Charakterní vada. Rozpoznání.

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 13:19:28

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Charakterní vada. Rozpoznání.
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Charakterní vada. Rozpoznání.  (Přečteno 5046 krát)
onsad
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Příspěvků: 252


Zobrazit profil
« kdy: 02. Prosinec 2010, 23:48:03 »

Ahoj,

má člověk šanci sám na sobě rozpoznat nějakou charakterní vadu? Třeba, že jsem arogantní, namyšlený, pokrytecký apod. Když mi to např. nikdo není schopný upřímně říct a nebo nechce.

Díky.
Zaznamenáno
puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 03. Prosinec 2010, 00:07:23 »

Ahoj.

Podle mě ano. Myslím, že se to dá vycítit z chování ostatních. Řekněme, že budeš nějak přehnaně namyšlený. S takovým člověkem se nikdo moc nechce bavit, takže se okolí nevydrží donekonečna přetvařovat a budou se tě po nějaké době stranit. Chce to ale jistou míru sebereflexe, pokud jí nemáš, tak to bez pomoci ostatních (nebo bez toho, že ti někdo pořádně nakope koule) nepoznáš.
Zaznamenáno
onsad
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Příspěvků: 252


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 03. Prosinec 2010, 00:48:40 »

Když ono mi to nepřijde úplně tak jednoduché. LIdé se mohou člověka stranit i z jiných důvodů. Např. jsem byl v práci a neuměl jsem si s někým povídat, protože jsem byl nesmělý apod., ale mohlo to vypadat, že jsem arogantní.
Já jen že, jsem si četl http://www.qark.net/clanek/pekny-chlap-ma-u-zen-smulu a pokud by extrémně nevadil můj nicmoc vzhled, tak potom budu mít asi vadu chování a to by bylo ještě horší než škaredej obličej. Smutný
Zaznamenáno
Mentor
*


Kandinsky

Karma: 11
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 114


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 06. Prosinec 2010, 09:36:08 »

škaredej obličej moc lidí nevnímá pokud to není uplnej extrém tak se tím netrap.
No určitě bude lepší zkusit se s nima začít aktivně bavit, a podle jejich reakce poznáš jestli si to fakt mysleli nebo ne.
Na profilování charakteru jsou testy, zkus si něco vygooglovat, určitě něco najdeš Úsměv
Ale já to na sobě sám poznám snadno, tím o čem přemýšlím, jaké mám myšlenkové pochody a podobně.
Co se mi zdá že potřebuju měnit piluju, a něco co je prostě součást mě.At je to jakékoliv si prostě nechám, lepší být nenáviděn za to co jsi než milován za to co nejsi Úsměv
Zaznamenáno

Game Nick -> Kandinsky
Moby



Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Příspěvků: 36


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 06. Prosinec 2010, 23:05:07 »

To je hrozně těžká otázka, na kterou neexistuje univerzální odpověď. Já si osobně myslím, že to jde, ovšem za předpokladu, že máš určité množství životních zkušeností, umíš a chceš nad sebou přemýšlet a taky, že umíš a chceš přemýšlet nad ostatními. Ještě bych přidal dobrý nadhled nad chováním svým, i těch druhých lidí. Pokud ti jedna z těchto věcí chybí, tak budou všechny tvé soudy více nebo méně zkreslené.
Zaznamenáno
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 07. Prosinec 2010, 07:57:19 »

Možná už jen proto, že se na to ptáš a ten, koho se to týká jsi asi ty, tak mám pocit, že ti chybí empatie...
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Aleš
***
Karma: 23
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Místo: Hranice/Ostrava
Příspěvků: 304


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 07. Prosinec 2010, 12:43:24 »

Ahoj, líbí se mi odpověď Mobyho, osobně bych neřekl, že se jedná vyloženě o vadu, ale spíše o dilataci. A samozřejmě každá vlastnost se navenek může jinak prezentovat a každá dilatace mít jinou váhu. A tak to beru u každýho, že každý je víc nebo míň asertivní, zamlklý, upřímný, atd. Myslím, že pokud chceš zjistit, zda jsi nebo nejsi víc arogantní než ostatní a nemáš u sebe nikoho upřímného s kým trávíš dost času(rodiče, přítelkyně, kámoš),což by asi bylo nejrychlejší řešení, tak ti pomůže jedině sebereflexe tozn. ve tvém případě dlouhodobé srovnání s ostatními. Každopádně, to-zda jsi, nebo nejsi je relativní a nemusí to být zrovna špatně, jsi sám sebou, ale je důležité si to v kritických okamžicích uvědomit, že to co právě dělám chci změnit a zapracovat na svojí změně.
Zaznamenáno

Jde všechno,když neschází kuráž!
Dosáhnout můžeš i toho,co není na dosah!
V životě je každý konec novým začátkem.
Je jedno, co si o tvé výšce nebo síle myslí ostatní,důležité je,co si o sobě myslíš ty sám.
Vztah, kterej nekončí rozchodem, končí smrtí.
onsad
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Příspěvků: 252


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 07. Prosinec 2010, 12:56:17 »

Díky za odpovědi. Já bych sebe viděl jako takovou lehčí verzi uživatele 0254. Přibližně. Úsměv
Zaznamenáno
MusicMan
***


Karma: -5
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Příspěvků: 325


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 08. Prosinec 2010, 14:01:46 »

Ja ti poviem len tolko, ze ak osa vidis ty, tak ta vidia ostatni. Ked budes chciet byyt laskavy a privetivy, tak ta inac brat ani nemozu, ak ale budes doterny, alebo nesmely, tak ta tiez budu brat tak, ako sa javis, ako myslis, tak konas a tak ta ludia beru. co je na tom tazke pre boha? niekedy som aj ja arogantny, ale mam na to svoje dovody. proste to neries a bud taky aky chces byt a nezaoberaj sa zbytocne tym, aky nie si, lebo sa nim stanes Úsměv comprende?
Zaznamenáno

Nejde o to, co robis, ale ako to robis.
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS