Byla to sebeobrana nebo útok?

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 18:34:35

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Byla to sebeobrana nebo útok?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Byla to sebeobrana nebo útok?  (Přečteno 8917 krát)
msankh
***


Karma: 47
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 374


Zobrazit profil
« kdy: 20. Květen 2010, 07:18:43 »

Spala u mě kamarádka, protože se pohádala se svym naprosto opilym a proto nepříčetně žárlivym přítelem. On, se ale začal dobejvat do mýho pokoje. Mlátil asi půl hodiny na dveře, že je téměř vyrazil. Po té půlhodině už jsem to nemoch ignorovat a šel jsem otevřít načež on na mě začal řvát nadávky všeho druhu a snažil se dostat dovnitř do pokoje. Byl hrozně agresivní. Neměl jsem šanci ho uklidnit slovy. Takže jsem ho zpacifikoval.

Nepoužil jsem pěstí, koleno ani jsem mu nedal ránu jinou částí těla. Ale několika chvaty jsem ho poslal k zemi a když byl na zemi snažil jsem se ho udržet v poloze, kdy nemůže útočit a domluvit mu. Tohle se několikrát opakovalo. Můžu říct, že jsem si nebral servítky se sílou pádu. Prostě jsem s ním švihnul. Výsledkem je, že má pár modřin na rukou (kde jsem ho držel), pár odřenin na krku, měl slabě rozbitou hlavu (to jsem fakt nechtěl - úzká chodba, napálil si do zdi) a prej mu tekla krev z nosu - to už vůbec nevim, jak se mi mohlo povést a co je nejhorší, nejspíš jsem se dotknul jeho ega. A právě došlo k hádce mezi mnou a tou kamarádkou. Já jí slíbil, že mu neublížim a to jsem se taky snažil dodržet, ale teď je otázka, jestli byla nějaká jiná možnost.

Teď, ale kvůli tomu vznikly dost solidní dohady a on je schopnej to dát na policajty. Všim sem si, že pár lidí se tady zajímá o bojový sporty, takže by mě zajímal váš názor. Byla to ode mě sebeobrana (přiměřená nebo nepřiměřená) nebo neopodstatněnej útok (taky jsem ho moch pustit, aby naprosto ožralej vlítnul do mýho pokoje a dělal jí scény).
Zaznamenáno

Mr.LiWu
*****


Advocatus diaboli

Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: Praha
Příspěvků: 2 153


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 20. Květen 2010, 09:53:37 »

pokud to dá na policajty, kontruj "narušením domovní svobody"...on se k tobě nemá co dobývat...Jinak defacto sebeobrana to není, on útočil jenom slovně, aby to byla sebeobrana musel by zaútočit první. Nicméněž jeho přítelkyně jakožto jediný svěděk není příliš důvěryhodná, takže moc šanci na úspěch na těch policajtech nemá...Každopádně kamarádku která se k tobě schová a pak ti vyčítá žes jí bránil bych být tebou vyřadil ze seznamu kamarádek
Zaznamenáno

Kdo chce hledá možnosti, kdo nechce hledá důvody
Hox
***


Ikdyž zrovna nepíšu,forum pročítám

Karma: -3
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 443


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 20. Květen 2010, 10:13:39 »

Ahoj
Takže řeknu ti to takto.Pokud na tebe zautočil první i kdyby to byla facka tak ses bránil,ale i kdyby neutočil tak byl agresivní a snažil se dostat k tobě do bytu.Neznám přesně zákon,ale myslím si,že jsi vlastně "bránil" aby se on nedostal k tobě do bytu.Myslím že jsi udělal dobře.Ta tvoje "kamarádka" jestli ti to vyčítá,tak je asi divná.Ty jsi přece jenom bránil aby ti vlítl do bytu.Takže nechápu,proč je na tebe naštvaná.
Jo a k té policii:
Podle mě vyhrožuje jenom
Ale i kdyby,dotyčný se dobývá v podnapilém stavu do cizího bytu.Je agresivní,sprostý a poškozuje tvuj majetek (dveře).Ty mu otevřeš,aby ty dveře nakonec nevyrazil.On ale začne být na tebe agresivní,snaží se dostat do bytu.Ty ho pouze spacifikuješ.Myslím že nemá šanci na policii.Svědci u toho asi nebyli kromě té kamarádky že?

Ale ještě mě napadlo,je to sice už pozdě no...
Kdybys ho nechal v běhnout do tvého bytu,pak už máš právo ho pacifikovat,bráníš svůj majetek a on vnikl do cizího majetku.Vlastně mohl jsi poslat policii ty na něho.
Podle mě nemusíš mít strach a dělal jsi to,co by udělal téměř každý.
Zaznamenáno

Fortis cadere, cedere non potest
Femina varium et mutabile semper
Amor tussisque non celat
msankh
***


Karma: 47
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 374


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 20. Květen 2010, 18:40:37 »

Byla na mě naštvaná kvůli tomu, že ať už udělal cokoliv, miluje ho. Já sem jí slíbil, že mu nic neudělám, ale on si pak stěžoval, kdoví co ho bolí. Ale jak řikám, skutečně jsem se snažil mu neublížit, ale zase jsem nechtěl, aby se on dostal na mě... nebo spíš hlavně k ní.
Zaznamenáno

Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 20. Květen 2010, 18:58:34 »

Zavidět se nemá, ale já těmhle lidem dycky závidim. Protože nechápu, jak dělej, že ty holky něco takhle primitivního přitahuje Smutný
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Chrizofilax
Host
« Odpověď #5 kdy: 20. Květen 2010, 19:13:39 »

Řekni, že jsi jednal jako on v afektu. Byl to instinkt a s tím nelze nic dělat. Navíc, mohl si za to sám. Gentleman by si neměl stěžovat na to co ho bolí. Je to prostě ufňukánek, která si našel holku s mateřskými pudy Úsměv
Zaznamenáno
msankh
***


Karma: 47
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 374


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 20. Květen 2010, 19:17:56 »

Já nejednal v afektu. Věděl jsem, co dělám. Kdybych se měl držet svého instinktu, tak bych mu fakt musel něco udělat, ale vzhledem ke slibu jsem se snažil mu neublížit.
Zaznamenáno

Comanch
*****


Karma: 70
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 316


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 20. Květen 2010, 19:39:13 »

A co kdybys to u policie popsal přesně tak, jak nám to popisuješ tady? Stejně nemůžeš lhát. A vzhledem k tomu, že už teď všichni z nás, pakliže mluvíš pravdu (jakože určitě ano), stojí za tebou. Tak proč by policie jako jediná měla být proti tobě?
Zaznamenáno
Tenpa_Gocha



Love women. Not the theory.

Karma: 6
Pohlaví: Mužské
Místo: Praha
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 20. Květen 2010, 19:43:24 »

Byl tam nějakej náznak útoku z jeho strany?
Zaznamenáno

"What we fear doing most is what we most need doing." - Asian Playboy
"A man who reads too much and uses his brain too little falls into lazy habits of thinking." - Asian Playboy
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 20. Květen 2010, 19:51:10 »

Ono jde víc o tu holku, než o policajty Mrkající Kdyby to borec tahal na cajty, tak se akorát ztrapní Mrkající
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 20. Květen 2010, 20:00:53 »

Hele je naprosto normální, co si udělal. "Bez pozvání dovnitř ani krok"
V Americe to chodí takhle. Cizí člověk jde večer na zahradu nějakýho chlapa. Chlap vezme brokovnici a odpráskne ho, protože tam nemá, co dělat. Takové tam jsou zákony.  Šťastný
Ty si oprvadu jen bránil svoje teritorium, soukromí a to u nás není trestný. Kdo by pak zaplatil tu škodu, co spáchal.
To je jako kdyby se ke mě do bytu dostával zloděj, taky ho nepohladim. Sice jsem prcek, ale po ruce bych něco měl..
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
Hox
***


Ikdyž zrovna nepíšu,forum pročítám

Karma: -3
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 443


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 20. Květen 2010, 21:16:21 »

Zavidět se nemá, ale já těmhle lidem dycky závidim. Protože nechápu, jak dělej, že ty holky něco takhle primitivního přitahuje Smutný

No je to sice absolutně mimo mísu,ale něco podobněho jsem zažil.Borec (myslím třeťák) od nás ze školy si nesl z automatu kapučíno,no a zvonilo a já běžel do třídy a do toho borce omylem vrazil.Vylilo se mu to na triko a na rifle.Já jsem se hned začal omlouvat,že jsem to nechtěl a chtěl jsem mu podat papírový kapesník,a v tom když jsem se nedíval(šmátral jsem po kapsách) tak mi chrstl to ještě celkem horké kapučíno do obličeje.Částečně jsem uhnul,ale pak mi ještě přiletěla jedna přes hubu.
No a už se tam sběhly hromady "čumilů" a  3 holky  se mě ptaly jestli jsem v pořádku,jestli nechci pomoct a borce seřvali.Potom ještě jsem se bavil se svouma s těch holek na zastávce.....ale připadal jsem si tam hrozně trapně,uplně hrůza,když jste najednou středem pozornosti.Něco podobného jsem pak zažil ještě asi 2x,to ale jen při slovních hádkách

No a co jsem si o tom četl,tak v ženách takové situace vyvolávají obranářské a mateřské pocity.Zní to ale fakt divně no,ale je to tak údajně.Navíc holky jsou hodně lítostivé takže,možná ta tvoje kamarádka toho jejího přítele litovala.
Když si to obrátíš,tak to není zaš až tak zarážející
Představ si,že prostě se pohádáš s přítelkyní a noc přespíš u nějaké kamarádky.Potom se tam oběví tvoje přítelkyně,a ta tvoje kamarádka jí zpacifikuje,možná by ti ji bylo taky líto...pokud k tomu klukovy něco cítí...

...ale on si pak stěžoval, kdoví co ho bolí...

To mě rozesmálo.Fakt to je hrdina až to hezké není.Ten může být rád že jsi ho docela jemně dostal na zem,bez toho,aby musel počítat svoje zuby venku.
« Poslední změna: 20. Květen 2010, 21:20:22 od Hox » Zaznamenáno

Fortis cadere, cedere non potest
Femina varium et mutabile semper
Amor tussisque non celat
Maxx
**


Karma: 17
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Příspěvků: 264


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 21. Květen 2010, 11:24:37 »

Podľa mňa tu nemôže byť ani reči o útoku. Buď kľudný.
Policajtom prípadne zopakuj, že chalan sa ti snažil násiím dostať do bytu, že bol opitý, takže si ho spacifikoval. To stačí...
Jeho výpoveď nebude mať žiadnu rolu, nakoľko bol v čase keď sa to stalo ožratý, takže si to ani nemôže pamätať že áno Smějící se
Zaznamenáno

I am not ugly, God challenged me to pick up women in Legendary Mode.
msankh
***


Karma: 47
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 374


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 25. Květen 2010, 14:26:09 »

To Hox: Snažil sem si tu situaci představit, ale já se od něj v jedný věci lišim. Začaly mě hrozně bavit bojový sporty (asi dva roky zpět), ale nesnášim násilí. Já bych tu rvačku nevyprovokoval a neřval bych na holku, že se s někym kurví, neztropil bych jí žárlivou scénu (když jsem byl menší, měli jsme doma často itálie a tohle fakt nemám rád). A i kdyby mi nakrásně ruplo v bedně, tu scénu jí ztropil, tak bych se nesnažil vyrazit dveře toho kluka. Spíš bych se vožral do sraček nebo bych jí nebo mu zavolal.

A koneckonců, k tý "rvačce" nemuselo vůbec dojít. Kdyby on na ty dveře normálně zaklepal, šel bych mu otevřít. Kdyby mi slušně řek, že s ní chce mluvit, nedělal bych problémy.

P.S. Už je u nich opět ruka v rukávě, jako by se nic nestalo.
Zaznamenáno

spinkos
*
Karma: 10
Příspěvků: 99


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 26. Květen 2010, 14:51:51 »

Náklady na opravu dveří ti dotyčný uhradí?
Zaznamenáno
msankh
***


Karma: 47
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 374


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 28. Květen 2010, 19:55:12 »

Kolejní dveře, trošku pošramocený, vzhledem k úrovni koleje si tohohle nikdy nikdo nevšimne.
Zaznamenáno

Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS