Dvojrozměrný a 3D obraz + zrcadlo

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
20. Duben 2024, 09:59:47

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Dvojrozměrný a 3D obraz + zrcadlo
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Dvojrozměrný a 3D obraz + zrcadlo  (Přečteno 10673 krát)
Kinyo10
*
Karma: -26
Příspěvků: 80


Zobrazit profil
« kdy: 10. Červen 2010, 12:37:13 »

Zdravím všechny, možná tohle téma už tu bylo, nevím .. Každopádně jsem se poslední dobou začal zajímat o psycholigi člověka .. Napadla mě jedna věcička ! Proč lidé třeba, než se jdou fotit a vidí se v zrcadle skvěle, pak na fotce vypadají strašně .. Samozřejmě, může se jednat o fotogeničnost, nebo, jak se sám člověk vnímá, ale .. Například, když ( a sám jsem to zažil, určitě nejen já ) se podívám ráno do zrcadla a upravím se, tak jsem se sebou spokojený, jdu d školy, ve škole si jdu umýt ruce, poddívám se do zrcadla tam a hrůza děs .. Nevíte, čím to může být ? .. Stejně tak, třeba jdu ze zápasu ( hraju basket závodně ), skoro se neupravím, vypadám ( podle sebe nic moc ), protože vnímám obraz v zrcadle, ale vyjdu ven a holky začnou pokukovat a smát se na mě, prostě flirt ( to se mi stává skoro vždy ), ale já prostě sám nechápu to, proč na mě koukají, když v tom zrcadle jsem vypadal jinak, tak strašně ! ! ! !  Kroutící očima Kroutící očima Vím, že asik budete mít hloupé narážky, ale dost mě tohle zajímá .. Převážně se jedná o psychiku toho daného člověka, ale jak říkám . Jak se nemůžu podceňovat, když ráno vypadám skvěle a ve škole hrůza děs .. Pak třeba nechápu a jsem zmatený z toho jestli " ten " obraz v zrcadle je obraz mé osoby v REÁLNÉM SVĚTĚ ! Dost mě to zajímá a chtěl bych to pochopit, děkuju za názory ....
Zaznamenáno
Rend
***


Thoughts become things.

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 525


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 10. Červen 2010, 13:45:17 »

No tak zaprvé jde o různá světla... V zrcadle v koupelně vypadám vždycky hrozně. Zrcadlo v ložnici mě má rádo - tam vypadám vždycky skvěle Šťastný

Navíc když se díváš na sebe, tak vnímáš každý svůj maličký nedostatek. Znáš se už dost dlouho, tak o těhle detailech a mikroskopických nedostatcích víš a všímáš si jich. Jenže když někoho potkáš na ulici a bavíte se pár minut, nemá šanci si toho všimnout.

Například já mám na obličeji ještě sem tam trošku červený flíček od akné, trošičku ulomený první zub (fakt nepatrně) a když se směju, úsměv mi jde trochu doprava. Flíčky od akné mám ovšem vidět jenom na zrcadle v koupelně (světla), ulomeného zubu si kamarád všimnul až po půl roce ve škole (!) a úsměvu si zatím nevšiml nikdo - a to se směju v jednom kuse.

Takže má rada je tyhle mikroskopický nedostatky neřešit, protože o nich víš většinou jen ty. A rozdílnost obrazu v zrcadlech... To neřeš Mrkající
Zaznamenáno

Jen mrtvé ryby plavou s proudem!
Kinyo10
*
Karma: -26
Příspěvků: 80


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 10. Červen 2010, 14:11:47 »

Tak dik za podporu, asik to bude fakt o te psychologii, kterou vnimame jen my ...  Provokatér Ale je to zajimave, ze ackoliv se nekdy na sebe v zrcadle nemuzu podivat, tak pritom semnou flirtuji holky a ja si rikam proc ? Vzdyt v tom zrcadle jsem vypadal jak v*ul  Kroutící očima
Zaznamenáno
Rend
***


Thoughts become things.

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 525


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 10. Červen 2010, 14:40:40 »

No to výše napsaný je jen můj názor, nic vědecky doloženýho na tom asi nehledej... Úsměv

S těma holkama je to různý... O vzhled jim nejde tolik, jak si většina chlapů myslí. Z mejch zkušeností nehledaj žádnej speciální vzhled, ale hledaj spíš vyrovnanost a přirozené sebevědomí. Mrkající
Zaznamenáno

Jen mrtvé ryby plavou s proudem!
jesse



come on over - do a twist!

Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: skorobrno
Příspěvků: 46


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 10. Červen 2010, 16:23:39 »

taky to tak mam a na fotky z akci se raci nedivam Šťastný
az dyz nas fotil kamos s kvalitnim fotakem, tak sem si mohl zalozit libko  Smějící se



------
off topic: to mas stejny jako z hlasem, taky ho vnimas a slysis jinak, nez ostatni Úsměv
Zaznamenáno

come on over - do a twist!
Paul C.
***


Love Yourself.

Karma: 41
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Brno
Příspěvků: 457


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 10. Červen 2010, 18:44:13 »

Je to především o světle, jak psal Rend, ale do toho jak vypadáš se ale promítá i to, jak se cítíš - jsou to malý rozdíly ve výrazu, ale na celkovém efektu to dělá hodně.
Zaznamenáno

Only death is a matter of time. The rest is a matter of you.
Kinyo10
*
Karma: -26
Příspěvků: 80


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 10. Červen 2010, 21:49:41 »

Taky jsem kdesik cetl, ze kdyz se divas do zrcadla, tak se vnimas podle toho, jak se citis .. To je prave ta psychika . Ale nefunguje to tak vzdy, kazdopadne kdyz jste nakousli to osviceni .. Znamena to, ze to ma tak kazdy, ze jakmile jde do nejakeho ostrejsiho svetla napr. ve skole, tak vypada hur ? U me to tak je .. Rano se upravim a dobry, jsem spokojeny, ale ve skole hruza ...

Mimochodem - jak jste psali s tim sebevedomim, tak tim uz si nejsem taky jisty .. Protoze, jdu po meste, hlavu mam nahore, usmivam se a nektere holky se radsi podivaji do zeme a totalne me ignoruji, ale jakmile me prejdou, tak hlavu maji nahore .. CO TO JAKO MA BYT, OMG ?  Smějící se
Zaznamenáno
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 10. Červen 2010, 22:35:00 »

nektere holky se radsi podivaji do zeme a totalne me ignoruji, ale jakmile me prejdou, tak hlavu maji nahore .. CO TO JAKO MA BYT, OMG ?  Smějící se
Hehe, nejsi sám.
Třeba jsi pohledný a ony začnou být nervózní, a pak náhle na to kouknou do země.
Dám sem jeden příklad, který se mi stal.
Jdu ráno do školy a vidím v dálce pěknou holku, říkám si "ok, normálně projdu". Ona mě také z dálky spatřila, ale letmo, jak je zvykem. Když jsme se k sobě blížili, opatrně dala všechny vlasy na mojí stranu, abych jí neviděl do obličeje a koukala do země. To mě opravdu pobavilo. Šťastný
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
Paul C.
***


Love Yourself.

Karma: 41
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Brno
Příspěvků: 457


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 10. Červen 2010, 23:28:48 »

Jediná špatná reakce je žádná reakce, takže to, že cíleně uhýbá pohledem je lepší, než kdyby nedělala vůbec nic. Alespoň si tě všimla, s tím už se dá pracovat  Super!
Zaznamenáno

Only death is a matter of time. The rest is a matter of you.
Rend
***


Thoughts become things.

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 525


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 10. Červen 2010, 23:48:22 »

Paule, za tohle + Mrkající

Jinak, když už to tu spamujeme OT, bych rád připomněl, že: "Neúspěch není jít za holkou a totálně to posrat. Neúspěch je za ní nejít." Takže kluci, dost koukání po stydlivejch holkách a hurá na ně S jazykem
Zaznamenáno

Jen mrtvé ryby plavou s proudem!
Kinyo10
*
Karma: -26
Příspěvků: 80


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 11. Červen 2010, 11:23:18 »

Jako, to je znama vec, ze pokud si pujdete s holkou popovidat, tak ta holka i kdyby byla nevrla, tak ej rada, ez se o ni nekdo zajimal .. A stejne tak, kdyz nakou oslovite, tak dostavate + body navic, pac holka si uvedomi, ze narozdil od jinych mate sebevedomi ! Ale to jsme nekde jinde, me fakt zajima to zrcadlo a skutecny Svet ..

EDIT: Jouda, to se mi taky stava, z toho jde jen vylozit to, ze ta holka Te zaregistrovala a je stydliva .. Nicmene, pokud ji asik oslovime, tak by se mohlo neco dit . Pac, proc by jinak udelala to gesto ? Mozna z toho, ze Ty jsi pohledny a ona si o sobe mysli opak !
Zaznamenáno
Rend
***


Thoughts become things.

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 525


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 11. Červen 2010, 11:44:41 »

Mozna z toho, ze Ty jsi pohledny a ona si o sobe mysli opak !

Kdyby si myslela, že je ošklivej, tak neudělá absolutně nic, protože jí bude úplně ukradenej... Si představ, že jedeš v autobuse a nějaká hnusná holka na tebe ukáže prostředníček. A co? Nevadí ti to, protože je hnusná. Ale teď si vem, že na tebe ukáže prostředníček třeba Angelina Jolie... To už neni tak v pohodě, co? Mrkající
Zaznamenáno

Jen mrtvé ryby plavou s proudem!
Kinyo10
*
Karma: -26
Příspěvků: 80


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 11. Červen 2010, 12:00:11 »

Mozna z toho, ze Ty jsi pohledny a ona si o sobe mysli opak !

Kdyby si myslela, že je ošklivej, tak neudělá absolutně nic, protože jí bude úplně ukradenej... Si představ, že jedeš v autobuse a nějaká hnusná holka na tebe ukáže prostředníček. A co? Nevadí ti to, protože je hnusná. Ale teď si vem, že na tebe ukáže prostředníček třeba Angelina Jolie... To už neni tak v pohodě, co? Mrkající

Precti si jeste jednou tu vetu, tam je, ze ona si mysli, ze on je pohledny, ale ona o sobe si mysli, ze neni, tak odsoudi, ze nema sanci ta holka
Zaznamenáno
Rend
***


Thoughts become things.

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 525


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 11. Červen 2010, 13:32:34 »

Precti si jeste jednou tu vetu, tam je, ze ona si mysli, ze on je pohledny, ale ona o sobe si mysli, ze neni, tak odsoudi, ze nema sanci ta holka

Promiň, moje chyba Úsměv Ale i tak to snad má určitou informační hodnotu... Smějící se
Zaznamenáno

Jen mrtvé ryby plavou s proudem!
Kinyo10
*
Karma: -26
Příspěvků: 80


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 13. Červen 2010, 05:54:03 »

Kua, ale furt teda nechapu, je rozdil mezi pohledem do zrcadla a " videnim " toho druheho v realu ?
Zaznamenáno
jesse



come on over - do a twist!

Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: skorobrno
Příspěvků: 46


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 13. Červen 2010, 10:19:53 »

tak v zrcadle vidis prevracene obraz a esi nemas obe pulky obliceja stejny, tak vypadas jinak nez v realu... si vem dve zrcadla a uvidis se tak jak doopravdy vypadas Úsměv
Zaznamenáno

come on over - do a twist!
Moby



Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Příspěvků: 36


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 15. Červen 2010, 13:25:07 »

To, jak tě vnímají druzí, je tvůj odraz v reálném světě. Hodnocení sebe samého se od toho samozřejmě může poměrně dost lišit. Však to určitě znáš, přehnaně sebevědomí jedinci, kteří nevypadají nic moc, a každopádně to funguje i obráceně. V tom tvém příkladu s basketbalem to souvisí s tělesnou aktivitou, při které se zvyšuje produkce testosteronu. To na tobě jde přirozeně poznat, a tím jsi také atraktivnější pro druhé pohlaví. Sám, jakožto člověk, který pravidelně sportuje, mám podobné zkušenosti  Mrkající. Osobně si myslím, že je potřeba oddělovat to, jak vnímáme sami sebe, a jak nás vnímají druzí. Nebrat to ani z jedné strany příliš kategoricky, protože to by ses potom doslova utopil v moři protichůdných názorů a dojmů. Pěkný citát na podobné téma měl Victor Hugo: "Charakter každého člověka se skládá ze tří částí. Toho, jak ho vidí druzí, dále jak on vidí sám sebe a potom jaký je ve skutečnosti."
Zaznamenáno
Kinyo10
*
Karma: -26
Příspěvků: 80


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 15. Červen 2010, 17:10:54 »

Zajimave receno, dikes za nazor  Mrkající  Ja myslim, ze to je pravda, asik se tim nema cenu zabyvat, nicmene clovek se musi vnimat dobre !
Zaznamenáno
Kinyo10
*
Karma: -26
Příspěvků: 80


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 15. Září 2010, 14:57:07 »

Chtel bych ozivit tenhle topic .. Myslim, ze posledni dobou cetbou ruznych psychologickych knizek a treninkem se ze me stava clovek, ktery muze mit nejen charisma, ale taky hlavne byt osobnost  Mrkající Poznavam to na okoli, ze si me zacinaji vic vazit a ja se citim v pohode . Co se tyce holek, tak tam je to podobne, treba prijdu s tridni knihou do nejake cizi tridy a ze zadu slysim: " to je fesak, dej mi doucovani "  Smějící se Kroutící očima Minuly tyden jsem mel volno a sel na pocitac, kde mela hodinu pocitacu cizi trida .. Sedl jsem si do zadu, ale skoro vsechny holky se na me furt divali, dve me tak furt otravovali a chteli si semnou povidat, ze jsem to nevydrzel a hodil si flirtik s nima . Mrkající Citil jsem, ze jednak ze me maji respekt, ale hlavne, co je dulezitejsi jsem byl chlap ! I kdyz jsem tam byl sam a na me byla prevaha cizich lidi, tak jsem trosku citil tremu, ale casem jsem dostal hodnosti chlapa a ridil jsem vsechny holky  Smějící se  Byl jsem osobnost, ale ted k tomuhle tematu ... Ackoliv se zlepsuju a zacinam si sam sebe vazit, cas od casu znovu prijde chvile, ktera mi snizi zase sebevedomi . Nejsou to pomluvy, ty me nezajimaji .. Ale, jsem proste ve skole, jdu si umyt ruce, podivam se na sebe, vypadam skvele, sebevedomi mi stoupne, citim se stastny .. Ale jakmile jdu po druhe na zachod, podivam se na sebe, tak proste vidim, ze uz nevypadam tak dobre .. I kdyz se oholim rano, tak vecer uz mam zase fousy a ja si to furt beru, jako, ze vypadam spatne . Nevim, co s tim, fakt to bude asi tim svetlem a osvicenim, ale v nekterych zrcadlech je to dobry, pak v tech dalsich uplne na pytel . Rikal jsem si, ze se na sebe nebudu divat ve skole, tak se citim lip .. Ale to je podle me alibismus  Bláznivý Bláznivý Proste nevim proc v 11. hod vypadam dobre a v 12:10 se vidim hrozne v zrcadle  Smutný Tohle je jedina vec, ktera mi srazi sebvevedomi, kdyby jsem ji dokazal utlumit, tak jsem naprosto v klidu a stastny se svym zivotem  Kroutící očima Pls, mate nekdo taky ten problem a jak ho resite ?

EDIT a P.S.: Mozna to bude znti namyslene, ale chci rict, ze podle ostatnich zrejme nevypadam zle, pac treba od cizich lidi slysim pochvalu atd. Ale ja proste sam sebe uvidim nekdy v zrcadle spatne a hned se sam sebe ptam: " Jak muzou rikat, ze vypadam dobre, kdyz vypadam strasne tedka "  Kroutící očima


EDIT 2:

Neco jsem vygooglil a nasel tohle :

Vzhledem k délce se jedná téměř o esej, ale je to k věci:

Vzhled je můj veliký problém. Doma se vždycky snažím o hezkou vizáž - oholit, učesat, oháknout... ale když se venku vidím v nějaké vitríně, je mi nazvracení. A přitom mám jěště doma docela obstojný vzhled. Trošku jsem se tomu věnoval a pak jsem na to konečně přišel: Můžou za to zrcadla! Lžou mi! A některé mi bohužel nalhalo, že jsem hezký... nebo ošklivý? Jak mám vlastně zjistit, jak vypadám, když mi každé zrcadlo lže jinak? A navíc se spolčili s fotkami a výsledkem je to, že vůbec nevím, jak vypadá můj obličej ve skutečnosti.
Jednou jsem si udělal takový průzkum a doma jsem obešel všechna zrcadla. Nevěřil jsem svým očím. Máme jich v domě pět velkých, kapesní nepočítám. Navíc každé je trošku jiné - některé jsou trošku křivá a pokroucená, jiná zase špatně osvětlená... Prostě v každém zrcadle vidím úplně jinou osobu. vezmu je postupně:

Zrcadlo 1. To na chodbě v přízemí je docela dobrý. Vždycky se v něm zahlédnu těsně před odchodem a vypadám v něm fakt dobře. Asi za to může ten fakt, že je na chodbě špatné osvětlení Úsměv Nebo spíš Smutný

Zrcadlo 2. Zrcadlo na chodbě v patře nesnáším. Tohle je totiž opravdu dobře osvětlené. I když jsem si právě vyčistil zuby, v tomhle je mám žluté (v koupelně ještě bílé). Navíc se v něm vidím tlustý. No, přiznávám, že bych pár kilo shodit mohl, ale tolik snad přece nevážím! Jsem jen mírný nadprůměr a pořád hubnu!

Zrcadlo 3. U rodičů v ložnici je takový průměr. Nevypadám v něm ani moc ošklivý, ani moc hezký, ani tlustý, ani hubený... prostě průměr.

Zrcadlo 4. Moje neojblíbenější zrcadlo je v koupelně. Visí poměrně vysoko nad umyvadlem, takže si v něm vidím jen svou horní polovinu. Pokud chci vidět i zbytek, musím vyskočit. Ale stojí to za to, protože tohle zrcadlo zajímavým způsobem zeštíhluje a snad i protahuje do výšky (Už víte proč vyskakuju?) U něj si vždycky užiju dost legace Úsměv Škoda jen, že nevypadám tak, jako se v něm vidím Smutný

Zrcadlo 5. Další zrcadlo máme v obýváku v prosklené skříni, dělá tam vlastně zadní stěnu. Tohle zrcadlo je dost záludné, často mě vyděsí, když koutkem oka zahlédnu jakýsi pohyb a pak zjistím, že jsem to já. Do křesla naproti něho mě nikdo nedostane, protože mezi skleničkami a vázičkami tak na mě ze skříně čumí nějaký ošklivý maník! Fuj!

Závěr: Já nevím, jak vypadám. Podle jednoho zrcadla jsem tlustý, pohle jiného zase docela ucházející manekýn. Fotky jsou pro tyhle účely nepoužitelné. Na občance na mě zírá jakýsi zarostlý krakonoš, na řidičáku vyjukaný hubeňour, junior pas obsadil podivný maník s bradkou a ISIC kartu pro změnu okupuje docela hezký mladý elegán. V pasu se mi zase uhnízdil podivný obtloustlý pubeťák. Své pátrání po svém vzhledu jsem ukončil při studiu skupinových fotek z gymplu. Může za to asi ten divný obrýlený maník s tak ulízaným účesem, že by si ho klidně mohli splést s Hitlerem.

Závěr podruhé a konečně naposled: Bože, jsem zrůda!

-----------------------------

OMLOUVAM SE za delku postu .. Ale ten borec ma uplne stejny problem jako ja, proste v nejakem zrcadle je to dobry a v druhem je to totalne spatny .. Tak ja fakt nevim, co s tim, pls pomoc .. Na druhe strane vim a jsem si jisty, ze tenhle problem neprozivam jen ja  Kroutící očima Kroutící očima Kroutící očima


EDIT 3:

Looooooooool

http://www.super.cz/clanek/32908-johnny-depp-nesnasim-pohled-do-zrcadla.html

Tohle uz je fakt moc .. Tohle je rposte zacarovany kruh, z ktereho nepujde vysvetleni
« Poslední změna: 15. Září 2010, 15:17:53 od Kinyo10 » Zaznamenáno
0254
****


Karma: 25
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: praha
Příspěvků: 1 162


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 15. Září 2010, 18:14:20 »

Jo, taky na kazde fotce a v kazdem zrcadle vypadam jinak, Z casti tam vubec nemusis tahat psychologii, krome toho svetla jak rikla rend (kdybys maloval a 3D modeloval prislo by ti prirozene ze oci nevidi skutecne tvar ale jen stinovani) v tom hraje roli jeste prespektiva a opticke chyby (jednak tech zrcadel jak pise ta esej, a jednak cocky fotaku)
- kdyz si u zrcadla moc blizko vidi te oci se strasne silnou perspektivou a narusenou stereoskopii (oci svidraji), jeste dramatictejsi je to u fotaku kde je tzv. "soudkovite skresleni" ktere dela vsechno tlustsi (skuz si schvalne vyvotit z blizka dokonaly ctverec a pak ho na fotce obtahnout rovnou carou)
- kdyz si moc daleko tak se zase zesily vliv krivosti zrcadla
- Nejreprezentativnejsi je fotka z vetsi dalky, (treba s teleobjektivem), ale opet zalezi na tom z jake vzdalenosti te lidi pozoruji
- Dalsi vec jsou detaily vs. celkove formy, to opet souvisi s tim jak je pozorovatel blizko, mozek hure vnima rysy ktere jsou bud priliz velke nebo naopak priliz male (proto taky je kdyz malujes potreba odstupovat nebo si to zmensovat). Podivej se treba sem, v zavislosti na tom jestli se podivas z 0.5 nebo z 5ti metru se tvar vlevo smeje a v pravo mraci, nebo naopak.
http://nanosurf.fzu.cz/people/Prokop/blbosti/Fourier_sad_smile.png
Pokud si treba hezky upraveny (oholeny, bez jebaku ....) ale mas spatne proporce obliceje muzes si pripadat z blizka hezky a z dalky skaredy, nebo naopak (ja mam treba hroznou texturu kuze vypadam nezdrave, ale mam v proporcich obliceje spoustu zlatych rezu Úsměv )

-Trochu psychycka zalezitost pak je to ze si na sebe zvykly, a to je velice zavadejici, uplne stejne to plati kdyz malujes, pokud se na neco dlouho nebo casto divas jsi absolutne neschopny to objektivne posoudit, a mentalni obraz a hodnoceni ti uplne plave. Protoze jak malirum tak lidem pecujicim o svuj vzhled jde predevsim o dobry prvni dojem, tak je potreba se na obraz nebo na sebe podivat jen kratce a mimodek, tak nejak povsechne spise nez ho duikladne prohlizet dlouhou dobu. Pri malovani tomu napr. pomaha kdyz si clovek obrazek stranove prevrati, nebo se na neho podiva s odstupem nekolika tydnu.
Jina vec je ze lidi kteri te znaji dlouho ( maminka, kamaradi, dlouhdba pritelkine ) nevnimaji kdyz si skaredy. Nekdo tu rikal ze kdyz se s holkou zblizis prevazi mentalni kvality nad fyzickymi, mozna je to taky pravda, ale hlavne ta holka po case strati objektivitu a uz nepozna jestli si skaredy nebo ne.
-Velky vliv taky hraje expozice - kdyz jsou nektere odstiny bud priliz svetle nebo tmave mozek neni schopen ze stinovani rozpoznat presny tvar. Musis si uvedomit ze presny tvar mozek ze obrazu spise jen odhaduje a je schopen to delat dobre jen za docela idealnich podminek na ktere je nauceny, jak se do toho zacnou michat odlesky, presvicene mista .... tak si mozek spise domysli co by tam tak mohlo byt, to je taky castecne duvod proc casto impresoonalisticke obrazy vypadaji pritazliveji nez realisticke
- Protoze dulezitoui informaci kterou se ze vzhledu cloveka snazi mozek vyvodit je "vitalita a zdravi" dotycneho, je taky extremne dulezite barevne tonovani svetla, za nekterych svetelnych podminek, kde vypadam opaleny, nebo s prokrvenou kuzi si pripadam uplne krasny
Zaznamenáno

NC jsou vlastne jen takove drobne IOI
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS