"Opouštím" Mysteryho. Váš názor?

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 14:38:15

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  "Opouštím" Mysteryho. Váš názor?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: "Opouštím" Mysteryho. Váš názor?  (Přečteno 11359 krát)
msankh
***


Karma: 47
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 374


Zobrazit profil
« kdy: 18. Prosinec 2008, 17:17:43 »

Většina z nás jsme už pravděpodobně viděla na youtube nebo v TV serii Pick-up artists okamžiky, kdy Mystery sbalil nádhernou ženskou během chvíle. Ale má to háček. Americká mentalita vs. česká mentalita.

Přestože jsem nikdy v Americe nebyl, tak ze zkušeností známejch (celej tenhleten článek bude vycházet ze zkušeností asi 4 známejch, který byli v minulejch deseti letech v různejch částech USA) můžu říct, že je to strašně konzervativní země (taky aby ne, když jí založily puritáni). Většina lidí se tam drží přesnejch standardů a když se vyskytne někdo kdo se jim vymiká (například Mystery a pávení), tak je okamžitě středem pozornosti.V Česku jsou lidi víc odvážný.

Další věcí je alkohol. V Česku neni výjimka potkat na akci naprosto hotovou patnáctku - to by se v civilizovanejch částích USA nemohlo stát. Pokud si chcete koupit alkohol, tak se musíte prokazovat pomocí ID karet a alkohol většinou nepije nikdo pod 21, a když tak mnohem míň než v Česku. Věkovej průměr v klubech je zde prej taky mnohem vyšší.

Mysteryho otvíráky a rutiny předpokládaj vzdělanýho a střízlivýho posluchače (možná jste si všimli v Hře, že dost holek byly vysokoškolačky). Pokud holka neni dost inteligentní nebo je pod vlivem, nebude mít dost trpělivosti, aby vás vyslechla a vy spadnete do kategorie - "další nudnej kretén" (myslim, že něco podobnýho bylo ve Hře taky zmiňováno).

Další věcí je stěhování v Americe. V Americe je normální, že dítě vyroste a odstěhuje se na druhej konec států. Mezitim co my, když vyrosteme, tak se možná přestěhujeme daleko od rodičů, ale my máme naprosto odlišnej výklad slova "daleko". Když mi řekneme "daleko" myslíme Moravu. Když Američan řekne daleko myslí druhej konec kontinentu. Neil Strauss opustil svý přátelé a přidal jsem k Mysterymu a cestoval s ním a potom bydlel v Projectu Hollywood. Abych pravdu řek, neumim si tohle představit u sebe ani u většiny lidí, který znám. Tenhle odstavec hlavně souvisí s tím, že Mystery ve své knize říká, že naši přátelé a prostředí ve kterém žijeme by nás mohli brzdit v rozletu a že bychom si měli najít některé se stejnými zájmy a změnit prostředí (nebo tak nějak - zrovna ten odstavec nemůžu najít).

A vážně mě rozesmála teorie alfy a AMOG od Tylera Durdena. Myslim, že kdyby tohle zkusil v českym klubu, tak by asi domů nedorazil v jednom kuse. Češi, když jde o holku, jsou agresivnější a přidat se ke skupině nabouchanejch frajerů, který maj u sebe pět sexy koček, by se rovnalo sebevraždě a žádná z metod zvládnutí alfa by nebyla dlouho účinná (viz Mysteryho zážitek ze srbskýho klubu, kdy ho zachránila jenom tupost jednoho z vojáků). V Česku se skutečně můžete bez obav přidat pouze ke skupince průměrnejch kluků, který většinou nemaj u sebe žádnou luxusní babu.

Tohle byly některý z objektivních důvodů proč si myslim, že Mysteryho metoda nemůže v Česku fungovat nikdy tak dobře, jako v USA a Kanadě, kde ji Mystery vyvíjel.
Potom mám několik subjektivních důvodů:
  • Přestože se rád lišim od ostatních, tak nechci vypadat jak šašek
  • Podle mě udělal Mystery chybu, že se propůjčil pro TV. Vsadim se, že se určitě vyskytuje horda týpků, který recitujou to, co pochytili bez jakýkoliv souvislosti - za chvíli každá holka bude čekat vaší další větu (i když to pravděpodobně Česko neohrozí)
  • Mysteryho metoda je jako návod jak sestavit hračku z Kindervajíčka. Je to strašně strojený a téměř to popírá vlastnosti osobnosti. V podstatě tvoří kopie. 
  • Nepřímé otvíráky maj tu nevýhodu, že je nejde použít na většině diskoték a klubů, protože holka, která zrovna paří vás nebude vnímat, když se jí a jejích kamarádek budete ptát na vyčerpávající názor

Abych pořád neřikal pouze nevýhody Mysteryho metody, tak musim říct, že naprosto geniální a univerzální jsou tyto věci:
  • Uvedení do časové tísně
  • Řeč těla, kterou Mystery doporučuje
  • Likvidování odporu na poslední chvíli
  • A některé psychologické a vtipné rutiny (čtení z ruky, kostka, manévr s otočkou)

Přemýšlel jsem, co dál? Mám vycházet z řeči těla a několika rutin, které jsem se naučil a pouze cvičit a cvičit a nebo zkusit ještě nějakou metodu. Prošel jsem si tedy stránky většiny nejznámějších pick-uperů a docela mě zaujal:
Gambler a jeho vytvoření vazby
DavidDeAngelo a jeho vtipná drzost
a úplně nejvíc Juggler a jeho "Charisma Arts", což je vlastně typ "natural game". Co jsem si zatím zběžně procházel jeho knihu a koukal na videa, tak často jsou jeho názory a metody podobné s těmi Mysteryho, ale liší se hlavně rozmanitostí.


Tímhle postem jsem nechtěl Mysteryho metodu nikomu rozmlouvat, ale pouze jsem hodil na plac několik myšlenek, který mi už dlouho vrtaly hlavou a na který bych chtěl znát váš názor. Nepřemýšleli jste někdy o podobnejch věcech jako právě teď já?


 
Zaznamenáno

Mr.LiWu
*****


Advocatus diaboli

Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: Praha
Příspěvků: 2 153


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 18. Prosinec 2008, 17:42:47 »

Mysteryho otvíráky a rutiny předpokládaj vzdělanýho a střízlivýho posluchače (možná jste si všimli v Hře, že dost holek byly vysokoškolačky). Pokud holka neni dost inteligentní nebo je pod vlivem, nebude mít dost trpělivosti, aby vás vyslechla a vy spadnete do kategorie - "další nudnej kretén" (myslim, že něco podobnýho bylo ve Hře taky zmiňováno).

S tímhle souhlasím, přijít v klubu kde je bordel k holce a říkat jí něco složitýho je kravina - zkoušel jsem v Mecce a žádnej efekt, ty holky to buď přestanou poslouchat nebo to nepochytí celý. Čím jednodušší odlovení tím líp. "Ahoj, kde se tady dá dobře kalit?" , "Čau pojď na parket"..cokoliv krátkýho, jakákoliv hlubší konverzace v tom hluku nemá smysl. Ostatně většina holek z klubu složitější věc nepochopí ani když okolo neni hluk, jsou prostě jednodušší

A vážně mě rozesmála teorie alfy a AMOG od Tylera Durdena. Myslim, že kdyby tohle zkusil v českym klubu, tak by asi domů nedorazil v jednom kuse. Češi, když jde o holku, jsou agresivnější a přidat se ke skupině nabouchanejch frajerů, který maj u sebe pět sexy koček, by se rovnalo sebevraždě a žádná z metod zvládnutí alfa by nebyla dlouho účinná (viz Mysteryho zážitek ze srbskýho klubu, kdy ho zachránila jenom tupost jednoho z vojáků). V Česku se skutečně můžete bez obav přidat pouze ke skupince průměrnejch kluků, který většinou nemaj u sebe žádnou luxusní babu.

To jsem sice nečetl, ale k tomu přifaření se asi takhle : Moc dobrej nápad to neni přifařit se k někomu kdo je s holkou v klubu, ale že bys kvůli tomu dostal na budku? Záleží. Když to bude normální člověk tak to hned nebude řešit pěstí a když to bude dement tak od něj dost dobře můžeš dostat jenom tak pro srandu, i když nic neděláš, to riziko že tě na diskotéce někdo zbombí tu prostě je, s tím uděláš maximálně to že začneš chodit do fitka a trénovat nějakej bojovej sport aby ses ubránil ( což rozhodně blbej nápad neni, zvedneš si fyzičku a holky přitahujou vysportovaný týpci )
Zaznamenáno

Kdo chce hledá možnosti, kdo nechce hledá důvody
P1R3K
*****


Hank Moody method :)

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Moravské Budějovice
Příspěvků: 1 209


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 18. Prosinec 2008, 17:51:48 »

Teď nemám moc čas, rozepíšu se potom, ale rozhodně souhlasím.
Zaznamenáno

...::Vykřičník::...
LordAli
****


Karma: 8
Věk: 1017
Místo: Mousillon
Příspěvků: 895


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 18. Prosinec 2008, 22:08:49 »

Co jsem si všimnul, tak má Mystery celkem zajímavý názory, který se hodí i v Česku. Např. jeho M3 model Attract - Build Comfort - Seduce. Tu jsem si uvědomil, že občas začnu jinde něž bych měl. Když to člověk přečtě a začne se jen opičit po tý knížce, tak to moc užitečný nebude. Musí být svůj a tohle mít jen jako inspiraci a vědomosti. A je tam toho víc.

Kdysi před nějakými 8mi lety jsem začal studovat psychologii - neverbální komunikaci (řeč těla) - obecně, ne nijak zaměřený na pick-up. Musím říci, že po třech, čtyřech to lze velmi efektivně využít, pokud opravdu člověk trénuje. Problém se u mě vyskytl s komunikací, kterou snad časem odstranim tím, že si budu studovat a experimentovat s vědomostma z pickupu. Čili samotná řeč těla z vás borce na balení neudělá, ale velice to nahrává  Mrkající

A jinak souhlasím, že mentalita lidí z USA je jiná, než evropská. Dokonce i jak Mr.LiWu napsal, čím jednodušší oslovení, tím líp. Holky se většinou jdou do barů bavit a ne řešit něco složitýho. Krása je v jednoduchosti.
Zaznamenáno

Láska jest plna jedu i medu!
Láskou se sluha nenasytí.
Škoda krásy, kde rozumu není.
Bez opatrnosti i moudrost slepa.
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 18. Prosinec 2008, 22:37:14 »

"Ahoj, kde se tady dá dobře kalit?"
Vidíš, mě třeba dokonce i tohle přijde už moc dlouhý Úsměv
Zaznamenáno

Mr.LiWu
*****


Advocatus diaboli

Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: Praha
Příspěvků: 2 153


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 18. Prosinec 2008, 22:38:50 »

D9 : Snad bys to nechtěl zkracovat jenom na "kalit" Šťastný
Zaznamenáno

Kdo chce hledá možnosti, kdo nechce hledá důvody
2fast
**
+99

Karma: -14
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 157


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 19. Prosinec 2008, 09:23:11 »

on by to rekl jako trol ..... kde kalit?   akorat se tam pak nesmi nad *a* objevit carka Šťastný
Zaznamenáno
Noodle
**


I am Iron Man!

Karma: 6
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Brno
Příspěvků: 161


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 30. Prosinec 2008, 14:11:28 »

Teď mě tak napadá... Co takhle udělat téma (nebo snad web/blog/cokoliv) o např. Mysteryho Metoďe převedené, na základě vlastních zkušeností, do reality fungující v ČR ? Úsměv
Sice by to pak nebylo až tak Mystery Method, ale aspoň by bylo na čem stavět. Dáme hlavy dohromady?
Zaznamenáno

msankh
***


Karma: 47
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 374


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 30. Prosinec 2008, 20:40:50 »

Teď mě tak napadá... Co takhle udělat téma (nebo snad web/blog/cokoliv) o např. Mysteryho Metoďe převedené, na základě vlastních zkušeností, do reality fungující v ČR ? Úsměv
Sice by to pak nebylo až tak Mystery Method, ale aspoň by bylo na čem stavět. Dáme hlavy dohromady?

"Ehm generále, určitě víte, jak sem hrdý na svůj titul "pan pozitivní", ale nechtělo by to prověřit?" (Jack O'Neil, Hvězdná brána) - nebo tak nějak to bylo Šťastný

Zkusím se přesunout do českýho klubu a využiju Mysteryho základní schéma:

A = Attract (= vzbuďte zájem)
C = Building Comfort (= vybudujteí pohodlí (důvěry, bezpečí))
S = Seduce (= sveďte)
MM = Mysteryho metoda

A1 - Otevření - muž vstupuje do setu, používá otvírák a získává společenské uznání.
MM propaguje nepřímý otvíráky, kde se dívky ptáte na názor. Na diskotékách naprosto nemožný (řešeno nahoře)

A2 - Žena projevuje zájem o muže - Muž demonstruje vyšší cenu, zatímco stále ukazuje nezájem o cíl. Ten odpovídá identifikátory zájmu.
S tim bych i souhlasil. Ale bylo by nutný vymyslet nějaký rutiny, který by nebyly tak odborný jako ty Mysteryho. Český holky, který jsou na diskotékách se ti vys&$×ß na nějaký psychologický rutiny, který používá Mystery.  Jediný s čim jsem slavil úspěch byl manévr s otočkou a pak jsem okoukal od kámoše jednu rutinu:
Vy: "Viděla si film XXX" (něco si vymyslete - hlavně, aby to ta holka neviděla)
Holka: "Ne"
Vy: "Tak to je docela dobrá komedie a tam kluk takhle jede holce po ruce (jeďte jí jednou rukou po ruce) a potom jede na záda (jeďte na záda), a potom jí takhle rozepne podprsenku (a rozep jí dřív než stihla ucuknout)" je nutný, aby holka měla normální podprsenku a tenký tričko, jinak je to dost komplikovaný (Zkoušel jsem to dvakrát. Jednou se mi povedlo tu podprsenku rozzepnout, ale výsledky byly v obou dvou případech stejný - všichni se zasmáli - i když v tom případě, kdy se mi to nepovedlo spíš mně než jí).
Chtělo by to vymyslet víc podobnejch rutin, který nejsou nijak náročný na pochopení, ale jsou účinný.

A3 - Muž projevuje zájem o ženu - Muž navnadí ženu, aby začala do interakce více investovat a pak odmění její snahu identifikátory zájmu.
To je podle mě nejpropracovanější část Mysteryho Metody, která zahrnuje eskalaci, takeaway, komplimenty, kontrolu rámce apod. Ale je to dost těžký na naučení

Fáze C1 - C3 a S1 - S3 k těm už nemám komentář. Takhle normálně probíhá každej vztah. Jakmile je holka zaujmutá klukem a kluk holkou, tak prostě kecaj, potom to přeroste a skončí to v posteli, pokud s klukem bude i nadále zábava a bude pokračovat ve svádění. 

C1: Konverzace - Pár začne konverzaci, která přerůstá z pocitu pohodlí a raportu k pocitu spojení.
C2: Spojení - Oba cítíte vibrace. Příležitost k polibku. Tato váze může trvat několik schůzek.
C3: Intimnosti - Nyní se pár přesune do místa pro svádění a po chvíli do ložnice.

S1: Předehra
S2: Odpor na poslední chvíli
S3: Sex

To Noodle: V podstatě by to chtělo někoho, kdo perfektně ovládá MM a ten by ji modifikoval na český poměry. Ale skutečně nemám a myslim, že ani většina lidí nemá, takovou vytrvalost, aby se dobrovolně učili něco, co jim k ničeme neni, aby z toho později vyvinuli něco, co k něčemu bude. Prostě když se něco učim, tak chci, aby mi to k něčemu bylo, a když vim, že mi to v danou chvíli k ničemu neni, tak mě to prostě nebaví. To je jen můj osobní názor.

Ale kdyby se to povedlo tuhle metodu modifikovat, tak to by byl mazec Úsměv
Zaznamenáno

2fast
**
+99

Karma: -14
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 157


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 30. Prosinec 2008, 21:33:58 »

a ty chces bejt neci kopie?
Zaznamenáno
msankh
***


Karma: 47
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 374


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 30. Prosinec 2008, 23:37:08 »

a ty chces bejt neci kopie?
Šťastný Šťastný sakra za slovo normálně chytám já Šťastný Já sem se jen do toho zažral, když jsem to psal  Šťastný
Zaznamenáno

2fast
**
+99

Karma: -14
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 157


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 31. Prosinec 2008, 10:25:45 »

ted sme se asi nepochopily..... ale z toho prvniho prispevku to vyzniva,ze chces jet jenom presne podle jednoho guru..... nechces si spis z kazdyho vzit to co budes potrebovat?
Zaznamenáno
Noodle
**


I am Iron Man!

Karma: 6
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Brno
Příspěvků: 161


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 01. Leden 2009, 16:04:29 »

Hej to je úplně perfektní  Super! ten popis, akorát v terénu to pak je potřeba trochu rozebrat, dejme tomu, že se dá rozebrat "jak se dostat od C1 k C3". Např stupňování dotyků (Kino escalation) - jak říká Mystery "Těžko budete líbat ženu, které není příjemnej dotyk vaší ruky".

Nebo jak vybudovat raport verbálně. Já mam takovou zvláštní metodu - nebudu tvrdit, že je moje, abych náhodou někomu nekřivdil, ale přišel jsem na to jen tak náhodou. Nevím kam to zařadit, možná je to trochu "Assování", ale hlavně když se to dobře provede, tak to má dobrej účinek. Pojmenoval bych to "Ukazování". Sice na nikoho neukazujete, ale je to podobnej způsob. Trošku mě na to navdla jedna scéna z filmu Kiss Kiss Bang Bang, kde Downey nabaluje svoji starou kamarádku, se kterou se vidí asi po 15ti letech.
Ta scéna probíhá takhle:
Baví se o jejich "cílech" a povoláních (s tím, že ona chtěla být herečka vždycky).
Ona říká, že není dobrá herečka. On říká, že je dobrá herečka.
Pak pronese něco jako "Hele i punkrockovej Steven Segal si to myslí" a ukáže (nemůsí ukazovat, ale prostě aby věděla o koho jde). Na nějakýho chlápka u baru, ktere fakt vypadá trochu jako Steven, ale nemá moc vlasů Šťastný

O tomhle to celý je. Nikoho nepomlouváte, ale prostě si nevinně uděláte srandu z kolemjdoucích nebo z lidí v okolí (který nejsou její kamarádí! Šťastný).
Možná trochu budujete pocit na základě toho, že mluvíte o lidech, který nezná (neznáte je ani vy) a začne mít pocit, že vás zná (vic).
Zaznamenáno

P1R3K
*****


Hank Moody method :)

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Moravské Budějovice
Příspěvků: 1 209


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 01. Leden 2009, 16:39:03 »

MM je dobrá, promyšlená a vůbec.
Ale musí se relativně hodne upravit pro použití tady...
..A o to se zrovna pokouším!  Úsměv

Zaznamenáno

...::Vykřičník::...
Noodle
**


I am Iron Man!

Karma: 6
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Brno
Příspěvků: 161


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 07. Leden 2009, 13:16:20 »

Paráda Úsměv Dej pak vědět jak to jde, jsem zvědavej
Zaznamenáno

Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS