Proměna v samostatného alfa samce

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
16. Duben 2024, 20:14:21

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Proměna v samostatného alfa samce
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Proměna v samostatného alfa samce  (Přečteno 5787 krát)
puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« kdy: 08. Prosinec 2010, 14:44:06 »

Ahoj.

Poslední dobou se snažím změnit svoje naučené vzorce chování tak, abych byl celkově přitažlivější pro holky, začaly mě brát jako potencionálního partnera. Proměna to není zrovna lehká, protože skoro 18 let jsem žil v nějakém prostředí, byl jsem nějak vychovávaný a v neposlední řadě jsou moje povahové vlastnosti dané i geneticky - nicméně si stejně myslím, že z větší části jsou moje problémy s holkama dané výchovou a prostředím, kde jsem vyrůstal.

Většinu svého života jsem byl vychovávaný jenom matkou, takže na mě měla značný vliv a nejspíše mi - vědomě či nevědomě, to je v konečném důsledku naprosto jedno - vštípila určité špatné zásady co se chování k holkám a obecně chování týče. Teď když jsem objevil pickup jsem se nad tímhle vším zamyslel a myslím, že pokud se chcete změnit, je nutné provádět změnu nejdříve tam, kde se stala chyba. Jednoduše si myslím, že chodit na streetgame, clubgame a jiné game a doma před rodiči to všechno ututlávat a vymlouvat se na to, že chodíte s kamarádama na fotbal, není ta pravá cesta. Myslím, že je důležité si s rodiči sednou a o pickupu si otevřeně promluvit a slušným způsobem se pobavit i o věcech, které už nechcete, aby vám dělali. Pokud mají rodiče přiměřenou dávku sebereflexe, uznají svoje chyby a začnou se k vám chovat o poznání lépe, což v konečném důsledku pomůže vaší innergame.

Uvedu to na konkrétním příkladu. Za pokusného králíka si vezmu sebe. Zjišťuju, že jsem docela líný, alespoň co se týče mezilidských vztahů. Na tom není nic tak zvláštního, lidský mozek je líný a přirozeně hledá jednodušší cesty. Problém nastává, když vám rodiče, v mém případě matka, ve všem ustoupí a všechno za vás vyřídí. Poslední cca rok jsem daleko více samostatný, ale i teď si kolikrát uvědomím, že místo aby mě matka nechala v některých věcech parádně vymáchat, tak to raději zařídí sama. A ve vhodné chvíli mi to ještě vrátí slovy: "No podívej se na sebe, nic si sám nevyřídíš, všechno za tebe musím udělat já," což mě znova sráží a ničí moji innergame. Tohle vede pouze k tomu, že jste ma rodičích více a více závislí a ještě více neschopní. Změňte to a promluvte si o tom přímo, řekněte, že si takovéhle chování nepřejete a začněte si zařizovat věci sami.

Ještě na závěr se zmíním o tom, že ještě před pickupem jsem tak nějak vycítil, že chování viz. minulý odstavec není správné a kolikrát to matce i řekl, nicméně jsem tenkrát nebyl tak odhodlaný a tolik přesvědčivý, aby se situace změnila a matka uznala svojí chybu. Až poslední dobou jsem s tím skutečně začal něco dělat.

K sepsání tohodle článku mi pomohl i tento zdroj: http://www.socialdynamics.cz/forum/viewtopic.php?t=5715 a v neposlední řadě i moje neuspokojivá situace doma.
Zaznamenáno
onsad
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Příspěvků: 252


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 08. Prosinec 2010, 20:37:04 »

Ahoj,

trochu OT, ale co za tebe např. matka vyřizuje. Protože ten článek na SD je docela extrém a moc se tomu nepodobám, ale problémy mám stejně.
Jinak by ti samozřejmě pomohl odstěhování do jiného města do podnájmu, spolubydlení a domů budeš jezdit tak max. 1x měsíčně. Ale v 18 jsi ještě na střední škole?
Zaznamenáno
puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 08. Prosinec 2010, 21:02:57 »

Je to víc drobných věcí. Pokud mám zmínit něco většího, tak třeba mojí autoškolu z části dojednala máma. Až teď si v plném rozsahu uvědomuju, že to je špatně. Ten článek je extrémní, jsou tam vyjmenované všechny špatnosti, co se ti doma můžou dít, je jasný, že všechno z toho nezažívám.

Odstěhování a omezení ostatních komunikačních kanálů by jistě pomohlo, nicméně jsem spíš zastáncem mírnějšího řešení. Tz. promluvit si o tom a přesvědčit mámu, aby se o mě tolik nestarala a neřešila tolik věcí spojených se mnou. Samozřejmě pokud s tím nepochodím, bude třeba to řešit jinak. Nedávno jsem si našel dobrou a dlouhodobou brigádu, což mě opět do jisté míry osamostatnilo. Takže dělám teď kroky správným směrem a jsem tak spokojenější.
Zaznamenáno
Mentor
*


Kandinsky

Karma: 11
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 114


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 09. Prosinec 2010, 09:01:32 »

Já to doma říkal otevřeně, vědí kam chodím.Nechávají si to pro sebe a díky pickupu s nima lépe vycházím ( resp. umím s nima manipulovat tak aby se cítili lépe ).
Matka na to ale nadávala že nejsem sám sebou a jen se přihloupě učím chování a slova jinejch lidí.
Já jí vysvětlil že o tom není pickup ale sociální roboti a tím že já být nechci a nikdy nebudu Úsměv vysvětlil jsem jí v čem mi to pomáhá a že se díky tomu cítím lépe ve společnosti a všude jinde a že jsem ve všem uspěšnější  ( co jiného vaše matka chce než aby jste se cítili dobře a byly uspěšní ) obměkčil jsem jí tím.
Na zbytek poznámek jsem jí namítl at si přečte The Game od Neilla Strausse a podívá se na jeho proměnu, a že když jsme na slečny občas tvrdější.
Neznamená to že jsme na ně vyloženě hnusní, jsme totiž to co žena chce a tím jí vlastně dáváme jeden užasnej den s náma protože s ostatníma AFC si zdaleka tak neužije.
Přečetla si jí a řekla že je to zajímavá četba, dokonce aplikovala pár rad na mě v domění že jsem si toho nevšiml Šťastný
Nakonec to bude tak že ja budu sargeovat na streetu, a matka bude doma sargeovat mě abych byl poslušnej hošánek Úsměv
Je rozhodně lepší když tě nebrzdí rodina ani přátelé, a proto je lepší 30 minut vysvětlovat než 3 000 minut poslouchat narážky Úsměv
Rozhodně to pomáhá, tak držím palce.Do toho ! Úsměv  Modlící se
Zaznamenáno

Game Nick -> Kandinsky
Daidalos
***


Live free, live happy

Karma: 35
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 550


Daidalos117
Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 09. Prosinec 2010, 10:44:39 »

Ale v 18 jsi ještě na střední škole?

Co to plácáš? V 18 musí být každý na střední škole (tedy samozřejmě pokud chodí na SŠ). Dokonce u nás ve druháku jsou nejméně dva kterým je 18 ne-li více.
Zaznamenáno

“And in the end, we were all just humans...Drunk on the idea that love, only love, could heal our brokenness.”  -  Christopher Poindexter

And remember, it's only a matter of what you believe in.
Mentor
*


Kandinsky

Karma: 11
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 114


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 09. Prosinec 2010, 10:50:31 »

Nemusí být na střední Úsměv
Pokud chodil do ruské školy nebo na gympl od 5. tak muže být v 18 už na Univerzitě ( VŠ ).
Ale myslím že to ten případ nebude Úsměv
Zaznamenáno

Game Nick -> Kandinsky
Daidalos
***


Live free, live happy

Karma: 35
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 550


Daidalos117
Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 09. Prosinec 2010, 10:52:37 »

Mě to pořád vychází, že to prostě nejde.
Do školy jde v 6 letech. V 5. třídě tedy bude v 11 letech. Pokuď jde na 8letý gimpl, výjde ho stejně až v 19.
Každopádně tu nebudu zbytečně spamovat topic Šťastný
Zaznamenáno

“And in the end, we were all just humans...Drunk on the idea that love, only love, could heal our brokenness.”  -  Christopher Poindexter

And remember, it's only a matter of what you believe in.
Buchy
***


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 392


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 09. Prosinec 2010, 10:55:58 »

Škoda že nregistrovaní si ten článek nepřečtou ... nemohl by někdo být tak hodný a poslat mi ten článek jako PM? Úsměv Nechce se mi kvuli jednomu článku a mojí zvědavosti registrovat na SD ... Úsměv
Jinak osobně mi nepřijde, že by za mě něco vyřizovala mamka ... věci si sháním sám, zařizuju sám ... maximálně se jich ptám na rady. Přesto mi nepřijde že bych se cítil jako nějakej "afla" ...Takže, kde soudruzi z NDR udělali chybu?
Zaznamenáno

"Sex je dědičný. Jestliže jej vaši rodiče nikdy nezažili, je docela pravděpodobné, že vy také ne." N.N.
puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 09. Prosinec 2010, 11:53:39 »

Mě to pořád vychází, že to prostě nejde.
Do školy jde v 6 letech. V 5. třídě tedy bude v 11 letech. Pokuď jde na 8letý gimpl, výjde ho stejně až v 19.
Každopádně tu nebudu zbytečně spamovat topic Šťastný

Znám případy, kdy ten člověk přeskakoval třídy (dokonce znám 2, kteří to tak mají/měli). To ale musíš být extra inteligentní a takový génius já nejsem. Stejně tak třeba ve Švýcarsku se maturita koná o rok dříve než u nás, takže kamarád, co je dokonce mladší než já, chodí už na univerzitu.

The Game mám jako jeden z dárků pro mámu na Vánoce, jsem zvědavej, co na to bude říkat.
Zaznamenáno
Daidalos
***


Live free, live happy

Karma: 35
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 550


Daidalos117
Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 09. Prosinec 2010, 13:08:32 »

Dobře tak to jde Mrkající, ale je to opravdu vyjímečné.
Onsad to podal tak jako by to bylo něco hrozně divnýho, já osobně skončím (pokud půjde vše podle plánu) v 19 letech a to jsem ani neměl odklad.
Normálně se tedy končí SŠ (4letý obor) někde okolo 19-20 roku.
Zaznamenáno

“And in the end, we were all just humans...Drunk on the idea that love, only love, could heal our brokenness.”  -  Christopher Poindexter

And remember, it's only a matter of what you believe in.
onsad
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Příspěvků: 252


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 09. Prosinec 2010, 16:58:28 »

Daidalos: To jen divně vyznělo. Stydlivý Prostě jsem si neuvědomil, kdy střední škola končí. Nemyslel jsem to špatně.
Zaznamenáno
Daidalos
***


Live free, live happy

Karma: 35
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 550


Daidalos117
Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 09. Prosinec 2010, 17:07:49 »

V pohodě, jen jsem na to chtěl upozornit Mrkající

Škoda že není nějakej podobnej článek na tátu policajta Šťastný
Zaznamenáno

“And in the end, we were all just humans...Drunk on the idea that love, only love, could heal our brokenness.”  -  Christopher Poindexter

And remember, it's only a matter of what you believe in.
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS