezení, ale i to má svá plus. Máš mezitím čas a peníze na svůj rozvoj ať už na VŠ nebo dostat se na dobré pracovní místo. Máš čas sehnat si holku, se kterou potom půjdete bydlet sami, což ti ušetří 50% peněz a času.

Já teď klidně mohu jít ještě při střední škole bydlet s přítelkyní, ale veškeré peníze by spolkla domácnost a ačkoliv by se mi žilo hezky, nikam bych se neposouval.

Máme tu ale ještě jeden extrém a to lidi, kteří chtějí z obou dvou variací to nejlepší. Takhle dostala jedna holka mého nejlepšího kámoše až na uplný dno. Holka teprve 2 roky pracuje po střední a hnedka šli s kámošem (vše z její iniciativy) do drahého podnájmu, ona si koupila auto na leasing za 3 kila, úvěr od homecredit na vybavení bytu, pořízení pejska který hned onemocněl a inijekce stály přes 10 tisíc, rychlý internet, kabelová televize, smlouva na mobil od o2 a mnooooho dalšího. Mýho kámoše stáhla o všechno. On si pak pro ní pujčoval peníze a do dnes za ní splácí 50 tisíc a to už je dávno s jinou. Tak tímhle třeba mám na mysli to, když chce bejt člověk honem rychle "velkej" protože už chodí do práce a bydlet u rodičů je moc dětinské.
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS