[psychologie] Výhody introverze

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
29. Duben 2024, 02:10:20

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  [psychologie] Výhody introverze
0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3  Vše Tisk
Autor Téma: [psychologie] Výhody introverze  (Přečteno 32243 krát)
qaz
**
Karma: 23
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Příspěvků: 283


Zobrazit profil
« Odpověď #25 kdy: 13. Únor 2008, 18:50:02 »

to jo, taky uz me nebavi jak kazdej druhej clovek tvrdi ze je introvert, snad aby si mohl omluvit to ze nekam nezapada nebo ze neni stale s hromadou pratel, protoze je nema (ale ve skutecnosti je chce mit)

mozna mas naky naznak introverze, mozna bys na introvertmetru mel 0,00001intro misto extro ale to neznamena ze jsi nejak introvert

nevim jaky si ve skutecnosti, soudim podle toho jak te znam odsud z fora. jen nebud unahleny ja se taky dycky povazoval za introverta a mozna jsem trochu, ale sem spis pako a proto netravim cas ve stredu vseho deni, znam jednoho cloveka a kdyz bys ho poznal taky uz bys sam sebe za introverta nepovazoval, a to neni zadny patologicky exemplar

EDIT: a neexistuje nic jako INTROVERSION:REALTIME + SUDDEN_EXTROVERSION:ONLINE, furt jsi ta sama osoba s tou samou potrebou komunikovat, jen si mozna nesmely (pokud ti to slovo vadi tak treba zdrzenlivy) protoze tady se bez jakychkoli seznamovani a zkousek duvery bavis se znacnym mnozstvim lidi i o vecech ktere by jini leckdy nerekli ani nejlepsimu kamaradovi
« Poslední změna: 13. Únor 2008, 18:54:06 od qaz » Zaznamenáno
Aldamir
**


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: Praha
Příspěvků: 297


Zobrazit profil
« Odpověď #26 kdy: 14. Únor 2008, 00:26:15 »

Richard: to dokážeš posoudit podle chování na internetu? To, že tu rád postuju, neznamená, že sem extrovert, nebo ne?

qaz: jistě, je mnoho těžších inrovertů, než sem já, lidí, co sou naprosto uzavřený, nebavěj se s nikym, nemaj přátele a podobně, ale z obecně psychologickýho hlediska jsem introvert... Nedávám najevo svý pocity, neotevírám se zbytečně každýmu na potkání, nestříkaj ze mě emoce na každým kroku, nemusim bejt středem pozornosti atd... tohle jsou podle mě vlastnosti introverta, vyvrať mi to...
Zaznamenáno

Aldamir strikes back!
Richard
***


Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: FC Boby Brno
Příspěvků: 527


Zobrazit profil
« Odpověď #27 kdy: 14. Únor 2008, 11:15:46 »

na metrosexuálech ses vystříkal až až...:D...já ti nechci brát iluze že seš introvert...ale tady se aspoň pro mě chováš jako extrovert
Zaznamenáno
Aldamir
**


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: Praha
Příspěvků: 297


Zobrazit profil
« Odpověď #28 kdy: 14. Únor 2008, 12:05:26 »

Richard: ano, to jo, ale to mě pořád soudíš jen podle toho, co píšu tady, v reálu bych takhle plamenný projevy nikdy nedělal... S jazykem
Zaznamenáno

Aldamir strikes back!
hustejdym
***


태권도를 사랑해요

Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Prágl
Příspěvků: 520


Zobrazit profil
« Odpověď #29 kdy: 14. Únor 2008, 13:33:36 »

ať žijou orální kulturisti... Nemocný#39;
Zaznamenáno

Láska je to jediné, co můžeme dát, aniž bychom to sami měli.
Richard
***


Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: FC Boby Brno
Příspěvků: 527


Zobrazit profil
« Odpověď #30 kdy: 14. Únor 2008, 13:39:40 »

možná se v reálu bojíš důsledku...protože tvoje plamený projevy by asi nezůstaly bez odezvy...tady se ti prakticky nic nestane...tak to vysolíš
Zaznamenáno
qaz
**
Karma: 23
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Příspěvků: 283


Zobrazit profil
« Odpověď #31 kdy: 14. Únor 2008, 15:44:26 »

Richard: ano, to jo, ale to mě pořád soudíš jen podle toho, co píšu tady, v reálu bych takhle plamenný projevy nikdy nedělal... S jazykem

jeste jednou si precti co jsem psal a pak mi rekni proc si furt myslis ze to co jsem ted citoval neco meni na mem nazoru ze jsi temer normalni stred! to ze necitis potrebu byt stredem pozornosti neni nic nez vyvraceni extroverze ne vsak dukaz ze bys byl introvert, stejne tak vsechno z:
Nedávám najevo svý pocity, neotevírám se zbytečně každýmu na potkání, nestříkaj ze mě emoce na každým kroku, nemusim bejt středem pozornosti atd...
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #32 kdy: 14. Únor 2008, 16:11:37 »

Lidi, co jsou na internetu maximálně ukecaní, jsou většinou v realu introverti, z toho, co znam...
Zaznamenáno

Richard
***


Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: FC Boby Brno
Příspěvků: 527


Zobrazit profil
« Odpověď #33 kdy: 14. Únor 2008, 20:40:23 »

pro ty lidi co sou ukecaní na netu je právě spíš ten net reál...pokud je člověk vážně introvert tak se chová podobně jak v reálu tak na netu...když je někdo ukecanej na netu a v reálu se projevuje jako introvert...tak v reálu má asi nějakej problém...ale to z něj nedělá introverta ne

já znám plno lidí co sou na venek zakřiklý s nikym se moc nebaví...ale jakmile jim dá člověk podmět tak sou z nich extroverti jak Brno...jakoby tu svoji extrovertnost kterou v sobě dusí museli rychle vvysekat ven......takže podle mě plno těch introvertů sou jen zakomplexovaní extroverti nebo něco na ten způsob


Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #34 kdy: 14. Únor 2008, 20:42:48 »

jakoby tu svoji extrovertnost kterou v sobě dusí museli rychle vvysekat ven......takže podle mě plno těch introvertů sou jen zakomplexovaní extroverti nebo něco na ten způsob



hm tak nějak to mam já Úsměv
Zaznamenáno

Aldamir
**


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: Praha
Příspěvků: 297


Zobrazit profil
« Odpověď #35 kdy: 14. Únor 2008, 21:22:15 »

dobře, tak tomu říkejte třeba zakomplexovanej extrovert... každopádně podle psychologickýho dělení nic takovýho neexistuje a podle něj sem cca 90% introvert...
Zaznamenáno

Aldamir strikes back!
Kiruy
***
Karma: 16
Příspěvků: 528


Zobrazit profil
« Odpověď #36 kdy: 14. Únor 2008, 21:59:43 »

Já jsem introvert, ale asi ne na 100%. Sebevědomí mi v některých otázkách nechybí, ale obvykle mi trvá, než zapadnu do nějakého kolektivu. Nechci si totiž připadat, jako bych se vtíral a navíc většina rozhovorů je zbytečná.
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #37 kdy: 15. Únor 2008, 08:23:38 »

Nechci si totiž připadat, jako bych se vtíral a navíc většina rozhovorů je zbytečná.
Ale přesně proto to s extroverzí nemá moc společného, ne? To je spíš sociofóbie Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Kiruy
***
Karma: 16
Příspěvků: 528


Zobrazit profil
« Odpověď #38 kdy: 15. Únor 2008, 09:06:32 »

To si právě nemyslím. Proč by měl být sociofóbem někdo, kdo radši poslouchá než aby se sám rozhovoru zúčastnil.
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #39 kdy: 15. Únor 2008, 09:12:29 »

Co třeba zkusit test na mypersonality.info ?
Já sem dopad takto:

Po neanglicky mluvící je to:
Extrovert / Introvert
Cítící / Intuitivní
Myslící / Cítící
Hodnotící / Chápající
« Poslední změna: 15. Únor 2008, 09:38:29 od Avaranger » Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Kiruy
***
Karma: 16
Příspěvků: 528


Zobrazit profil
« Odpověď #40 kdy: 15. Únor 2008, 09:24:47 »

Zkoušel jsem, dobrá stránka.
Zaznamenáno
henry
****


Kdo chce hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod!

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Plzeň
Příspěvků: 951


Zobrazit profil
« Odpověď #41 kdy: 24. Únor 2008, 18:45:04 »

no, ještě umět anglicky Šťastný

jinak já to řeknu o sobě asi tak:

jsem introvert, mluvím když mám co, když nemám co, tak prostě nemluvím, umím naslouchat, nic nerozkecávám
=> když jsem v nějaký skupině, tak nikomu nevadím, ale zase kdybych tam nebyl, tak to taky nikomu nevadí, plno lidí (známých) se mi přijde třeba jen zeptat na někoho jinýho a pak jdou pryč (nemám si s nima co říct...), nedělám blbosti, vtipnej jsem jen když fakt je nějaký téma který se mi líbí a nebo mezi těma kterým opravdu věřím.
 Když mluvím s holkama, tak absolutně  neumím nic okecávat, neumím vyprávět nějaký "vtipný" historky na 20 minut (když mě nějaká napadne tak ji řeknu za 10 vteřin). No a když mi v jednu chvíli dojdou slova, tak tam tak stojíme a čumíme (z čehož plyne že se holka necítí dobře) a pak už si říkáme třeba nanejvýš ahoj a ona se radši kecá s nějakým extrovertem co ji "baví" Šťastný
Zaznamenáno
J/R
****


Karma: 69
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Místo: Minas Morgul
Příspěvků: 748


Zobrazit profil
« Odpověď #42 kdy: 24. Únor 2008, 18:50:24 »

neumím vyprávět nějaký "vtipný" historky na 20 minut (když mě nějaká napadne tak ji řeknu za 10 vteřin).

To je podle mě právě naopak dobře. Když už mám někoho poslouchat 20 minut, tak ať to sakra stojí za to a pokud nestojí, jsem z toho solidně otrávenej  Neutrální
Zaznamenáno
henry
****


Kdo chce hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod!

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Plzeň
Příspěvků: 951


Zobrazit profil
« Odpověď #43 kdy: 27. Únor 2008, 14:04:32 »

J/R: no jo, jenže problém je ten, že já za 5 minut řeknu všechno co mi napadne a pak už nevím, a holka radši odejde Šťastný
Zaznamenáno
Blaueminence
***


Přicházím z temnoty, já, FANTOM tohoto FÓRA!!! :D

Karma: 14
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha (alias Blaughriox - Deskaëlbah)
Příspěvků: 461


Zobrazit profil
« Odpověď #44 kdy: 27. Únor 2008, 15:41:40 »

Ale pořád trochu mícháte dohromady introverta a extroverního sociofoba. Věřte mi, bejt extrovert, ale mít sociální fóbii - to hodně bolí. Velmi smutný Introverti jsou spokojený, nemaj potřebu společnost - ale lidi jako já (ten druhej typ) si připadaj jako tygr v řetězech.  Bláznivý

A víte jak to nejsnáz odlišit? Nalejte 7 piv introvertovi a bude mít spíš depku. Nalejte to nám sociálně fobickým, a začneme zpívat, skákat po stole a balit všechny kolem sebe. Úsměv Prostě úplně obrátíme. U introverta neni žádnej ten blok, kterej je třeba prolomit - jemu se jednoduše nechce chovat společensky, i když by to možná dokázal.
Zaznamenáno

Axor cotumolmavar ilcuvar anaressë!!!!! Undulavuvalmet' mahtessë!!!!!!!
Kryzza
*


Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Místo: Praha
Příspěvků: 98


Zobrazit profil
« Odpověď #45 kdy: 27. Únor 2008, 16:47:07 »

Blaueminence to popsal naprosto vyborne a poznavam se jako extroverni sociofob. Ma pravdu v tom, ze jsem radsi ve spolecnosti mezi lidma, nez vysedavam doma ale kdyz uz tam jsem tak se moc neprojevuju a spis jsem zamlklej, proste mi to nejak mlet porad o necem jako ostatnim nejde. A jak take psal, tak pokud do sebe naleju trochu alkoholu tak vsechno tohle odpadne a dokazu bavit hodne lidi, byt stredem pozornosti a vymyslet "kraviny" atd.
Zaznamenáno

! DEAD GIRL NEWER SAYS "NO" !
Blaueminence
***


Přicházím z temnoty, já, FANTOM tohoto FÓRA!!! :D

Karma: 14
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha (alias Blaughriox - Deskaëlbah)
Příspěvků: 461


Zobrazit profil
« Odpověď #46 kdy: 27. Únor 2008, 21:17:42 »

No asi tak jsem to myslel - společnost ti dělá dobře, když ty lidi znáš, seš uvolněnej.... ale je problém začít s nějakejma neznámejma, když je tam ta nejistota.... no a alkohol to snadno odbourá, takže je pak člověk mnohem šílenější než normální extroverti, protože má euforii z toho odbourání zábran, snaží se toho tak trochu využít, a podle toho to pak vypadá Úsměv
Zaznamenáno

Axor cotumolmavar ilcuvar anaressë!!!!! Undulavuvalmet' mahtessë!!!!!!!
Typson
**


Karma: 4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Příspěvků: 170


Zobrazit profil
« Odpověď #47 kdy: 27. Únor 2008, 21:23:21 »

Chlapi sory že vám do toho skáču s OT, ale kde vy ste za personality.info platili? Já sem to zkoušel před časem a chtělo to ZIP code..
Zaznamenáno

"Každý dělá chyby. Proto se vyrábí tužky s gumou na konci." Carl Carlson
Kryzza
*


Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Místo: Praha
Příspěvků: 98


Zobrazit profil
« Odpověď #48 kdy: 27. Únor 2008, 21:23:41 »

Citim to stejne, bohuzel  Smějící se
Pokud jsem s kamaradama/kamaradkama se kteryma se uz dyl znam tak je vse OK ale nejaci novi a neznami lidi :/ Nevis co na to pomuze nebo jak se toho aspon castecne zbavit mimo zde jiz uvadeneho alkoholu?
Zaznamenáno

! DEAD GIRL NEWER SAYS "NO" !
Aldamir
**


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: Praha
Příspěvků: 297


Zobrazit profil
« Odpověď #49 kdy: 27. Únor 2008, 22:53:28 »

společnost ti dělá dobře, když ty lidi znáš, seš uvolněnej.... ale je problém začít s nějakejma neznámejma, když je tam ta nejistota.... no a alkohol to snadno odbourá

tak v tom případě sem nějaká zvláštní skupina... protože to výše napsaný na mě platí, ale alkohol mi nepomáhá...
Zaznamenáno

Aldamir strikes back!
Stran: 1 [2] 3  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS