Proč nevěra?

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 17:20:19

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Proč nevěra?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2  Vše Tisk
Autor Téma: Proč nevěra?  (Přečteno 16938 krát)
Krab

Karma: 0
Příspěvků: 9


Zobrazit profil
« kdy: 19. Září 2007, 09:21:42 »

Proč má mladý člověk potřebu partnerku podvádět, nebo být třeba naráz se dvěma? O tématu nevěry se píše asi už dost, ale mně stejně vrtá hlavou, proč tedy být ve vztahu, když mám touhu spát s jinýma, jak to člověka může naplňovat nebo jestli o tom kluci vůbec nepřemýšlí a prostě konají..? U mě je to tak, že když jsem spokojená, další mě nezajímají, ani po několika letech. A když ne, řeším to jinak než nevěrou. Copak klukům vyhovuje, když třeba dvě naráz tahá za nos? Není to nuda? Naŕočné na čas? proč ne jen s jednou, se kterou je všechno fajn?

Ještě to tak nějak chápu, když se řekne: jednou ujel(a) po třiceti letech manželstvi. Ale v mladém věku? Nezdaní, bez dětí? Když chci experimentovat, proč pak mít ještě stálou partnerku, které bych strašně ublížil? Všechna media a osvětové názory na´m vnucují skutečnost, že je to vlastně normálni, at nejsme naivní: ale proč se to teda pořád tak řeší, proč se s tím lidé tak těžko smiřují, když se jim to přihodí, proč na tom vztahy troskotají a proč to tak bolí?

Zaznamenáno
Augi
****


hustodémon ;)

Karma: 17
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Místo: a prop de Praga
Příspěvků: 672


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 kdy: 19. Září 2007, 10:11:26 »

No já bych tak nepaušalizoval. Třeba já jsem mladej a opravdu nemám sebemenší potřebu partnerku podvádět ani jí nějak jinak ubližovat. Takže proč mají někteří takové potřeby Ti bohužel (nebo spíš díkybohu) neobjasním.
A nevěru opravdu za něco normálního nepovažuju (ať si média říkají co chtějí).
Zaznamenáno
hustejdym
***


태권도를 사랑해요

Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Prágl
Příspěvků: 520


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 19. Září 2007, 12:08:13 »

ja jsem potrebu podvadet nemel ani kdyz jsem byl mlady, taky to nechapu Úsměv
Zaznamenáno

Láska je to jediné, co můžeme dát, aniž bychom to sami měli.
Krab

Karma: 0
Příspěvků: 9


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 19. Září 2007, 12:27:17 »

A co treba nazor vasich kamaradu?
Zaznamenáno
ja
**
Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Příspěvků: 279


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 19. Září 2007, 20:38:02 »

já si myslím, že je to člověk od člověka...dělají to jak kluci, tak holky...

to máš tak, sem na fórum chodí většinou kluci, co mají nějaký "problém" s holkama, nemají tak obrovské sebevědomí, jsou víc citově založení a holku neberou jen jako "relaxační prostředek", ale jako člověka, se kterým je jim dobře...vím to, protože to tak beru taky.

Jenže je plno lidí, kteří nemají vůbec žádné problémy a zábrany, popřípadě jim jde pouze o sex a nemají žádné výčitky ve smyslu "to se nedělá", prostě jen využijí situace.

Vidím to v práci, jak k tomu kolegové přistupují...tak si říkám, že jsem buď tak strašně naivní a nebo jsou oni tak drsně cyničtí... na lásku a city se dneska moc nehraje...
Zaznamenáno

Když už člověk jednou je,
tak má koukat, aby byl.
A když kouká, aby byl, a je,
tak má být to, co je,
a nemá být to, co není,
jak tomu v mnoha případech je.

Jan Werich
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 19. Září 2007, 21:27:37 »

Jo, přesně tak. Ono už se ukázalo, že je to často tak, že si holky záměrně vybírají ty alfa-male, kterým naprosto nedělá problém mít něco se dvěma, třema, n holkama naráz. To, že se řídí sami sebou, jsou pány situace a neberou ohledy na holku je na nich právě to přitažlivé. Eště sem nezažil holku, aby si na něco podobného stěžovala, když chodí(la) s nějakým "nenormálnim klukem" (vychazejme z toho, že "normální" je většina a "nenormální" je odchylka od průměru).

Můj názor je: Jakýho sis vybrala, takovýho máš. Že tě nepřitahujou kluci, který ti tohle nikdy neudělaj, neni náš problém a vlastně to není ničí, jen tvůj problém Šťastný Život je holt otázkou priorit a to jak si je nastavíš je na tobě.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
hustejdym
***


태권도를 사랑해요

Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Prágl
Příspěvků: 520


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 20. Září 2007, 08:30:33 »

Přesně tak. A nejlepší je pak poslouchat, jak si stěžujou, když si za to můžou samy (což si ovšem neuvědomují). Kroutící očima
Zaznamenáno

Láska je to jediné, co můžeme dát, aniž bychom to sami měli.
Krab

Karma: 0
Příspěvků: 9


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 20. Září 2007, 09:16:49 »

Vidite to zjednodušeně, není to vždycky jen špatným výběrem. Hodně kluků třeba říká: no, já jsem byl taky takhle naivní, šest let jsem byl té své věrný, ale pak se mi otevřely oči / přál jsem si vyzkoušet něco nového / nebo - pochopil jsem, že se to nedá brát tak paušálně... apod.... Není to tedy jenom o typech, které to dělaj´od začátku a holky/kluci na ně i tak pálí.. Jak může zamilovaná holka na začátku tušit, že ten její je právě takový? Jasně, na některých to vidět je, ale na mnohých ne. Argument typu: jakého jsi si vybrala, takového máš, je proto dost slabý.  Neutrální
Zaznamenáno
hustejdym
***


태권도를 사랑해요

Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Prágl
Příspěvků: 520


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 20. Září 2007, 09:49:36 »

Jde o to, ze nektere holky si takove typy vybiraji opakovane. A pak si stezuji. Takze u nich je to skutecne jenom jejich vina Mrkající
Zaznamenáno

Láska je to jediné, co můžeme dát, aniž bychom to sami měli.
Augi
****


hustodémon ;)

Karma: 17
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Místo: a prop de Praga
Příspěvků: 672


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #9 kdy: 20. Září 2007, 10:49:17 »

Btw. mě docela zaráží tento článek, který vyšel na (pro mě doteď seriózním) serveru iDnes.cz. Nejen, že autor článku považuje nevěru za něco normálního, ale ještě popisuje, jak ji zatajovat a lhát partnerce Kroutící očima Sice platí, že co oči nevidí, to srdce nebolí, ale... Kroutící očima
Zaznamenáno
Parker

Karma: -1
Příspěvků: 34


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 20. Září 2007, 12:00:31 »

Tak přijde mi, že tenhle článek psal nějaký hodně paranoidní muž. Vetšina nebo skoro všechny upozornění jako vyzváněná nebo to, že po nás přítelkyně chce poslat fotku jak to vypadá v hospodě kde sem s kamarády.....za 1.s takovou stíhačkou by nikdo nebyl a za 2. kdybych si měl vypracovávat takovýhle zadní vrátka na všechno tak se na jeden z těch vztahů vykašlu, protože bych nedělal nic jinýho než tajil milenku.....

Ale k tématu: Moje kamarádky mi taky řikaj: "Když já mám na ty kluky takovou smůlu vždycky mě chtěj jen na sex/ maj jinou/ po chvíli sem je přestala bavit." ale čím to je...je to tím ke na ty kluky narazej.Když se holka seznamuje s klukem v klubech apod tak musí počítat s tim, že do takových podniků nechoděj zájemci o dlouhodobý vztah, ale pro pobavení...takže nejdřív přemýšlet a pak se seznamovat...Můj názor na nevěru je, že je to hnus a úkazka toho, že si stávajícího partnera dost neváží. Nevim proč spolu lidi nemůžou normalně komunikovat...když už se někdo najde kdo je pro vás atraktivnější než stávající partner, tak si s nim sednu a řeknu "Je to tak, že se našel někdo s kym chci být víc než s tebou, bylo to krásny, ale je čas jít dál" nebo tak nějak...ale to už zabíhám.....

Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 20. Září 2007, 12:21:32 »

Vidite to zjednodušeně, není to vždycky jen špatným výběrem. Hodně kluků třeba říká: no, já jsem byl taky takhle naivní, šest let jsem byl té své věrný, ale pak se mi otevřely oči / přál jsem si vyzkoušet něco nového / nebo - pochopil jsem, že se to nedá brát tak paušálně... apod.... Není to tedy jenom o typech, které to dělaj´od začátku a holky/kluci na ně i tak pálí.. Jak může zamilovaná holka na začátku tušit, že ten její je právě takový? Jasně, na některých to vidět je, ale na mnohých ne. Argument typu: jakého jsi si vybrala, takového máš, je proto dost slabý.  Neutrální
Krabi Mrkající To co si napsala jsou (pozor, fanfáry) VÝMLUVY. Protože aspoň měli tolik slušnosti, že ti neřekli, že je to s tebou (nebo s jinou) prostě už nebavilo. A chtěli si užít, ale proč se s tebou rozcházet, když můžeš bejt jistota, kam se můžou zase vrátit? Někdy se stav a já ti ukážu 5 kluků za které dám ruku do ohně, že ti nezahnou. Ale ani JEDEN (no, jeden jo Mrkající ten se totiž líbí všem Šťastný ) z nich se ti nebude líbit. Nebude pro tebe dost dominantní, nebude dost alfa, nebude dost in a nebude dost cool. Já chápu, že je těžké přijmou to, že je to JEN a JEN tvoje chyba, jaké si vybíráš partnery, ale jak sem psal:

ŽIVOT JE OTÁZKOU PRIORIT.
Kluk (až na vyjímky - viz výše) nemůže bejt hodnej, milej, věrnej a současně přitažlivej, krásnej a hrozně sexy Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Krab

Karma: 0
Příspěvků: 9


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 20. Září 2007, 12:59:41 »

Nový look?  Super!

Ale ja tohle chapu, myslim o tom, ze je to uz nebavi a chteji zmenu, to se muze stat kazdemu a ja to neodsuzuji. Kazdy se muze odmilovat nebo zamilovat jinde: ale proc pri tom ta sazka na jistotu a delat z nove holky bokovku a ze stare podvadenou? Co s tim argumentem ja tu svoji miluju, ale v sexu chci jeste experimentovat, nebo jak tady nekde jinde nekdo psal, o vikendu jednu stalou, v tydnu jinou. Proc mit jistotu jeste s tou prvni, kdyz tedy jsem cool a muzu mit skoro kazdou? Tohle nechapu.

Myslim si ale, ze nemas pravdu s tim, ze neexistuje kombinace vernych, skvelych a hezkych kluku. Moje zkusenost je ta, ze hodne hezkych kluku vi, ze by mohlo mit jine holky, toto vedomi jim dodava sebejistotu - nemeli problemy s holkama, znaji svoji cenu a tudiz nemaji zapotrebi podvadet, proste se kdyztak rozejdou a najdou jinou. Naopak vidime casto u kluku nehezkych, kteri "urvali" treba jenom jednu, se kterou jeste nejsou stopro spojeni, ze jakmile se jim naskytne jakakoli prilezitost, hop....  Pro mne neni vernost, ktera vychazi pouze z toho, ze clovek na jinou nema, vernosti.
Zaznamenáno
hustejdym
***


태권도를 사랑해요

Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Prágl
Příspěvků: 520


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 20. Září 2007, 13:36:39 »

Myslim si ale, ze nemas pravdu s tim, ze neexistuje kombinace vernych, skvelych a hezkych kluku. Moje zkusenost je ta, ze hodne hezkych kluku vi, ze by mohlo mit jine holky, toto vedomi jim dodava sebejistotu - nemeli problemy s holkama, znaji svoji cenu a tudiz nemaji zapotrebi podvadet, proste se kdyztak rozejdou a najdou jinou. Naopak vidime casto u kluku nehezkych, kteri "urvali" treba jenom jednu, se kterou jeste nejsou stopro spojeni, ze jakmile se jim naskytne jakakoli prilezitost, hop....  Pro mne neni vernost, ktera vychazi pouze z toho, ze clovek na jinou nema, vernosti.
Dej si facku. Podle tebe clovek, ktery je hodny/slusny/verny/whatever od prirody, vlastne neni hodny/verny/slusny - nezaslouzi si stejne vysoke hodnoceni jako clovek, ktery je hodny/slusny/verny jenom proto, ze to musi umele ovladat/pretvarovat se/premahat se (protoze je od prirody spatny/neverny) Styď se

To ze kluk neni hezky neznamena, ze nezna svoji cenu, a ze je pripadne partnerce verny jenom protoze "musi" Vykřičník
Zaznamenáno

Láska je to jediné, co můžeme dát, aniž bychom to sami měli.
Krab

Karma: 0
Příspěvků: 9


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 20. Září 2007, 15:17:42 »

ted jsem trochu zmatena, moc jsem Te nepochopila. Takhle to zcela urcite nebylo mysleno. At jsou verni od prirody nebo z premahani, vse je OK, ja chtela vyjadrit, ze nekteri jsou verni pouze proto, ze na jine partnery nemaji / mysli si, ze na ne nemaji.
Zaznamenáno
dazed
**


Karma: 17
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Příspěvků: 226


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 20. Září 2007, 16:11:40 »

nekteri jsou verni pouze proto, ze na jine partnery nemaji / mysli si, ze na ne nemaji.

Nevím, tenhle názor mi nějak není blízký. Snad takoví mohou existovat, ale nevěra je často právě souputníkem malého sebevědomí a závisí samozřejmě na spoustě jiných faktorů, než je sebevědomí. Nikdy bych nebyl s holkou s tím, že na lepší nemám. Nedokázal bych s takovou být. Musí se mi líbit (v širokém smyslu), jinak s ní nejsem, to jsem radši sám. Nedokážu si tohle představit.
Zaznamenáno

Happiness under construction!
R3v
***


;-D

Karma: 9
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 386


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 20. Září 2007, 16:15:35 »

Poznam zopar takych jedincov, ktorych zmyslom zivota je behat za zenami. Jeden z nich chodil asi pol roka s jednou mojou kamaratkou, kurv*l, sa kade chodil (ona je v zasade dost slusna, nic intimnejsie spolu za ten cas nemali) a ked mu povedala, ze s nim konci a zacala si s druhym kamaratom (ktory je v pohode zasadovy chalan atd), tak ten dotycny bol nasraty na kazdeho a nedokazal pochopit, ze si za to moze sam. Ako uz bolo povedane, tu sa asi dockas minima inych odpovedi, kedze som vacsinou chodia introverti a ludia, ktory vztahy beru vaznejsie, osobne by som nieco take velmi tazko cakal od niekoho kto chodi po diskotekach a na kazdej je s nejakou inou.

Suhlasim s tym, ze je to vacsinou chyba tej dotycnej, vybera si "samcov" (ahaha, ake vtipne ked ludia povazuju za vzor a idol niekoho, kto je taka troska, ze nedokaze ani udrzat stabilny vztah, pred vsetkym uteka a zneuziva ine zeny) a potom sa cuduje ze ju podvedu. V dnesnej dobe je to tak skoro vsade, ja uz som si zvykol, ze nie som normalny. Ani moja priatelka, ani ja, nepovazujeme sa za normalnych. Pre mna to ma totizto este jeden vyznam, pre mna slovo normalny=priemerny, a to presne vystihuje vsetkych tych "normalnych" ludi, co im ide len o jedno.
Zaznamenáno

When I get sad, I stop being sad and be awesome instead... True story.
hustejdym
***


태권도를 사랑해요

Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Prágl
Příspěvků: 520


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 20. Září 2007, 22:00:47 »

ted jsem trochu zmatena, moc jsem Te nepochopila. Takhle to zcela urcite nebylo mysleno. At jsou verni od prirody nebo z premahani, vse je OK, ja chtela vyjadrit, ze nekteri jsou verni pouze proto, ze na jine partnery nemaji / mysli si, ze na ne nemaji.
Ja Ti asi rozumim, ale popsala jsi to trochu divne Úsměv Vernost je taky stav mysli, verny je clovek protoze chce, vernost se neda vynutit. Ti "looseri", o kterych mluvis, verni nejsou - ani na to nemaji.
Zaznamenáno

Láska je to jediné, co můžeme dát, aniž bychom to sami měli.
Mawe47
****


Karma: 38
Pohlaví: Ženské
Věk: 39
Místo: Brno
Příspěvků: 989


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 21. Září 2007, 14:20:36 »

ne ze bych neveru nejak schvalovala, ale treba nekdo nekoho fakt miluje, jenze mu po sexualni strance nevyhovuje, tak holt to resi jinak, nez rozbijet jinak fungujici vztah... jasne, je to spatne, ale porad lepsi, kdyz je to jen fyzicka potreba nez kdyz je to laska k te druhe.
to neznamena, ze bych to svymu chlapovi tolerovala, ale je treba se na to vzdy podivat z vice stranek
Zaznamenáno
SpeedMaster
*
Karma: 6
Příspěvků: 86


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 14. Říjen 2007, 14:42:38 »

Proč má mladý člověk potřebu partnerku podvádět, nebo být třeba naráz se dvěma?...

Já bych to neviděl až tak dramaticky, ublíženě. U chlapů je to jednak dáno geneticky, potřeba rozsévat sémě, za účelem zachování rodu.
To záleží na celé řadě dalších faktorů, např. když tato genetická prerekvizita nasedne na hypertestosteronového chlapa, tak je zcela normální a nelze se divit, že takovýto chlap rád a často souloží. Za další je to provázeno většinou příjemnými zážitky, takže se nelze divit, že je někteří chlapi rádi vyhledávají. Tak jako se většina chlapů ráda projede v rychlém a pěkném autě, tak rovněř rádi občas napíchnou pěknou slečnu. Já osobně na tom nevidím ani nic nenormálního, ani nic co by se příčilo zdravému rozumu.
Na druhou stranu existuje celá řada chlapů, kterým ten sex až tak moc neříká, takže mohou být věrní. A mezi těmito chlapi by si měli ženy vybírat, které požadují striktní věrnost. Taky existuje celá řada chlapů, který sex baví, ale na to aby nějaké nové slečny občas napíchli buď nedisponují dostatečnými fondy, nebo své libido dokáží rozumem udržet na uzdě a zároveň jim větší duševní satisfakci poskytuje naplnění ideí morálky, a tedy i věrnosti. Takže takovéto vybírejte, dámy.

Já bych z toho nedělal vědu, jsou to záležitosti, které jsou staré jak lidstvo samo, a nemá nejmenší smysl ztrácet čas jejich neustálým řešením, neboť ani nemají žádné konečně řešení.

Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 14. Říjen 2007, 17:11:33 »

SpeedMaster: Velmi pěkně řečeno. I když normálně nesouhlasim s tim, co píšeš, tak tohle schvaluju Mrkající

Jen maj ženský smůlu, že jak má někdo nějaký "hluboký morální zásady", tak to většinou "hodnej blbec" a toho samozřejmně nechtejí Šťastný
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
arnysv
*
Karma: -108
Příspěvků: 136


Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 30. Srpen 2011, 21:46:34 »

Já mám známou a tu její manžel podvádí ani se s tím netají. A ji to zas nějak nevadí, rozhodně ne tak aby to nějak řešila i když z toho má občas depky. Ten její manžel psal že je naruživí a že má rád své jisté.
Přitom ona je v sexu velmi hravá. Jednou si pozvali do postele chlapa a pofruhe zas ženu. Těžko řict jestli jí imponuje jeho sexualní výkonost.
Zaznamenáno
Spokey
***


Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Ostravsko
Příspěvků: 369


Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 30. Srpen 2011, 22:03:25 »

Arnysev: Jim to nevadí, že se navzájem podvádí?  Kroutící očima
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 30. Srpen 2011, 22:44:10 »

Můj táta taky podváděl mámu jeden čas... dozvěděla se o tom a nějak se to neřešilo moc... prostě nechtěla rozvracet rodinu kvůli ničemu
Zaznamenáno

Spokey
***


Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Ostravsko
Příspěvků: 369


Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 31. Srpen 2011, 08:34:43 »

To zní  logicky.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS