Kvantová fyzika

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
23. Duben 2024, 08:20:22

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Kvantová fyzika
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Kvantová fyzika  (Přečteno 8557 krát)
Rend
***


Thoughts become things.

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 525


Zobrazit profil
« kdy: 19. Červenec 2010, 16:42:37 »

Viděli jste dokument The Secret? A pamatujete si teda, jak všichni mluví o tom, že když o něčem přemýšlíte, měníte si tak svou realitu? O tom, že všechno je jen energie?

Už docela dlouho se o tohle zajímám a právě jsem našel pár videí z oblasti kvantové fyziky, které dokazují, že něco takového opravdu existuje. Rád bych tu na tohle téma rozvinul nějakou diskuzi, protože si rád přečtu další názory...

Toto jsou pokusy o vysvětlení nějakých základů:

http://www.youtube.com/watch?v=1OhUDl4fy5M
http://www.youtube.com/watch?v=uDO2q9Os-Y8
http://www.youtube.com/watch?v=mcZ-y0RHTXI

A tady další videa, už trochu hlouběji:

http://www.youtube.com/watch?v=3spRsSVPYzU
http://www.youtube.com/watch?v=hoQTKEDhaCQ


Předem bych rád řekl, že je mi jasné, že tomuhle se dá těžko uvěřit. Než ale napíšete, že je to totální hovadina, alespoň to zkuste pochopit a nebo váš názor nějak odůvodněte. Příspěvky do diskuze typu: "Je to blbost." nám tu k ničemu nepomůžou...
Zaznamenáno

Jen mrtvé ryby plavou s proudem!
0254
****


Karma: 25
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: praha
Příspěvků: 1 162


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 19. Červenec 2010, 17:57:19 »

Rend > kdyz znam tvoje zajmy, jsi mi jeste sympatictejsi, ty prvni 3 videa jsou hezke.

v dalsich 2 videich jsem teda fakt nepochopil jak (z jinak duverychonych predpokladu) vyvozuji svoje zavery. Hlavni problem ve snaze pouzit kvantovou mechaniku k argumentaci "ze muzeme menit svet svou vuli" je v tom ze kvantova ani zadna jina fyzika nic jako "vule" nepotrebuje, ani s tim pracovat nedokaze. Vsechno bud vyplyva z pocatecnich podminek, nebo je to nahodne.

Nebo ze bych si tu spanelku ve ctvrtek kvantove vyhologramoval, protoze sem na to (coz je pravda) tak 6 predchazejsich hodin intenzivne myslel?
A pak pod vlivem Barzziniho agitace sem si vyhologramoval holku co mi dala mail, a potom nasledujici dny protoze barziniho agitace v mem mozku uz prestala pusobit, tak holka prestala existovat a tak mi nemohla odpovedet.... aha uz to dava smysl.... barzini prosim mohl bys jeste zaagitovat? Je fakt ze moc logictejsi vysvetleni me taky nenapadlo.
No ale stejne spise uverim ze to byla halucinace moji nadrzene mysli Úsměv

jinak pekna scifi na podobne tema
Greg Egan - Karantena
http://en.wikipedia.org/wiki/Quarantine_%28novel%29
« Poslední změna: 19. Červenec 2010, 18:02:51 od 0254 » Zaznamenáno

NC jsou vlastne jen takove drobne IOI
Rend
***


Thoughts become things.

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 525


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 19. Červenec 2010, 20:10:56 »

Pokud jsem to dobře pochopil (což není moc pravděpodobný), tak se nám snaží říct, že všechno je jenom energie. To, co vidíme, slyšíme, cítíme... Všechno je to jenom energie, která je pomocí elektromagnetických impulzů v našich nervech přenášená do mozku. Do oka přijde světelný signal a pomocí nervů se přenáší do mozku, kde se určí, jak ten objekt vypadá.

Realita je vlastně prostě jenom množství elektrických signálů, které mozek interpretuje do toho, co vidíme a vnímáme - svět.

Ve skutečnosti je teda úplně všechno kolem nás jenom naše vlastní fantazie? Tohle je zajímavej pohled na svět, myslim, že u toho chvíli zůstanu... Úsměv
Zaznamenáno

Jen mrtvé ryby plavou s proudem!
Paul C.
***


Love Yourself.

Karma: 41
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Brno
Příspěvků: 457


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 19. Červenec 2010, 20:49:27 »

Realita je vlastně prostě jenom množství elektrických signálů, které mozek interpretuje do toho, co vidíme a vnímáme - svět.

To ses mohl dozvědět už v Matrixu (1999). Jasně, že jiný způsob poznání "reality" než pomocí vnějších impulzů nemáš. Takže jediná jistota je ta, která vychází zevnitř - a to jsi ty sám. V nepřesném kontextu by se dalo použít Descartesovo "Cogito ergo sum".
Zaznamenáno

Only death is a matter of time. The rest is a matter of you.
izmy



Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Praha
Příspěvků: 39


izmy666
Zobrazit profil WWW
« Odpověď #4 kdy: 19. Červenec 2010, 21:38:48 »

Pokud jsem to dobře pochopil (což není moc pravděpodobný), tak se nám snaží říct, že všechno je jenom energie. To, co vidíme, slyšíme, cítíme... Všechno je to jenom energie, která je pomocí elektromagnetických impulzů v našich nervech přenášená do mozku. Do oka přijde světelný signal a pomocí nervů se přenáší do mozku, kde se určí, jak ten objekt vypadá.

Realita je vlastně prostě jenom množství elektrických signálů, které mozek interpretuje do toho, co vidíme a vnímáme - svět.

Ve skutečnosti je teda úplně všechno kolem nás jenom naše vlastní fantazie? Tohle je zajímavej pohled na svět, myslim, že u toho chvíli zůstanu... Úsměv

V tom případě bys tenhle post publikoval pouze v mojí fantazii a třeba jen proto, že jsem si to ve svý mysli přál. Zní to šíleně, ale kdo ví, jak to skutečně je Úsměv
Zaznamenáno

je mi jako číslici v číselné řadě / jsem krácen / dělen a věčně v mínusu
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 19. Červenec 2010, 22:47:28 »

Viděl jsem dokument "The secret", pak jsem viděl dokument "Co my jen víme". Zešílel jsem z toho a chci procházet zdmi.  Předchvílí jsem dloubal prstem do větráku, nic. Potom do dveří a nic.
Proč to sakra nejde ? To je otázka..  Super!

Jsou to zajímavé dokumentace, které mě vždycky pohltí, až mi z toho leze mráz po zádech.
The secret je vyzkoušen a funguje na základě pozitivního myšlení.
Což video s tím duchem je neprokázaná teorie. Každý člověk si může vytvořit vlastní teorii. Já si například myslím, že ležím v rakvi a tohle je jeden velký sen(další život) a mezitím na druhém konci světa je moje rodina, kterou si nepamatuju a oplakávají můj hrob.
A můj duch zrovna řádí, když spím nebo když padnu při vysokém vedru do nevědomí, což by znamenalo, že mě někdo vyvolává a moje duše je rozhořčena.
Takovouhle teorii si uděla každý člověk sám. Všechno jsem čekoval narychlo, takže tu mluvím úplně o něčem jiném než bylo v tom videu, i to je možný.

P.S - čekněte dokument "Co my jen víme", může se Vám to líbit.  Mrkající
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
Tenpa_Gocha



Love women. Not the theory.

Karma: 6
Pohlaví: Mužské
Místo: Praha
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 19. Červenec 2010, 22:51:19 »

Jo The Secret jsem viděl. A taky jsem viděl nějaký podobný videa, cos tu postnul. Mě se ta myšlenka líbí. Vše se vlastně blíží tomu buddhistickému pohledu, který vlastně říká, že vše je iluzí, že je to taková projekce mysli.

Když půjdeš na nějakou přednášku o kvantové fyzice a pak na buddhistickou přednášku, tak se to vlastně ani nevylučuje a přitom se tam dozvíš fakt hodně zajímavých věcí Šťastný
Zaznamenáno

"What we fear doing most is what we most need doing." - Asian Playboy
"A man who reads too much and uses his brain too little falls into lazy habits of thinking." - Asian Playboy
Tenpa_Gocha



Love women. Not the theory.

Karma: 6
Pohlaví: Mužské
Místo: Praha
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 19. Červenec 2010, 22:53:35 »

Joudo, třeba ti to nejde, protože „neznáš“ zákonitosti mysli, a hlavně člověk vnímá že je tělem, že má nějakou formu, je to hluboce zakořeněný zvyk bytostí a proto asi neprojdeš zdí Šťastný Sakra mě už z toho taky trochu hrabe Šťastný
Zaznamenáno

"What we fear doing most is what we most need doing." - Asian Playboy
"A man who reads too much and uses his brain too little falls into lazy habits of thinking." - Asian Playboy
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 20. Červenec 2010, 10:16:38 »

Takže... ty kreslený jsou hezký a zajímavý... to "hloubější" je, s prominutím, další z desítek manipulativních americkejch konspiračních sraček typu dokumenty Michaela Moora. Každá tahle manipulativní konspirační sračka se snaží přesvědčit američany o jakymsi všeobecnym organismu, kterým jsme. Hipízácko-neokomunistický bláboly. Vypnul jsem to u konce první části, kde je výtažek ze Zeitgeistu (největší Moorovský kardinální debility, co kdo kdy natočil... smutný je, že to má celkem úspěch, a že to přesvědčuje lidi "když tomuhle věříte, jste chytřejší než ti, co tomu nevěří" - což lidi krásně manipuluje do oné myšlenky). Jen uvažovat nad tim, že my jsme to, co vytváří vesmír a vše kolem, a my jsme střed a vrchol nevim čeho všeho, je symptomem neuvěřitelnýho narcismu a novodobýho neokomunistickýho hnutí.

A co stromy nebo ryby? mají si myslet, že na nich záleží?

Spousta lidí si myslí, že člověk je dokonalé božské stvoření (ačkoliv to sami sobě neinterpretují takto duchovně kvůli naučené předpojatosti) a že lidské tělo je dokonalý organismus, kde vše krásně funguje atd... OMYL.. lidské tělo je tak příšerně nedokonalý, až je to k pláči. Lidská mysl (pokud něco takovýho nějak konkrétně pojmenujeme) je 99% času bdělého stavu nesoustředěná, rozpolcená, nejasná, předpojatá, neschopná racionálního kritického uvažování, nerozhodná a velice často kontraproduktivní. Lidi jsou hloupý a nebezpečný zvířata. Opravdu chcete věřit tomu, že masoví vrazi, násilníci, teroristi, diktátoři 20týho století, politici Šťastný, jsou ti, kteří svou myslí vytvářejí vesmír?... ne, díky...

Btw jsem trochu smutný z toho, že mezi dnešními mladými lidmi jsou nejpopulárnější tyto Moorovský "dokumenty" a nikoho už nezajímají fakta, historie, geologie - životní prostředí, atd. Smutný
« Poslední změna: 20. Červenec 2010, 10:23:41 od D9 » Zaznamenáno

Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 24. Červenec 2010, 11:27:21 »

D9: Ano, diktátoři 20. stol z nezandebatelné části vytovřili tvojí současnou realitu Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Steamfox
*


Čím jsme, víme jenom my sami.

Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Příspěvků: 122


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 12. Srpen 2010, 23:09:40 »

Ta myslenka samotna mi pripomina buddhismus (kterym se mimo jiny zabyvam), ale nechci stacet vlakno do nabozenskyh hadek, takze to ignorujte Mrkající

Na videa kouknu az budu doma, ale zni to zajimave.
Zaznamenáno

Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS