Jak říkáte rodičům o nových vztazích

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
29. Březen 2024, 09:30:44

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Jak říkáte rodičům o nových vztazích
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Jak říkáte rodičům o nových vztazích  (Přečteno 8151 krát)
Tomfi
*
Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 80


Zobrazit profil
« kdy: 07. Únor 2008, 20:19:10 »

V týdnu jsem řešil právě tuto debatu s kamarádem, a shodli jsme se, že to není úplně jednoduché a hovor jsme táhli hodně do noci nad sklenkou lahodného moku.
Toto téma tu ještě postrádám, furt se tu reší, jak koho sbalit, přitom todle je také důležitý další krok. Přece nechceme rodičům lhát, či mlžit dlouhou dobu, kde jsi byl a s kým? Po chvilce člověk vyčerpá všechny možné kamárady a pak co jak to vyřešit, samotného to začne trápit a ostatní vyzvídají. čím dále oddalovat tím hůře?
A to horší je situace, když jedni z rodičů se znají a nemají k sobě zrovna nejlepší vztah, ne že by se při každé příležitosti knockautovali, ale přátelství to zrovna není a výdají se pravidelně Úsměv
Proto otázka na ostatní, říct vše na rovinu, nebo pomaloučku připravovat?
Prostě někteří neradi mluví o svých citech a zvláště s rodičema, přitom jinak by si lepší nemohli přát.

Nechci topic s milionem odpovědí, který nic neřeknou, protože jich tu začíná být čím dál více a forum to ochuzuje! Ale spíše komentáře někoho, kdo už todle nějak řešil!
Zaznamenáno

Tak prý ten věk uz bohuzel 22
--------------------------------------------------------
Není čas ztrácet čas
Is no time to loose time
Ist keine Zeit verliert Zeit
afi
***


Karma: 18
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 597


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 07. Únor 2008, 20:24:47 »

hele ja nerikam nic, co je taky komu do toho.. leda kdyz mamka prijde nevhod a uvidi holcinu tak nejak na ostro, tak ji reknu jak se jmenuje, a zas mam chvili klid Mrkající
Zaznamenáno
Augi
****


hustodémon ;)

Karma: 17
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Místo: a prop de Praga
Příspěvků: 672


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 kdy: 07. Únor 2008, 20:27:31 »

No já to řešil tak, že rodiče (teda hlavně mámu) se ptali, kam to furt jezdím, tak prostě řeknu za jednou holkou no a ona se pak už doptá sama (jak se jmenuje, jak jsme se seznámili atd.).
Zaznamenáno
noghri
*****


deadly assassin ;)

Karma: 81
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Honoghr
Příspěvků: 1 271


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 07. Únor 2008, 20:34:46 »

tohle jsem resila nekolikrat a to hlavne kvuli pristupu mych rodicu. bylo pro ne tezke smirit se s tim, ze jsem se o kluky zacala zajimat velice brzy a kdyz na to prisli, mela jsem na nekolik let docela prisny nadhled, dokud jsem se v 17ti netrhla a neodjela pryc. to jsem pak i zacala mit nejake vztahy, aniz bych se ohlizela pres rameno, obzvlast na vysce. rikala jsem si, ze uz je to doma ok, tak jsem to rekla primo a ono ne, vynoril se konflikt, jelikoz ja uz si do toho nechtela nechat kecat a stvalo me, ze i kdyz jsem to doma rekla, tak me mati ani nestalo za to zapamatovat si jmeno nekoho s kym jsem nakonec stravila par let sveho zivota.

jenze to vytahlo na stul problem a ten se musel resit. vyresil se tak, ze se me nasi neptaji, neptaji se kde jsem byla a pokud nahodou jsem nekde s chlapem, pouzivam odpoved "neptej se, pokud to vazne nechces vedet". domluva je, ze az se bude jednat o vazny vztah, ktery ma budoucnost, pak to doma oznamim a budou to brat na vedomi. musim potvrdit, ze nyni po par letech to konecne funguje a dobre... jen jestli to neni tim, ze ted uz by me radi videli usazenou Smějící se

v kazdem pripade se s nimi proste domluvit na pravidlech... "chcete to vedet? kdy a jak to chcete vedet?" mi pomohlo...
Zaznamenáno

Jen stekam, nekousu...
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 07. Únor 2008, 20:59:00 »

Já slečnu přivedu domu, když někoho potkáme v bytě, tak slečnu představim. Když rodiče chtějí, tak se zeptaj. A já se většinou rozpovídám, takže pak vědí všechno. A většinou sou v pohodě, ale i když se mi do toho pletou, tak je mi to jedno. Poslechnu si je a když myslim, že nemaj pravdu, tak to ignoruju.

Nevidim důvod, proč jim to neříkat. Už mi neni 15, aby mi mohli nějak "přikazovat". A jejich názor mě zajímá.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Mawe47
****


Karma: 38
Pohlaví: Ženské
Věk: 39
Místo: Brno
Příspěvků: 989


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 07. Únor 2008, 21:20:15 »

to ja reknu "co tam a tam s tim a tim" at rodice vi, kde se pohyby zhruba. No a kdyz se zacne jmeno objevovat moc casto, maminka sama prijde s dotazem, jestli se me nahodou nelibi, ja zamlzim, jeste parkrat se jmeno objevi a pak ho vemu dom a kdyz narazime na rodice, predstavim. Nejak to nehrotim, nasim to vzdycky dojde kdyz podezrele casto mizim s jednim clovekem z domu
Zaznamenáno
Lee Cougan
****


Karma: 9
Pohlaví: Mužské
Místo: Fox River
Příspěvků: 802


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 07. Únor 2008, 21:45:18 »

Ja rodicum nikdy nijak konkretne nerikam: Mam novou holku, jmenuje se Petra, je ji 19, chodi na gymnasium a bydli ve Lhote.  Smějící se
Proste tak o Petre obcas neco reknu, ze s ni nekam jdu nebo jsem s ni nekde byl. Kdyz Petra poprve potka nase rodice u nas doma, slusne ji predstavim, ale nikomu nerikame, ze spolu chodime. A kdyz u nas Petra jednou spi, tak nasim, pokud se tak jeste nestalo, dojde, ze to asi nebude jen kamaradka.  Super!
Zaznamenáno

Strach brání lidem dosáhnout toho, co chtějí.
Tedy



Karma: 0
Věk: 31
Příspěvků: 30


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 07. Únor 2008, 22:02:19 »

Tak na řešení těhlech záležitostí mám dva fakt dobrý kámoše, který to berou stejně jako já a veškerý dojmy, zklamání a radost se jim nebojím sdělit ...
Jinak s našima je to momentálně dost těžký no, ve věku kdy s tím počítaj, tak se dost zajímaj. Ale většinou řeknu jenom jméno a zbytek se tak časem dolíhne  Úsměv
Zaznamenáno
ten největší smolař
*
Karma: -2
Příspěvků: 56


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 19. Únor 2008, 15:36:28 »

No když to vezmu u mě - tak rodičům jsem se nikdy nesvěřval se svými pocity takže ani s tím že jdu ven s holkou. Většinou jsem řekl přidu večer a to bylo vše. Když se mě někdo zeptal kde jsem byl tak jsem řekl například v kině a stačilo to. Až niní co jsem potkal moji současnou přítelkyni a mám sní zatím svůj nejdelší vztah to nešlo zamaskavat - když z ničeho nic jedu pryč autem a přijedu pozdě večer nebo když řeknu že přijdu zítra - tak se předpokládá že se na to někdo zeptá - tak jsem řekl že jedu za Petrou a rodiče se zeptali kdo to je - atd. No pokud jde o rodiče přítelkyně tak tam to bylo v pohodě - jednou mě vzala k sobě domů, rodiče byli taky doma, pozdravil jsem trochu jsme hodili řeč a z toho co jsem zpozoroval tak ji petra o mě dávno řekla vše co by měli vědět. no a když ona přespí u mě nebo já u ní tak každému dojde o co běží. To je asi vše.  Šťastný
Zaznamenáno
Blaueminence
***


Přicházím z temnoty, já, FANTOM tohoto FÓRA!!! :D

Karma: 14
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha (alias Blaughriox - Deskaëlbah)
Příspěvků: 461


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 19. Únor 2008, 21:30:41 »

Když už o tom mluvíte, stalo se vám někomu, že by vás rodiče pořád vopruzovali, jestli už konečně někoho máte?.... Nebo dokonce řikali, ať už si konečně někoho najdete?.... To mi totiž připadá jako nejčastější důvod toho, proč leckdo všechno záměrně tají Úsměv..... zvlášť když začnou už v 17 jako u mě Eh?
Zaznamenáno

Axor cotumolmavar ilcuvar anaressë!!!!! Undulavuvalmet' mahtessë!!!!!!!
Palo



Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Příspěvků: 39


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 24. Únor 2008, 10:01:12 »

Přesně tohle mi dělají naši, hlavně teda mamka, akorát u mě začali ještě o rok dřív  Mlčím
Docela mě to štve, když o tom mluví na veřejnosti, třeba u babičky, tety atd., nejradši bych vzal lepící pásku a omotal jim to kolem huby Ďábelský
 Smějící se Smějící se Smějící se
« Poslední změna: 24. Únor 2008, 21:02:50 od LordAli » Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 24. Únor 2008, 13:25:01 »

Na veškerou diskusi o tom, že "bys měl někoho najít" reaguj s přehledem slovy: "Třeba taky nemusíte vědět všechno Úsměv "
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
larry flint
****


Karma: 40
Věk: 40
Místo: jak kdy, obvykle na lince Praha Brno
Příspěvků: 668


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 24. Únor 2008, 15:22:13 »

mam oblibenou strategii ...o novem vztahu podavam prubezne informace ukecane babicce {samozrejme pod slibem mlceni} a o zbytek se nemusim starat...rodina samozrejme vsechno hned druhy den vi, ale ze solidarity s babickou dela, ze nevi a na nic se nepta  Zelenáč
Zaznamenáno

nekdy jsou vyznamy schovany, snadno je neslysis. ten, kdo to ma v hlave srovnany, hleda, hleda... mej oci otevreny, usi otevreny, srdce otevreny ze vsech stran
noghri
*****


deadly assassin ;)

Karma: 81
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Honoghr
Příspěvků: 1 271


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 24. Únor 2008, 23:19:12 »

lary: niiiiice Smějící se Smějící se
Zaznamenáno

Jen stekam, nekousu...
Luboš92
*
Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Příspěvků: 77


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 04. Březen 2008, 20:30:20 »

Když už o tom mluvíte, stalo se vám někomu, že by vás rodiče pořád vopruzovali, jestli už konečně někoho máte?.... Nebo dokonce řikali, ať už si konečně někoho najdete?.... To mi totiž připadá jako nejčastější důvod toho, proč leckdo všechno záměrně tají Úsměv..... zvlášť když začnou už v 17 jako u mě Eh?

Tak to že se rodiče někoho ptají jestli už si někoho konečně našel spíš bude důsledek toho že to záměrně tají ne?  Mrkající
Zaznamenáno
Blaueminence
***


Přicházím z temnoty, já, FANTOM tohoto FÓRA!!! :D

Karma: 14
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha (alias Blaughriox - Deskaëlbah)
Příspěvků: 461


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 04. Březen 2008, 21:59:07 »

Ne... to že já to tajim je důsledek toho, že se furt vyptávaj a mě to štve... takže předstírám tajení, i když nemám co, abych je aspoň naštval  Smějící se
Zaznamenáno

Axor cotumolmavar ilcuvar anaressë!!!!! Undulavuvalmet' mahtessë!!!!!!!
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS