Hyeny a straky

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
19. Duben 2024, 00:54:16

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Hyeny a straky
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Hyeny a straky  (Přečteno 7882 krát)
Abruzzi
***


Karma: 159
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 594


Zobrazit profil
« kdy: 27. Červen 2011, 22:55:43 »

Dneska brácho jsem se setkal s něčim, co překročilo moji hranici a zpětným pohledem se mi z toho celého dělá špatně. Jedná se o druh lidí, které si bez rozpaků dovoluji nazvat hyenami. Abych vás na začátek obeznámil se situací. Před nedávnem naše rodina přistoupila na kombinaci programů (stavební spoření, penzijní přip., kapitálové životní pojištění, úrazové pojištění) za účelem čerpání daňových úlev. Zprostředkovatel byl jeden známý (říkejme mu Richard). Richarda zná můj spolužák (říkejme mu Karel). Proč se tento topic pojal zrovna toto označení se dozvíš o několik řádků níže

mladí lidé s vyzemi
Karel byl vždycky cílevědomý, sportuje na vrcholové úrovni, ve škole vcelku prospívá, ale navštěvuje ji jen zřídka jelikož je zaneprázdněn sportem. Letos na podzim, se přimotal k práci finančního poradce u nejmenované firmy....

touha po penězích
Firma nabízí velký kariérní růst, časovou flexibilitu a vcelku příjemné peníze. Jelikož jsme spolužáci, nabídl mi spolupráci. Vzal mě na pohovor a rázem jsme byli kolegové. Stáli jsme před ohromnou příležitostí vydělat balík ještě před maturitou. Na studentské poměry věru dobré. Pak se naše směry začaly lišit. On makal víc, školu navštěvoval méně a já jsem naopak chodil do školy a na práci měl méně času. Tím mezi námi vznikl rozdíl. Zatímco já se nějak moc neposouvám, on se dostal do vyšších pozic a v současnosti směřuje na tu vytouženou - manažerskou pozici. Už nikdy nepsat osobní výkony, jen vést lidi, které jsou pod ním, navíc i za pravidelný plat vyšší než šedesát tisíc. Ve skutečnosti je ve sledovacím období. Pár očekávaných výkonů a je tam. Přeju mu úspěch, ale změnil se. Dříve vcelku fajn kluk, nyní arogantní primitiv. Chování, postoj ("všichni mi vyližte prdel" "na sračky jako kvalitní rady klientům já seru") Ano, je dobré jít za svým, je však tohle správná cesta ?

Zpřetrhání přátelských vazeb
Dřív, než tohle všechno začlo jsem ho považoval za kamaráda. Vždycky bylo o čem kecat, a sranda nechyběla. Jakmile jsme však oba spadli do tohoto světa, rázem se změnily naše pohledy na svět a naše vnímání. On je sežrán touho po penězích, já jsem znechucenej jak daleko jsou lidi schopni zajít kvůli balíku. Cením si peněz, ale nechci aby mě pobláznily jako mého (kdysi) kamaráda.

Sprostá arogance
Již jsem se zmiňoval o tom, že jsem navštívil seminář Roberta Kyiosakiho, a v dnešním článku o tom, že naše rodina tedy díky Richardovi využívá té v prvních řádcích popisované kombinace.
Díky využití jeho služeb jsem měl lístek na seminář Roberta Kyiosakiho „jen“ za dva tisíce, poněvadž normálně stojí osm. Ve škole, jsem narazil na Karla, úplně to z něho zářilo ta dravost.
„Teď musim napsat patnácet osobák pak vyřizovák a pak jsem manažer… si pojď vole, šedesát mega………..Co ty? Už jsi něco napsal ?“
„Jo Karle, jde to“
„u vás byl ten Richard, žejo ?“
„Jo, udělal nám tu kombinaci, a sehnal lístek na Kyiosakiho za dva tácy“
„hmmm, a kolik si na Vás vydělal ?“
Jasně, chápu. Richard musí bejt z něčeho placenej, ale proč to musel vyslovit takhle ? Jo, možná mu jeho společnost dala odměnu, ale je to za něco užitečnýho, čemu věřim. 
„No..ses fotříkovi za poslední měsíc docela prodražil…dva litry Kyiosaki, Ájina“
 (kurzy angličtiny na léto, abych se zdokonalil)

Neříkam, že jsou to levný věci, ale proč se mnou mluví timhle způsobem. S opovržením a arogancí. Neodpověděl jsem mu. Měl jsem chuť ho udeřit. Neudeřil jsem ho, ale při zpětným zamyšlením se my zvedal kufr. Ne z toho co řekl, ale z té arogance. Jsem čestný muž a žádám dobro. S timhle zašel řízek za moje hranice tolerance a již s ním nehodlám mít nic společného.

Chraň si svůj život, a od hyen se drž raději dál, než tě pokoušou.

Zaznamenáno

Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 27. Červen 2011, 23:32:22 »

Celé je to obchod. Když jsi schopen riskovat hodně (svojí morální integritu), tak můžeš získat hodně (peníze, moc...). Lidí, kteří zbohatli vlastní prací je minimum. Jsou lidi co poctvě makaj a maj se dobře, ale nedá se říct, že by vyloženě zbohatli. Ale už jsem za svůj život narazil na dva lidi, co zbohatli na tom, že prostě obrali (více nebo méně férově) jin lidi...
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 28. Červen 2011, 00:28:28 »

Tak nejspíš Karlovi peníze chyběli a chybí, tak se je snaží získat jak to jen jde.. Tím neříkám, že mi jeho chování přijde v pohodě, jen hledám důvod, proč se tak chová.
Zaznamenáno
Barzini de Tutto
****


Karma: 200
Pohlaví: Mužské
Místo: LA, Milano
Příspěvků: 1 121


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 28. Červen 2011, 10:21:18 »

Otázkou je proč je to takovej zm*d? Jak se vyhnout neoprávněné kritice/urážkám?

Abruzzi mi to vyprávěl osobně a to je přesně ten typ toho
člověka, který se povyšuje nad ostatní. Těch znám hafo pár jich mám i ve třídě, nejhorší je, že
jsou jak už zmíněné - arogantní, povrchní ("co to máš na sobě", "vohol se" - koho to k*rva zajímá? ) a povýšené
chování ("Já mám iphone a co ty?").

Teď doufám, že mě někdo nebude chytat za ty příklady v závorce, chtěl jsem to jenom ukázat i ze své vlastní praxe, co buď slyšim
jako narážky na introvertního kamaráda nebo kohokoliv včetně mě.
Připomíná mi to trochu Brouka pytlíka - všude byl, všechno zná.
Zaznamenáno
gammarus
**


Karma: 4
Příspěvků: 240


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 28. Červen 2011, 10:57:58 »

Že by OVB?  Šťastný
Zaznamenáno
onsad
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Příspěvků: 252


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 28. Červen 2011, 12:35:09 »

Upřímně bych všem doporučil práci fin. poradců, MLM, AVON apod. NEDĚLAT. A tím spíš to zatahovat mezi kamarády a zařizovat pojistky rodině. Je to ta největší chyba. A taky jsem ji udělal. Podivený
Ale chápu, že ses neovládnul, když ti 25-letý frajírek v saku sliboval pohodových 40 litrů za měsíc a tobě je 18 let a máš před maturitou.
A v jiném tématu jsme samozřejmě kvůli poradenství nepohodli.
Zaznamenáno
Chandler
*
Karma: 20
Pohlaví: Mužské
Místo: CR
Příspěvků: 52


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 28. Červen 2011, 12:36:04 »

Proč se tak chová? Můj názor je, že teďka má peníze, tak si myslí, že je něco víc. Proto tak machruje a chová se arogantně.
Přitom není a to by si měl uvědomit.
Těch znám hafo pár jich mám i ve třídě, nejhorší je, že
jsou jak už zmíněné - arogantní, povrchní ("co to máš na sobě", "vohol se" - koho to k*rva zajímá? ) a povýšené
chování ("Já mám iphone a co ty?").
Taky pár takovejch znám. Narážky od nich si už skoro teď vůbec neberu. Dřívě mě to hodně zraňovalo, když se někdo nade mě povyšoval, že má něco lepšího. Někteří lidi kteří mají menší sebevědomí tak to může zasáhnout. Časem jsem si uvědomil, že někteří lidi nemají nic jinýho kromě těch věcí.

Znám člověka který je bohatý a vůbec se nechová špatně. Nikomu nevykládá, že má miliony. Občas si dopřeje luxusu to jo. Letí na lepší dovolenou či koupí rodině něco. Ale že by rozhazoval a choval se arogantně tak to vůbec.
Navíc bohatý člověk nemá potřebu vykládat někomu, že je bohatý.

Poslední dobou si všímám, že platí místo: Peníze kazí lidi. tak Peníze ukazují jací skutečně jsme.
« Poslední změna: 28. Červen 2011, 12:54:26 od Chandler » Zaznamenáno

Život není takovej jaký si vysníme, ale takovej jakej si ho uděláme!
Tak zvedni prdel a začni něco dělat. Úsměv
onsad
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Příspěvků: 252


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 28. Červen 2011, 12:55:02 »

Chandler: A choval se tak vždycky? Znáš ho po celou dobu, co je bohatý? Tihle borci by se taky možná začali chovat normálně až by je přešlo opojení z pěněz. Ale teď nemohli rozumně ustát tu změnu a chovaj se blbě.
Zaznamenáno
Chandler
*
Karma: 20
Pohlaví: Mužské
Místo: CR
Příspěvků: 52


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 28. Červen 2011, 13:04:07 »

Chandler: A choval se tak vždycky?
Co já pamatuji tak jo. Úplně v pohodě. Akorát jednou dlužil příbuznýmu, ale potřeboval peníze na rozjest své firmy takže mu je nedal. Příbuzný byl tehdy na něj naštvaný. Ale po pár letech se mu ozval vrátil mu peníze a nabídl mu práci na které příbuzný vydělal....
Znáš ho po celou dobu, co je bohatý?
Po celou dobu to ne to bych musel byt aspoň 2x tak starší než jsem...
Tihle borci by se taky možná začali chovat normálně až by je přešlo opojení z pěněz.Ale teď nemohli rozumně ustát tu změnu a chovaj se blbě.
Možná to záleží i na věku, když má peníze člověk ve 20 nebo v 50. Tak se chová jinak. To už je asi tama zkušenostma....
« Poslední změna: 28. Červen 2011, 13:22:31 od Chandler » Zaznamenáno

Život není takovej jaký si vysníme, ale takovej jakej si ho uděláme!
Tak zvedni prdel a začni něco dělat. Úsměv
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 28. Červen 2011, 13:07:29 »

Orel letí a letí. Letí stále výš a krmí se tím, že žere malé ptáčky, kolem kterých stoupá nahoru. Dostane se tak vysoko, až tam malí ptáčci nejsou, jsou tam obří orli, kteří se ho nebojí a zaútočí na něj... a on padá a padá. Dopadne a totálně si rozseká hubu. Protože není nikdo, kdo by ho chytil.

Pak je orel, který letí nahoru, pokecá s malejma ptáčkama a zaletí se nažrat na zem. Zobne nějakou myšku a ještě vezme kámošům nějakýho červíka cestou nahoru. A takhle to dělá dlouho, až je z něj silný orel. Pak letí nahoru a nežere ptáčky, ale jeho kamarádi, malí ptáčkové, mu sem tam donesou myšku a tak může letět vysoko, až se dostane mezi obrosvké orli. Obrovský orel se dozví, jak se dostal nahoru a buď na něho ani nezaútočí, protože se bojí odvety hejna malých ptáčků a nebo pokud ho napadne a porazí ho, ví, že se stejně nezastaví až na zemi, protože ho jeho kamarádi chytí a pomůžou mu zpátky nahoru a ještě mu příjdou pomoc s tím, aby arogantního orla sezadili.... a ten padá a padá a nemá přátele a tak padne až na hubu.

Asi tak bych popsal situaci, tkerou popisuje abruzzi. Je to mladej kluk, kterej si tu hubu ještě nenamlátil a tak mu chybí pokora a staví dům bez základů na písečné pláži.... A nevidí to, že jednou příjde příliv.... a až příjde, začne svůj dům stavět na pevné skále.

Onsade: tvoje zahořklost tě může připravit o spoustu znalostí a postřehů.
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
onsad
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Příspěvků: 252


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 28. Červen 2011, 13:16:54 »

joei: Taky prodáváš pojistky, parfémy, kosmetiku? Hele, já tu práci dělal. Vím o čem to je. Mrkající Zahořklost to není. V současné době se fin. poradenství v Česku vůbec nedělá v zájmu klienta. To je objektivní fakt a pravda. Školení jsou v podstatě skoro vymývání mozků a neustálé motivování.
A postřehů a znalostí jsem si za tu sice krátkou dobu užil dost. Stačilo mi to.

A hlavně tu nemluvím teoreticky, ale vyzkoušel jsem si tu práci prakticky. A teď to můžu zhodnotit s odstupem cca. 4 roky. Což vy dost dobře nemůžete, protože tu práci právě děláte.
« Poslední změna: 28. Červen 2011, 13:28:48 od onsad » Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 28. Červen 2011, 14:20:14 »

Ježiš, tak mu ty prachy nezáviď...

EDIT: Jestli to chápu správně, ty označuješ za hyenu člověka, který dosáhl úspěchu sám svojí prací bez jakéhokoliv hyenismu a okrádání ostatních? To nemyslíš vážně.

Že je arogantní, je naprosto očekávatelné a běžné. Úspěch v nějaké oblasti stoupne do hlavy každému, vždy a všude. Vy tady na fóru, kteří se považujete (a třeba i jste) za úspěšné v balení holek, se taky chováte arogantně vůči těm méně úspěšným, ale nevnímáte to tak. Stejně tak on nevnímá to, že se chová arogantně k tobě.

Vadí ti, že je arogantní? Buď ještě lepší než on a nebo ho prostě ignoruj. Ale označovat tohle za hyenismus je dost mimo...
« Poslední změna: 28. Červen 2011, 14:32:26 od D9 » Zaznamenáno

joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 28. Červen 2011, 14:51:33 »

A hlavně tu nemluvím teoreticky, ale vyzkoušel jsem si tu práci prakticky. A teď to můžu zhodnotit s odstupem cca. 4 roky. Což vy dost dobře nemůžete, protože tu práci právě děláte.

Pokud sis nevšiml, jsme stejně staří a každý máme svoje zkušenosti a už je to několik let (5), od doby, kdy jsem přišel poprvné do kontaktu s přímým prodejem a ačkoliv se mu aktivně nevěnuju, nevidím v tom vůbec nic špatného. Jak už jsem psal jinde, tak finanční poradenství jsem sice dělal, ale protože to bylo v zájmu klienta, nevydělal jsem si ani na jídlo:-D

Jinak proti přímému prodeji nemůžu namítat vůbec nic, protože když něco koupíš, dostaneš k tomu alespoň obrovský množství informací, jak to správně používat, aby to fungovalo jak má.

A u které společnosti a co jsi dělal?
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
onsad
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Příspěvků: 252


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 28. Červen 2011, 14:58:27 »

joei: Věku jsem si všiml, ale měl jsem dojem, že tu práci stále děláš. Šlo mi spíš o ten odstup, protože to už nedělám a např. Abruzzi jo.

Jinak D9 to napsal asi nejlépe. Úsměv
Zaznamenáno
stoudy
**
Karma: 28
Příspěvků: 173


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 28. Červen 2011, 15:54:33 »

Osobně jsou mi takoví lidé k smíchu Úsměv

V mém rodném městě se do OVB namočila snad půlka místního gymplu, kam jsem dřív chodil. 16-18 leté ,,děti", které jsou štastné, že si mohou obléci oblek a vypadat jako ti ,,manažéři" :-D

Jen idiot by si nechal poradit, jak spravovat své peníze od dětí, které jen tlumočí, co jim řeknou na centrále. A že na centrále umí vymyslet čas od času pěknou hajzlovinu (Helvag, 2005, češi přišli dohromady skoro o půl miliardy), jsme se už přesvědčili.

Jen mě stále udivuje, jaktože v OVB, PArtners a podobném ksindlu jsou prachy. Prostě tam fakt jsou. Minimálně pro ty, kteří jsou ve struktuře výše. To opravdu existuje tolik hlupáků, co si nechá radit od dětí...?

Jinak je všeobecně známo, znám to i ze svého okolí, že lidé, kteří ,,nasednou do letadla", velmi rychle přicházejí o přátele...
« Poslední změna: 28. Červen 2011, 16:19:50 od stoudy » Zaznamenáno

"Brány svého vězení si nosíme v sobě".   Jean Paul Sartre

"Žena neví, co chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane".   Oscar Wilde

"Je hezky, hormony se bouří, sukně se zkracují a na qarkovi se objevují nadrženci, kteří se bojí holku svést...."  joei
Barzini de Tutto
****


Karma: 200
Pohlaví: Mužské
Místo: LA, Milano
Příspěvků: 1 121


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 28. Červen 2011, 18:44:27 »

Vadí ti, že je arogantní? Buď ještě lepší než on a nebo ho prostě ignoruj. Ale označovat tohle za hyenismus je dost mimo...

 Tak k*rva proč říká, že mu otec něco zase cáluje? Co do toho tahá rodinu a ponižuje ho?
Jako v tomhle to je hyenismus!

A necejtim z Abruzziho nějakou žárlivost, naopak férovost a neakceptovalnost kok*tského jednání jako má Karel.
Zaznamenáno
Abruzzi
***


Karma: 159
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 594


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 28. Červen 2011, 18:55:14 »

D9 - možná jsi ten článek nepochopil správně, možná by bylo fajn přečíst si ho znova... Nezávidim mu peníze, přeju mu je. Netoužim po nich, ale velice se mě dotýká jeho arogance, jeho chování. A kdybych měl diskutovat do detailu, tak moc pracně vydělané ne, jestli jsi pozorně četl v jedné závorce stála věta "na sračky jako poradenství seru" ....přeber si to sám.

A co se týče mého přístupu k začátečníkům, tak si ani zdaleka neni namyšlený. Já si nováčků vážim, protože se rozhodli se sebou něco dělat a sebrali odvahu jít proti proudu. A pozoruji v nich sebe, když jsem byl mladší. Nevim co tě k tomu názoru vedlo, ale radim ti než něco začneš soudit, zjisti si informace... a čti pozorněji... prospěje to

ostatní - Nelíbí se mi ta diskuse na téma OVB. To, že smrad peněz změnil mého kamaráda z člověka na predátora neznamená, že by to mělo směřovat k odsuzování OVB. Už vůbec nesouhlasim s nazýváním OVB ksindlem. Ta myšlenka, která v roce 1970 v Kolíně vznikla byla dobrá a užitečná, ale doba se mění a Německo neni Česko. Jde o to, jaký druh člověka tu práci dělá. Já se snažim realizovat, abych práci rozuměl, abych měl přehled o tom jak peníze fungují, jak pracují fondy, co se s penězma děje, jak funguje akciový trh...apod. Nejde mi o to vydřít z lidí peníze, ale poskytovat kvalitní poradenství, čili šířit původní myšlenku. Kdo tu práci nedělal, nechť ji nesoudí.


Barzi má recht.
Zaznamenáno

D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 29. Červen 2011, 00:34:03 »

možná jsi ten článek nepochopil správně, možná by bylo fajn přečíst si ho znova...
a čti pozorněji... prospěje to
Ano, arogance ti je opravdu cizí... nemam slov

Je ti 18, na avataru máš chlapa 50+ v saku a chováš se povýšivě a drze k o mnoho let starším lidem na internetovém fóru....


... a odsuzuješ jiné lidi za aroganci, která je navíc v jejich případě zasloužená Šťastný ... to je k smíchu tohle.... :/
« Poslední změna: 29. Červen 2011, 00:39:04 od D9 » Zaznamenáno

Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 29. Červen 2011, 01:49:27 »

D9: Přečti si to znova a nesnaž se tu zvítězit nad každým názorem, nic jiného na internetovém fóru neumíš Šťastný  A mě to od Abruzziho přišlo slušné.. na rozdíl od Karla dávného kamaráda.
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS