Kam směřuje dnešní přirozenost

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 16:41:22

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Kam směřuje dnešní přirozenost
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Kam směřuje dnešní přirozenost  (Přečteno 5567 krát)
Aleš
***
Karma: 23
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Místo: Hranice/Ostrava
Příspěvků: 304


Zobrazit profil
« kdy: 18. Únor 2011, 08:01:16 »

Mám dojem, že se tu s jarními depresními vyznáníma roztrhl pytel, tak se přidám taky svou troškou do mlýna. Pssst!
Je čtvrteční noc, kolem půlnoci, kolegyně z jižní moravy mi dovezla 9 l bílého vína, co jsem si u ní objednal, mám v sobě dvě skleničky, nejvíc mi chutná krásně voňavý moravský muškát.

Holek dnes v Tescu, u vysokých škol, v centru bylo plno, některé se sukněmi v balerinkách, by si daly určitě říct Provokatér, na mě, nesouc dvě helmy na mašinu při teplotě kolem 0 C, dívajíce se jako na blázna;-)
Jaro holky táhne ven, dny se prodlužují, bradavky se rýsují pod tričky, klitorisy svědí,  a jsou nalité k prasknutí, sevřené tenkou látkou, vlhkou a nasáknutou ženskou ambrou...
         Možná za to můžou mé dojmy z Markéty a z jejího chování, možná částečně z mého okolí, možná částečně ze mě samého...

To chci po holkách tak moc, např. aby byly upřímné? Vždyť já jim nabízím to samé. Odpovím si sám! Ano, chci. Já jsem zapomněl, že celé svádění je o tom, udělat ze sebe do značné míry někoho, kým nejsem a celá přirozenost výchovy musí jít do háje.

V tomhle je třeba bývalá originál, protože mi vždy říkala pravdu, ikdyž mě častokrát zklamala.

Vezměme si, jakým směrem se ubírá atraktivita člověka. Může mi na to někdo odpovědět?

Proč holky neobdivují to, když je někdo znamenitej programátor, nebo např. konstruktér, ale větší váhu má to, jakou má kdo barvu nebo délku vlasů, náramky, díry v uchu...

Asi mi není souzeno být pářen s tím s kým chci, nebo kdo se mi po fyzické stránce líbí, protože byť díky pick-upu a zkušenostem jsem se hodně změnil, pořád cítím, že k tomu, aby mi bylo fuk, jak holky se snaží s kluky cvičit, manipulovat a snaží se jim něco nalhávat, mi něco chybí. Pokud je tohle typické chování alfy, pak tedy ano, asi nejsem dost sebevědomá alfa.  Nápad

Proč výchova od rodičů od mateřství nesměřuje právě k tomu, aby to měl člověk budoucnu lehčí při hledání přítelkyně/ženy/manželky, ale je veden k tomu, být zdravý a slušný a mít práci?

Někdo říká, že v přirozenosti je síla. Dnes to již není pravda. Možná tak umět se přirozeně chovat, ale ne být přirozeně normální!
Pravda to byla dřív, kdy k tomu, najít si polovičku stačilo být galantní a slušný. Dnes ne! Znepokojený
Čistě hypoteticky, všichni se snažíme být lepší a najít si protějšek, tozn.  sám zůstává ten, kdo je na posledních místech a zaostává za ostatními, je jedno, že je přirozený a je nějak vychovaný... Jenže zatímco holky zůstávají pořád stejné od výchování rodiči, max. se pozmění žebříček hodnot, vytvoří se jakýsi koloběh, stereotyp, pohodlnost, nároky a ctižádost, atd. My muži, se právě dle těhle proměnných musíme učit, jak udělat to, aby se ipřes to všechno do nás zamilovaly, ale přitom nás rodiče učí a vychovávají tomu samému, co holky(červená královna).
Takže nás učí naprosto v budoucnu neplatitelné věci za nepřetržitého běhu červené královny.

Když se natoto téma začnu bavit s našima, tak mi řeknou, že je to prostě těžký, ano alespoň držíme při sobě, jak cigánská víra Šťastný.
Je to o tom, že člověk musí zapomenout všechno, co se za své mládí naučil, jak byl vychováván, nebo alespoň přinejmenším změnit rámec. Přirozenost výchovy, která přetrvá z dob minulých nemá šanci!
Dnes jde o to být přirozený "jinak". Dneska pouhá výchova nestačí k tomu, najít si přítelkyni/manželku.

Stejně, jako ti nikdo nezaručí, že za pár let budeš mít práci, stejně tak, jako ti nikdo nezaručí, že si najdeš manželku, budeš mít děti, že až budeš starý, tak se o tebe postarají stejně tak, jako ty se staráš o sebe.
Pryč se zkurvenými konvencemi... Vím o čem to celý je a je to opravdu nechutný....
Zaznamenáno

Jde všechno,když neschází kuráž!
Dosáhnout můžeš i toho,co není na dosah!
V životě je každý konec novým začátkem.
Je jedno, co si o tvé výšce nebo síle myslí ostatní,důležité je,co si o sobě myslíš ty sám.
Vztah, kterej nekončí rozchodem, končí smrtí.
onsad
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Příspěvků: 252


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 18. Únor 2011, 10:03:19 »

Přirozenost stačí, ale jen u některých borců. Šťastný Jeden můj kamarád je přirozený a je trochu děvkař a já jsem přirozený a jsem trouba. Smějící se
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 18. Únor 2011, 11:44:35 »

Každý neni vychováván stejně. A nikdo netvrdí, že nemůže existovat dobrá a špatná výchova.

Mojí ségry přítel (29) je jeden z nejsebevědomějších lidí, co znam, o pick-upu nebo SD nikdy neslyšel, přesto působí jako slušná alfa a nutno říct, že neni vůbec fyzicky atraktivní. Je to dáno jeho výchovou. Když jsem se s nim o tom bavil, dozvěděl jsem se, že byl vychováván uplně jinak než já a mí sourozenci. Nebyl nikam směřován. Nebylo mu řečeno, co má dělat, kam má jít na školu, že MUSI mít školu, jinak bude k hovnu atd., jediný, co bylo důležitý, aby byl šťastnej. Podle sebe, ne podle rodičů.

Já např. jsem byl vychováván uplně opačným způsobem - od začátku mi všechno rodiče zařizovali a směřovali mě tam, kam chtěli oni. Chtěli, abych šel na vejšku, cpali mi do hlavy, že vejšku musim mít, jinak jsem k ničemu, atp. Nikdy neřešili, jestli jsem šťastnej nebo spokojenej, protože si mysleli, že nelze být nešťastnej, když mam jídlo a střechu nad hlavou - rodičovství chápali jen z materiálního hlediska. Kdykoliv jsem jim chtěl něco vyčíst nebo když jsem měl nějakej emocionální problém, tak mě nebrali vážně, protože přeci mě živí, tak o co mi jde. Prostě uplně absurdní přístup, kterej je ale uplatňovanej ve spoustě rodin. A ten měl za výsledek to, že jsem si sebevědomí musel uměle vytvořit sám a rodiče co nejvíc ignorovat. Dodnes mám s rodiči hrozně chladný vztah. A třeba moje sestra, která se té výchově podřídila a nebojovala s tím jako já, má dneska sebevědomí a sebeúctu na uplnym dně.

Či-li asi tak. Pointa = existuje i výchova, která ti v budoucnu pomůže najít přítelkyni/manželku, akorát nebyla uplatňena na nás všechny. (btw ono je zajímavý, jak se tyhle výchovy střídají. Moji rodiče, oba dva, byli vychováváni právě tím lepším benevolentnějším způsobem. Proto nezískali tu špatnou zkušenost, kterou potřebovali, aby věděli, jak svoje děti vychovat správně. Já tu zkušenost mam, či-li vím přesně, jak svoje děti vychovám)
Zaznamenáno

neverici_tomas
*
Karma: 19
Příspěvků: 75


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 18. Únor 2011, 14:00:44 »

Častokrát jsem tady četl stížnosti na výchovu na vychování. Je těžké k tomuto dávat nějaké obecně platné stanovisko, ale můj příběh je takovej, že jsem moc rád, že míí rodiče mě nasměřovali k tomu, abych šel na vysokou. Myslím, že vždy to s náma myslí dobře a záleží pouze na interakci a na domluvě.. Ale abych se vrátil k pointě, spousta z vás přikládá vaše menší sociální dovednosti, menší sociální cítění právě k výchově. Uvědomte si, že vaši rodiče řešily tyto problémy před desítkami let a za tu dobu se vše změnilo, společnost, technika, priority, vše..! Větší podíl těchto problémům spatřuju v tom, že se divíte tomu, proč jsou holky právě takový, proč chsou sebevědomý arogantní sobce, když vy jste tak jemní, citliví, pozorní..

-> podívejte se, čím jsme jako společnost ovlivňování! Jen si zkuste večer pustit televizi (pokud jste pravidelnými diváky, tak doporučuju na týden vynechat) a pak se podívat s odstupem, a zjistíte, jak moc vás televize ovlivňuje. Pracovně tomu říkám "nahrávání softveru do lidí" kolik seriálů je převzatých, tudíž už je do vás nahrávaná úplně jiná mentalita a jinej styl chování. Ten, kdo nedostane příděla softveru, potom na sobě může pocitovat změny, že tolik nezapadá, a že nen tolik vytuněnej a nesdílí s televizními diváky tolik stejnáho. Ano, televize nás strašně ovlivňuje a mění. Podívejste se, holkám jasně říká, křičí na ně, chtěj arogantního, sobeckýho egositu, kerej musí být hodně dobře finančně zajištěnej, musíš mít svoje auto abys vypadala jako v televizi a kamarádky žárlily..

-> co třeba časopisy, "ženské časopisy" otevřel to někdo z vás? zkuste se podívat, co tam žey ženám radí a dostanete odpovědi na svoje otázky..!

Nemá cenu se měnit, proto, že vás společnist chce mít změněnými, ale když cítíte, že se nechcete měnit ze srdcovýho kluka na na kluka z televize, tak musíte přizpůsobit i prostředí a místo k výběru holky.
Zaznamenáno
0254
****


Karma: 25
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: praha
Příspěvků: 1 162


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 20. Únor 2011, 01:50:00 »

Aleš > Mluvis o cervene kralovne, mozna znas i sobecky gen. Potom se divim ze mluvis o "dnesni dobe" vzdyt v tech knizkach je naprosto presvedcive vysvelene proc se takove veci na ktere si stezujes ( falesna hra, zbytcne machorvani .... ) zakonite prirozene vyvinou a stanou se standartem. Kdyz si prectes nejake baje a legendy (at uz treba recke / cinske / aztecke nebo nejakych primitivnich narodu) , nebo hisotricke dramata tak tam najdes to same. Nemyslim si ze by dnesni doba byla nejak zvlast zkazena a ze by drive stacila "slusna vychova" k ziskani samicky nebo nejakeho jineho achivementu. Spise bych to videl tak ze "slusna vychova" se vyvinula k tomu aby usmernovala lidi do nejakych rozumnych mantinelu spolecnesky prispustneho chovani, protoze se predpoklada ze jsou z prirozenosti draví (=zenou se za tim co chteji) a ze je to potreba tlumit. Hold se nepredpoklada ze nekdo bude tak rozmazleny (a dnesni doba tomu nahrava, protoze vsechno je dost jednoduche, takze clovek muze byt snadno rozmazleny) aby mu ta dravost chybela. (mluvim do znacne miry o sobe)
neverici_tomas > Neco podobneho bych napsal i jako realci na tvuj prispevek. --- Dnesni doba neni o nic mene "slusna" nez historie

D9 >
Citace
Když jsem se s nim o tom bavil, dozvěděl jsem se, že byl vychováván uplně jinak než já a mí sourozenci. Nebyl nikam směřován. Nebylo mu řečeno, co má dělat, kam má jít na školu, že MUSI mít školu, jinak bude k hovnu atd., jediný, co bylo důležitý, aby byl šťastnej. Podle sebe, ne podle rodičů.
Souhlasim ze jsou ruzne vychovy, ale podle me nejde ani jednoznace rici ze tahle vychova je ta spravna z ktere rostou uspesni lidi. Ja jsem mel myslim presne takovou. Prave ze teprve konfrontovan s realnym svetem jsem zjistoval ze musim pristoupit na nejake pravidla, konvence, a ze nejsem takovy mistr sveta jak jsem si mohl myslet dokud jsem byl doma.

pokud bych si mel neco odnest pro pripadnou vychovu svych deti - tak sice by mely mit volnost vlastniho smerovani vlastnich rozhodnuti a podobne jak rikas, ale HLAVNE nesmi byt rozmazlene neuprimnym pochlebovanim, musi byt postavene do situace kde budou muset resit sve problemy a mit nejake povinosti
Zaznamenáno

NC jsou vlastne jen takove drobne IOI
P1R3K
*****


Hank Moody method :)

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Moravské Budějovice
Příspěvků: 1 209


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 20. Únor 2011, 09:30:02 »

Ženský jsou přitahovány přirozeně atraktivníma vlastnostma. Úspěšnost, sebevědomí, vtipnost, hravost, tajemnost...tvůj život ovlivňuje tvou přirozenost a pokud trávíš dny sezením u WoWka, můžeš se snažit jak chceš, ale není velká pravděpodobnost úspěchu s holkou kterou bys chtěl. Netvrdím, že tohle je tvůj případ, nicméně abys tys byl zajímavým pro holku, měl bys mít zajímavej život. Jasně, mohl by sis spoustu věcí vylhat, vyspat se s ní a už se s ní nevidět. Ale pak už nehraješ na svou přirozenost, hraješ na, to že seš někdo jinej než ve skutečnosti. Oproti tomu když začneš běhat nebo dělat jakejkoliv jinej sport, k tomu chodit do posilovny, pojedeš na vlastní pěst někam do světa a budeš mít spoustu zážitků, rozjedeš vlastní firmu a vyděláš spoustu peněz, splníš si pár svejch snů...to všechno jsou aspekty, který tě dělají přirozeně atraktivním. Stručně řečeno - pro sbalení holky stačí bejt opravdovej chlap. Vždycky to tak bylo a vždycky bude. Začni se sebou něco dělat a holky přijdou samy. Protože to, že je v životě nemáš, to je až následek toho, jakej život žiješ. A proto tvůj život odráží tvoje přirozenost a proto máš pocit že je těžký sbalit holku.

Zaznamenáno

...::Vykřičník::...
puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 20. Únor 2011, 09:44:09 »

2 P1R3K: Něco na tom bude, každopádně s tím nesouhlasím v plné míře. Já jsem měl vždycky spoustu aktivit (a tím nemyslím vysedávání u počítače), s čistým svědomým řeknu, že jsem vždycky dělal daleko více věcí než kluci z mého okolí. A přesto jsem na tom byl s holkama špatně. Takže ono se nedá říct, že zajímavý život = holky. Prostě musíš mít nějaký chlapský vlastnosti, na který holky letěj. A tyhle vlastnosti získáš buď výchovou nebo se je třeba naučíš s pickupem v pozdějším věku nebo se je nenaučíš nikdy a přesto si partnerku seženeš (ve většině případů), jen nebude dle tvých snů.

Skutečně stojí ta Červená královna a Sobecký gen za přečtení? Nějak jsem se k jejich čtení ještě nedostal.
« Poslední změna: 20. Únor 2011, 09:48:13 od puzzle » Zaznamenáno
Ev*rsm*le
*
Karma: 0
Příspěvků: 53


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7 kdy: 20. Únor 2011, 15:59:27 »

Ten úvodní příspěvek je hrozný, nicméně občas jsem měl podobné pocity jako autor.

Asi nejtěžší si je pro "hodného muže" uvědomit, že i po získání atraktivních vlastností, o kterých psal Pírek, ženy stále ještě nemusí přijít. To je dáno tím, jak dokáže být muž proaktivní a "autentický". Holka klidně dá přednost borcovi, co leží doma a hraje wowko, když dokáže být svůj. A dá mu přednost klidně před milionářem a úspěšným sebevědomým chlapem, když tenhle chlap nedovede být "autentický" a neumí se ženskou být.

Jinak ohledně výchovy a jak být mužem doporučuji "Mužství", které napsal Steve Biddulph. To je kniha, která začíná tam, kde pickup a innergame literatura končí.
Zaznamenáno

Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS