Jaký je vhodný věk na vdávání / ženění ?

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 20:50:56

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Jaký je vhodný věk na vdávání / ženění ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Anketa
Otázka: Jaký je vhodný věk na vdávání / ženění ?
18 - 20 let (nevěstě) - 2 (1.1%)
21 - 22 let (nevěstě) - 1 (0.6%)
23 - 24 let (nevěstě) - 14 (7.8%)
25 - 26 let (nevěstě) - 42 (23.5%)
27 - 28 let (nevěstě) - 18 (10.1%)
29 a více (nevěstě) - 12 (6.7%)
18 - 20 let (ženich) - 1 (0.6%)
21 - 22 let (ženich) - 1 (0.6%)
23 - 24 let (ženich) - 1 (0.6%)
25 - 26 let (ženich) - 23 (12.8%)
27 - 28 let (ženich) - 32 (17.9%)
29 a více (ženich) - 32 (17.9%)
Celkem hlasů: 96

Stran: [1] 2 3  Vše Tisk
Autor Téma: Jaký je vhodný věk na vdávání / ženění ?  (Přečteno 29574 krát)
LordAli
****


Karma: 8
Věk: 1017
Místo: Mousillon
Příspěvků: 895


Zobrazit profil
« kdy: 05. Květen 2007, 21:56:56 »

Každý máte 2 hlasy, tak hlasujte prosím poctivě. Jeden pro nevěstu a jeden pro ženicha  Vykřičník

Upozornění: Hlasování není pro homosexuální lidi  Mrkající


Zdůvodněte svoje rozhodnutí, rád se nechám poučit. Podle mě by mělo být nevěstě min. 26 až 27 let, protože do této doby většina holek dospěje, jsou lépe připraveny na vychování potomka,  mají už svůj určitý pohled na svět. Ale neházím všechny do jednoho pytle.
Ženich tak 27 až 30 let. Měl by mít stálou práci, kterou uživí rodinu...

Popř. ti, kteří už se vdávali/ženili, můžou napsat v kolika letech se vdávali/ženili a jak tuto věkovou hranicí vidí teď.
Zaznamenáno

Láska jest plna jedu i medu!
Láskou se sluha nenasytí.
Škoda krásy, kde rozumu není.
Bez opatrnosti i moudrost slepa.
noghri
*****


deadly assassin ;)

Karma: 81
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Honoghr
Příspěvků: 1 271


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 05. Květen 2007, 22:25:25 »

na jednu stranu zralost, na druhou aby jeste rodice meli silu toho potomka skutecne vychovat, plus biologicke hodiny a zdravi u zen... spousta faktoru, ktere je treba zvazit. proto myslim, ze pro holky je to tak idealni po ukonceni vysoke skoly, cili tech 26, 27 u chlapu tak kolem 30 a nize, takze jsem radsi dala 27 - 28. jim je to biologicky sice jedno, ale kdyz uz musime dospet my, tak oni taky Úsměv))
Zaznamenáno

Jen stekam, nekousu...
daemoniack
****


Karma: 58
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Praha
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 05. Květen 2007, 23:20:50 »

Ja nejsem pro vdavani a zeneni, takze bych dala ze nikdy...
Zaznamenáno

Zitrek nebo pristi zivot. Nevime nikdy, co prijde driv.
noghri
*****


deadly assassin ;)

Karma: 81
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Honoghr
Příspěvků: 1 271


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 06. Květen 2007, 00:14:30 »

nikdy spada do kategorie vice... ono nekonecno je vhodna limita k nikdy...


ow... jo uz se stydim, daemoniack  Šťastný
Zaznamenáno

Jen stekam, nekousu...
Mawe47
****


Karma: 38
Pohlaví: Ženské
Věk: 39
Místo: Brno
Příspěvků: 989


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 06. Květen 2007, 08:25:41 »

taky sem dala u zen 26-27, vetsinou maji uz po skole, pokud sli na vs, navic v tomhle veku by uz mohli mit staleho partnera, "vice zkusenosti" -jako beru podle sebe, ze ve 22 neumim varit, nastavit pracku sem taky nezkousela a nevydelavam ani tuk (tak do tech 22 je to spise vyjimka, aby spolu dva meli takovy vztah, aby se vzali a vydrzelo jim to a castokrat to byvaj svatby kvuli otehotneni). Ale zase mit prvni dite do 30 je skoro povinnost, protoze pak uz nemusi byt zdrave, a je to nebezpecne pro maminku i decko

U chlapu sem dala 27-28 (to proto, ze letim po starsich klucich - vrstevnika meho veku kluciciho pohlavi vlastne zadneho neznam a mladsiho bych asi nechtela), taky by uz mohl byt "vybouren", byt po skole, vydelavat a taky uz by snad mohl tusit, jestli partnerka kterou ma, je ta, s niz chce stravit aspon pristich par let
Zaznamenáno
curtis
*
Karma: -1
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 100


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 06. Květen 2007, 08:43:34 »

Nikdy nerikej nikdy Úsměv

Myslim si, ale ze dnes uz je to uplne jedno a vek nehraje takovou zasadni roli. Nekdo dospeje v 18 a je pripraveny manzelstvi (vztah) unest nekdo neni ani ve 40.

Potkavam kolem sebe porad spoustu lidi, kteri sice manzelstvi uzavreli mozna z nejakeho presvedceni, ze to tak ma byt, ale rozhodne pripraveni nejsou a nebudou. Pak trpi oba a jeste bohuzel i jejich deti, pokud se pro ne rozhodnou. Stastni rozhodne nejsou.

Pokud si najdete doopravdy partnera(ku), pritele(kyni) a kamarada(ku)  pro svuj budouci zivot a bude Vam spolu moc fajn, prekonate vsechny prekazky a budete se snazit zit jeden pro druheho bez tech neprijemnych okamziku v zivote, klidne se ozente a vdejte ...

Ale patent na stesti to rozhodne neni ...

Takze pro me je tezke vyplnit kolonku - Jaký je vhodný věk na vdávání / ženění ?
Zaznamenáno
dextera
***


Karma: 10
Místo: Praha
Příspěvků: 339


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 06. Květen 2007, 09:34:21 »

Tak já nevím, myslím že nepotřebuju mít na někoho papír, že patří ke mě proto jsem dala u obou 29 a více...Možná když člověk potká někoho u koho má pocit, že s ním fakt chce být do konce života a myslí si to třeba i po 7 letech společnýho soužití, tak proč ne...já si to vždycky myslím tak v té počáteční fázi zamilovanosti a po pár letech tak trochu začnu pochybovat jestli je to teda ten pravej a jestli s ním chci být až do konce života...nechtěla bych mít takový pocity v manželství, kde je ten únik mnohem těžší...tak asi tak...ještě bych možná dodala, že nejsem moc rodinnej typ, tak mě docela trochu děsí, že bych musela někomu vařit, prát, po někom uklízet atd...třeba se to časem změní a začnu v tom vidět smysl života  Smějící se
Zaznamenáno

"Na ranách na duši je krásné to, že z nich rostou křídla." (Jung)
Ondrash
**


Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Věk: 42
Místo: Neverhood
Příspěvků: 270


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 06. Červen 2007, 01:35:15 »

Tohle neni o veku... proste myslim, ze to jednoho dne prijde samo, ale nikam nepospicham Úsměv))
Zaznamenáno
Lee Cougan
****


Karma: 9
Pohlaví: Mužské
Místo: Fox River
Příspěvků: 802


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 06. Červen 2007, 14:43:35 »

Dal sem 25-26 u obou...ale nemam pro to asi zadny zasadni duvody. Spis, jak nad tim dodatecne premyslim, mozna i dyl. Kazdopadne, kdyz uz to tu tak pada...kdy myslite, ze  je cas na deti? Mam teda na mysli planovane  Super!
Zaznamenáno

Strach brání lidem dosáhnout toho, co chtějí.
quiticka



Karma: -1
Pohlaví: Ženské
Věk: 35
Místo: Praha
Příspěvků: 12


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 06. Červen 2007, 15:38:17 »

U nevěsty 25-26 u ženicha 27-28. Když je chlap starší, tak to je lepši. 25 let je věk kdy už mají lidi vážnej vztah, jsou vybouření, mají vystudováno...a už "dostali rozum"  Úsměv Čas na děcko min. těch 25let, já chci tak ve 28. Ségře je teď 25, nedávno jí přítel požádal o ruku a plánujou i mimčo.
Zaznamenáno

"Love is the name and sex is the game. Forget his name for one play the game."   (nevim, kde jsem to slyšela, ale moc se mi to líbí)
Qark
Administrátor
*****


Karma: 87
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Brno
Příspěvků: 246


precechtel
Zobrazit profil WWW
« Odpověď #10 kdy: 06. Červen 2007, 17:01:11 »

Z mého pohledu je ideální věk na ženění - 90 let. Jen ženský to nějak nechtějí pochopit. Kroutící očima Provokatér
Zaznamenáno

Chceš-li věci zkomplikovat, požádej ženu. Chceš-li věci zjednodušit, použij hlavu. Qark.net -- testováno na ženách
Je-li to alespoň trošku možné, pak je to jisté -- Qarkovo pravidlo dokonalé komunikace.
dextera
***


Karma: 10
Místo: Praha
Příspěvků: 339


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 06. Červen 2007, 17:10:03 »

25 let je věk kdy už mají lidi vážnej vztah, jsou vybouření, mají vystudováno...a už "dostali rozum"  Úsměv

 tak asi bych se nad sebou měla vážně zamyslet...je mi 29, vážnej vztah mi skončil, bohužel úplně dostudováno taky nemám, vybouřená nejsem a rozum jsem zřejmě tím pádem taky ještě nedostala Super!
Zaznamenáno

"Na ranách na duši je krásné to, že z nich rostou křídla." (Jung)
Lasendou
*


Karma: 30
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Příspěvků: 86


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 06. Červen 2007, 17:38:38 »

Myslím že lidi vychovávaní dnešní společností, by se neměli brát před pětadvacátým rokem, protože většinou ještě nejsou dospělí (mohu se mýlit a výjimky potvrzují pravidlo). Pro ženy typuji ideální období na vdávání 25-30let a u mužů je to úplně jedno (od 25 nahoru).

Tenhle kvíz mi ale připoměl príma vtip který se týká problematiky.
http://mongol.jinak.cz/index.php?article=studie
Zaznamenáno

V lásce žiji, v lásce umírám.
Paul Denton
**


bullshit proof

Karma: 13
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Místo: Brno
Příspěvků: 273


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 07. Červen 2007, 12:30:24 »

Pro chlapa nejlíp v tom období, kdy už má pocit že všechno zná a je znán jako zkušený hráč (resp. pasák, vlastní terminologie); co vidío okolo, tak těch 28 - 29 let.
Jak je na tom holka, nemám přehled ... říká se že dospívaj dřív, osobně myslím že vůbec nedospívaj ... no ale, záleží jak ona se cítí a jak tučný konto potencionální manžílek má.

Podívejme se třeba na Pavla Opočenského (velmi zkušený a sympatický hráč  Šťastný ) a jeho manželku - věkově jsou asi tak 54 - 23 a sluší jim to.
Zaznamenáno

Seize the moment -- and the moment will echo forever!
Unixorn
*
Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 48
Místo: Praha
Příspěvků: 54


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 07. Červen 2007, 13:51:52 »

Hm, tak muj tata rikal, ze jak se neozenim do 35, tak uz se neozenim nikdy....
Je mi 31... Velmi smutný
 Šťastný
Zaznamenáno
Sputnik
*
Karma: -35
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 73


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 15. Červenec 2007, 23:22:04 »

Z mého pohledu je ideální věk na ženění - 90 let. Jen ženský to nějak nechtějí pochopit. Kroutící očima Provokatér
A ty, které to chápou, už k tomu mají důvod. Úsměv
« Poslední změna: 15. Červenec 2007, 23:34:45 od Sputnik » Zaznamenáno
J/R
****


Karma: 69
Pohlaví: Mužské
Věk: 40
Místo: Minas Morgul
Příspěvků: 748


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 16. Červenec 2007, 00:20:59 »

Hm, tak muj tata rikal, ze jak se neozenim do 35, tak uz se neozenim nikdy....
Je mi 31... Velmi smutný
 Šťastný
A jak na to, prosím pěkně, přišel?

Myslím že lidi vychovávaní dnešní společností, by se neměli brát před pětadvacátým rokem, protože většinou ještě nejsou dospělí (mohu se mýlit a výjimky potvrzují pravidlo). Pro ženy typuji ideální období na vdávání 25-30let a u mužů je to úplně jedno (od 25 nahoru).
Přesně to samý si taky myslím. Pro chlapa není problém ani, když mu je něco po 40. Když se narodil táta, bylo dědovi 45 a žádnej problém nenastal. Strýcovi se narodila dcerka v 51 a vypadá to taky, že úplně vpoho. (Zas je pravda, že oba tyto případy jsou druhorozený děti, ale to nemusí hrát až takovou roli)

Taky je důležitý to s tím vybouřením. Já jsem si třeba zatím užil jenom tolik, co by se za nehet vešlo, a z představy, že bych měl být za pár let v chomoutu, je mi docela zle.
I když se bojím toho, že ženský mě začnou pořádně brát, až když budou chtít živitele rodiny a ochotnýho blbce na tlačení kočárku. Zatím, když jim jde o randění s nějakým namakaným půvabným sexyboyem, nebo o někoho okouzlujícího, jsem pro ně skoro vzduch.
No, musím hlavně dodělat školy, abych splnil předpoklady aspoň u toho prvního typu.
Zaznamenáno
Mr.LiWu
*****


Advocatus diaboli

Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: Praha
Příspěvků: 2 153


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 16. Červenec 2007, 06:14:13 »

Taky je důležitý to s tím vybouřením. Já jsem si třeba zatím užil jenom tolik, co by se za nehet vešlo, a z představy, že bych měl být za pár let v chomoutu, je mi docela zle.
I když se bojím toho, že ženský mě začnou pořádně brát, až když budou chtít živitele rodiny a ochotnýho blbce na tlačení kočárku. Zatím, když jim jde o randění s nějakým namakaným půvabným sexyboyem, nebo o někoho okouzlujícího, jsem pro ně skoro vzduch.
No, musím hlavně dodělat školy, abych splnil předpoklady aspoň u toho prvního typu.

Ženskou která tě bude brát jako živitele neber, to nedělá dobrotu...a za slečnama co jdou po penězích nebo jen po vzhledu, za takovýma se nemá smysl ani otáčet
Zaznamenáno

Kdo chce hledá možnosti, kdo nechce hledá důvody
kvarkopako
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Místo: Praha
Příspěvků: 532


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 16. Červenec 2007, 08:50:41 »

Také přidám jeden příběh ze života:

Jedna moje spolužačka(23 let) se ani ne po roční známosti provdala za muže staršího o 16 let Vykřičník Pan podnikatel, rozvedený, s dítětem...ale podle ní se již vybouřil a chce se nyní skutečně usadit Přemýšlím
Musím přiznat, že jsem z toho byl vcelku mimo, stejně jako většina jejích ostatních známých, spolužáků a kamarádů. Jak ji znám pár let, skutečně bych to do ní neřekl, ale láska je mocná čarodějka a dokáže chování lidí pořádně proměnit.
Nemohu říci, že bych jí nepřál štěstí, spokojenost a aby jim to vydrželo, nicméně nejsem sám, komu její novomanžel nepřipadá zrovna košer a obávám se, že brzo skončí jako rozvedená matka, protože podle všech indicií je dítě "na spadnutí" Mlčím
Ovšem řeč s ní rozumná nebyla, nenechala si říct jiné názory...ale je to její věc, je to koneckonců již dospělá osoba Nemocný#39;
Každý svého štěstí strůjcem Tralala
Zaznamenáno

"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
E.Burke
Tomba88
**


Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Příspěvků: 172


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 17. Červenec 2007, 17:22:21 »

Možnost, jak ybch odpověděl já, tu neni  Úsměv
Podle mě, je to individuální, až člověk dospěje ( u každého je to jinak ), až se "vybouří" ( u každého... ) atd. Čili je to individuální.  Super!
Zaznamenáno

Don´t say it, live it!
LordAli
****


Karma: 8
Věk: 1017
Místo: Mousillon
Příspěvků: 895


Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 17. Červenec 2007, 20:38:38 »

Možnost, jak ybch odpověděl já, tu neni  Úsměv
Podle mě, je to individuální, až člověk dospěje ( u každého je to jinak ), až se "vybouří" ( u každého... ) atd. Čili je to individuální.  Super!

Ale podle tohoto to není ve věku 0 a do 18 potřebuješ souhlas rodičů. Takže někdy (v nějakém věku) to být musí  Šťastný
Zaznamenáno

Láska jest plna jedu i medu!
Láskou se sluha nenasytí.
Škoda krásy, kde rozumu není.
Bez opatrnosti i moudrost slepa.
Tomba88
**


Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Příspěvků: 172


Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 18. Červenec 2007, 19:25:06 »

ježiš... tak předpokládám , že ve věku 0-18 nemáš na ženění/vdávání ani pomyšlení.. Samozřejmě mi tady napíšeš, že takový lid jsou.. TO ej jasný, pač tady budem slovíčkařit.
Zaznamenáno

Don´t say it, live it!
Pepino



Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Místo: ... Jak kdy ... Zlin/Ceska Lipa
Příspěvků: 16


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #22 kdy: 28. Červenec 2007, 15:43:05 »

Ja sem dal nejnizsi vekovou hranici...  Super! ..sam jsem to propasl, tak uz neverim, ze do manzelstvi vstoupim, ... ale co, beztak jsem teprve v puberte..  Super!

... Stromek se musí ohýbat dokud je mladý ... nebylo to nejake prislovi? Myslim si, ze to neni jen k vychove ditete.

Kdyz uz ma za sebou clovek studium, ma praci treba i byt, vypestovany sport - veci na ktere uz si dlouhou dobu zvykll - malokdo chce neco menit. Uz si lecos vyzkousel a otukal - ma to osvedcene. Pak se k nemu prida jina osubka a on ztrati znacnou cast sveho pohodli, soukromi, klidu. Osubka ma jine zvyky, hodnoty. On si rad zapali, ona nkour nesnasi, Ona ma rada umyte nadobi po obede, on ho umyva rano.  Šťastný atd. Kdyz jsou jeste zamilovani, tak je to v pohode. "Laska je slepa" a oba si rikaji, ze se to casem podda. Nachvili to strpi se zatatymi zuby. A pak bum. rozvod. Cim jsou lide starsi, tim vetsinou maji pevneji urcenou jakousi hranici tolerance, hodnoty. Jsou min ohebni (nic proti duchodcum).  Super!

Kdyz se daji dva 18-ti letí dohromady, otukavaji ten svet vic spolu. A s tim papirem je to vic svazany, je to prece jenom vic radoby jistoty: "Je to MOJE partnerka".

Ja nevim, ale kdyz se z nejakou holkou, s kterou si i rozumim, bavim treba na zabave o vztazich a ona se zmini, ze ma pritele, tak to neberu moc v potaz. Jak mi rekne, mam dite, neberu to moc v potaz. Jak mi ale rekne, ze je vdana, to je pro me, jako by rekla: "Jsem chlap."  Smutný  Nevadilo by mi to, ale urcite uz by me presla chut na nejake svadeni.  Podivený
« Poslední změna: 28. Červenec 2007, 15:50:12 od Pepino » Zaznamenáno

... Dnesni den si uzivej jako by mel byt ten posledni ...
LordAli
****


Karma: 8
Věk: 1017
Místo: Mousillon
Příspěvků: 895


Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 28. Červenec 2007, 15:50:34 »

No to nevím Pepino,
slyšel jsem zase takovou pěknou myšlenku, možná už tu někde je

Dva lidi spolu žijí, mají se rádi, prožívají spolu společné chvíle a až jednou příjde den, kdy si nebudou mít co říct, tak se vezmou a hned si mají zase o čem povídat  Mrkající
Zaznamenáno

Láska jest plna jedu i medu!
Láskou se sluha nenasytí.
Škoda krásy, kde rozumu není.
Bez opatrnosti i moudrost slepa.
Emmanuelle



Karma: 3
Pohlaví: Ženské
Věk: 44
Místo: Vysocina
Příspěvků: 28


Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 20. Srpen 2007, 08:56:18 »

nevím lidi, co pořád s tím vdáváním a ženěním máte...  Kroutící očima Na vztahu to nic nezmění a ještě je to drahý.. Mrkající
Učte se, sportujte, milujte, jeďte na pár let do ciziny, koukněte se, jak se žije jinde... Ať už s partnerem nebo sami, poznejte svět a jinej způsob života, najděte pro sebe ten svůj životní ideál...  Vykřičník Není, kam spěchat... Já když vidím ty třicetiletý "tatíky", co tahaj kočárek nebo už maj desetiletý děti, podvádějí manželky nebo jen hladově civí, nevybouření... ( a jejich bohužel tak hrozně moc všude kolem) ... Znepokojený

Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS