Nick Vujicic - Bez rukou, bez nohou, bez starostí!

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
20. Duben 2024, 11:35:34

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Nick Vujicic - Bez rukou, bez nohou, bez starostí!
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Nick Vujicic - Bez rukou, bez nohou, bez starostí!  (Přečteno 4842 krát)
Rend
***


Thoughts become things.

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 525


Zobrazit profil
« kdy: 21. Květen 2010, 21:41:58 »

Ahoj, lidi.

Dneska jsem narazil na video, který mi doslova vyrazilo dech. Je o Nicku Vujicicovi – muži, který přišel na svět bez horních i dolních končetin. Miluje svůj život. Jestli si někdo na světe zaslouží obdiv, je to právě on.

Směrovka Video: http://www.videacesky.cz/ostatni/bez-rukou-bez-nohou-bez-starosti

Chtěl jsem k tomu napsat ještě něco o motivaci, stylu života a tak... ale nakonec jsem se rozhodl, že tohle prost nepotřebuje komentář.
« Poslední změna: 21. Květen 2010, 21:49:54 od Rend » Zaznamenáno

Jen mrtvé ryby plavou s proudem!
Tenpa_Gocha



Love women. Not the theory.

Karma: 6
Pohlaví: Mužské
Místo: Praha
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 21. Květen 2010, 23:08:10 »

Jo, je super Úsměv Má obrovskou vnitřní energii.

10.9.2010 Bude mít v Praze seminář!

http://www.mujuspech.cz/detail/tri-klice-k-zivotu-bez-hranic-praha-10-9-2010

Tak jestli chceš, tak můžeš jít se mnou Úsměv
Zaznamenáno

"What we fear doing most is what we most need doing." - Asian Playboy
"A man who reads too much and uses his brain too little falls into lazy habits of thinking." - Asian Playboy
Comanch
*****


Karma: 70
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 316


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 22. Květen 2010, 01:00:56 »

To video už jsem viděl dřív a můj názor na něj se stále nezměnil. Je sice dost těžký žít bez končetin, ale zase mu to přineslo takové věci, které jsou pro většinu lidí nedosažitelné. Má díky tomu slávu a peníze. Stačí, že povídá o tom jakej je chudák a dostane slušnej balík. Soudě podle toho, v jakým si (jak je na videu vidět) žije bytě. Spousta lidí z nižší třídy dře jak o závod a nikdy nedosáhnou takové životní úrovně, jako on.

Znám z brigády osobně chlápka (ukrajince), kterej tady v praze manuálně pracuje 12 hodin denně 6x v týdnu a v neděli leží a odpočívá. Peníze posílá domů manželce a synovi na právnické studie. Přičemž domů jede jednou za rok na týden. To ale ještě není vše. Je profesionální stomatolog. Na ukrajině však maj zubařů dost. Takové jsou jeho životní podmínky.

A jak je na tom Nick? Nemá končetiny. Takové jsou jeho životní podmínky. Ale nemusí makat 72 hodin týdně. Pokud má manželku a děti, může je vidět každej den. Má spoustu času na aktivity jako plavání, rybaření, fotbal a golf. Je dost slavnej, což mu určitě nabíjí sebevědomí a dodává další silný impuls do života. A v neposlední řadě dost peněz.

Neberu ho jako špatného chlapa nebo nějak odlišného. Naopak. Beru ho za plně rovnoceného a nelíbí se mi, jak je z něj spousta lidí unešená. Ostatně i on sám tvrdí, že je bez starostí a žije běžnej život. Tak proč je kolem toho takový povyk? Že by se v tom opět točily peníze? Pro mě je osobně větší motivace do života již zmiňovaný ukrajinský kámoš, kterej si nikdy takové věci jako Nick nezažije. Žádná dovolená, minimum peněz, rodina jednou za rok a život bez zábavy.
Zaznamenáno
0hax

Karma: 1
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 22. Květen 2010, 08:47:27 »

Citace
Znám z brigády osobně chlápka (ukrajince), kterej tady v praze manuálně pracuje 12 hodin denně 6x v týdnu a v neděli leží a odpočívá. Peníze posílá domů manželce a synovi na právnické studie. Přičemž domů jede jednou za rok na týden. To ale ještě není vše. Je profesionální stomatolog. Na ukrajině však maj zubařů dost. Takové jsou jeho životní podmínky.

mozno by mal tiez spravit nejaky seminar Úsměv
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 22. Květen 2010, 09:37:16 »

Tohle video už tu bylo...

V podstatě hlavní důvod, proč je tak slavnej a bohatej, jak říká Comanch, je fakt, že je to v Americe... v Americe totiž, když něco umíte nebo jste něčim odlišní, tak se tim můžete živit... tady v ČR jsou lidi bez nohou, lidi bez rukou, a všichni žijou navíc i v příšerných podmínkách, protože i nadace, který se o ně mají starat, jsou chudý...
Zaznamenáno

Tenpa_Gocha



Love women. Not the theory.

Karma: 6
Pohlaví: Mužské
Místo: Praha
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 22. Květen 2010, 11:11:30 »


Znám z brigády osobně chlápka (ukrajince), kterej tady v praze manuálně pracuje 12 hodin denně 6x v týdnu a v neděli leží a odpočívá. Peníze posílá domů manželce a synovi na právnické studie. Přičemž domů jede jednou za rok na týden. To ale ještě není vše. Je profesionální stomatolog. Na ukrajině však maj zubařů dost. Takové jsou jeho životní podmínky.


Můj táta je profesí profesor matematiky. Máma lékař. Pracují 7 dní v týdnů od osmi ráno do 6/9/10 h večer ( záleží ) v tržnici u stánku. Nikdy jsem je snad neviděl odpočívat. Snad jen o Vánocích ( 3 dny ). Ale i tak. Myslím, že takhle žije většina cizinců v zahraničí, kteří emigrovali z politických důvodů či špatné ekonomické situaci v tamní zemi.  Je to prostě podle mě klasický model a na nás je, ze sebe vytřískat tu nejlepší verzi svého já a přispět společnosti a hlavně nezklamat rodiče ( což může taky znamenat jít proti jejich přesvědčení ).


Jinak nemám právo nijak soudit Nicka Vujicice. Určitě v tom hraje byznys, vytřískat z toho co nejvíc peněz a pak jen záleží na tom, jak je využijí. A podle mě je to v pořádku Úsměv

Možná je kolem toho tolik povyku, protože není tolik bytostí na světě s touhle tělesnou indispozicí nebo nedali o sobě vědět Úsměv
Zaznamenáno

"What we fear doing most is what we most need doing." - Asian Playboy
"A man who reads too much and uses his brain too little falls into lazy habits of thinking." - Asian Playboy
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 22. Květen 2010, 11:30:23 »

Comanchi, co je na tom ukrajinci motivujícího? já bych řekl spíš odstrašující.

Určitě se mi líbí jeho závazek rodině, dětem, ale kdyby změnil svůj způsob myšlení, mohl by se živit jako výborný stomatolog i v ČR, neříkej mi, že není možné si udělat nějaký certifikát, aby mohl stejnou práci vykonávat i v česku?

a dobrých stomatologů je v ČR stále nedostatek, viz objednávky k zubaři na měsíc dopředu.

Nick je prostě normální člověk. neznám jeho filozofii, ale předpokládám, že je to rozumnej chlap a spíš by mě zajímalo, jak se s tím vším vypořádával v pubertě, kdy se určitě stal cílem mnoha narážek,pošměšků atd.

on musel nějak najít způsob, jak žít ten šťastný život a to je jeho hodnota a ne to, že ho lidi litujou....
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Rend
***


Thoughts become things.

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 525


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 22. Květen 2010, 13:02:31 »

Comanchi, podle mě je prostě lepší mít možnost normálního života, rodiny i práce... Kdeždo Nick má problém vyčistit si sám zuby. A překonat tohle, to chce víc, než jen odhodlání.
Zaznamenáno

Jen mrtvé ryby plavou s proudem!
Barzini de Tutto
****


Karma: 200
Pohlaví: Mužské
Místo: LA, Milano
Příspěvků: 1 121


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 23. Květen 2010, 11:33:54 »

Mě osobně to video docela motivuje, ale je to takový krátkodobý "výplach mozku", kdy se člověk nakopne a řekne
si: "Podívej se, mám ruce nohy, nežiju špatně".  Trochu mi to připadá laciné (takový reklamní trik), ale je to jenom můj názor.
Jinak s ním souhlasím, spousta lidí si neuvědomuje skutečnost vážit si toho, co mají.
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS