Pickup jako obchod

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 16:11:26

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Pickup jako obchod
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Pickup jako obchod  (Přečteno 10679 krát)
Mr.LiWu
*****


Advocatus diaboli

Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: Praha
Příspěvků: 2 153


Zobrazit profil
« kdy: 23. Leden 2009, 15:50:07 »

K tomuto to zamyšlení mě vedl jeden článek na *******, kde autor nabízí jakýsi seminář za částku několik set korun. Tak mě nepadlo, jestli se pomalu celá tahle věc okolo balení, či jak to nazvat pomalu nepřesouvá z komunitní roviny do roviny komerční, kdy se prodává všechno možné co jen z teorie pickupu zpeněžit jde...Otázka kam to povede, jestli se na to nenabalí různí "šamani" prodávající iluze a bezcenné informace zabalené do té správně omáčky. Bylo by to škoda, protože potenciál to o čem pickup je vidím poměrně velký - pokud se na to nenabalí kvanta lidí kteří tomu nerozumí a nepošlou to ke dnu a neskončí to podobně jako Oxfordské testy osobnosti a podobné taháky na peníze od důvěřivých lidí. Podle mě tenhle přístup věcí dost uškodí, ať už ve formě hodně negativního obrazu po zkušenostech lidí které někdo napálí, tak i v případě že to někdo příliš zpopularizuje - bude už to notoricky známé a ženský to budou znát stejně jako pozvání na sbírku motýlů - přestane to fungovat
« Poslední změna: 23. Leden 2009, 23:07:17 od LordAli » Zaznamenáno

Kdo chce hledá možnosti, kdo nechce hledá důvody
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 23. Leden 2009, 15:55:01 »

to, ze se postupem casu stane pick up i v CR komercni zalezitosti je jasne. otazkou je, zda je v komunite nejaky guru, ktery dokaze dat cele veci ten spravny smrnc a jak rikas, ejstli se nebudou prizivovat neznalci....

pokud jsi cetl hru, style taky pise ke konci, ze v klubech chodili jeho kopie a to se muze stat i tady. a to ze na HBcka nekdo bude pouzivat porad stejne rutiny atd se muze stat taky a prave v tu chvili vyvstanou skutecni PUA se svyma rutinama a postupama. Alfa samci se svou vlastni strategii a ti budou mit i nadale uspech. problem by se podle me ale objevil az ve chvili, kdy se dostane pick up do televize nebo do nejakeho mainstreamoveho na mladez zamereneho internetoveho deniku ci webu jako napr. libimseti.
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Mr.LiWu
*****


Advocatus diaboli

Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: Praha
Příspěvků: 2 153


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 23. Leden 2009, 16:05:25 »

joei : Na libku už pickup tu a tam někdo zná..je otázkou času kdy o tom začne psát libimseti magazín
Zaznamenáno

Kdo chce hledá možnosti, kdo nechce hledá důvody
marcus
*


Karma: 2
Příspěvků: 128


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 23. Leden 2009, 16:11:08 »

No odkedy sa zacal na tomto fore pouzivat vyraz pickup, tak som si o nom ani nic ine nemyslel.
A moj nazor je, ze ked sa clovek nauci komunikovat, tak to, ze nejaka holka uz pozna nejaku "rutinu" alebo dve, nie je ziaden problem.
Zaznamenáno

Pane, daj mi pokoru prijať veci, ktoré neviem zmeniť, odvahu zmeniť všetko to, čo zmeniť môžem, a múdrosť, aby som dokázal jedno od druhého odlíšiť. - František z Assisi
Noodle
**


I am Iron Man!

Karma: 6
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Brno
Příspěvků: 161


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 23. Leden 2009, 17:07:37 »

Mě se už dlouho zdá, že se celej pickup začíná stávat záležitostí innergame (ono je to spíš dobře, než špatně). Jelikož za chvilu nebude mít ani pro začátečníky žádnej smysl učit se nějaký osvědčený rutiny, protože je bude každá znát. O zfilmování The Game ani nemluvě  Velmi smutný

Takže spíš než komerčnost mě štve to prosakování k široké veřejnosti
Zaznamenáno

Mr.LiWu
*****


Advocatus diaboli

Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: Praha
Příspěvků: 2 153


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 23. Leden 2009, 17:13:38 »

Takže spíš než komerčnost mě štve to prosakování k široké veřejnosti

Což spolu navzájem IMHO souvisí
Zaznamenáno

Kdo chce hledá možnosti, kdo nechce hledá důvody
msankh
***


Karma: 47
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 374


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 23. Leden 2009, 18:00:36 »

To že se pick-up stává komerční záležitostí by mi ani tolik nevadilo. Výuka balících technik je služba a za ty se platí (ten kdo nechce nebo nemůže platit najde pořád dost informací na internetu). Největší otázkou bude kvalita výuky. Jestli to bude učit nějakej trotl, tak je jasný, jakou pověst tahle věc získá a potom se nejspíš stane, že někdo schopnej bude chtít dělat tu samou věc, ale setká se s negativními reakcemi.
Zaznamenáno

Mr.LiWu
*****


Advocatus diaboli

Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: Praha
Příspěvků: 2 153


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 23. Leden 2009, 18:08:05 »

Dovedl bych si představit že by to fungovalo na komerční bázi ve stylu filmu Hitch - PUA by dával soukromé lekce a učil balit jednotlivce, případně menší skupiny. Pak by na tom bylo možné profitovat bez toho aniž by se to příliš zpopularizovalo. Tedy pakliže by se toho nechytla TV Nova a neudělala z toho reportáž do pořadu Na vlastní oči ve stylu "prasat" lovící trofeje a postelová dobrodružství. Dovedu si představit že při správném podání by se podobné téma pro televizi na kterou koukají znuděné paničky v satelitních městečkách hodilo, ty děvy hltají cokoliv co má nějaký emoční náboj, jedno co je na tom pravdy. Když se budou dělat semináře, nutně budou muset mít nějakou reklamu, aby chodilo dost lidí čímž velmi brzy dojde k tomu že veřejnost bude vědět co že to ten pickup je a i jak funguje...
Zaznamenáno

Kdo chce hledá možnosti, kdo nechce hledá důvody
Bobo
****


Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 40
Příspěvků: 685


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 23. Leden 2009, 18:24:18 »

Cely pickup je obchod. Ja to vsak neberiem ako obchod typu, ze zaplatim si za to, aby ma niekto naucil ako spravne balit baby. Ja to beriem ako to, ze ja sa dostavam do role obchodnika a predavam sameho seba. Daju sa u toho pouzit uplne rovnake veci, ake sa ucia obchodnici v normalne fungujucich firmach. Tak ako obchodovat sa moze naucit kazdy, tak aj pickup sa moze naucit uplne kazdy. Problem je len v tom, ze velmi malo ludi sa dostane na ten samotny vrchol, pretoze ich odradia neuspechy, s ktorymi sa budu urcite stratavat. Taky clovek potom bude rad, ked si nahodou najde nejaku babu, ktorej sa uz nepusti a bude s nou zit zvysok zivota.

Takze problem nebude vobec to, ze baby budu poznat vsetky rutiny. Aj normalni ludia vacsinou poznaju obchodnicke tahy a aj tak si kupia ten konkretny produkt. Takze ako tu uz hore ktosi pisal, vtedy vynikne najozastny pick up artist, ktory bude vediet reagovat aj na to, ze ta baba bude prave jeho rutinu poznat. Naopak zhoria ti, ktori sa budu naspamat ucit vseljake rutiny, ale ostanu zaskoceni, ked nevyjdu a nebudu vediet, ako pokracovat.
Zaznamenáno
Mr.LiWu
*****


Advocatus diaboli

Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: Praha
Příspěvků: 2 153


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 23. Leden 2009, 18:28:43 »

S těmi obchodními triky bych nesouhlasil. Ze zkušenosti je poměrně dost obchodních triků, které už jsou tak notoricky známé že na ně reaguji negativně. Jako příklad uvedu taktiku lákání do MLM projektů (A.K.A. pyramidy hezky česky). Tím jak oni používají 1 postup a všichni jedou stejně, už po pár větách je mi jasné o co nejspíš pujde a říkám jim sbohem. Dovedu si představit že takto budou reagovat holky časem na kostku a test kamarádek.
Zaznamenáno

Kdo chce hledá možnosti, kdo nechce hledá důvody
Richard
***


Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: FC Boby Brno
Příspěvků: 527


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 23. Leden 2009, 18:32:03 »

pickup je jen fraška.. nic víc..
Zaznamenáno
Bobo
****


Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 40
Příspěvků: 685


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 23. Leden 2009, 18:46:24 »

S těmi obchodními triky bych nesouhlasil. Ze zkušenosti je poměrně dost obchodních triků, které už jsou tak notoricky známé že na ně reaguji negativně. Jako příklad uvedu taktiku lákání do MLM projektů (A.K.A. pyramidy hezky česky). Tím jak oni používají 1 postup a všichni jedou stejně, už po pár větách je mi jasné o co nejspíš pujde a říkám jim sbohem. Dovedu si představit že takto budou reagovat holky časem na kostku a test kamarádek.

To je presne pripad tych ludi, ktori sa chcu naucit jeden postup a ten aplikovat na vsetko - cize v jazyku pick up je to jedna konkretna rutina. Ked sa tych veci naucia viacej (viac rutin, viacej obchodnickych trikov), bude to lepsie, ale stale to na urcitu skupinu ludi (napr. na teba) fungovat nebude. Clovek sa musi tomu venovat pravidelne a nie mechanicky a bezhlavo. Ked tieto podmienky splni, casom ziskat odhad, cit pre situaciu a preda ti cokolvek. Existuju taki ludia aj vo svete obchodu, aj vo svete pickupu. A je uplne jedno, ci ty nieco chces alebo nie, aj tak ti to ten clovek preda.
Zaznamenáno
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 24. Leden 2009, 13:12:58 »

a ja naopak souhlasim s tim, ze do jakekoliv komunikace se daji zapojit obchodnicke triky.... kaskada ano, pouzivat alternativni otazky, kdyz potrebujes danou odpoved, tak ji nabidnes. pak nejaky veci z reci tela jako zrcadleni, spravne drzeni tela, ocni kontakt atd.

ono prakticky dneska je vsechno o obchodu a clovek porad neco prodava. sebe, svoje napady, svoje slova. urcite se najde obrovsky rozdil v tom, kdyz nekdo neobchodnicky navrhuje schuzku a kdyz to nekdo poda jako spravny obchodnik. obchodnik namotivuje toho cloveka na jeho motivech, aby na schuzku sel, normalni clovek se snazi presvedcit na zaklade svych motivu.

priklad:
1) obchodnik - Dneska vecer jdeme na party s kamosema, bude tam hudba, kterou poslouchas a taky ta holka, jak ses s ni minule bavil. Takze mam te vyzvednout v 9 nebo o neco driv?

2) normalni clovek - Dneska jdu vecer na party. Nechces jit?
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
msankh
***


Karma: 47
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 374


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 24. Leden 2009, 14:29:00 »

Podle mě nemůže propagace pick-upu v česku nikdy zasáhnout širokou veřejnost. Ceny reklam v prestižních médiích jsou pořád moc vysoký na to, aby si to jakákoliv česká pick-uperská komunita mohla dovolit zaplatit.
Například: Reklama 14 × 11 cm v MF-DNES by vyšla v pondělí na 62.130 Kč, ceník reklam na seznamu nejde pod 40.000 Kč a to je pouze komerční sdělení

A i kdyby se náhodou povedlo zasáhnout širokou veřejnost tak, že by si holky o tom začaly povídat (například článkem v Bravu nebo podobnejch kravinách), tak by to stejně situaci moc nezměnilo. Holka bude chtít vztah (nebo sex) pořád i kdyby každej kluk na zemi byl pick-uper. Je to fuk. A to že bude každá holka znát rutiny... no a co. Aspoň si každej vymyslí svoje vlastní, aby měl jistotu, že je už nikdo nepoužil - bude aspoň na to víc hrdej.

Zaznamenáno

Augi
****


hustodémon ;)

Karma: 17
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Místo: a prop de Praga
Příspěvků: 672


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #14 kdy: 24. Leden 2009, 18:46:03 »

No IMHO ten nástup nemusí bejt tak razantní, že by hned musely bejt celoplošný reklamy. Může to začít čtvrthodinovým pořadem na ČT2 o půlnoci jednou za dva týdny, který si získá popularitu, přesune se do lepšího času a už se to veze...
Zaznamenáno
king666
****


Názor je jako zadek. Každý má nějáký...

Karma: 51
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Brno
Příspěvků: 667


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 24. Leden 2009, 19:17:41 »

Nebyl pickup na začátku prostředek na cestě k cíli? Nevím jak vám, ale mě se to, že se z pickupu stává v podání některých lidí pouhý "sport" moc nelíbí... Pokud se pickup dostane do širšího povědomí, možná to zvýší obtížnost, ale pokud se peleton rádobypickuperů zdola kapku ořeže, nemůže to snad tolik uškodit... Takže pokud z toho bulvár neudělá nějaký paskvil, tak proč ne? Skalní pickupery a pua to stejně moc nevykolejí...
Zaznamenáno

Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno. (Cato)
ali22

Karma: -3
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Příspěvků: 40


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 27. Leden 2009, 20:57:15 »

S těmi obchodními triky bych nesouhlasil. Ze zkušenosti je poměrně dost obchodních triků, které už jsou tak notoricky známé že na ně reaguji negativně. Jako příklad uvedu taktiku lákání do MLM projektů (A.K.A. pyramidy hezky česky). Tím jak oni používají 1 postup a všichni jedou stejně, už po pár větách je mi jasné o co nejspíš pujde a říkám jim sbohem. Dovedu si představit že takto budou reagovat holky časem na kostku a test kamarádek.
přesně jak říkáš, pyramidky každej oduzuje protože tu bylo par blbů co to posrali,
mlm má tak neuvěřitelnej potenciál obohacení celé lidské ekonomiky, kterou tu ale
už všichni odsoudili dopředu. Aneb chudej člověk už všechno zná, jen ti bohatí se mají stále co učit.
Stejně tak jako Qark při oslovení jedné dívčiny dostal odpověď jestli náhodou není ten Qark z internetu co balí žesnský Úsměv
Taky jsem viděl nedávno nějaky hlupáky na ČT1 co lidem předváděli pick up - umění moderního balení,
byli to neskuteční mantáci co pobíhali po ulici od jedné ženské ke druhé.

Kdyby tu mělo být pár dobře zaplacených seminářů o zvýšení seběvědomí a balení od profíků, tak by to bylo ok.
Jenže se to časem tak zmutuje že tu budou lítat mladí kluci natlakovaní několika atmosférama svýho falešnýho
seběvědomí a budou to zkoušet na každou, čímž nějaky balení úplně pozbyde na funkčnosti..
a do módy se opět vrátí staří dobří gentlemani  Šťastný
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 29. Leden 2009, 22:05:10 »

..a do módy se opět vrátí staří dobří gentlemani  Šťastný
A v tu chvíli se objevím já ve své plné neodolatelnosti S jazykem
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Isilwen
***


Jaký si to uděláš, takový to máš...

Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Chrudim? :D
Příspěvků: 470


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 31. Leden 2009, 14:38:02 »

- Gentlemani nikdy z módy neodešli, jsou tam stále, akorát se musejí přizpůsobit dnešní době... Zaznamenal jsem už pousty úspěchů s tím, že se chovám ke slečnám galantně a měl by to dělat každej chlap bez rozdílu... (i když pro nás co se tak chováme líp)  Smějící se

- K popularizaci pickupu mohu říct jen to, že to stejně muselo jednou přijít. Spousta lidí v tom našla zálibu a spoustě lidí to pomohlo, tak se není čemu divit, že se to stává známějším a známějším. Každopádně, jak už tu někdo říkal, to podle mého názoru nijak dobrým pickuperům neuškodí (ten kdo se spoléhá slepě na rutiny pro mě není pickuper, ale chudák) a ti horší aspoň budou mít motivaci se zlepšovat a odpoutají se od rutin...  Úsměv
Zaznamenáno

Kotja



Karma: -11
Příspěvků: 34


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 18. Srpen 2009, 20:12:12 »

Já nevím, mě pickup příjde velmi podobný těm obchodnickejm praktikám, které mají za účel odstavit tu část mozku, která křičí "Hálo Jardo, tady zdravej rozum. Kupovat NEROBOTICKEJ vysavač za 60 000 Kč je kravina"

Navíc cena 13000 je moc (kurz svádění na svadeni.cz). Už tak mám pocit že si sexu a vztahu cením víc než slečny.
Zaznamenáno

aroslav.kotlaba@gmail.com
Morituri nomulus mori. - Rincewind the wizzard
Come shall ten well bloat ? Ten well bloat shell when blaight !
Hox
***


Ikdyž zrovna nepíšu,forum pročítám

Karma: -3
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 443


Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 18. Srpen 2009, 20:20:31 »

13 tisíc?!!!  Šokovaný Šokovaný Šokovaný...bože,to radši budu oslovovat holky sám,je to zábavné,levné... Eh? 13000...zajímalo by mě kdo se tam přihlásil Otázka
Zaznamenáno

Fortis cadere, cedere non potest
Femina varium et mutabile semper
Amor tussisque non celat
Moby



Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Příspěvků: 36


Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 18. Srpen 2009, 20:56:40 »

Jasně, že to je obchod. Už jenom kvůli tomu, že se jedná o něco, po čem touží většina chlapů, ne-li všichni. A protože je to věc (mít co nejpřijatelnějšího partnera), kterou všichni ve větší nebo menší míře k životu potřebujeme, výhodný byznys je na světě. Nejčastěji fungující na principu oslíka plahočícího se za mrkví pověšenou na provázku, která se mu houpe před očima. Obchod s lidskou dokonalostí je všeobecně velmi výnosný. Posilovací a zeštíhlující stroje, krémy proti vráskám, dietní programy atd. Detaily se mění, ale princip zůstává stejný. V tomhle je velmi dobrý příklad zlatá horečka (Kdo z lidí chce být bohatý? Přece všichni!). Tam se nakonec ukázalo, že lidé toužící po zlatu na ní většinou hrozně prodělali, zatímco mimořádně výnosná byla pro podniky všeho druhu, které prodávaly potřeby pro zlatokopy nebo jim poskytovaly služby.   
Zaznamenáno
P1R3K
*****


Hank Moody method :)

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Moravské Budějovice
Příspěvků: 1 209


Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 19. Srpen 2009, 15:16:36 »

Proč ne? Obchodovat se dá se vším a pokud se najde dostatečně cílevědomej člověk s know-how tak na tom může i zbohatnout.
A zvěřejňování PU se nebojím, už proto že tady v česku není NIKDO kdo by ovládal Mystery method na vysoký úrovni a i kdyby tak by s největší pravděpodobností používal vlastní rutiny. Proto když si nováček sem tam něco zkusí tak se nemusí bát že to holka zná ale navíc s největší pravděpodobností u MM nezůstane a zkusí jet cestou natural game (to že si někdo říká naturál a přitom jede svoji starou AFC hru je věc jiná).
Zaznamenáno

...::Vykřičník::...
Kenich
***


Jste k sežrání! stttt

Karma: -7
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Třebíč
Příspěvků: 331


Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 19. Srpen 2009, 22:56:56 »

kde je kubce, objeví se i prodejce. Stačí si něco přečíst o ekonomice.
Zaznamenáno

Pamatuj si tohle: Říkej „miluji tě" jen tehdy, když o tom nepřemýšlíš.

Nikdy si neříkejte, že něco nemá cenu, dokud to nezkusíte.

Můj názor nemusí být nutně pravdivý a já nemusím být nutně čestný. Pro mě je důležité bavit se a zábava má mnoho forem.
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS