Krize "raného" věku :-)

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
23. Duben 2024, 16:18:49

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Krize "raného" věku :-)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Krize "raného" věku :-)  (Přečteno 12750 krát)
HoQ
*
Karma: -1
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 57


Zobrazit profil
« kdy: 11. Červenec 2007, 00:16:35 »

Zdravim, jak je znamo krize stredniho veku je take z velke casti o tom, ze clovek si rika ze niceho nedosahl, ze zvolil spatny obor + X dalsich veci...

Ja mam ted opacny problem:
Poslednich 5-6 let jsem chtel byt programator(pokud mozno herni vyvojar, ale ne nutne  Úsměv - vlastne to byl zaroven muj nejvetsi konicek. Mel jsem to peclive naplanovane -> pujdu na slaboproud, kde se hodne bere programovani, dale na FEL nebo MATFYZ a dal uz to neni ani tak podstatny. Prvni zlom nastal, kdy jsem si mel v devitce ZS vybrat skolu kam nasledne pujdu. Ouha, nastal problem. Prestalo se mi chtit na slaboproud, protoze jsem vedel slaboproud = 3 "holky"(bez urazky  Kroutící očima)  na skolu a vsude jsem rikal, ze se mi tam nechce protoze stejne vetsinu uz jsem se naucil, co se tam z programingu bere. "Dobre, " rekl jsem si, "pujdu na gympl a pak na FEL nebo MATFYZ". Vybral jsem si gympl a zamereni(prirodovedne  Šťastný, i kdyz tam bylo taky programovani-ale tam jsem taky nechtel zase trida = sami kluci + jedna moje krasna kamaradka, ale stejne je to malo  Super! kam sli dva mi dobri kamosi ze tridy. Ted, po ukoncenym prvaku, jsem si zacal lamat hlavu s tim, ze nechci u budouciho povolani drepet 8 hodin v kuse na zadku a kazit si vic oci z monitoru. Take jeden z duvodu je, ze me sice programovani bavi, ale proste po par hodinach psani kodu se mozek vypne a ja mohu akorat jen cucet na zdrojak, ale vubec se nehnu dal = nedokazal bych stihat terminy odevzdani atd. a po tech par hodinach me to i prestava pro ten okamzik bavit.

Dostal jsem se tedy do stavu, kdy nevim co budu delat za povolani. Jelikoz uz jsem, rekneme(jsou prazdniny, tak proto rekneme Úsměv, v druhaku, musim zacit premyslet na ktery predmety se soustredim( = maturita). Jelikoz se chci pokusit dostat do USA a zit tam (nereste proc, to prostredi se mi libi), premyslel jsem, ze bych sel na lekare(protoze jinak v Cechach ten plat nevim, nevim  Šťastný ) a nebo na dopravniho pilota (ale je dost slozity, aby vas vzali k nejake spolecnosti) a dalsi povolani me nenapadaj (az na 2 vyjimky, ale tam jsou pochybny platy taky).

Co podle Vas mam delat? Co Vase "krize"?  Šťastný
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 11. Červenec 2007, 00:29:45 »

Byl sem na gymplu, chtel sem programovat, programuju, presel sem od Delphi a Pascalu (coz sux) na PHPcka a webove programovani a sem spokojen. Na VS sem se za 2 roky nenaucil z programovani nic noveho. (FM TUL) Krize? Nemam. Protoze ve volnem case delam co me bavi a skolu beru jako nutne zlo Úsměv

Podle mne ser na to, ze te to nebavi - zkus to zacit delat jinak (zmen jazyk, programy, tema, zpusob prace, vsechno). Delej to dal, jen si k tomu sezen nejaky konicek.

Jestli chces poradit, jak si udrzet pozornost pri programovani a moct si delat nejake pauzi mezi tim, tak si na vsechno delej procedury a funkce, ktere si podrobne popises (IN a OUT) a ty pak pouzivej. Zdrojak je pak prehlednejsi a vyzna se v tom i nekdo, kdo to treba po tobe nekdy prevezme Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
HoQ
*
Karma: -1
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 57


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 11. Červenec 2007, 00:52:11 »

V jazyku problem neni, ja jedu v C/C++ + castecne ASM, nedela mi problemy PHP/MySQL a pak taky mozna napisu neco zakladniho v nejakejch jinejch (Pascal- jo, mas naprostou pravdu Šťastný, Prolog, mb Java)-jsem se tim zabyval celkem dost mno  Kroutící očima

Jinych konicku mam uz nekolik, nejvic kickbox/thaibox a premyslim, ze bych mozna mozna zkusil casem i profi(za prachy, ale taky je to pochybny).

Ale hlavni je, ze me to programovani uz nenaplnuje, beru to ted taky jako hobby, a ne jako budouci povolani.
« Poslední změna: 11. Červenec 2007, 01:24:21 od HoQ » Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 11. Červenec 2007, 00:55:59 »

Myslim, že více méně není šance dělat něco a být s tím spokojený, pokud to není současně tvoje hobby. Pokud si najdeš něco jiného, tak bych se PRG vzdal ale jinak mi to přijde jako blbost. Pořád je co obdivovat. Co třeba Ruby on Rails? Úsměv Nebo se zaměřit na něco jiného - programování robotů např.

EDIT: Je to "zabÝval" btw Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
HoQ
*
Karma: -1
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 57


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 11. Červenec 2007, 01:18:48 »

Ruby je skriptovaci jazyk a v necem urcite velmi zajimavy, pokud se nemylim, ze? Šťastný Tohle jsem nejak nestudoval  Šťastný

A co se tyce tech robotu, tak mi ctes myslenky (teda my minuly  Šťastný.....ted v prvaku jsem nad tim premyslel, ze robotika ma obrovskou budoucnost a bavilo by me to (konstrukce ani az tak ne, ale AI apod.), ale zase je to o tom programovani a jeste navic silene elektra (a tu moznost slaboproudu jako stredni jsem taky propasl, tak bych to mel slozitejsi v prvaku na VS mno)

Jo, to "zabival" mi nejak nedoslo, dik ;-)
« Poslední změna: 11. Červenec 2007, 01:25:18 od HoQ » Zaznamenáno
Mr.LiWu
*****


Advocatus diaboli

Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 40
Místo: Praha
Příspěvků: 2 153


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 11. Červenec 2007, 03:49:11 »

Nevycházej z toho že můžeš dělat to co se naučíš na školách...můžeš studovat všeobecný gympl, programování jako předmět nemít, ale když se o to budeš zajimat, naučíš se to...já jsem se taky naučil spoustu mimoškolních věcí počítaje v to i jakés takés základy programování, protože mě to zkrátka zajimalo...

btw: jestli se ti nechce sedět 8 hodin na zadku u compu v kanceláři, zkus promyslet jaké máš možnosti rozjet vlastní firmu, popřípadě pracovat na vlastní noze...a potom budeš mít i ten plat někde jinde i když nebudeš třeba programítor nebo právník
Zaznamenáno

Kdo chce hledá možnosti, kdo nechce hledá důvody
Mawe47
****


Karma: 38
Pohlaví: Ženské
Věk: 39
Místo: Brno
Příspěvků: 989


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 11. Červenec 2007, 10:05:30 »

s tim ze bys to mel slozitejsi na vs v prvaku neni tak zcela pravda. Vetsinou pro gymplaky byvaj elektro seminare, takze tam neni problem a zase jako gymplak budes met dobrou matiku a fyziku, coz lidi z elektra malokdy maji. Takze klidne nad silnoproudem uvazovat muzes, gympl neni takovej handycap.

Navic staci, kdyz v tom budes fakt dobrej a nutne na to skolu mit ani nemusis, mam dva kamarady z gymplu, kteri se zivi jako programatori a pritom zadnou vejsku kde by se to ucili nemaj, naucili se to sami. Akorat ten jeden teda zacal chodit na informatiku, aby mel aspon Bc titul, ale presto jim k zajimave a dobre placene praci bohate stacilo absolvovani gymplu plus jejich vlastni zajem o programovani
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 11. Červenec 2007, 11:30:03 »

Jj, jeden muj kamos, co odesel potom co napsal (aniz by chtel vedet vysledky) Matiku 1 ted dela v Mitonu a je vysmatej Úsměv A porad si me dobira, ze ja sem v prdeli ze skoly a on ze je v pohode Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
LordAli
****


Karma: 8
Věk: 1017
Místo: Mousillon
Příspěvků: 895


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 11. Červenec 2007, 12:23:31 »

Jelikoz se chci pokusit dostat do USA a zit tam (nereste proc, to prostredi se mi libi),

Jeď se tam nejdřív podívat jako student, třeba tě to zklame a rozmyslíš si to. (Jestli jsi tam byl tak beru zpět)
Zaznamenáno

Láska jest plna jedu i medu!
Láskou se sluha nenasytí.
Škoda krásy, kde rozumu není.
Bez opatrnosti i moudrost slepa.
hustejdym
***


태권도를 사랑해요

Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Prágl
Příspěvků: 520


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 11. Červenec 2007, 13:10:23 »

Já jsem tam půl roku studoval a žádná sranda to nebyla... a některý věci tam stojej docela za prd
Zaznamenáno

Láska je to jediné, co můžeme dát, aniž bychom to sami měli.
HoQ
*
Karma: -1
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 57


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 11. Červenec 2007, 16:15:08 »

je zajimavy, ze kazdy si vzal na odpovidani jinou cast meho prispevku  Šťastný

Mawe a spol. > jak jsem uz psal, to programovani me uz nenaplnuje  Směrovka netouzim to delat na profesionalni urovni, takze premyslim co bych mohl delat jinyho - doktor (bizule me bavi) nebo neco jinyho

LordAli > Chtel bych se pokusit tam studovat vejsku(aspon pro zacatek)
Zaznamenáno
ja
**
Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Příspěvků: 279


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 11. Červenec 2007, 19:09:20 »

Jestli není problém v tom, že dokud bylo programování pouze koníčkem, kterému se věnuješ kdy chceš a NEMUSÍŠ ho dělat, tak bylo všechno OK. Ale v okamžiku, kdy se tím MUSÍŠ zabývat i v momentě, kdy se ti nechce, tak Tě to přestane bavit...
Zaznamenáno

Když už člověk jednou je,
tak má koukat, aby byl.
A když kouká, aby byl, a je,
tak má být to, co je,
a nemá být to, co není,
jak tomu v mnoha případech je.

Jan Werich
J/R
****


Karma: 69
Pohlaví: Mužské
Věk: 40
Místo: Minas Morgul
Příspěvků: 748


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 11. Červenec 2007, 20:24:08 »

To jsi vystihl moc pěkně. Zrovna sedím a dělám na diplomce na téma, co mě zajímá, ale jelikož je to přece jen PRÁCE, mám už toho plný zuby, sotva jsem začal Neutrální
Zaznamenáno
Sputnik
*
Karma: -35
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 73


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 16. Červenec 2007, 02:25:03 »

Běž na kosmonauta!
Je to zábava. Mrkající
A k tomu ta NASA!
A USA.
A půvabné kosmonautky se budou kolem tebe hemžit!
A sem tam ti přiletí nějaká sladká pusa.
Zkrátka Amerika! Super!
« Poslední změna: 16. Červenec 2007, 03:10:03 od Sputnik » Zaznamenáno
Paul Denton
**


bullshit proof

Karma: 13
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Brno
Příspěvků: 273


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 16. Červenec 2007, 05:53:04 »

Mawe a spol. > jak jsem uz psal, to programovani me uz nenaplnuje  Směrovka netouzim to delat na profesionalni urovni, takze premyslim co bych mohl delat jinyho - doktor (bizule me bavi) nebo neco jinyho
Tak se neboj a vyzkoušej to, jak to bude možný!

Jestli není problém v tom, že dokud bylo programování pouze koníčkem, kterému se věnuješ kdy chceš a NEMUSÍŠ ho dělat, tak bylo všechno OK. Ale v okamžiku, kdy se tím MUSÍŠ zabývat i v momentě, kdy se ti nechce, tak Tě to přestane bavit...
Moc pěkně řečený! Jednou jsem četl moudrosti od chlapíka, který se uchytlil u svého dětského snu a dělá v branži už přes deset let. Říká, že svoje umělecké výtvory nesnáší, ale paradoxně z nich má radost, že je dokázal dotáhnout do konce  S jazykem . Ono je lehký s něčím začít jen tak, ale pak jednou zjistíš že musíš, že musíš něco dotáhnout do konce, nebo že se musíš přenést přes ty stinné stránky.

A to chce pevnějšů vůli, chlape!

Programování, to je věčné listování v manuálech a "kde je sakra ta funkce, co dělá tohle", popř. "jak tuhle pitomost dostanu tam, mají chybný interface/kompilér/browser, ááááááááá", no jasně, to není příjemný. Ale co takový lékař? No vem si co krve, maření lidských životů a utrpení u toho je. Někdy se stane opravdu nějaká hnusná nehoda (a neříkejme že ne, kéž by svět byl růžový, ale není) a ty budeš muset třeba zachraňovat těžce zraněné děti ze zřícené lanovky, půlka ti jich umře pod rukama  Velmi smutný . Nechci tě od toho odrazovat, ale nenajdeš profesi, co půjde hladce po másle vždy a všude.

Dobré je, že o tom přemýšlíš teď, máš náskok. To, o čem píšeš skutečně už je definované jako psych. problém, odborně se tomu říká krize čtvrtinového věku  Úsměv , a na většinu postižených lidí přichází mezi dvacátým a třicátým rokem života  Mrkající

Napiš, jestli jsi přišel na nějaký nový ideály ...
Zaznamenáno

Seize the moment -- and the moment will echo forever!
Tvrdak



Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Příspěvků: 15


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 14. Září 2007, 13:41:53 »

Pěknej problém teda...já mam horší, doteď nevim co dělat(jako za práci). Ale neni to tim že by mě nic nebavilo, mě baví vpodstatě všechno(až na chemii) ale ne nadlouho, takže už se vidim jak budu střídat práce jak ponožky. Smějící se Ikdyž teďka když o tom přemejšlim tak už vim který práce by mě bavila- MILIONÁŘ Provokatér
Zaznamenáno

Ženský, chlast a chlebíčky, to jsou moje koníčky.
R3v
***


;-D

Karma: 9
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 386


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 14. Září 2007, 15:27:23 »

K tomu NASA:

byvaly spoluziak na gympli mal raz doma debatu ze co bude robit (otec lekar, on mal ist tiez na medicinu alebo pravo). Bol uz totalne unaveny z toho ze mu stale rodicia rozkazuju co a jako a ked sa ho mama spytala, ze co bude s "takym" pristupom robit, tak on na to ze ide robit do NASA testovacieho pilota a ona mu v 18tich rokoch normalne jedno struhla po hlave... Vlastne, on dostaval aj ked sa vratil v 18-19ke o dvoch v noci domov a mal prist o polnoci... Hm, strange... Úsměv

Trochu k teme - ty si myslis ze, ked ta nebude bavit sedet 8 hodin pri pocitaci, tak ta bude bavit 6 rokov studovat medicinu, potom si dalsich 5 robit atestacie a nakoniec pracovat denne 8-16 hodin? Nocne, denne, obrovska zodpovednost. A neuraz sa, ale ak chces ist do USA na skolu a pracovat tam, tak tu medicinu by si mal vystudovat tiez tam, neviem ci ti zoberu tento nas "stredoeuropsky" level. A to uz by si mal makat na prijimackach teraz a zabil by si tym komplet dva roky kym by si sa to vsetko naucil (mam dost kamosov/siek co idu studovat medicinu a viem ako sa na to nadreli, aby sa dostali len k nam na Univerzitu)... To, ze ta to bavi nestaci, treba si to aj realne rozobrat, ci ta to bude bavit potom...
Zaznamenáno

When I get sad, I stop being sad and be awesome instead... True story.
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS