co to je pickup?

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 13:06:15

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  co to je pickup?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: co to je pickup?  (Přečteno 10854 krát)
henry
****


Kdo chce hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod!

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Plzeň
Příspěvků: 951


Zobrazit profil
« kdy: 26. Září 2007, 15:26:24 »

chtěl bych se jen zeptat na jednu věc: poslední dobou  narážím na různé termíny: pickup, alfa-muž, beta-muž, kino (ne to kde jsou filmy), různé školy svádění atd....neví někdo o co jde?
Zaznamenáno
BouncyCastle
*
Karma: -1
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Londýn
Příspěvků: 114


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 26. Září 2007, 19:19:21 »

uz se to tu nekde zminovalo - www.justfuckinggoogleit.com !
Zaznamenáno

O msn/Skype/ICQ si napište.
henry
****


Kdo chce hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod!

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Plzeň
Příspěvků: 951


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 26. Září 2007, 20:06:09 »

a nešlo by to nějak vysvětlit - pro ty co neumí anglicky ani slovo - viz já?  Šťastný
Zaznamenáno
Skull

Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Místo: Praha
Příspěvků: 30


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 26. Září 2007, 20:20:14 »

Vis to byl odkaz na google at si to najdes sam....
Zaznamenáno
Galileo
***
Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 379


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 26. Září 2007, 21:17:59 »

a nešlo by to nějak vysvětlit - pro ty co neumí anglicky ani slovo - viz já?  Šťastný
Nevím, jestli by ti to k něčemu bylo, tyto termíny se vyskytují na anglických webech stejného typu, jako je tento. Je to začarovaný kruh. Ten kdo si o tom něco přečetl, tak si to přečetl anglicky a odkáže tě na anglické stránky. Například mě ani nenapadlo někdy hledat, jestli jsou na toto téma nějaké české stránky.

To je jasnej důsledek globalizace. Dneska potřebuješ angličtinu nejenom k tomu, aby jsi dostal dobrej job, ale i na balení holek Šťastný
Zaznamenáno
J/R
****


Karma: 69
Pohlaví: Mužské
Věk: 40
Místo: Minas Morgul
Příspěvků: 748


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 26. Září 2007, 21:51:38 »

chtěl bych se jen zeptat na jednu věc: poslední dobou  narážím na různé termíny: pickup, alfa-muž, beta-muž, kino (ne to kde jsou filmy), různé školy svádění atd....neví někdo o co jde?
Tak já to zkusím  Šťastný

pickup - malý nákladní automobil, sebrati, zvednouti

alfa-muž (znám spíš jako alfa samec) - vůdčí samec ve stádě, prostě ten dominantní nejsilnější, nej...všechno, používá se aj na lidské samce. já to teda používám hlavně ironicky jako označení pro namyšlený idioty Mrkající
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 26. Září 2007, 22:10:53 »

pickup - "velkolepe" oznaceni pro obycejne baleni - v USA hlavně - funguje asi jako: Pick Up => Get Laid (=česky Sbalit => Ojet) - dalo by se to asi vyjádřit jako princip balení takovým způsobem, že jdu večer do baru a tam si najdu holku (=pickup) a ještě ten samý večer se s ní vyspim (=get laid). Ale možná, že to mam nějaký zjednoduššený pohled Mrkající
alfa-male - opak hodného blbce = idol všech holek Šťastný (zjednodušeno)
beta-male - hodný blbec (zjednodušeno)
kino - jiný význam, než ten zmíněný neznám Úsměv
školy - různé "vědecké" přístupy v pickupu - negativní (nekde tu na to bylo tema), NLP (takové +/- hraní se slovy), principy alfa a beta chování, atp...
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Augi
****


hustodémon ;)

Karma: 17
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Místo: a prop de Praga
Příspěvků: 672


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7 kdy: 27. Září 2007, 09:01:36 »

kino - jiný význam, než ten zmíněný neznám Úsměv
Já to znám ještě jako slangový výraz ze skateboardingu pro kickflip, tedy trik, při kterém se deska otočí okolo delší osy Mrkající Ale to asi taky nebude ono Mrkající
Zaznamenáno
Náčelník

Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Místo: Brno
Příspěvků: 7


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 27. Září 2007, 16:18:57 »

Tak tohle náhodou vím, plus google to ví ještě líp než já:) Viz. http://www.fastseduction.com/cgi-bin/fswiki.cgi?Kino -  Kino (from "kinesthetics") is touching.
V češtině tedy kino = doteky (asi jako v Qarkově článku o dotecích, žádné mocné osahávání).
Zaznamenáno
ftipalek

Karma: -1
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Příspěvků: 35


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 06. Leden 2008, 01:38:58 »

chtěl bych se jen zeptat na jednu věc: poslední dobou  narážím na různé termíny: pickup, alfa-muž, beta-muž, kino (ne to kde jsou filmy), různé školy svádění atd....neví někdo o co jde?

tady tu latku posledni dobou docela studuju. Nekolik lidi vytvorilo celou komunitu pickuperu, zkracene PUA (pickup artist). Tato komunita ma vlastni slovnik, vlastni celebrity, vlastni hodnoty. Ti nejlepsi dokonce poradaji kempy, kde uci normalni chlapy balit. Guru komunity dosahuji udajne uspesnosti i 90% pricemz bali jen to nejlepsi, co je v Kalifornii k nalezeni:). Ctu si knizky od nejvetsich "celebrit" komunity a rozhodne se jedna o zajimave cteni. Mimochodem, ti nejlepsi pickuperi (balici) sveta jsou vsechno mozne, jen ne idealy krasy:). Jsou to lidi, ktery se nebali odmitnuti, ktery rozumi lidem, umi pouzivat NLP...a vsichni do jednoho rikaji, ze neni dulezity vzhled, staci, aby clovek byl upraveny:). Napr Neil Strauss, s plesi a vyskou pod 170cm pri normalnim interview pro new your times dostal cislo z britney spears:)

slovnik najdes na www.pickup.cz, jinak...use gooogle, pripadne tento clanek:
http://www.super.cz/vztahy/18484-chlapi-zmente-konecne-svuj-zivot-baleni-zen-snadno-a-rychle-.html

bez Aj si moc neporadite..taky doporucuju projet Youtube, koukat na ty lidi jak mluvi je radost a obrovska inspirace.

(vim, super.cz..no, ja jsem tam zasel asi podruhy v zivote, bo tam vedl nakej odkaz a pak si vsiml tady toho). Odtamtud jsem se pri badani odrazil.
Zaznamenáno
kvarkopako
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Místo: Praha
Příspěvků: 532


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 06. Leden 2008, 08:20:52 »

Guru komunity dosahuji udajne uspesnosti i 90% pricemz bali jen to nejlepsi, co je v Kalifornii k nalezeni:).

Tak pokud se nejedná o turisty nebo se zrovna nepohybují "na place" natáčení Baywatch či podobnéhoho dílka, kde jsou všichni tak mladí, krásní a opálení Super!...nemají asi moc "na výběr"...a "to nejlepší co je k nalezení v Kalifornii" bude tak průměr oproti tomu, co je "k nalezení v ČR" Mrkající


Napr Neil Strauss, s plesi a vyskou pod 170cm pri normalnim interview pro new your times dostal cislo z britney spears:)
Nevím, zda to správně chápu...
Máš na mysli deník New York Times Otázka Když pominu to, že o číslo na Britney Spears asi moc lidí nestojí Mrkající Smějící se...tak pokud si hrál na novináře...kor z deníku takového renomé...je naprosto normální, že dostal "číslo na Britney"...protože jak víme sami ze zkušenosti z naší banánové republiky..."celebrity" se těm m*dkám mediálním často přímo vnucují Mrkající
Zaznamenáno

"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
E.Burke
ftipalek

Karma: -1
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Příspěvků: 35


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 06. Leden 2008, 13:01:28 »

Nevím, zda to správně chápu...
Máš na mysli deník New York Times Otázka Když pominu to, že o číslo na Britney Spears asi moc lidí nestojí Mrkající Smějící se...tak pokud si hrál na novináře...kor z deníku takového renomé...je naprosto normální, že dostal "číslo na Britney"...protože jak víme sami ze zkušenosti z naší banánové republiky..."celebrity" se těm m*dkám mediálním často přímo vnucují Mrkající

nehral, on tam pracuje. Nj, psal jsem to pozde, to uz je legalni vynechat velky pismena, nebo snad ne?Úsměv Celebrity USA a CR bych preci jen moc nesrovnaval...
Zaznamenáno
henry
****


Kdo chce hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod!

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Plzeň
Příspěvků: 951


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 15. Leden 2008, 20:28:14 »

no teď už o tom vím víc, dokonce jsem si pořídil knihu Neila Strausse - Hra a fakt zajímavý čtení, kde vlastně popisuje jak se stal z člověka, kterej to se ženskýma vůbec neuměl, prvotřídním svůdníkem....a vůbec to není jen o tom jak dostat holku do postele i když taky:-) ale hlavně je to o přístupu člověka, že se nesmí bát a prostě zkoušet v praxi...doporučuju
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS